Sony MDR1A pad mağduriyeti

'Kulaklık Genel' forumunda cngnstr tarafından 24 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

1. cngnstr

cngnstr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    90
    Son günlerdeki çok konuşulan Sennheiser kulaklık problemi gibi yapmayacağım, söz : ) Türkiye'deki markaların her geçen gün müşteri memnuniyetinden ne derece vazgeçtiğini görmeniz açısından bir örnek olur. Benzerini de içimizde yaşayanlar muhakkak olmuştur .

MDR1A model kulaklığımı akşam sağlam bir şekilde çantasına (yada torbasına) yerleştirdikten sonra sabah elime aldığımda görünüm ekteki fotograflarda gibiydi.

Cihazı 3 yetkili teknik servise götürdüm. Bir tanesi "kulaklıklara bakan elemanımız yok kabul edemeyiz" derken, diğer iki servis inceleme bile yapmadan (cihazı ellerine alıp bakmadılar bile) direk bilgisayardan fiyat teklifi verdiler. Çünkü pad garantiye dahil değilmiş.

Oysaki ilgili kanuna göre ürün ve yanında verilen aksesuarlar da garanti kapsamına dahildir.

Durumu Sony Türkiye ofisini de arayarak bildirdim. Fakat onların da yaklaşımı farklı olmadı: "Elimizde olsaydı verirdik ama yok; ücreti mukabil verebiliriz." Bu cevap tabiki bana inandırıcı gelmedi.

Ürünü satarken birinci sınıf deri kullanıldığını iddia eden Sony ayrı deride üretim hatası var mı - yok mu inceleme bile yapmadan peşin hükümlü bir şekilde ücret talep etmesi beni çok rahatsız etti.

Bu kulaklık malumunuz çok ucuz da ucuz değil; en azından benim için. Pahalı bir üründe elbetteki kalite ve servis güvencesi arıyorum. Parçayı kendim yırtsaydım elbette Amazon yada Alixpress'ten yeni bir pad alırım ama benlik bir kusur yok; yapılan işlem ayıp.

Haklarımı da tüketici hakem heyetinde aramaya devam edeceğim. Gelişmeleri yazarım.

2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Geçmiş olsun.Oldukça can sıkıcı olmalı.Umarım çözüme kavuşur.

3. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    geçmiş olsun

genel olarak mdr 1 serisinde zaten bi ped sorunu var. eğer ucuz ped olursa beraber alalım mdr1rbt padleri de soyuldu.

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    805
    Technofi'nin pad ile imtihanı;)

4 kişi bunu beğendi.
  5. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,376
    Geçmiş olsun, z1r verselermiş :p

Collapse Signature Expand Signature
  6. tkzkn

tkzkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben parasıyla pad almak istedim 400 liranın üzerinde bir fiyat verdiler. sony kulaklık almayın, rezil olursunuz.

7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Olur mu öyle şey.Hangi 400!

50-60 liraya alabilirsiniz.

http://s.aliexpress.com/7VfaQj6Z?fromSns=

8. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    592
    Sony Türkiyeden olabilir. Ben aradım adamları bizde yok sevisi arayın dediler. Verdikleri servis telefonları biz artık samsung servisiyiz dedi :D

En son bir servis buldum bizde yok dedi.

Arkadaşı başından savmak için 400 lira demiş olabilirler.

Daha önce de yazdım yurtdışından getiren varsa ben de bir çift alabilirim.

MDR 1 serisi komple MDR _V6 ve 7506 nın padleri son derece kalitesiz.

9. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Sony her modelinde padler değişiyor mu ?