Sony MDR-1A mediamarkt

'Sıcak Fırsatlar' forumunda border66 tarafından 11 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Tesekkurler Mustafa hacu.
    Milletce alkisliyoruz.
    Hatta ve hatta bir ali degil bin ali feda olsun sana diyerek ayin karamizahini da yapayim.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  2. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    Ahmet Hocam güzel izlenim olmuş kısa bir sure için .
    Ben bu kulaklığı biraz dinledim bu yaz a15 ile . Ve a15 le çok güzel güzel ikili olmuşlardı ozellikle denemek için gonderdigin c421 ile .

Önce sadece a15 ile olan kısmı geceyim. Basslar kisa kesip sadece vurup geçiyor çok nadir de olsa titretiyor detay olarak iyilerdi..
    Midler gayet ondeydi vokal kulağın yaninda hissediliyor resmen ve netlik olarak gayet güzeller insani bazı parçalarda heyecanlandiriyor
    Tiz bölgesi amfisiz çok sönük geldi bana bazı parçalar da baya zorlandim ayırt etmekde diyebilirim.

Enstrüman ayrımı biraz karışıyor rock ve hızlı parçalarda özellikle bol enstrümanlı parcalarda..
    Sahne konusu tecrubem çok yok ama şöyle diyim amfi ile amfisi olarak bariz bir şekilde fark vardı..

Simdi amfili olan kısma geleyim ..
    Sıcak bir dap olan a15 ile c421 birleştirince bass lar baya baya saglamlasti . Hatta bazı britney in ve rihanna nin parçalarında baya bi titreme ve uzama oldu . Kısaca baslarda çok fark etti olumlu yönde ..

MİD Bölgesi olarak ; Zaten belirgin olan Midler daha da güzel hale geldi ve insanı kendinden alıp bastan çıkarıcı seviyeye getirdi.:)

Tizler baya baya toparlandı roll of olan tizler bildiğin belirgin ve uzamaya başladı . Çok tatlı bir hal aldılar.

Enstrüman ayrımı daha bir kolaylaştı. Tane tane ayrılabiliyor bazı parçalarda ki aletler.
    Ve sahne konusu bariz daha bir arttı her yönden . Amfisiz bir odada dinliyor gibiyken amfili kocaman bir yapının içinde izlenimi veriyor.

Kısa kesmek gerekirse, amfilı kullanımda cağ atlayan bir yapısı var bana gore 1a nin. Yukarıda yazılanların aksine elektronik muzikcilerde dahil her ture bir şekilde gidebilecek bir kulaklık mdr1a ..

Bu arada böylelikle buda ilk inceleme yazım olmuş oldu karman çorba olsada
    :gulme

#42 Özen, 13 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 13 Ocak 2017
    9 kişi bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Izlenimler icin tesekkurler Özen.
    Kendi fiyat bandinda ve turunde tek olan ve midlerle tizlerin konumlariyla direkt oynayabilen c421 gibi bir amfinin bu durumda oyun kurucu olmasi gayet dogal. Pek sasirmadim.

4 kişi bunu beğendi.
  4. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,798
    İzlenimleriniz için teşekkürler dostlar. 2 gundur sepete alip alip iptal ediyorum

5 kişi bunu beğendi.
  5. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Benim alma sebebim, elimdeki aletlerin alayinin referans grubundan ve dinlerken yoran cinsten olmasi.
    Bir tane de yormayan sicak calan bir kulakligim olsun, bunun yasliligi da var pragmatizmiyle aldim ben sony'yi Mustafa. Metal harici jazz-klasik, akustik ve yapay türlerden tür degil ama sadece Lady Gaga da dinledigimden birinden birine gider seklinde dusundum.

Nurullah Atac gibi zarini ortaya at ve gidip al derim, en kötü karar en iyi kararsizliktan iyidir.
    Dolar bazinda 127 usdye geliyor hem.
    127 usd olarak dusununce, fazla da ustune gidemiyor insan bu mdr1a'nin.:D

3 kişi bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Abi araya bir de Sony Mdr-100aap katmak istersen ben de gönderebilirim..

2 kişi bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Iste bu super olur Turan hocam, simdiden tesekkur ediyorum. Mdr100aap dinlemediklerim arasindadir.
    Semih Kaplanoglu'nun Bal-Süt-Yumurta'si gibi ortaya agir cekimli guzel bir ücleme cikabilir.
    15 yildan sonra ilk kez iki saatligine de olsa kar yagan KSK'dan selamlar sevgiler. Yaza bekleriz gene seni Turan hocam.

5 kişi bunu beğendi.
  8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,521
    Abi tamam o zaman, özelden adresini gönder, hafta içi göndereyim küçük kardeşi.:eek:k

İzmir'e de gelesim var ama havalar çok kötü gidiyor buralarda, yola çıkılacak gibi değil. Belki Mart-Nisan gibi inşallah..

5 kişi bunu beğendi.
  9. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    805
    Pazartesi gönderebilirseniz daha memnun oluruz.;) Ne kadar erken gönderirseniz yorumlar da o kadar erken gelir
    :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  10. ismail nas

ismail nas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    sevgili arkadaşlar bende sony mdr-1a almayı düşünüyorum ama birde 7506 modelini buldum daha uygun fiyata. sizlerden ricam 7506 hakkında bilgi verebileceklerin cevabını bekliyorum. selamlar..

11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,496
    Selamlar,
    Iki model de birbirinin tam tersi calar,
    7506 daha studyo monitorvari flat-duz ve detayli calabilirken(ki zaten studyo monitor headphones diye gecer), mdr1AS daha genel tuketici odakli calar(tizler geride, sicak, perdeli ve az biraz boguk).
    Öncelik tiz, sahne ve detaysa 7506'ya bakilabilir. Tizler yormasin, ses de sicak olsun denirse mdr1as uygundur.
    Yalniz 7506'nin ust midlerinin sert ve yorucu oldugunu da belirtelim.

#51 karanehir35, 22 Ocak 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Ocak 2017
    3 kişi bunu beğendi.
  12. tkzkn

tkzkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bu işin profesyoneli değilim ama özellikle macbook air bilgisayarımla çok canlı ve sıcak tonlara sahip ses veriyor. lg g2 ile biraz daha gövdesiz, ama daha net diyebilirim.
    reklam gibi oldu ama başka bir hobi için elimdekini çok uygun fiyata satıyorum, düşünen varsa mesaj atabilir :)

13. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Bu kulakligi arkadasima aldik, 3-4 aydir kullaniyor. Burn-in oncesi sesi bayagi farkli, eger deneyebiliyorsaniz uzun sure kullanilmis teshir urunlerinden deneyin. Burn-in'den sonra basslar toklasiyor ama ben kulakligi cok bassli buldum. Bi de padleri guzel, kulaklik uzun sure kullanimda yormuyor.

4 kişi bunu beğendi.