Sony NW-WM1A

'Sony' forumunda complete tarafından 14 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    285
    halihazırda zevkle kullandığım Massdrop x Fostex TH-X00'ı önerebilirim. hidizs ap100'le gayet dolu dolu çalıyor. wm1a'nın balanced çıkışı daha kuvvetlidir tahmin ediyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  2. mavi

mavi
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,450
    WM1A "Music Sanctuary" tarafından ciddi bir biçimde modlanmış, ses kalitesinde dikkate değer bir artış olduğu söylenmekte :

"Music Sanctuary’s Walkman mod is a service that aims to maximise sound quality through a number of significant modifications. These include:

1) A brand new Pentaconn 4.4mm socket (to ensure that solder used on the socket is fresh and uncontaminated)
    2) PWAudio 1960s wiring for both single-ended and balanced outputs, as well as DC ground
    3) Exotic, Mitsubishi Heavy Industries solder used for all solder joints, with all existing solder cleaned off prior to the mod
    4) Isolation of all inductor coils and capacitors with shielding products from Japan (Oyaide and fo.Q)"

"Depending on how many 1960s conductors are used within the mod, pricing is separated into the following tiers:

Basic
    2-wire SE and BAL: S$549 (single 1960s wire for DC ground)

Deluxe
    4-wire SE and BAL: S$699 (dual 1960s wire for DC ground)

Premium
    4-wire SE, 8-wire BAL: S$899 (dual 1960s wire for DC ground section)

https://www.head-fi.org/threads/ran...views-on-page-1.826876/page-524#post-14073661

2 kişi bunu beğendi.
  3. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,281
    Bu mod epey bir süredir var. İlk yaptıran arkadaşlardan biri şöyle diyordu sanırsam özetle: "ses kalitesi artıyor ama sesin de rengi değişiyor. Ses rengini sevenler bu moddan sonra hayal kırıklığına uğrayabilir."

Ben biraz gereksiz bir macera olduğu inancındayım... head-fi çok heyecanlı üyelerle dolu, oranın yorumlarını sağlam süzgeçten geçirip almak lazım... bu arada çok da pahalı bir mod. Wm1a fiyatına çıkıyor hatta geçiyor...

Sent from my fridge using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Kullananlara bir sorum olacak. WM1A'nin ses karakterinin firmware'e bagli olarak degistigi soyleniyor head-fi'da. Ben alir almaz 2.00'a guncelledigim icin bu degisim hakkinda bir fikrim yok. 1.2'de daha sicak calarken, 2.00'da daha notrale yakin ve daha genis sahneli bir sunumdan bahsediliyor.

Boyle bir durum var mi gercekten?

5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,216
    Yok. Head Fi'da okuduğunuz her şeye inanmayın.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458

Bana da cok sacma gelmisti zaten, genel olarak head-fi'daki gaza gelme senlikleri cidden inanilmaz :) Sony gibi bir sirket co-flagship bir urununde bunu yapiyor olsaydi yuh derdim :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,460
    Wm1a kullanıyorum. Daha 1.20 sürümündeyim güncellemeyi yapmadım. Ses değişirse buz gibi soğurum bu dap tan.

8. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,281
    Demek ki forum üyelerinden, aynı DAP'ın 2 farklı firmware sürümlü versiyonlarını bulabiliyoruz...

Buradan nereye varacağımı biliyorsunuz değil mi??? Biliyorsunuz, biliyorsunuz... Hemen çift körcülerin çok seveceği bir buluşma organizasyonu yapalım... :)

Bu arada ben de head-fi'da bu yorumları okumuştum, firmware'e göre sesin değiştiğine dair olan yorumları yani. Açıkçası sevdiğim şeylerin değişmesini istemediğim ve çalışmasından şikayet ettiğim herhangi bir nokta olmadığından firmware güncellemesi yapmamıştım. Benim DAP da 1.20 sürümünde... Ayrıca Sony'nin sese müdahale edecek bir mallık yapacağına da inanmıyorum, ama yine de belli olmaz diye hiç girmedim o topa.

Bu arada, firmware 2.0 da olsa 1.20'ye geri gidebiliyorsunuz. En azından head-fi dakiler öyle diyor. Ben de yine buna istinaden, eşeği sağlam kazığa bağlamak adına tüm firmware'leri indirdim... Yine de güncelleme yapmadım işte...

3 kişi bunu beğendi.
  9. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,944
    silinmiştir

#69 Synchronicity, 7 Nisan 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    4 kişi bunu beğendi.
  10. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,281
    Yok, yok olmuyor işte :) :) :)

Yazdım yukarıda, önceki firmware'lere geri dönüş mümkün :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,460
    Bu ses değirtirme işini ibasso cok sık yapıyor diye daplarını çok beğenmeme rağmen ibasso almadım. Dinliyoruz beğeniyoruz sonra alıyoruz. Pat yazılımla ses değişiyor. Tam bir amatörlük olur. Umarım Sony böyle birsey yapmaz. En son kullandığım telefonda yaşadım bunu güncelleme geldi sesi tam bir çöp oldu. Gerçi ben yine de dap ı güncellemeyeceğim kalsın 1.20 de.

2 kişi bunu beğendi.
  12. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,216
    Ben 2.00 kullanıyorum seste bir değişme yok. Var diyenler neresinden uyduruyor anlamış değilim. Ya da adamların altından yapılma kulakları var ben duyamıyorum.

Bu arada 2.00 ile aptxHD desteği geldi ve çalma ekranına tekrarlama ve karıştırma kısayolları eklendi, sizin için önemliyse şayet.

7 kişi bunu beğendi.
  13. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    458
    Firmware mevzusundan konu açılmışken içimde kalmış olan tek negatif elestiriyi de hemen kusayım. Haksızsın Sony ve sana laflar hazırladım:

Su cihaza USB DAC fonksiyonunun hala ısrarla kazandırılmamış olmasına anlam vermek mümkün değil. Ben bu sene başı gibi bir update ile geleceğini umuyordum ama feci bir hayalkırıklığı içerisindeyim. Uzunca süredir firmware update de gelmiyor malum ve yavaş yavaş ümidi kesmek lazım sanki.. WM1A örnek alınarak üretilen küçük kardeş ZX300 yapıyor, ama WM1A yapamıyor. Bravo, cidden çok güzel düşünmüşsünüz!

14. nihawend

nihawend
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Sıfır olarak Sony wm1a almak istiyorum. Nerden alabilirim? Ya da temiz ikinci el..

15. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,807
    Sıfırını yurt dışından bulabilirsiniz, ikinci el içinde forum ikinci el sayfasını takip edebilirsiniz.

Baran bunu beğendi.
  16. thng

thng
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    103
    Sony Türkiye hiçbir şekilde satmıyor. Yurt dışında sıfırı 1200 dolar, en az %20 vergi de eklersek 10,000 TL'yi geçiyor. :oops: