Son Nokta Diyebileceginiz Kulaklik Marka Ve Modelleri

'Genel Tartışma' forumunda Rifat SERBEST tarafından 20 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    kesinlikle cok kotu urunler var piyasada ve rakamlar sacma sapan olmaya basladi git gide

2. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,780
    son nokta artık insanın cebinin son noktasıyla alakalı. bazılarımız için çekeceği kredinin son noktasıyla :D ürünlerin son noktası bi türlü olmuyor...

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  3. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    E stereoda cok kotu urun az ama makul cok iyi urunlerde var ucan fiyatlarda, butceye gore guzel sistem hep bulunur, hd20 neydi hatirlamiyorum bedava gibi ama yeni cikanlar artik fiyat yarisinda, hep daha iyi daha pahali yarisi var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    IEM --> Wetone 4R (Daha üstüne gitmeye gerek olur mu soru şareti)

Kapalı --> Denon üst serileri

Açık --> Stax modelleri

5. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    Benim kanaatim o yönde değil bütçe meselesi kesinlikle değil ( iem lere o kadar yatırım yapanlar için konuşuyorum ve müzik aşıkları ) şimdi müzikpiyasasını ele alırsak eğer en çok rağbet gören dönemler 1975-1988 kadar en baba anfiler hoparlörler o dönemde üretildi.para kesinlikle ikinci plandı çünki firmalar daha yeni kendilerini tanıtıyor tüm büyük markalar birbirleri ile yarışıyorlardı gelelim herkezin duyduğu jbl firması neredeyse dünya çağında % 80 studio kayıt firmaları referans monitör olarak jbl firmasını tercih ediyorlardı lafı çok ta uzatma istemiyorum müzik işi 1990 senesinde son buldu eskiden Hİ-Fi olarak anılan ürünlerin yerini Hİ-END aldı Hifi ürünler günümüzde giriş seviyesi olarak kabul görmeye başladı

özetle vintage ürünler yeni ürünlere göre fiyatları makul ve performansı kat kat üstün bir çok örnek göstermek mümkün okuyanlara tşkler ediyorum saygılar.

2 kişi bunu beğendi.
  6. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    156
    Kafaüstü olarak son nokta diyebileceğim kulaklık kesinlikle Audeze LCD-2'dir. Müzikal anlamda dünyada daha iyi bir kulaklık deneyimlemedim. HD800 ve HE-1000'de dahil olmak üzere LCD-2 ikisinden de bir tık öndeydi.

2 kişi bunu beğendi.
  7. brendan

brendan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    bir cep telefonu ve laptop odyofili olarak en üst gördüğüm tattığım ses bang&olufsen h6 oldu. ben 9 taksitle almayı planlıyorum. ytd.

8. HanKaĞaN

HanKaĞaN
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ütopya olmamak kaydıyla, her türden müziğin hakkını verebilecek son nokta diyebileceğiniz IEM kulaklık hangisi? Sennheiser IE 800 bunu hak eder mi? Yoksa bilinmeyen daha baba bir kulakiçi kulaklık var mı?

9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,366
    Kulaklık olarak işte budur diyeceğim bir kulaklık henüz dinlemedim.

10. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    156
    Kesinlikle Earsonics Velvet. Bana göre IE800'den çok daha iyi bir IEM. Forumda da çok sayıda seveni bulunuyor.

11. HanKaĞaN

HanKaĞaN
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Görüntü olarak Westone UM2'yi hatırlattı bana. Fiyatı ne kadar ortalama? Almak istediğim zaman, bu tip Türkiye'de bulunması zor ürünleri nasıl elde ederiz? Bir de kendim test etmeden, bu tip ürünleri almayı hiç istemiyorum hocam. Sennheiser, neyse Metan'a gidiyorsun cihazınla beraber, takıp deniyorsun. Bunu veya Türkiye'de satılmayan tavsiye ürünleri nasıl test ederiz?

12. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    800
    Zeus-R

4 kişi bunu beğendi.
  13. bleak

bleak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Daha üst bir model henüz dinlemediğim için HD700 :eek:k

14. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    156
    Earsonics Velvet gerçekten çok iyi bir IEM'dir. Üzerinde 3 farklı mod bulunduruyor. Tiz ağırlıklı, dengeli ve sıcak modlar. Kulaklığı istediğiniz şekle sokabiliyorsunuz yani. Bass seven biriyseniz sıcak modda kullanabilir, metal/rock türevlerini seven biriyseniz tight veya balanced mod'da kullanım yapılabilir. Forumda büyük bir kulübü dahi var. Buradan görebilirsiniz. Türkiye'de ikinci el olarak piyasada satışı çok dönüyor, şu an bile forumda satan bir arkadaş var. Sıfır olarak ise Fransa'dan Dimitri isimli bir satıcı arkadaştan alınabiliyor, forumda çoğu kişi o arkadaştan tedarik etti. Amazon vb. yerlerde fiyatı 1.000$ civarı yani pahalı bir kulaklık ama Fransa'dan Dimitri'den 600-700$ gibi ücretlere alınabiliyor ve gümrüğe takılmadan yollayabiliyorlar. Sıfır isterseniz en kötü ihtimalle 2.500 TL'yi gözden çıkarmalısınız. İkinci el ise 1.300 - 1.500 arası değişken fiyatları mevcut. Tek sıkıntısı Türkiye'de deneyebileceğiniz bir yer bulamayacak oluşunuz. Belli zamanlarda yapılan buluşmalarda denk getirebilirseniz dinleyebilirsiniz, öbür türlüsü gerçekten zor. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki IE 800'den çok daha iyi bir ses imzası var.

2 kişi bunu beğendi.
  15. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    401
    Dimitri Tokyo'da yaşıyor. Fransa'dan Dimitri'den Velvet alan birini duymadım. Bildiğim kadarıyla şuan Velvet de satmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    156
    Bana Fransa'da yaşadığı söylenmişti ve bundan birkaç ay öncesine kadar da sattığını duymuştum, belki elindekileri bitirmiş ve artık satışını yapmıyor olabilir. Fransa, Tokyo farketmez satan kişi sabit olduktan sonra lokasyonun bir önemi yok. Artık satışını yapmıyor ise 700$'a falan Velvet almak çok zor olur, uluslararası satış fiyatları 900$ - 1.000$ arası. Her türlü ikinci ele yönelmek en mantıklı tercih olacaktır.