SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. metep

metep
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    DHde karşılaştırma yayınlanmış (@Siyah Nur tarafından) :eek:k. buraya da isteriz.
    benim tercihim mh650c. kulağımda durur mu kısmı düşündürüyor.

13 günde gelmiş.14.gün alabildim. Biraz kullanıp görüşlerimi paylaşacağım.

2. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Konuyu tekrar gündeme getirmek gibi bir niyetim yok. Zaten sıkıntılı bir konu fikir ayrılıkları yüzünden. Ancak MH750 ve MH650C arasındaki farklılıkları belirtmek istedim sadece. Diyeceğim şudur ki; MH750'den uzak durun :) Telefonumun yanında gelen kulaklıktı kendisi. Sesinin şiddeti fazlasıyla yetersiz. Dışarıda kullanmak bir yana dursun; evin içinde dahi adam akıllı bir dolgunluk beklemeyin. K324P ve MH650C ile kıyasladım tekrar hatta konuyu okuyunca. MH650'nin rüzgarına kapılıp sipariş vermeyi düşünen veya veren arkadaşlar var ise tez zamanda vazgeçsinler :) MH650 yeter ve artar. Sony belli ki sadece kulaklık olsun diye piyasaya sürmüş MH750'yi. Sahte sarışınlar, bol makyajlı hatunlar gibi; estetik haricinde pek numarası yok :)

3. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Mh650c ve MH1c dışında kimse onay vermemişti zaten. Biri bunun üst modeli var, daha iyi olabilir mi derken konuşulmaya başlandı. Sonuçta böyle birileri merak edip tecrübe etmezse, bunları burada paylaşmazsa mh650c'den de haberimiz olmayacaktı. :) Herkes mh750'nin daha kötü olduğunda hem fikirse kral hala mh650 o zaman. :) Zaten o fiyata başka birşey aramasın kimse.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    A yoook ucuz ep640 var Section 8 vaar. İstemezüük..

Diyor DHciler :testere

5. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Onlar ne bilir ki zaten. :deli Sony markası için demiştim onu. Yoksa var tabii başka ama hiçbiri mh650c kadar başarılı değildir. ue100'ü eklemek lazım birde. ep640 ile ep630'un sesi aynıysa ben kullandım hiç bir açıdan başarılı bulamadım. s8 dedikleri gibi aşırı baslı, bozulup duran birşeyse onuda geçsinler. :evil

6. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    DH, halkın büyük çoğunluğudur. Ve Türk halkı da bilinmeyenden ürker. O yüzden UEymiş MH imiş falan geç bunları :)

7. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Şimdi burada çığırtganlık yapmış olmayayım ama açık konuşmak gerekirse benim şahis düşüncem Section8'in hiç de fena bir kulaklık olmadığı yönünde. Özellikle enstrumental ve folk tarzı için muazzam bir F/P itemi. Hatta F/10xP bile diyebiliriz. MH650C için de aynı oranı kullanmak yanlış olmaz sanırım. Section8'de gözüme çarpan tek tezat malzemenin basitliği ve adiliğiydi. Onun haricinde amatör kulaklar için ucuz bir cennet. Yanlışım varsa düzeltin yine. Şahsi kanaatimin sabit kalmasından haz etmem :)

8. karanis

karanis
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    sony mh 650 bende aldım açıkcası performası beni şaşırttı :)fiyatına göre muhteşem

9. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Dh bu halkı temsil ediyorsa bittik biz. :) Türk halkı için bilinmez hep merak konusudur, kimsenin ürktüğünü görmedim. Yürüyerek uzaya çıkılsaydı ilk giden bizdik mesela ;D hemde çok uzun zaman önce. Bu millet insanı şaşırtmayı iyi bilir. Tüm fiyat performans kulaklıklar arasında mh650c özel bir yere sahip, almamakla hata ederler. :eek:k

10. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Section 8 de iyiydi ama cok cabuk bozuldugundan vazgectik gibi.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. chelaureux

chelaureux
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    59
    JVC fx34 de f/p ürünü gibi geliyor bana, deneyen oldumu hiç?

12. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    Yıllar önce alıp kullanmıştım..Önerilebilecek bir kulaklık değil.MH650 den daha başarısız.

13. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Haklısınız hocam. Ben de aynı sorundan dem vurdum. Sağlam yapsalar bu kez de fiyatı o kadar makul olmazdı tabi. Benim aldığım Section8'de jack'ı çevreleyen plastik çıkmıştı yerinden. Benzer birçok sorun daha yazılmıştı. Yakın zamanda yeni bir alternatif bulmak güzel oldu. MH650'yi keşfetmemizi sağlayan arkadaşa tekrar teşekkür ediyorum buradan :)

14. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2 adet daha SONY MH650 siparişi geçtim çünkü gerçekten amfiye tepkisi mükemmel fiio e6 ile güzel ikili oldular diye düşünüyorum ayrıca değişiklik olsun diye Headset earpiece Fr SONY L36h Xperia Z siparişide geçtim bakalım bu nasıl olucak.

15. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bildiğim kadarıyla Xperia Z'nin kutusundan EX300AP çıkıyor. Sipariş verdiğiniz model bu mudur hocam?

16. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
    Dün buluşmada dinleme şansım oldu . 2stepdance ile bağladım ses nerdeyse çıkmıyordu . Ben beğenmedim şahsen fazla baslı gibi bir izlenim bıraktı .

17. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Evet aynen budur bu sabah kargolandı geldiğinde izlenimlerimi elimden geldiğince paylaşırım.

18. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Hayırlı olsun şimdiden. Siz de izlenimlerinizi paylaşırsanız dediğiniz gibi daha güzel olur. orhun5454'ün de belirttiği gibi bana da tatmin edici gelmemişti. Umarım memnun kalırsınız. Asıl kullanıcının beğenmesi daha önemli bu durumda.

19. metep

metep
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mh650c varsa elinizde ex300ap ile karşılaştırabilirseniz çok güzel olur (ikisi de burn in olduktan sonra tabi,ex300ün burnini biraz uzun sürebiliyor). ben ex300le karşılaştıracaktım ama mh650cyi kullanınca bendeki ex300ün speaker/hoparlör ünda araıza olduğunu farkettim.öyle arızalı arızalı kullanmışım.belki çinden sipariş verebilirim.nedense ex300ap 2$ daha pahalı 10$.
    mh650cye iğneyi ısıtarak delik açmıştım.5 tane deliğin tek hali gibi oldu.2-3 hafta öyle kullandım.aşırı net parlak ses veriyor,kulağımı tırmalıyordu (flac parçalar dahil.kayıpsız dışı dinlemek zaten zor).bugün filtreleri söküp delikleri çok küçük bant parçalarıyla kapattım.açabilirsem daha küçük delik açmayı deneyebilirim.ses şuan hiç deliksiz halinden daha güzel geliyor (tıs tıs tırmalama hali yok) (section 8in filtreleriyle ses tizi artmış baslı bir hal alıyor,kendi filtresi daha iyi ses veriyor.).bana göre ex300den daha kaliteli sesi var.ama kulağın içine doğru sokunca ses tizden ibaret oluyor.kulakta durma konusunda berbat.ex300 hiç düşme çıkma yapmıyordu.

şunu sorayım.ex300 ile clip+ kullanırken amfi gerekmiyordu.mh650c ile fiio e5,e6,e11 gibi bir amfi clip+ta kullanıldığında çok fark olur mu?

20. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    E11 ile şimdi bir deneme yaptım sizin için. Mh650c amfi gücüne istineden bas tepkisi artıyor. Dinlediğin müzik türüne göre artı sayılabilmekle beraber amfiye vereceğin para ile üzerine koyarak biraz daha iyi bir şeyler bulabilirsin diye düşünüyorum.