Sony NW-ZX2 (bayhankardaş)

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda Turhan tarafından 24 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Turhan

Turhan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    17 Aralık Pazartesi günü kendisiyle özelden iletişime geçtim,18 Aralık SALI günü kendisine cihazın fotoğraflarını yolladım. Resimlerin akabinde yaptığımız iletişimde fiyat konusunda anlaşamadık, aynı gece saat 03.45 gibi kendisine yanlışlıkla yapmış olduğum cevapsız aramaya 20 Aralık Perşembe günü geri dönmesiyle yaptığımız iletişim sonunda 1400tl (içerisinde 128GB Samsung Evo + hafıza kartı dahil ) anlaştık. saat 17:20 de.
    Ödeme için bana '' Sana 800 göndereyim kalan 600ü yarın yoıllarım'' sözüne bu şekilde bir alış-veriş yapamayacağımızı, daha önce forumdan yaptığım alışverişlerde de önce benim parayı yatırıp, sonra alıcının ürünü kargoladığını hatırlatarak, dilerseniz GET ilanı da açabilirim alternatifi sundum. Güven konusunda benimle alakalı ? varsa kafanızda, daha önce de alış veriş yaptığım insanlara, sorabilirsiniz dedim. Bu insanlar da; RSA tomahawk, re600s ve hibrit kablo yaptırdığım BOĞAÇ bey, Earsonics Velvet aldığım Batman19, FLC8s aldığım, ve arkadaşımın(sadakat62) almasına vesile olduğum AKG' Angie ile karanehir35 (Ahmet Abi)ve zamanında hoşsohbet ettiğimiz (ticaret içermez) Mikeportnoy (Ateş Abi) dir dedim.
    Bana ücretin tamamı yatırdığında(kargoyu benim ödememi talep etmişti ama kargo ücretini yollamadı) kargoya gittim lakin saat 18:06 olduğu için işlem yapamadım. '' Sorun değil, ertesi gün yatırırsın '' dedi.

Ertesi gün öğlen 21 Aralık 14:00 gibi kargosunu yaparken alıcı ödemeli şekilde yaptım.
    24 Aralık Saat 13:47de kargoyu almış. 15:11 de Foruma satılık ilanı açmış, 15:48de bana ''satmak istediğini,ses yüksekliğini beğenmediğini, kozmetik olarak da beğenmediğini, dilersem aynı fiyattan bana geri satabileceğini (satarken ben demiştim,haberim olsun diye) '' söyleyen bir sms attı.
    Durum için üzüldüğümü , kozmetik olarak yaptığı eleştiriye katılmadığımı( beyaz ışık altında ekstra yakınlaştırarak resim yollağımı) ses konusunda da bir amfi ile cihaza bir şans daha verebileceğini , ,geri alma noktasında da şuan durumumun olmağını ama ilk fırsatta geri döneceğimi belirttim.

'' Onkyo dac ile cihazın sesinin düzeldiğini ama bu seferde cihazdın şarj ettiğini ve bunun engellenmediğini, fiio amfi ile de çözünürlüğün düştüğünü'' söyledi.
    FiiO kaliteyi bozmuştur, tahmin edebiliyorum dedim ve iletişimimiz bitti.

20:03 te beni aradı bana cihazın jack yuvasında sorun olduğunu söyledi, ''ilan açacaktım ama ben bu cihazı böyle satamam, al cihazını geri'' ile başlayan başından sonuna çelişkili argümanlara mağruz kaldım. Şöyle ki;
    Bana cihazı daha önce denediğini söylemişti? Ama mesajda sesi çok azmış vb. dedi
    Kozmetik olarak sorunlu dedi? Ama fotoğraflarda yolladığım üründü ve zira kendisinin de satılık ilanına bakın kozmetiği iyi diyor?
    Ben bu cihazı satamam demişti? telefon konuşmasının sonunda, foruma konu açacağım dediğimde bana açma ilan, ya da aç sen bilirsin de benim cihazı satmamı engellersin dedi :)

Ee ilan hala duruyor? Çünkü bu konunun açılıp,açılmayacağını bekliyor?
    İlan da Japan çıkış demiş?Hayır TR Faturalı Avrupa Cihazı üretim yeri Japan.
    Japan çıkış yazmış ilana? Eee hani sesi azdı?
    Bana '' Delikanlı ol,' demişti? Pardon da kim delikanlı kim değil ?? İstenirse fotoğraf eklerim her kelamıma.

Tavsiye: alış-veriş yapmayın.

Uzun bir süredir forumu kullanmıyordum, nickler değişmiş, kişiler ölmüş/ foruma küsmüş olabilir. ama benim bu yazdığım yazıları da kullandığım nickleri de tanıyan bir admin / mod elbet vardır. Herkesin hakkında hayırlısı olsun.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Turhan

Turhan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
  3. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    463
    Arkadas volume-uncapped cihaz denemistir onceden muhtemelen. Sizinki ses sinirlamasi acilmamis cihazsa seviyesi az gelmistir dogal olarak.

Bilemedim acikcasi, anladigim kadariyla alici sonuc olarak cihazi begenmemis, size iade etmek istemis. Siz kabul etmediginiz icin de satim ilani acmis. Anormal olan durumu ve bu basligi neden actiginizi cozemedim. Icyuzunu bilmiyorum, ikinizi de tanimiyorum ama sundugunuz veriler kisitli ve onlara bakilinca bu mevzuda suclu taraf siz bile olabilirsiniz.

Not: Jack sorunuyla ilgili yorum yapamiyorum ama kozmetik olarak hakikaten hos gozukmuyor cihaz.

furkan kocyigit ve DefinitioN bunu beğendi.
  4. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Konuyu okudum ama anlamlandıramadım!

Amaç ürünü geri almamak mı? ilgili üyenin satış yapmasını engellemek mi?Üyeleri satıcıdan korumak mı?

Hani mesela kimse almasın aman dikkat demek istiyorsanız e sizin eski ürününüzmüş?Nasıl oluyor?

Ya da ne bileyim satıcıyı tavsiye etmiyorsunuz iyi hoş ta bunun yeri burası değil!Olumlu-olumsuz görüş başlığı var.Siz sadece konuyu yazmalıydınız bence.
    Argümanlarınızdan biri ürünün Japon çıkış olmaması ama pek tabi made in Japan bir ürüne Japon çıkış ta denilebilir bana göre.

Demem o ki biraz daha özen istiyor konunuz.İkinizi de tanımıyorum sadece konuya EDİT lazım gibi geldi.Bu sebeple yazdım.Yoksa bu meseleye dahil olmak gibi bir düşüncem yok.

5. Turhan

Turhan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    43
    Bana en son Jackı sorunlu dedi, müzik çalmıyor dedi. Bunu geri al dedi. Satılan üründe bu sorunlar yoktu.Geri almayı kabul etmedim. Süreçteki tutarsızlıklardan da bahsederek, bana yapılan ''kakalama'' yaftasını kabul etmiyorum, bu sorun varsa da kesin bana iade bahanesi ile kendisinin birşey yaptığını düşünmekteyim.Foruma konu açayım insanlar değerlendirsin istedim. Açma ben satamam dedi ??? ilandaki cihaz benim cihazım. TRden alındı, Avrupa ses limiti var, Jackın altında üretim yeri Japan. Siz de takdir edersiniz ki Japan ZX2 denildiğinde insanların aklına ses limiti olmayan cihaz gelir.

6. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Yazdığın konuyu okumadım bile o kadar degersiz oldugunu dusunuyorum yazdiklarinin. Sen kalkmis birde utanmadan konu acmissin herneyse kim neyi nasil degerlendiriyorsa degerlendirsin. Jack’i sorunlu cihaz satmissin arkadasinda durmuyorsun hala da bi ton laf. Merak etme yarin serviste yaptirilip satilacak sana verdigim 1400 tl nin pesinde degilim sen ilk basta guven icin verdigin sozlerin arkasinda durda sonra gel buralara konu ac. Hadi canim hadi uzatmanin anlami yok.

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#7 Synchronicity, 24 Aralık 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  8. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    İlan acildiktan saatler sonra sorun oldugu fark edildi ve saticiya bu iletildi satici kabul etmedi sen bozdun dedi olay bu bosuna lafi uzatmaya gerek yok. İlan silinebilir hatta istiyorsa yetkililer uyeligimide iptal edebilir bi sorun yok benim acimdan. Ben iade etmek istememde ki nedenler kozmetik sorun oldugu ve ses kisikligi oldugu degildi bunlari kabul ederek satarim dedim ama o jackin arizali oldugunu söylemedi halada sen bozdun diyor herneyse arkadaslar dedigim gibi benim diyicek baska sozum yok yetkililer nasil istiyorsa o sekilde hareket edebilirler bu konunun uzamasininda anlami yok.

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    1more triple konusundan sonra böyle bir şeyle daha karşılaşmak üzücü oldu ,adamın ürünü aldıktan sonra jacki sonradan bozmuş olduğunu düşünmek saçma ,bence burada bir mağduriyet var hem de bu sefer çok daha büyük gibi geliyor ,umarım mağduriyet giderilir .

10. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    573
    Forumda iyice bu satış konularının cılkı çıktı.

Bana da vatandaşın biri Cayin n3 ilanıma mesaj atmıştı ; sen malı gönder ben sana paranı alınca yollayayım.

Sebep ; ben sana güvenmiyorum. E ben sana güveniyormuyum?

Belli başlı insanlardan mal alıp satmak lazım. Hatta yönetim belli bir süre bu ilan ve pazar işini askıya alsa daha iyi olacak.

Foruma ilk üye olduğumda günlerce okudum. sonra ilk mesajımı attım. şimdi hiç mesajı olmayan adam özel mesajla tavsiye istiyor.

11. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    463
    Hocam "Yeni nesil okumuyor" goygoyuna girmek istemiyorum ama hakikaten okumuyor. Her bilginin kasikla agizlarina verilmesine o kadar alisilmis ki... Biz cocukken bilgiye ulasmak zordu, ansiklopedilerde kaybolurduk. Simdiyse internet sayesinde sonsuz, kolaylikla ulasilabilen bilgi mevcutken bu kadar tembellik hakikaten inanilmaz.

"Bizim jenerasyon cok iyi, gencler kotu" demiyorum, yanlis anlasilmasin. Bu ulkeyi bu hale getiren biziz sonucta. Ama bildigim bir sey varsa o da bu ulkenin normallesmesinin simdiki genclerin eliyle mumkun olamayacagi. Neyse, o kadar makro-olcekte tartismanin yeri burasi degil muhakkak, dolayisiyla foruma donersek de bu surecin yansimalarini burada gormemek mucize olurdu.

Ozellikle su son aylarda acilan basliklari, ya da baslik altlarina yazilanlari gordukce insan daha da uzuluyor. Genel forum kirliligini onlemek acisindan ozel mesajla sorulmasi sanki daha iyi olabilir diye dusunuyorum bazen.

FreeShah ve furkan kocyigit bunu beğendi.
  12. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Ben guzellikle derdimi anlattim, forum kullanıcılarından sayisiz sorunsuz alisverim var ortada guven var kalkip isim vermeme gerek yok. Biz burda birbirimize guvenip alisveris yapiyoruz ve sattigimiz malin arkasinda duruyoruz. Bana gelen urunde jack problemi var bunu satan arkadas ilettim o benim baska seyleri bahane ettigimi soyluyor. Beni taniyanlae bilirler ne kadar hassas davrandigimi ben kimsenin malini bozmadim ayiplamadim. Keske bunlar yasanmamis olsa bugun urunu servise verecegim bakalim ne diyecekler. Arkadas benim bozdugumu soyluyor ben uc kurus icin kimsenin malina camur atmam ugrasmam. Bana gonderdigi gibi urunu geri alsaydi bunlarin hic biri konusulmamis yasanmamis olacakti. Benim burda ki magduriyetim dikkatinizi cekmiyor. Bu sekilde ilan acmissin diyorlar ben ilanlari actiktan saatler sonra urunde problem oldugunu gordum ve ilanlari pasif hale getirdim.

13. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    463
    Hocam burada kimse sizi suclamiyor okudugum kadariyla. Herkesin ortak kanaati burada magdur tarafin siz oldugu yonunde hatta.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  14. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Pardon hocam ayıplı mal icin ilan acip belirtmemissin diyorlar ben onun icin diyorum ilani actiktan sonra fark ettim.

furkan kocyigit bunu beğendi.
  15. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Ben bu konudan hiç bir şey anlamadım ama @ilkercom'da katılıyorum. Alım satım konusunda belirli sınırlar olabilir.

onurdogan4 bunu beğendi.
  16. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Alıcı ve satıcı arasında mahremiyet içeren bir olayın burada ifşa edilmesi kanaatimce doğru olmamış.
    Not: Tarafları tanımam bilmem.

17. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,349
    Bu mesajlar iki tarafı da zan altında bırakıyor. Jack arızası meselesi açıklığa kavuşmazsa korkarım iki taraf da forumda güven kaybedecek.

onurdogan4 ve mfya bunu beğendi.
  18. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Açıkcası benim kazanacagim yada kaybedecegim bir guven duygum yok. Bir cihaz aldık sorunlu çıktı satıcı geri almayı kabul etmedi bütün olay bu. Sony yetkili servise verdim ürünü onlardan haber bekliyorum hersey bundan ibaret arkadaslar bisey olmaz zarar gören taraf biz olalim. Bu platform da ilk kez boyle birsey basima geliyor herkes bundan ders alip ona gore alisveris yapar umarim. Sagolsunlar bugune kadar kimden alisveris yaptiysam forum uyelerinden kimse beni magdur etmedi bende kimseyi magdur etmedim sonuna kadar sattigimiz urunlerin arkasinda durduk ama bizimde baska turlu davranip daha dikkatli olmamiz gerekiyormus bu olaydan bu dersi cikardim ben.

19. onurdogan4

onurdogan4
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    135
    O değilde Jack arızası gibi belirgin bir sorun nasıl sonradan fark edilir. Ürünü satmak istemenizdeki sebep neydi?

ilkercom bunu beğendi.
  20. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Ben sesini kisikligini begenmedim ve bana gore kozmetik durumu guzel degildi bu yuzden satmak istedim. Urunu usb port’undan bagalayarak usb dac kullanip denedim surekli cihazi sarj ediyor ve bu kapanmiyordu bende direk satmaya karar verdim. Saticiya bunlari soyledim ilan acmistim satilmasi icin. Yaklasik 2 saat sonra tek basina kulaklik ile deneyeyim belki severim daha dusuk ohmlu kulakliklarla denerken bi anda muzigin durdugunu farl ettim. Cihaz sabit yerdeyken sorun yok jack oynayinca sesi kesiyor boylece jack sorunuu fark ettim. Saticiya bunu soyledim toplam urun bana ulasali 6/7 saat olmustu ve satici urunu sen bozdun diyor :) meselenin hepsi bu iste.

onurdogan4 bunu beğendi.