Sony Walkman NWZ-A17

'Haberler' forumunda coolblue tarafından 3 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Bu 16 gb galiba

2. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Evet öyle sanırım. Öyleyse son rakam hafızaya göre değişiyor olabilir.

Ekleme

Head-fi de başlığı açılmış.
    Orada yazana göre a16 (32gb) ve a17(64gb) japonya için,geriye kalan ülkeler için a15(16gb) ve a17(64gb) olacakmış.

http://www.head-fi.org/t/728401/new-sony-nwz-a10-series-walkman-micro-sd-card-slot

Aynı zamanda x1 başlığıda bildiğiniz taşmış. :) 99$ olacakmış ve sanırım yakın zamanda piyasada olacak.

#22 Stumaster, 22 Eylül 2014
    Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Eylül 2014
  3. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    X1 ve bu cihazı merak ediyorum baya . Çıksın bi almayı bile düşünüyorum :)

4. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Bende çok merak ediyorum. Umarım f/p oranı çok uçuk olmaz.Eh artık bir inceleme de bekleriz. :)

5. Ozan

Ozan
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    696
    Bu Sony sonunda microsd kart girisi koydu ya, artik urunlerini yakin takipe alabilirim.

A15/17 guzel urunlere benziyorlar. Bir cok format destekleniyor, uzun batarya omru, kalin olmayan hos bir durusu var. Tek korkum ses performansinin klasik Sony gibi asiri dijital olmasi. Eger bunun ustesinden gelebilmislerse kesinlikle 300 dolares civarinda almaya deger bir urun olacaktir.

Videolari tam izleyemedim ama dosyalari klasor klasor gorme sansimiz var mi? Folder browsing yani, eger bu yoksa ben direk baska yere bakabilirim.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39

İncelemeler çıkmaya başlamış.Dikkatimi çeken sesin zx1 ile aynı olduğunu ve onunda iphone 5s ile aynı veye daha kötü olduğunu söylemesi.Eğer ses zx1 ile aynı ise fiyatı değer gibi duruyor.

7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,216
    Yine mi şu çocuk. Bunun görüşüne göre zaten İpod ve İphone'lar gelmiş geçmiş en iyi sesi üretiyorlar.

Hatta bitane HD650 incelemesi vardı. Görüşü şuydu: "Amfi ile dinlerseniz İphone'dan dinlemekle arada fark yok".

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  8. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Evet doğru söylüyorsunuz 5s te 5s başka bir şey söylemiyor.

9. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Eğer sırf müzik çalmak için yapılmış bir cihazı, "telefon" ile kıyaslıyorsa "bu terste bi işlik var"(!) ;)

10. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Ebay de bir tane gördüm ama 449 dolardı

11. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,957
    çok pahalı,japonya da 300.-usd civarı biraz beklemek lazım,zaten preorder şu an ebay ilanı..

12. Priest

Priest
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    294
    Ben 16 gb fiyatının uygun olacağını düşünüyorum aslında, 240 usd dolaylarında olursa eğer. Dx50, X3 ses kalitesi seviyelerinde gelirse kullanım kolaylığı ve pil ömrü ile tercih edilebilir bence

13. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Zx1 ile 5s son zamanlarda fazla dillendirilmeye başladı bir kaç kelam etmek istedim. Öncelikle bu cihazlar bazı şeyleri anlatmak için mükemmel bir ikili bence.
    Bu cihazlar birçok şeyi birbirlerine çok benzer yapıyorlar. Örnek vermek gerekirse; İkisi de sert çalan cihazlar , ikisinin de tizleri genele bakarak belirgin, kabul edilebilir oranda perdeli çalmaları vs. Kulağı ve / veya kulaklığı kötü olan birine verseniz bu ürünleri sonuç yukarıdaki gibi ( zx1 5s ile aynı ) çıkar. Ancak hifi düzeyinde ciddi farklar var gerçekten. Örneğin sahne genişliğinde zx1 ciddi bir fark atar. Zx1'in tizlerinin çözünürlüğü çok çok daha iyi. En büyük farkı da sertlik derecesinde. 5s çoğu zaman gereksiz sert çalarken, zx1 öyle bir nokta da kalıyorki takdire şayan gerçekten. Sert çalan cihazlardan nefret eden biri olarak zx1 kullanırken hiç şikayet etmemiştim mesela.
    Zx1'in en başarısız yönü amfisi maalesef, az da olsa güç isteyen bir kulaklığa takıldığında sesi fazla açmak gerekiyor ve yüksek ses seviyelerinde zx1 gerçekten kötü çalıyor.

Son olarak geçen gün de bir yerde denk geldim cevaplayacak durumda değildim, kabaca ''şu ürün, şu üründen 1-2 puan fazla almış o fiyat farkına daha fazla olmalıydı'' tarzında bir ileti vardı. Dışardan bakıldığında doğru bir testpit olsa da daha iyi kavramını anlamak için bu ürünleri hatırı sayılır süreler kullanmak lazım. 10'luk puanlama da yarım puan'ın ne kadar önemli olduğu o zaman anlaşılacaktır. Yoksa birinden diğerine geçtiğinde farklı bir dünyaya geçeceğini düşünen varsa hayal kırıklığından başka bir sonuçla karşılaşamayacağını bilmesi gerekir.

Çok uzattım selamlar, sevgiler.

8 kişi bunu beğendi.
  14. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Peki ikisi arasında bu yazdıklarınızdan başka farklar var mı varsa ne tür farklar var acaba? Eğer bu makinenin karakteri zx1 ile aynı veya yakınsa gerçekten bu fiyatlara gereksiz mi kaçıyor a10 serisi ve zx1, yoksa ben mi abarttım?

15. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Yurt dışından getirilmiş ve 2 ay kadar kullanmış ikinci el olan NWZ-A15’i sahibinden.com dan aldım. Ürünü şu an kullanıyorum ve hiçbir sıkıntısı yok. Yani temiz ürün. Malum flac albümleri bulmak zor olduğundan dolayı müzik arşivim 128-320kbps arası Mp3 ler. Çoğu da 192 kbps ve üzeri. Ürün geldiğinde içinde birkaç tane flac müzik vardı ama çok kez flac ve mp3 leri dinleyip karşılaştırmama rağmen bir fark sezemedim. Kendim flac müzik ripleyip denemem lazım sanırsam.
    Belki bundan çok daha üst düzey kulaklık ve media player ikilileri vardır ama Sony NWZ-A15 ve Sennheiser IE 800’ün iyi bir ikili olduğunu düşünüyorum ve de çok memnunum. Telefonla ya da Iphonelarla dinlenilen müziklerle kesinlikle karıştırılmaması gerektiği kanısındayım. Yani ben daha önce müzik dinlememişim ki dedirtiyor insana. Saygılar dilerim.

#35 scarfacetony85, 2 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Mayıs 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  16. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,252
    Öncelikle özür dilerim mesajınızı atlamışım. Karakterin aynı veya benzer olmasının fiyatla bağdaştıramayız. Yani 100$'lık ürünle 1000$'lık ürünün karakteri aynı olabilir ama arada dağlar kadar fark da olabilir. Aradaki farkın gereksiz olup olmaması tamamen size kalmış. Aklımda kaldığı kadarıyla farkları yukarıda belirttim. Dediğim gibi işin içine para girince kararı kişinin kendisi vermeli, %5 daha iyi enstrüman ayrımı için 1000$'lık bütçe arttırımı yapanda var, arada 100$ var ama karakterleri benzer ne gerek diyen de.

@scarfacetony85
    Hayırlı olsun ürününüz. ie800 ile Sony'nin ses geliştiricilerinin birleşmesi, kemanın elektro gitar çalması gibi bir sonuç doğurabilir :)) Yalnız her zaman dediğim gibi hobide önemli olan keyif almaktır gerisi boş.

5 kişi bunu beğendi.
  17. scarfacetony85

scarfacetony85
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    17
    Teşekkür ederim Umut Bey. Dediğim gibi şimdiye kadar ki kullanmış olduğum mp3 çalar ve kulaklıklardan bunlara geçince bu ikili çok iyiymiş gibi geliyor insana. Tabi sizin gibi bir audiophile bunun ayrımını çok daha iyi yapabilir. Bu işlerde yeniyim alayacağınız :)) Başka DAP ile çok daha da iyi ses alabilirim belki.

#37 scarfacetony85, 2 Mart 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Mayıs 2015
  18. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    807
    Amazondaki yorumları okudumda 1 - 2 yıldız verenler pek hayırlı şeyler söylememişler ...

19. Stumaster

Stumaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    39
    Ne demek özüre ne gerek var kaçabilir benimde başıma çok geliyor öyle şeyler. :)
    Cevabınız için teşekkür ederek başlayayım bende.
    Sizin söylediklerinize göre iş yine bu hobiye gönül verip vermemekle bitiyor sanırım. Önceki yazdığım uç bir soruydu tabi ama aradaki farkı kestirebiliyorum artık. Bu arada elektro gitar benzetmenizde oldukça güldürdü :D

Sanırım bizim forum pek sıcak bakmadı bu alete sanırım. Öğrencilik problemim olmasa alıp denemeyi çok isterdim aslında.

20. bakiemir

bakiemir
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Arkadaşlar A16 almayı düşünüyorum tenso üzerinden. Yanında gelen kulaklığı merak ettim doğrusu. Active noise canceling özelliği var. Ayrıca A16/17 yi ses karakteri olarak Sony'nin daha önceki serileriyle karşılaştırabilecek olan var mıdır?