Sony Mdr Ex650 Modifikasyon

'Kendin Yap (DIY)' forumunda Arizona Dream tarafından 31 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Büyük ümitlerle alınıp parlak tizleri sebebiyle kenara koyulmuş bir kulaklık kendisi. :) Kullananlar da genelde bu soruna değinirler. Neden böyledir anlamam hiç, baya da burn in'e yatırıldı kulaklık fakat bana mısın demedi. Neyse dedik madem durmasın üzerinde bir şeyler deneyelim. :)
    Kendi nozzleında böyle siyah bir pamuk var. Kenarlara yapıştırılmış şekilde, Direkt çekince çıkmıyor.

@cgtyguner abiye de danışmıştım öncesinde. Çünkü o Lg G4'ün yanında verilen kulaklığa bu tip bir modifikasyon yapmıştı. Sorduğumda da dene demişti, dedim ne kaybedeceğiz sanki? :D

Her neyse daha sonra bu kendi nozzleındaki siyah pamuğu kenarlardan içe doğru kazıdım. İyice temizleyip içerisinden çıkardıktan sonra, kulak çubuğunun ucundaki pamuğu yerinden çıkarıp çok aşırıya kaçmadan, içerisinden çıkanın pozisyonuna uygun, yanlara ve merkezde eşit hacimde olacak şekilde nozzleın içine sokuşturdum. :)

Daha sonra tipsleri takıp denemeye koyuldum. Şöyle söyleyeyim. Tizler, özellikle üst tizler hala keskin fakat bu nokta önemli sibilans yok. Kulağı yormuyor, tırmalamıyor, rahatsız etmiyor. Bunun üstüne midler örtülmeden basslar oldukça kuvvetli hale geldi. Demem o ki benim gibi rahatsız olan varsa bu durumdan isterse bir denesin. :)

Okuduğunuz için teşekkürler herkese iyi günler dilerim. :)

Collapse Signature Expand Signature
    12 kişi bunu beğendi.
  2. stakanar

stakanar
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    216
    Almayı düşündüğüm bir kulaklık aynı rahatsızlığı yaşarsam bende denerim ama açıkçası pamuk tıkamak pekte bana göre bir iş değil :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Tizleri benim gibi kulağınızı delerse odun bile tıkayasınız gelir. :D

4. ZenSiz

ZenSiz
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Bu kulaklığı çok önceden alıp bir kenara koymuştum, dediğiniz gibi tizleri çok sıkıntılı idi. Denemekte fayda var, teşekkürler :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  5. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Rica ederim hocam. Deneyimlerinizi yazarsınız. :)

6. melihgezer

melihgezer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Hocam peki sorum şu. Cx 3.00 mi yoksa ex 650 mi? Şuan cx 3.00 kullanıyorum 3 yıl olacak sanırım bende.Aynı kulaklıktan sıkıldım artık bir değişiklik olsun istiyorum.Kullandıgım telefon v30+ içinde dac olan bir ürün ve 32 ohm olan 650 yi daha iyi besler diye düşündüm.Sen ne dersin .?