Sony MDR 1AM2 Teknosa'da 279TL

'Sıcak Fırsatlar' forumunda Awésomé tarafından 22 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Vaguv

Vaguv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130

Ben de size dediklerinizde sonuna kadar hak veriyorum. Ama başından beri böyle bir durum söz konusu ise ilanimin kaldırılmasını söylüyorum. İlanı koyarken tek düşüncem şuydu madem 2. El bölümü açılmış ben de bu bölümden fadalanayim idi. Ama sorun olacaksa kaldırsın yöneticiler ilanı herkes mutlu olsun.

Forumdan biri aklınca ilanımi karalamak adına 350tlden ilan açmış. Diğeri de kendisi açmıştır diyor. Onun bile suçu üstüme atıldı. Ben niye kendi ilanımi baltalayayim? Ayıptır.

2. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Bence alkışlanacak hareketler. Yazılı hiçbir kurala aykırı hareket yok.

Ama unutmayın ahlak kuralları yazılı kurallar değildir. Bu ailenin tıpkı "babanın önünde ayak ayak üstüne atılmaz" yazılı olmayan gibi ahlak kuralları var, bunlardan biri de kâr amaçlı satış yapmamak. İstediğiniz yerde istediğiniz fiyata ilan açma özgürlüğünüz var ancak bu kadar alenen kâr amacı güden böyle fahiş fiyatlı bir ticarete karşıyız.

Bu başlık açıldığında kimse iki tane almadı, bir anda stok tüketmedi. Görüp, ihtiyacı ve parası olan satın aldı. Yeri geldi ne aldığı fiyatın üzerine satmak ne de ürünün ikinci el piyasasını öldürmek istemeyen forum üyeleri ilan açmadan el altından çok daha düşük fiyatlara sattı. 279 lira gibi komik fiyatlardan 1 değil 5 kişi faydalandı. Bu aileyi hâlâ tanıyamamak, böyle ilanlar açmak gerçekten üzücü.

Diğer tüm üyelere keyifli müzikler, iyi forumlar diliyorum...

Collapse Signature Expand Signature
  3. Xexec

Xexec
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    350 liralık ilan silinmiş :d

4. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#264 Synchronicity, 28 Temmuz 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  5. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Tartışmanın başlama sebeplerinden biri ilan altında iğneleme yapmamdı.999 tl lik etiketten ziyade birkaç tane alınmış olması karşısında dayanamayıp hafif bir taş attım ilgili arkadaşa.

Yine de daha önceki tartışmada savunduğum noktadayım.

Evet 999 tl'den satılmasından,birkaç tane alınmış olmasından rahatsızlık duyuyorum,(bunu biz de yapabilirdik.10 adetlik stoğu tüketmemek için kardeşime bile almadım.)doğru bulmuyorum,saygı duymuyorum ancak...

2. El kısmı,özgür iradeyle fiyat belirlenip arzedilen ve karşılığinda talep gören ya da görmeyen bir başlık.

Keşke bu şekilde stoğu tüketip bu fiyata satmasaydı.Yaptı,ve bu doğrultuda talep görecek.

Bir üye olarak benim açımdan sınır bu.Ötesi yönetimin tasarrufu.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Oluli

Oluli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Sahibinden'de 350tlye satan arkadaş mesaj attım ben de bursadayım mesaj attım bakarsan sevinirim buraları okuduğunu tahmin ediyorum

7. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
  8. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,989
    ortada ürün varsa iyi fiyat özen,ama varsa:)

9. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    Sorun şu ki yok gibi :popcorn

10. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    Ben de mesaj atıp alayım dedim de hem param olmadığından hem de kulaklığın lanetlenmesinden ötürü vazgeçtim :D

11. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    216
    Beyler niye bu kadar abartıyorsunuz anlıyamadım ? Aynı ürünü bende aldım istediğim fiyata satarım işine gelmeyen almaz olur biter. Hayır anlamadığım bunu forum müdavimlerinden çoğu yapıyor hatta şuan ilanlarda o ürünlerden biri var kimsenin sesi çıkmıyor. O ilanda ki satan arkadaşa ben tepkili değilim istediği fiyatı biçer malına ama burda atıp tutanlar niye susuyor?

2 kişi bunu beğendi.
  12. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#272 Synchronicity, 29 Temmuz 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    denizdilli, Atilla, mfya ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. Vaguv

Vaguv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Bu kadar çene patlatmanin anlamı yok. En başında yalan söyleyip yurt dışından aldım deseydim kimse sesini çıkarmayacakti. Kurnazlık düşünsem emin olun yapardım. Kimsenin de ruhu duymazdi. Neyse zaten kaldırdım ben ilanı artık sorun kalmadı.

2 kişi bunu beğendi.
  14. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    216
    Forumun ikincielinden mal alıp iki misli fiyata satmak isteyen üyelere niye böyle mesajlar yazmıyorsunuz? Ayrıca satış ilanıma bakabilirsiniz benim kâr falan niyetim yok. Adam almış satıyor istediği fiyata almayız olur biter siz ve bazı arkadaşları rahatsız etmemesi gerekir eğer ediyorsa diğerlerine de aynı mesajları yazın lütfen.

2 kişi bunu beğendi.
  15. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,419
    Etik olarak birinin doğru olmadığını düşünüyorum ama inanmazsınız, diğer davranış da doğru değil. Daha önce buna benzer yaklaşımlar tepki aldı, fark edilirse yine alır merak etmeyin. Sadece forum alıcısına, sahibinden değil de forumdan geliyor diye daha düşük fiyat verdiğim çok oldu sattıklarım için. İnsanlar arada bazı şeyleri hediye ediyorlar. Bunun suistimal edilmesi fikri bile hoş değil...

Sent from my fridge using Tapatalk

3 kişi bunu beğendi.
  16. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Ben en azından şunu biliyorum, burada tanışan insanlar dışarıda da bir araya geliyor ve samimiyet devam ediyor. Umarım buna da zarar gelmez...

2 kişi bunu beğendi.
  17. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    216
    Etik değil dediğiniz malesef ticaretin kendisidir. Bakın Vincent cd1.1 var ilanımda 1250lira sıfırı 7binküsür sadece bu forumda var o ilan. Yoksa bizim bu kulaklıkları da ceyrek fiyatına almamız etik değil uzar gider...

3 kişi bunu beğendi.
  18. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    805
    1200 TL ye ikinci el aldığım he 400i , yaklaşık 6 ay sonra 500 TL'ye bu forumda satıldı. Şimdi ben satan arkadaşa sen ne yapıyorsun piyasayı düşünüyorsun desem olur mu? Olmaz. Herkes isteği fiyata ilan açar bence de . Ha duruma göre ya fiyat kırar ya da yüz defa günceller. Sen şöylesin böylesin demektense ilana ilgi göstermemek en iyi cevaptır diye düşünüyorum . Bu forma bu tür ilanlar yakıştırılmiyorsa kurallara bir şekilde - nasıl olacaksa - bu tür ilanları engelleyici kurallar konur, bu tarz ilanlar açıldığı gibi silinir. Bu arada ben de alış fiyatinin bayagi üstünde urunler satıldığını gördüm bu forumda . Bir şey deme gereği de duymadım. Onun için koyuverin gitsin .:eek:k

3 kişi bunu beğendi.
  19. Vaguv

Vaguv
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    130
    Allah razı olsun daha iyi ozetlenemezdi :yourock

20. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,419
    Ticaret değil mi dedim? Etik değil dedim... ilanın kaldırılmasını sağlayacak bir kural yok, ama fırsat burada paylaşılmış, insanlar kendileri için birden fazla almamışlar o dönem. Gerçi arkadaş ikinci bir furyada aldığını söylüyor ama birden çok alıp ticaretini yaptığını da söylüyor. Tamam, ticaret, ama bence etik değil. Yazdığımı yarım yamalak okumayın.

Son olarak forumda içinize sinmeyen bir fiyatta satış yapmak zorunda değilsiniz. Head-fi, sahibinden, audiogon bir dolu site var. O iş ayrı, bu iş ayrı. Olayı da, yazdıklarımı da çarpıtıyorsunuz. Gidin cd çaları başka yerde ilana koyun forumdan şikayetçi iseniz... zaten sattığınız fiyat içinize sinmemiş belli ki... Düşük fiyatta almanın etiğinden de bahsettiniz zira... Düşük fiyatı sadece forum ortamı diye veren var diyorum, fırsatları kendine saklamayıp paylaşanlar var diyorum, bu kötüye kullanılmasın diyorum, siz diyorsunuz ticaretin ta kendisi. Çok farklı noktalardayız anlaşılan.

Sent from my fridge using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.