SONY MH650 vs JVC FX700 "Şok Edici F/P"

'Sony' forumunda expander tarafından 27 Ekim 2012 tarihinde açılan konu

1. muraterden

muraterden
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aynı tavsiyeyi sizede yapmak isterim burada "sadece frekans aralığına bakın ona göre kulaklık alın"deseydik bu elma armut benzetmesini yapabilirdiniz.

2. MikePortnoy

MikePortnoy
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    3,122
    Burada frekans aralığı en önemli veri demişsiniz sanırım :) Peki roll-off olan kısımları ne yapacağız?

Collapse Signature Expand Signature
  3. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Metep arkadaşın 21khz'e kadar duyabildim dediği testin linkini istemiştim kendisinden, sağ olsun yazmış bana şimdi yaptım ve ben de 22khz'e kadar duyabildim(19khz'den sonra sesi açmak zorunda kaldım) Bir başka testi yaptığım da ise 18khz'e kadar duyabilmiştim. Gün içinde duyabildiğimiz frekansların aralığı değişir mi bilmem ama ben 18-19khz'den fazlasını duyacağımı zannetmiyorum. İnternet testlerinin güvenilirliği bana göre yok, uzman doktorların özel cihazlarla ile yaptığı testler dışında başka bir şeye itibar etmeyin bence, bu doktorların yaptığı testleri yaparken de duyduğumuzu sanıp yanılma olasılığımız var diye düşünüyorum.

Yukarıda Ateş hocamın dediği gibi kulaklıklarda olan roll-off var, sıkıştırılmış ses dosyalarının(mesela mp3) insan kulağının duyamadığı sesleri boyutu azaltmak için silmesi var, stüdyoda kayıt esnasında bu sesleri albüme silerek koyanlar var(yüksek kalite albüm hazırlayanlar eğer bu şekilde kayıtlar yapmışsa silmiyorlardır muhtemelen), kullanılan kaynakla alakalı olarak yine bu sesleri verememe durumu da var galiba, son olarak dinlediğimiz müziklerde mesela bir vokal sesinde veya bir enstrümanda duyduğumuz sesler hangi frekanslarda geziniyor ki bize geniş bir aralık gereksin? diye de merak ediyorum açıkçası.

Yani biz geniş aralıklı bir kulaklık alsak bile bu sesleri vermesine engel durumlar olabilir, biz de zaten o kadarını insan olduğumuz için duyamıyoruz madem? boşverin gitsin öyleyse. Burada yazılan şeyleri önemseyen insanlar olduğunu bildiğimizi için bu kadar çok taktık belki de ;D Zaten kulaklığın gerçek performansı, kalitesidir en önemli olan şey, burada teknik rakamların ötesine geçmek için toplanmadık mı zaten. :angel: İnceleme ile alakası olmayan bu yazdıklarımızı ilgili bir başlığa taşısalar daha iyi olur sanki, belki bu tartışma birilerinin işine yarar. Saygılar

4. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
  5. tacticalsavageX

tacticalsavageX
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    demiş idim. Kulaklık burn-in oldu artık kanımca ve baslarının düzeldiğini düşünüyorum. -1/-5 ten +1/+5 e çeviriyorum.
    Bu da genel manada artık memnunum anlamına geliyor; MH650C, artık sorana 100tl altı tavsiye edebileceğim bir kulaklık oldu.
    techno-fi.net e de teşekkür ediyorum.

6. Harvest

Harvest
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    bu konu bayadır dikkatimi çekiyordu ama hiç girip okumamıştım.Meğerse MH650C telefonum xperia s yanında gelen kulaklıkmış.Nerdeyse 1 yıldır öylece köşede duruyordu.Şu an ben de mh650c ile dinlemeye başladım.Harbiden fena kulaklık değilmiş.Belki de burn-in olduktan sonra daha da güzelleşir.Baya yararlı ve güzel bir konu olmuş.Teşekkürler :)

7. Typhoon

Typhoon
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    16
    Yalnız sony 15tl, sizin bahsettiğiniz e10 70tl. E10 buna alternatif olur mu bilmem ama zamanla mh650c'yi sevmeyecek kimse olacağını sanmam. Yorumlara göz atmanız da fayda var, herşey fiyatıyla güzel. Sorunları var elbet ama bu fiyatıyla görmezden gelmek gerekiyor.

8. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    İlan açabilmek için gerekli olan mesaj sayısını geçmek için baya bir onuya mesaj yazmışsınız anlaşılan :evil :evl

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    [quote author=Siyah Nur link=topic=5274.msg109453#msg109453 date=1383843392]
    İlan açabilmek için gerekli olan mesaj sayısını geçmek için baya bir onuya mesaj yazmışsınız anlaşılan :evil :evl
    [/quote]

;D

10. 4khenaton

4khenaton
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    [quote author=Siyah Nur link=topic=5274.msg109453#msg109453 date=1383843392]
    [/quote]

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Arkadaşın gereksiz iletileri silindi. İlanı kaldırıldı. Uyarılar verildi. Merak etmeyin, büyükşehir çalışıyor :)

12. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    :gulme

13. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Umarız bunlar seçim öncesi oy toplamak için yapılan çalışmalardan değildir Hasan :evl

14. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    Bizde seçim yok, krallık var :evl

15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Seçim olsa da krallık gibi olan yerler biliyorum. :upss

MH650 candır... :evl

16. necrophites

necrophites
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    O zaman hail to the king :worship

;D

17. agbdlcs81

agbdlcs81
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Selamlar :) Bu kulaklıklardan pek iyi anlayan bir insan değilim. Fakat bu konu sayesinde 650c ile tanıştım, çok teşekkür ederim bunun için :)

Şuan elimde section8, creative ep630 ve sony mh650c var. 3'ü de isim yapmış fiyat performans konusunda, kendi çaplarında. Aklına takılan olur diye burada kendimce küçük bir kıyaslama yapmak istiyorum...

Rahatlık, kolay takılması ve kulakta hissedilmemesi:

ep630 > mh650 > section8 (ep630 o kadar minik tasarlanmış ki bayılıyorum hafifliğine, kablosunun inceliğine :) )

Kablo kalitesi:

Section8 > mh650 > ep630 (Section8'in kablosu kumaş ve katlaması-açması çok olay. Kablolar birbiri üzerinde yağ gibi kayıyor. Ama diğer iki kulaklığın kablosu yumuşak plastik. Yeri gelmişken söyleyeyim 650c'nin kablosu gerçekten inşaat teli gibi :D )

Ses kalitesi:

mh650 > ep630 > section8 (mh650'nın sesi çok daha canlı ver renkli. Ep630'un sesi sanki biraz daha boğuk ve ortadan geliyor.)

Aslında ep630'un section8'den iyi olduğu konusunda kararsızım... Ama daha kötü olduğunu sanmıyorum genel anlamda :)

4 kişi bunu beğendi.
  18. Mr.ED

Mr.ED
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Beyler buradaki konu üzerime idarelik bu kulaklığın "C" modelini aldım. Ebay üzerinden sipariş verdim 20 günde geldi.
    Sorunum kulaklık şuan ki nokia telefonumda tam olarak çalışmıyor. 3.5mm jak girişini tam sokmamam gerekiyor. Onu dışında daha önce kullandığım kulaklıklar ile kıyaslama yapmam gerekirse:

Sennheiser cx200 street II > EP-630 = Sony mh650c

Creative EP-630 fiyatına göre iyi bir kulaklık olsa da burn-in olmadan önceki ses kalitesi felakettir. Ama kulaklığı kullandıkça sesi açılıyor.

Sennheiser ilk kullandığımda Ep-630 arasında bir fark olmadığını sanmıştım fakat bazı şarkılardaki detay sesleri daha önce hiç duymadığımı fark ettim. Basları ve sahnesi iyi bir kulaklıktı.

Sony mh650c ise basları iyi sayılır daha çok tiz ağırlıklı bir kulaklık biraz kulağımı tırmaladı tizleri ama çok sorun değil. Bence fiyatına göre çok iyi bir kaliteye sahip fakat jak girişinin telefon seçmesi bence tek eksisi bir de sesi diğer iki kulaklığa göre daha düşük gibi geldi.

#458 Mr.ED, 8 Mayıs 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 8 Mayıs 2014
  19. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,789
    @Mr.ED Üzerindeki tuşu bantla falan sarıp basılı tutarak kullanırsanız sesin normal gelmesi lazım.

20. x-testers

x-testers
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Hort;

Uzun suredir ugrayamadigim guzel sitemize ve degerli uyelerine selamlar :)

Hort yapiyorum, yapiyorum cunku; bu girdigim mod yolunda 4 mh650c feda ettim. Son bir tane alip tum edindigim tecrubeleri o kulaklikta eritecegim.
    Ve bu ürünü incelemesi icin bir arkadasimiza gonderecegim.

Bu mesaji okuyanlarin beklentileri dusuk, 'kulakligin yapabilecekleri belli, uzerine birsey eklenemez' dusunceleri simdiden kulagimi cinlatmaya basladi :knuppel2:

Bu kulaklikta öyle bir potansiyel var ki; daplarinizi ve amfilerinizi hazirlayin. Ses kalitesi ve fiyat orantisini altüst etmeye geliyorum. (fazla mi iddiali oldu? :idiot2:)

Coming soon...

#460 x-testers, 15 Haziran 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Haziran 2014
    3 kişi bunu beğendi.