Sony MDR-XB70AP In-Ear(Kulakiçi) Kulaklık İncelemesi

'Sony' forumunda Man in Head tarafından 10 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. teoman

teoman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Hocam sen ereyon sitesine gir baska yerlere bulasma eurovisyon garantili kurusunda geliyor 3 yil garanti tas gibi kulaklik altin jak

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Hocam sennheiser momentum'un daha doğrusu sennheiser'in hiç bir zaman titreten basslar iddiası olmadı ki? Neyle neyi karşılaştırıyorsunuz, biraz saçma olmuş. Sony xb serisinde zaten özellikle bass üzerine çalışıyor, sennheiserin böyle bir projesi yok. Sony'de de Xb serisi dışında öyle muazzam basslar yoktur. Karşılaştırma yanlış olmuş biraz.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. teoman

teoman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    O zaman aradigin kulaklik bu ben hic pisman degilim cok guzel ses veriyor sesini sonuna kadarda acsan bozulma yok sonuna kadar kissanda sesde kayip yok

4. teoman

teoman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Sennheiser adidas cx 680i kulakligim vardi sari kablolu kulakici kulakligim iphone kulakligindan bi farki yoktu

5. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Bu hani bir karşılaştırmadan ziyade doğru kulaklık seçiminin yanlış yapılması aslında. Ben ilk etapta bass açısından yeteceğini düşünmüştüm ama beklediğimi bulamadım. Çünkü yorumlarında baya övülen bir kulaklıktı yalnız çoğu insandan duyduklarımız bizim için yeterli olmayabiliyor. Momentum için çok iyi bassları var diyenide gördüm ama tabi ki hata benden kaynaklandı en nihayetinde. Biraz daha araştırmalıydım. Ama kulaklık segmenti ve bizlere verdikleri açısından tabikide karşılaştırılmaması gereken kulaklıklar ikisi. Bu konuda tamamen katılıyorum.

6. trexable82

trexable82
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhaba hocam. Daha önce deneme şansı bulduysanız, Sony xba-90ex ile bas performansını kıyaslayabilme şansın var mı acaba?

7. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Xb90 daha derin
    Xb70 daha siddetli baslara sahip.
    Ama genel ses kalitesinde xb90

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. teoman

teoman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    Aldin mi hoca

9. Backtotheuniverse

Backtotheuniverse
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    47
    Yok henüz almadım kulaklığı, önce sehsennheiser ı elimden çıkarmak istiyorum. Birde dap arayışım hala sürüyor :) Ama 1 2 hafta içinde almış olurum o zaman detaylı fikirlerimi yazarım;)

2 kişi bunu beğendi.
  10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Hocam öncelikle emeğiniz için teşekkürler.

Aklıma bu sahne olayı takıldı. 1More Triple Driver kullanıyorum telefondan ve bilgisayardan dinliyorum. (Tidal HIFI) Geçenlerde PC üzerinden USB ile bağlanan bir DAC aldım, ve çok net olarak her anlamda müziğin kalitesinin arttığını ve en çokta sahnenin genişlediğini hissettim.

DAC olmadan dinlerken enstrümanlar dar bir alanda üst üste biniyor gibiyken DAC la çok farklılaştı. Peki sorum şu, dinlediğim müzik ve kaynak aynı (PC üzerinden Tidal HIFI) ve kulaklık aynı olmasına rağmen tek değişken DAC ile sahne genişliyorsa kulaklığın sahnesinin dar mı geniş mi olduğunu neye göre hangi donanıma göre söyleyeceğiz?

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  11. doganoztokatli

doganoztokatli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende bu siteden ve başka sitelerden yorumlar , karşılaştırmalardan sonra 1 hafta önce flan aldım kulaklığı olumsuz olarak braz kulak ağrıtması yapabilio bazen ,bide kablosu telefonun ekranına değerse dokunmatik hassasiyeti var o yüzden arama veya programları çalıştırma flan yapabiliyor :) bende sony xb650bt kulak üstü vardı 1 senedir onu kullanıyordum, ondan sony i tercih ettim , zaten xb70ab fiyatlarında pek karşılaştırılacak ürün olduğunu düşünmüyorum açıkçası bi shneiserin momentum serisini söylüyorlar oda zaten 450-500 tl civarı, kısacası ürünün bass ve ses seviyesi yüksek evet tiz konusunda çok başarılı değil , metal müziklerde iyi değil, pop-rock ve sahne sesleri iyi bence açıkçası spotify müzik sesi yeterli çünkü poweramp de equlaizer ayarı yaparsanız kulak ağrısı yapıyor kısa sürede yüksek basstan ötürü alan arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden