SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. nickimsonikimsi

nickimsonikimsi
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bugün mh650c ye Yamaha eph-30 kulak uçlarını taktım ve sesi inanılmaz değiştirdi.Açıkçası çok şaşırdım ses inanılmaz arttı ve sanki daha canlandı sizin tavsiye edebileceğiniz şu kulaklık uçlarını uygun fiyata alabileceğim bie ebay satıcısı vearmı acaba farklı marka ve model olabilir sadece deneme amaclı alacağım.Bu arada kargom daha gelmedi ve .ex300 ile karşılaştırma şansı bulamadım.

2. metep

metep
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    hangi dap ile denediniz?bende 2tane fuze var.1.si (v2) sağlamken rockboxlu halindeyken dahili belleğe erişemedi.sadece ram okunuyor (o da bazen) cihaz açılmıyor. 2.cihazımda(v1) da sadece lineout ile ses almak mümkün.ona da lineout soket/kablo yapmaya çalıştım beceremedim.becerebilseydim e6 almak vardı aklımda.bu arada 1. cihazı turanlı elektronikle görüştüm pek yapılabilir gibi gözükmüyor.
    clip+ ile amfi kullanmak mantıklı gelmiyor bana.2 kere sese müdehale oluyor o zaman.

kullandığım özel bir uç yok.
    --
    edit: ex300ap kulaklık siparişi vermiştim.10 günde geldi.ex300slden farkı var sanırsam 32ohm,sesi kısık geliyor clip+ ile (rahat besliyor ama dipses duyuluyor).aynı zamanda kaybolan/zamanında gelmeyen mh650c de postahanedeymiş( :c).mh650c güzel kulaklık bi de kulağımda rahat dursa :b.şimdilik ex300ap burnin sürecinde (aldığım satıcı:buyextremely 9.88$=TRden ex300slyi kazıkla alacağınıza ebaydan aynı paraya 2 tane alırsınız)

edit2: mh650cyi ilk dinleyeyeyim dedim.delmeden ses berbat geldi.burnin olmadığı için olabilir.filtreyi söküp iğneyle 1er delik açtım.ses süper oldu(daha burnin olmadığı halde).yalnız ziller biraz perdeli gibi geliyor 2. bir delik açsam mı diye düşünüyorum :bu

edit3:
    ben denedim memnun kalmadım.sahne ve ayrıntı azalıyor bana göre (ex300ün uçlarını denedim.)

edit4: ex300, mh650c ve section 8 rbw karşılaştırmam:
    ses kalitesi bakımından: mh650c>ex300>section 8 rbw
    kulakta durma: ex300>mh650c>section 8 rbw

3. orhun5454

orhun5454
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    27
  4. Makes

Makes
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Şunu belirtmekte fayda var, eğer giriş seviyesi Android telefon ile beraber EP-630 tarzında 30-60 TL'lik kulaklıklardan bir fark duyamayacağınız kesin. HTC Wildfire S telefonumda yaptığım denemelerde MH650c'nin EP-630'dan kayda değer farkını duyamadım. Fakat iş aynı kulaklıkları, aynı şarkılarla iPad 2'de denemeye gelince orada MH650c'nin ezici üstünlüğü ile karşılaşıyorum.

5. tacticalsavageX

tacticalsavageX
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu kulaklığı tamamen tekno-fi' deki yorumları okuyarak aldım; o yüzden konuya yorum yapma ihtiyacı hissettim.
    Teknik detaylardan aşırı anlamam; yalnız kendi çapımda en özet şekilde diyebilirim ki: mh650cden,
    *memnun kalmadım*.

*Derinlerden gelen tizleri bile yakalaması hoşuma gitti ama ziller canlı değil, soluk kalıyor...+1/5 (mod olayını denemedim)
    *Midler iyi gibi ama enstruman sayısı arttıkça vokal sesleri boguluyor gibi hissettim...+1/5
    *Baslar equalizera ellemeden iyi değil, equalizerla oynayınca da iyi değil:) -1/-5
    sony nwz-bxxx serisi playerlardaki "bass özelliği" açılınca fena değil, hatta normale oranla baya iyileşiyor; ama bu kulaklıkla PCde ya da telefonda kesinlikle tatmin edici seviyede müzik dinleyemem gibi geliyor. Acaba ben "basshead" dedikleri miyim diye düşünmemeye de başlamadım değil. ???
    Kulaklığın arkasındaki delikleri kapatınca bassta çok değişim olmuyor, demek ki o delikler küçük bile kalmış olabilir diyorum.
    100$ üstü kulaklıkları tekno marketler haricinde bir yerde denemediğimi itiraf ettikten sonra, 1994ten beri iyi kötü müzik dinleyicisi olarak, 2000 senesinde arkadaşımın Aiwa marka bi earbud kulaklığından aldığım tadı hiç bi earbud/inear kulaklıktan almadığımı da belirtmek isterim. :angel:

6. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Burn-in olmamışsa ve kaliteli kayıtlarla dinlemediyseniz bunları da dikkate alın bence. Bunlar ilk izlenimleriniz ise bu da yanıltıcı olabilir, birkaç ay uzun uzun dinleyin bence. Filitreye delik açmak kiminin hoşuna gider, kiminin gitmez mesela bunu da bir düşünün. Dinlediğiniz cihazla uyumu da çok önemli bir konu. Nereden satın aldınız bilmiyorum ama sahteleri var, elinizdeki sahte de olabilir. Herkese ve her müzik türüne uyacak diye de birşey yok tabii, herkesin kulak zevkleri de aynı değil. Kulaklığın 15-25 lira olduğunu düşünecek olursak çok iyi bence, tüm yorumlar bana göre fiyatına göre yapılıyor. Ben şuan kullanmıyorum, karakteri de bana uymuyor açıkçası ve dinlediğim türler ile pek iyi değil, ama fiyatına oranla yaptıkları ile eşsiz bir kulaklık. Kimse fx700'den iyi olmasını beklemesin zaten, bu fiyatlara alınabilecek güzel bir kulaklık keşfedilmiş hepsi bu. :) Umarım faydası olur yazdıklarımın. Hayırlı olsun kulaklığınız. :eek:k

Bu arada o eski walkman kulaklıkları acayipti gerçekten. :angel:

Collapse Signature Expand Signature
  7. indicavia

indicavia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Sony b serisi ile, bass özelliği açık olarak mh650c yi kullanıp, üstüne fena değil diyorsanız siz tam bir ''basshead'' oluyorsunuz.

Kişisel yorumum, b serisinin dt660 gibi düz bir kulaklığı bile; bas konusunda fazlasıyla adam edebileceği yönünde.

8. metep

metep
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ben 4 delikle bayağı net temiz ses alıyorum.enstrüman çoğalınca bocalayabiliyor.kulakta zor duruyor.bass konusunda ex300 daha tok bas verirken bu daha güçlü vurarak veriyor basları fakat ex300den geçerken bir bas kısıklığı hissediyorsunuz. kulaklığın kapağını açıp baktım delikler tıkalı,görüntü olsun diye yapılmış.
    ben 4 delikle kullanıyorum ve tizi bana fazla geliyor.eqdan kısınca da detay azalıyor.dolmuşta nedense ex300le dinlemeyi seviyorum,evde mh650cyi.
    lenka-shadows albümü,monica molinanın vuela albümü flac olarak dinliyorum.etkileyici oluyor,tabi daha birçok parça böyle.düşük bithızlı parça dinlediğimde kulağımı tırmalıyor resmen.flac dinleyip ardından aac(itunes plus aac) ve mp3leri(320kbps) dinlediğimde kayıpları farkedebiliyorum. playerlar sansa fuze v2 veya clip+(fuzedan daha az baslı kendisi,amfiyle daha kaliteli gibi ama)+fiio e6 veya PCde foobar2000+asio4all+bazen fidelizer audiophile moduyla+dahili realtek notebook ses kartı+fiio e6

mh650c güzelliğinde bassları biraz daha fazla veren (frekans aralığı geniş olan, ex300un 5-24000hz arası gibi),enstrüman ayrımı iyi,sahnesi geniş,bassla boğulmayan,midleri kaliteli veren brainwavz veya audio technika kulakiçi kulaklığı var mı bildiğiniz 100-150tlyi geçmeyen?veya varsa kulakiçi farklı marka da olabilir aynı fiyat aralığında.

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Eskişehir buluşmasına her ikisini de getireceğim. Bakalım masa yorumlasin bu Vs'yi.

10. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Bak bu tam isabet :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Frekans aralığı çok önemli birşey değil ki. Sonuçta kulaklarımızın duyabileceği aralık belli. Ne kadar genişse o kadar iyidir diye düşünürseniz hata edersiniz bence. Pfe'nin 5hz/17khz aralığı var ama bir dinleyin bakalım tizleri nasıl güzel. Buna takılan çok kişi görmeye başladım son günlerde.

Tavsiye için de tavsiye konuları var ayrıca. :)
    http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=3450.0

12. expander

expander
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    160
    Ben bidaha inceleme filan yapmiyayim bence, 1 adet incelemem var o da 25.000 gösterim 28 sayfa yorum olmuş,potansiyel bombayim bidaha patlamamam forum ahalisi icin en hayırlısı sanırım :cheesy: :cheesy:

13. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Frekans aralığı bir kulaklığın en önemli verisi tabi her kulak bunun ayrımına varacak diye bir kaide yok.burada yapılan yorumları önemseyen fazlaca kişi var yorum yaparken daha itinalı olalım.

14. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu uğraşta önemsenmeyen konulardan biridir frekans aralığı. İnsan kulağı ufak farkları umursamayacağı için bizim de dert etmemize gerek yok.

15. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bu sizin görüşünüzdür elbet genelleme yapmak hatadır misal kendi namımda 17hz-24khz arası sesleri duyabiliyorum dediğim gibi her insan bunun ayrımına varacak diye bir kaide yok ciddi fiyat farklarını yaratanda o ufak farklardır :eek:k

16. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
    İnsan kulağının duyma aralığı 20-20000 arası değil miydi?

17. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Öyle kabul edilir ancak bu kesin bir rakam değildir.

18. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
    Anlıyorum..

19. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Yani insan kulağının yeteneği sınırsız mı oluyor?

20. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Memnun oldum.