Sohbet, Muhabbet başlığı :)

'Konu Dışı' forumunda Siyah Nur tarafından 29 Ocak 2012 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,786
    Yok yaa yarın okulun kayıtları falan başlıyor onun için gidiyorum.. Ayrıca bu soğukta karda kışta tek başıma nerede gezeyim, evde tıkılıp kaldım.. Evet Ankara burdan güzel :)

2. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    258
    aaah öğrencilik ah, hovardalıktan başka bişey değil :wink okulu mümkün olduğu kadar uzat engin :wink

Şaka biyana tüm öğrenci arkadaşlara yeni dönemde başarılar dilerim...

3. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Arkadaş Tüm Türkiye'de kar var, İzmir de buz gibi, gram kar yok... :knuppel2:

4. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    69
    [quote author=Siyah Nur link=topic=2977.msg36997#msg36997 date=1328009797]
    Arkadaş Tüm Türkiye'de kar var, İzmir de buz gibi, gram kar yok... :knuppel2:
    [/quote]

Mersin'de 30 yıldır yok(muş), şahsen ben 23 senedir görmedim, biz ne yapalım ::)

5. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    Bende 2008'de Sakarya'da iken bir de geçen Konya buluşmasında gördüm. ??? Ne kötü bişey yav Aydınlı olmak... :(

6. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    595
    Hadi ben kar topu oynamaya çıkıyorum :b

7. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    69
    :embarrassed

8. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Konu biraz geride kalmış ama "inceleme" tartışmalarına yönelik olarak yazayım. Biz bu forumu kurduğumuz günden itibaren onlarca inceleme yaptık, onun öncesinde öteki forumda da tonla incelememiz var. Ancak şunu söyleyeyim, bu iş yazmak konusunda medeni cesaret olmadan gelişmiyor, 2007'de yazdıklarımı geçtim daha dün yazdıklarımı bile eleştiriye değer bulduğum oluyor şahsen. Hepimiz çok geliştirdik hem bilgimiz, hem deneyimimizi, hem de fotoğraflardan formata kadar birçok detayı. Ancak işin başlangıcı kötü de olsa bir şeyler yazabilecek cesaret, yazdıklarınızda haklı olmanız falan gerekmiyor, sizin izlenimlerinizdir - tartışılır - katılmayan katılmadığı noktayı söyler - haklılığınızı da zaman yargılar. O yüzden "inceleme yapacak düzeyde miyim" diye çekinmeyin, bir şeyler karalayın bence. Kendi yazdıklarınızın da birçoğunu zamanla yanlış bulduğunuzu göreceksiniz, ki bunu kabul etmekten çekinmeyince de gerçekten çok yol katediyor insan. Bu forumda markacılık denen şeyin olmamasının da sırrı aslında biraz burada.

Format konusuna da gelince, bunları daha detaylı yazarız ilgili bir konu açılırsa (ki Hasan açacakmış zaten), ama bizim onlarca farklı tür inceleme denediğimizi dikkatli incelerseniz de görürsünüz. Tek kişi inceliyordu mesela bir ürünü, en sona "%"ler üzerinden özet geçtiğimiz dönemler oldu > Sonra olayı çok sayılara dökmeyelim, "quantitative" yerine "qualitative" yorumlayalım dedik > Sonra tek kişi olmasa mı, 2-3 kişi bir araya gelip küçük paragraflar halinde mi yorumlasa dedik, öyle denemeler oldu > Sonra özetin özeti babında "miktar-kalite" puanlaması mı yapsak kulaklıklara dedik, vs vs dedik de dedik. Bazı incelemeleri yaparken frekans doğrularını temele koyup onlar üzerinden inceledik, bazen de öyle tercih etmedik. Hepsi bir adım da olsa daha tutarlı bir metodoloji bulmak içindi, bazıları tuttu ama tutmayanlar da oldu. Siz de deneyin, yaratıcı olun, kimse yemez burada sizi. :wink

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Aslında inceleme nasıl yazılıra güzel iki paragraf olmuş Metin. Bu yazdıklarının altına 3-5 tane de örnek inceleme linki versem tamamdır :)

Collapse Signature Expand Signature
  10. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Misal forumda tek HE-5'i olan sensin. Bu konuda artık bir inceleme yazarak bunu örnekleyebilirsin

11. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    ;D Bence de gayet iyi örnek olur bizler için... Tabi bir ay önce bu konu geçmiş olsa, bu kulaklık üstünden örnek verir miydiniz acaba?

12. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Kem, küm :embarassed:

13. Kayra Hi-Fi

Kayra Hi-Fi
    Expand Collapse
    Guest

@Be Creative hocam, güzel yazı.

Bu arada, cihazlarınızı çok sağlıklı bir şekilde kullanmanızı takdir ediyorum. En eski cihazınız bile halen duruyor. Bu konuda sizi örnek aldığımı bilesiniz. Ben de bugüne kadar bir kaç aksilik yaşadım ama artık dikkat etmeye çalışıyorum ben de cihazlarıma. Son zamanlarda bir sorun çıkmıyor, inşallah bundan sonra da kolay kolay çıkmaz. :wink

14. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

15. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    [quote author=Kayra Hi-Fi link=topic=2977.msg37118#msg37118 date=1328050943]
    @Be Creative hocam, güzel yazı.

Bu arada, cihazlarınızı çok sağlıklı bir şekilde kullanmanızı takdir ediyorum. En eski cihazınız bile halen duruyor. Bu konuda sizi örnek aldığımı bilesiniz. Ben de bugüne kadar bir kaç aksilik yaşadım ama artık dikkat etmeye çalışıyorum ben de cihazlarıma. Son zamanlarda bir sorun çıkmıyor, inşallah bundan sonra da kolay kolay çıkmaz. :wink
    [/quote]
    Aman nazar değmesin de abi... Yine de ufak tefek sorunlar oldu, mesela şu an elimdeki Zen Vision:M aslında üçüncü ZVM benim elime geçen :D İlki 30gb idi, ne olduğunu anlamadan aşırı ısınıp bozuldu birgün. İkincisi 60gb idi, o da acayip acayip firmware deneyleri yaparken bozuldu - servise yolladım yenisini yolladılar. Bir de Vibez var bozulmaya yüz tutmuşken sattığım.

16. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Aynı dakika ve saniyede mesajı atmayı başarabilmişsiniz, tebrikler ;D

17. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

[quote author=Be Creative link=topic=2977.msg37128#msg37128 date=1328051678]
    Bir de Vibez var bozulmaya yüz tutmuşken sattığım.
    [/quote]

Of of of of. Sen de mi Metin? ;D

Hakkaten ya ;D

18. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
  19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    ;D

Abi olmuyor o cihaz yani, neler yaşadığımız vardır forumda - çok güzel anılar aslında ;D Alıcısı da Serkan'dı, kulakları çınlasın (ya da mail bildirimi vs ;D), çok uzun süre düzgün kullandı o, çünkü sorunun empedans sorunu olduğunu biliyorduk. Yani benim HD555 bozuyordu Vibez'ı.

20. Kayra Hi-Fi

Kayra Hi-Fi
    Expand Collapse
    Guest

[quote author=Be Creative link=topic=2977.msg37128#msg37128 date=1328051678]
    Aman nazar değmesin de abi... Yine de ufak tefek sorunlar oldu, mesela şu an elimdeki Zen Vision:M aslında üçüncü ZVM benim elime geçen :D İlki 30gb idi, ne olduğunu anlamadan aşırı ısınıp bozuldu birgün. İkincisi 60gb idi, o da acayip acayip firmware deneyleri yaparken bozuldu - servise yolladım yenisini yolladılar. Bir de Vibez var bozulmaya yüz tutmuşken sattığım.
    [/quote]

Nazar değmesin abicim. :wink Yine iyi kullanmışsın sen cihazlarını. Ben de senin yolundayım dediğim gibi. İnşallah da kolay kolay bir sıkıntı çıkmaz benim cihazlarımda da. :)