Son okuduğunuz kitaplar

'Konu Dışı' forumunda cmbrbr tarafından 14 Haziran 2007 tarihinde açılan konu

1. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Şibumi'yi bizim hoca da önermişti... Aklımda olan kitaplardan biri ;)

2. mendini

mendini
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    en önce okumak istediğim ama en son okuyabildiğim kıitabıydı. mağara inişini anlatıyor ya şaşırdım kaldım:) kar kaplanı 'nda da dağa çıkmayı anlatıyordu.dağcılıkla ilgii el kitabı gibiydi resmen.

özellikle ''katya nın yazı'' nı tavsiye ederim ,dumurdan dumura koşturmuştur beni.

3. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    654
    arkadaşlar iskender palanın leyla ile mecnunu okudum hakikaten nasıl güzel cümleler onlar herbir cümlesi o kadar manidar ki diğer kitablarını da merak ettim.okumayan arkadaşlara tavsiymdir

4. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    108
    Jean-Paul Roux : Türklerin Tarihi, ilginç bilgiler var.

Sun-Tzu : Savaş sanatı, hala okumamış olanlara tavsiye edilir.

5. cmbrbr

cmbrbr
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    1919'un Şifresi Yazar:Hulki CEVİZOĞLU.

İtilaf devletleri arasında Amerikanın nasıl rol oynadığını ve tarih kitaplarından nasıl olurda bu bilgilerin bulunmadığını konu alan bir kitap.

Olasılıksız Yazar:Adam FAWER

Çok sürükleyici bir roman. Geliceği gören birinin başından geçen olayı anlatıyor. Elinzden düşürmeden okuyacağınız kitaplardan biri olabilir.

Dip Dalgası Yazar:Vural SAVAŞ(Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı)

Genel anlamda düşünceleriini yansıttığı bir kitap.

6. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Eline sağlık Cem, bu olasılıksız isimli kitabın ismi son zamanlarda çok faz zikrediliyor ama nedense adamın anlattıkları beni çok fazla tatmin etmedi, yaptığı hesaplamalar aklıma yatmıyor :)

7. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Vatikan ve Tapınak Şövalyeleri-Aytunç Altındal
    Süleyman Kocabaş-Sarıkamış Faciası

Bu iki kitabı cuma ve cumartesi günleri okudum ikiside mutlaka her türk gencinin bilmesi gereken gerçekleri bünyesinde barındırıyor şiddetle tavsiye ederim.

8. cmbrbr

cmbrbr
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Rica ederim abi. O hesaplamaları gerçekte düşündüm diyemem. Serüvene kaptırdım kendimi. Sonu biraz kısa geldi bana. Oldu bittiye getirmiş gibi hissettim. Onun haricinde bir eleştirim olamaz. Şuan
    Diriliş'e başladım. Henüz yeni sayılır ama çok iyi gittiği kesin. Bitirdikten sonra buraya yorumumu ayzarım ama şimdiden onayımı aldı diyebilirim. Bahsettiğin kitaplara kesin bakıcam. Özellikle Sarıkamış Faciasını çok merakettim.

9. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Sarıkamış faciası yukarıda bahsettiğim gibi her Türk gencinin bilmesi gereken bir gerçeği ifşa ediyor. Kitabı bulamazsan bana özel mesaj gönder ben sana kargolarım.

10. TorukoJin

TorukoJin
    Expand Collapse
    Guest

Cem baya sıkı bir okuyucu anlaşılan. Aynı şekilde noXious ve diğer arkadaşlar. Tebrik ederim arkadaşlar sizi. Ben bi türlü böyle olamadım gitti...

Herneyse, en son geçen hafta Dan Brown'dan Dijital Kale'yi okudum. Kesinlikle tavsiye ederim. Sınavım olmasına rağmen çalışmak yerine, oturup kitabı okudum. Gerçekten çok sıkı bağlıyor kitap.

Hoş bir başlık bu arada. Böyle genel kültür konularına da yer ayırdığınız için, Techno-Fi ailesine teşekkür ederim. :)

11. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Dan Brown'ın eserleri muhakkak çok başarılıdır fakat benim kitap kültürüm tamamıyla gerçek olay ve hikayelere dayanmalı sadece onlar açıyo beni :)

12. cmbrbr

cmbrbr
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    @TorukoJin Teşekür ederim. Elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Son olarak Turgut ÖZAKMAN'ın "DİRİLİŞ" adlı eserini bitirdim. Kitapta Osmanlı İmaratorluğunun 1.Dünya Savaşına nasıl girdiği ve bu onurlu mucadeleyi tüm zorluklara(Bunun içinde Alman komutanların beceriksizliği de dahil) karşı nasıl yürüttüğü yazmaktadır. Daha öncede Çanakale Savaşlarıyla ilgili kitaplar okumuştum ama burda anlatılan olaylar tamamen gerçek belgelere dayanmaktadır. Kaynaklarıda en arka sayfada teker teker belirtmiştir. Kılişe bir söz vardırya; "Her Türk'ün okuması gerek bir roman" diye işte bu kitabı ancak bu sözle özetliye bilirim.

13. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    Diriliş benim de en kısa zamanda okumak istediğim kitaplardan. En son Emre Kongar'ın Demokrasimizle Yüzleşiyoruz kitabını okudum, daha sonra Yaşar Nuri'nin Allah ile Aldatmak adlı kitabına bakıyorum bu aralar. Genelde ben roman okumadığım için siyasi içerikli kitapları tercih ediyorum, nadiren bakıyorum Michael Crichton kitaplarına falan.

En kısa zamanda da Diriliş, Siz Kimi Kandırıyorsunuz ve Efendi adlı kitapları okumayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Haziran olmasına rağmen bu ay sonuna kadar hiç vaktim yok gerçi.

14. burak911

burak911
    Expand Collapse
    Guest

15. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    İsrail'in Gap Senaryosu-Hasan Taşkın
    Ey Vatan-Osman Pamukoğlu
    Alman Vakıfları-NecipHablemitoğlu

Üç kitapta çok başarılı fakat özellikle Alman Vakıflarını imkanınız varsa muhakkak okuyun ve ne günlere kaldık diye bir gülün.

16. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    120
    Kitabı okumadım ama Necip Hablemitoğlu'nun adını görünce ölümünün aklıma gelmesi de "ne günlere kaldık" dedirtti tekrar. Bu 3 tavsiyeyi değerlendireyim.

17. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Rahmetli vakıflar hakkında o kadar fazla bilgiye ulaştıki sonunda susturuldu. Bence muhakkak okunmalı Metin.

18. bakka

bakka
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Bu başlık bayadır sessiz anlaşılan,okuduklarımızı paylaşmaktan kaçınmayalım.

Herakleitos - Kırık Taşlar

19. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    James Joyce - Ulysses

İlginç bir roman açıkçası, 800 küsür sayfa bir günde geçiyor. Ağır psikolojik çözümlemeler var :)

2 kişi bunu beğendi.
  20. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

ünlü ve bu yüzden benim de çok merak ettiğim bir kitap fakat bir türlü cesaret edip okuyamadım.