Sony WM1A - ZX2 Karşılaştırması

'Müzik Çalar İncelemeleri' forumunda mavi tarafından 10 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. mavi

mavi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1,334
    Tüm Techno-Fi ailesine selamlar.

Belirli aralıklarla bana Techno-Fi'da (veya sanal alemin farklı mecralarında) yöneltilen "ZX2'den WM1A'ya terfi etmeli miyim" sorusuna cevaben, foruma üye olan veya onu dışardan takip eden okuyuculara yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir ZX2 & WM1A karşılaştırması kaleme almak istedim.

Buradan bu iki Walkman'i uzun bir süre zarfında kullanarak bir karşılaştırma yazmama imkan sağlamış olan Sony Türkiye'ye ve özellikle Sayın Şükrü Çetinkaya'ya teşekkürlerimi ileteyim.

6673 eklentisini görüntüle

Ergonomi & Kullanım & Pil Ömrü

WM1A ve ZX2'nin malzeme kalitesi yaklaşık olarak eşdeğer. Bu seviyede bir Sony Walkman'den beklenebileceği üzere kusursuz diyebileceğim bir yapıya sahipler.
    Kavrama açısından iki Walkman de ele son derece iyi oturmakta. Fakat selefi ZX2'nin ince uzun profilinin tersine daha kısa olan WM1A'nın tek elle kullanım konusunda özellikle küçük el sahipleri için (örneğin Donald Trump) bir miktar daha avantajlı olabileceğini söyleyebilirim.

Fotoğrafta da görebileceğiniz üzere ZX2'nin arka-alt tarafındaki eski ZX serisi Walkman'lerin alamet-i farikası olan çıkıntı, WM1A'da tüm gövdenin kalınlaşması suretiyle varlığını kaybetmiş durumda. (Ters açıdan, bu çıkıntının tüm gövdeyi işgal ettiği de söylenebilir!)
    Bu kalınlık WM1A'nın hacmini belirgin ölçüde arttırmakta. Bu açıdan, daha ince ve zarif hatlara sahip olan ZX2'nin cebe girip / çıkma ve genel taşınabilirlik olarak bir miktar avantaja sahip olduğu söylenebilir.
    Ağırlık olarak WM1A ve ZX2 oldukça yakın. ZX2 235 gram, WM1A ise 267 gram ağırlığında.

6674 eklentisini görüntüle

Güncellenen yazılımıyla beraber (FW2.0) WM1A'nın dokunmatik tepki süresi ZX2'ye göre daha kısa.
    (ZX2'nin eleştiri alan yönlerinden biri bu noktaydı. Zira her ne kadar çok yavaş olmasa da Android gibi işlemci gücü gerektiren bir işletim sistemine ve piyasaya sürüldüğü zamanda -dahi- eski model olarak nitelenebilecek çift çekirdekli bir Texas Instruments işlemcisine sahipti.)
    WM1A'da istediğiniz parçaya (her ne kadar yine bir akıllı telefon hızında olmasa da) oldukça kısa sürede erişmek mümkün.
    Ayrıca ZX2'nin şahsına münhasır bir garipliği olan ve her açıldığında çıkardığı, kapasitörleriyle alakalı şu hiss sesini WM1A'da çözmüşler, belirteyim.

Ses ayarları açısından WM1A, ZX2'ye göre bir miktar daha zengin ve bu ayarlar ses kalitesi açısından biraz daha ciddi bir yaklaşıma sahipler.

Öncelikle "Doğrudan Kaynak" gibi akıllıca tasarlanmış, sese tüm müdahaleleri devre dışı bırakan ve sizi doğrudan cihazın ürettiği sesle baş başa bırakan bir özelliğin varlığı son derece yararlı. Keşke ZX2'de de olsaymış dedirtiyor.

İkinci olarak WM1A, daha ayrıntılı ekolayzırın ve geliştirilmiş bir DSEE HX motorunun yanında bas tepkimesine hafifçe analog bir kıvam katan ve bazı bas frekanslarında oynamaya imkan sağlayan "Faz Doğrultucu"ya sahip (DC Phase Linearizer). Bu faz doğrultucunun 3 A ve 3 B tipi olmak üzere 6 farklı ayarı bulunuyor.

Öte yandan WM1A'da, eski ZX serisi Walkman'lerde de bulunan ve cihazın ürettiği ses karakterini önemli ölçüde değiştiren bazı "efektler" bulunMAmakta.
    Bunlardan ilki VPT Surround modları.

Daha önceki pek çok Walkman'de (ve ZX2'de) yer bulan bu ses efektleri WM1A'da bulunmuyor.
    Bu Walkman'leri incelediğim yazımda da belirttiğim üzere, ZX2'de bulunan Clear Stereo+ özelliği (WM1Z ve ZX300 gibi diğer yeni seri üst seviye Walkman'lerde olduğu üzere) yine WM1A'dan çıkarılmış özellikler arasında.

Diğer taraftan ZX2, (Sony'nin Linux tabanlı standart Walkman işletim sistemine sahip WM1A'nın tersine) Android işletim sistemine sahip olması dolayısıyla sese oldukça geniş bir müdahale imkanı sunmakta. Örneğin, bu Walkman içerisinde yüklü gelen Sony'nin kendi stok Walkman programını beğenmeyip PowerAmp veya Neutron Player gibi hem ses sunumunda farklılıklar taşıyan hem de değişik ses geliştirme seçenekleri olan player'lar yüklemek mümkün.

6675 eklentisini görüntüle

Format desteği olarak da WM1A hafifçe daha "mezhebi geniş" bir alet.
    Örneğin WM1A - yalnızca 4.4 mm dengeli çıkışından olmak kaydıyla - dönüşümsüz / doğal / yerel (native) DSD çalabiliyor.
    Bu biçimde DSD64 (2.8 MHz), DSD128 (5.6 MHz) ve DSD256 (11.2 MHZ) desteği sunuyor. Tek-taraflı çıkıştan ise bunu PCM'e dönüştürerek yapıyor.
    ZX2 ise yalnızca DSD64 ve DSD128 çalarken bunları yine PCM'e dönüştürerek yapmakta.
    DSD kayıtlar an itibariyle oldukça az, lakin dünya çapında talep artışıyla birlikte her geçen gün birçok eski / yeni albümün kayıtları DSD olarak piyasaya sürülmekte.

(Yazar notu : bu satırları girerken an itibariyle Dire Straits'in 1985 çıkışlı Brothers In Arms DSD masterı'nı dinliyorum ; iştah açıyor, hazmı kolaylaştırıyor ve yüze manasız bir gülümseme yerleştiriyor!)

Pil ömrü olarak ZX2, sahip olduğu düşük çıkış gücüne sahip eski S-Master amfisi ve bazı "daha tasarruflu" parçaları sayesinde tek şarjla bir miktar daha uzun süre dayanmakta.
    ZX2'de, tüm ses özellikleri & ekran kapalı olarak, ve uçak modunda yaptığım dinlemelerde 30 saat civarı bir müzik çalma süresine ulaştım. WM1A ise aynı parçalarda ve doğrudan kaynak modunda yaklaşık 25 saatlik bir süreye erişti. Parçaların çoğunlukla 16 / 24 bit flac ve az miktarda mp3 ile wma'dan oluştuğunu da belirteyim.
    Kablosuz kullanımda, örneğin hoparlör veya kulaklıklara ses sinyali göndermek için kullanılabilecek Bluetooth ve NFC her iki cihazda da bulunuyor. İki Walkman de LDAC desteğine sahip.

SES

Ses Performansına İlişkin Karşılaştırma Bilgisi :

Bu kıyaslamadaki kanılarımı ZX2'yi, WM1A'nın tek-taraflı çıkışı ile kıyaslayarak elde ettim. WM1A'nın halihazırda ZX2'den üstün olan tek-taraflı çıkışından değil de 4.4 mm'lik dengeli çıkışından yapılacak bir denemede ses performansı farkı daha da artacaktır.
    Karşılaştırma için Sony MDR-1A, MDR-1000X, Grado PS500E, HF-1, Hifiman RE400, RE600, Edition S, 1More Triple Driver, Custom Art Fibae 1 & 2, MeeAudio Pinnacle P1 gibi kolay sürülebilen pek çok kulaklığı kullandım. (Zira bir miktar akım isteyen kulaklıklar ZX2 gibi hem amfisi göreli olarak zayıf hem de ses limitine sahip bir Walkman aleyhine haksız rekabet yaratacaktı.)

6676 eklentisini görüntüle

Ses Karakteri

ZX2 ve WM1A, ses karakterlerinde her ne kadar birçok "ailevi" ortak özellik taşısalar da belirli noktalarda ayrılmaktalar.
    Örneğin ZX2, dolgun bas ve belirgin tizlerine eşlik eden ve sahnesine ayrı bir derinlik hissiyatı katabilen hafifçe geriye yaslanmış midleriyle zaman zaman bir miktar V-şekilli sunum intibaı bırakmakta. Bu açıdan frekans dengesi olarak tam bir eşitlik abidesi değil.
    WM1A ise, sahnesinin biraz daha önde konumlandırılmasıyla birlikte daha dengeli bir frekans tepkimesine sahip. ZX2'deki hafif V-şekil hissiyatı bu cihazın sesinde bulunmuyor. Bas, mid ve tiz frekans vurgusu muntazam, öne çıkan veya sivrilen herhangi belirgin bir frekansa rastlamadım.

Ses rengi olarak da ZX2, yeni nesil WM1A'ya göre çok hafifçe sıcak ve daha koyu bir kolorasyona sahip. WM1A ise ZX2'ye nazaran daha az renkli ve nötr bir ses sunumu sergiliyor.
    Hatta daha da ileri gidip şunu söyleyebilirim, WM1A şu ana kadar dinlediğim Walkman'ler arasında en az kolore olan ve nötre en yakın ses karakterine sahip.
    WM1A'nın bu özelliği, yani müziğe kendi kolorasyonu olarak fazla bir şey katmaması, bu Walkman'in farklı ses karakterine sahip kulaklıklarla eşleşmesi konusunda ona avantaj sağlamakta.

Bas

İki Walkman de son derece derine inebiliyor ; bu frekanslara inen kulaklıklarda oldukça keyif verici bir "sub-bass" duyabiliyorsunuz. Fakat ZX2'nin basları ton olarak bir miktar daha karanlık ve kulaklığa / dinlenilen müzik türüne göre zaman zaman hafifçe boğuklaşmaya yatkınlık gösterebilmekte.
    WM1A'nın basları ise nötr ses rengine daha yakın, kontrollü ve sıkı. Dinlemelerimde hiçbir taşma / uğuldama emaresine rastlamadım. Crosstalk, yani kanallar arası sinyal sızması konusunda, teknik değerleri üstün yeni nesil S-Master HX amfisi sayesinde ZX2'den daha başarılı. Aynı zamanda çözünürlük olarak da (diğer tüm frekanslarda olduğu gibi burada da) ZX2'den bir miktar üstün.

Buna ek olarak, WM1A'nın yükseltilmiş amfi kuvveti ile alakalı olarak halihazırda hiç de cılız bir ses üretmeyen ZX2'den de daha gövdeli bir ses ürettiğini ekleyeyim. Öyle ki WM1A, görece zayıf tek taraflı çıkışından Sennheiser HD600'ü sürerken dahi gövde kaybına uğramıyor, ses cılızlaşmıyor.
    Bu manada ZX2 ve WM1A'nın amfileri arasında belirgin bir özgüven farkı da var.

Mid

Şahsi kanaatim olarak WM1A'nın ZX2'den en belirgin üstünlük gösterdiği nokta.
    Mid sesler, ZX2'nin geriye yaslanmış, oval ve bu sayede çok başarılı bir derinlik hissiyatı yaratan sahnesinde en geride konumlanan unsurdu.
    Bunun dezavantajı olarak ZX2'nin midleri özellikle ilk defa dinleyenler için herhangi bir göz alıcılıktan yoksundu ; sunduğu son derece yüksek ses detayına rağmen berraklık hissiyatını yansıtmakta çok başarılı değildi.

WM1A'nın genel olarak sahnesi ve özellikle midleri ZX2'ye nazaran daha önde konumlanmış durumda. Son derece zengin, temiz, hafifçe mat ve yarım tık sıcak (bir değil) bir karaktere sahipler.
    Bunun yanısıra WM1A'da bulunan yeni S-Master amfinin teknik performansındaki artış orta frekanslarda da kendini belli ediyor.
    Akustik enstrüman kayıtları üzerine yaptığım dinlemelerde, enstrümanları tertemiz ve oldukça berrak biçimde tasvir eden WM1A'dan sonra ZX2'de özellike enstrüman dokusunda (texture) bazı bozulmalara rastladım.

Bunu deneyimlerken için kullandığım setup da şöyle :
    - Hifiman'in kaynak / kayıt kalitesini deşifre etmekte fiyatına göre oldukça başarılı bulduğum 129 dolarlık RE600 kulaklığı.
    - Az enstrüman içeren ve doğal dinamik aralığa sahip akustik kayıt olarak Al Di Meola'nın "Rite of Strings" albümünden, yalnızca kontrbas, akustik gitar ve keman içeren "Indigo" adlı enstrümantal parçası. (16 bit / 44.1 kHz FLAC)
    Bu parça üzerinden yaptığım dinlemelerde, özellikle girişteki akustik gitarın gerçekçi ve doğal bir tınıyla resmedilmesi konusunda WM1A, selefi ZX2'ye kolayca hissedilir bir üstünlük sağladı.
    Parçadaki akustik gitar WM1A'da daha vücuda bürünmüş, detaylı ve gerçekçi bir pürüzsüzlüğe sahipken, ZX2'nin ürettiği seste hafif bir işlenmişlik tadı hissettim.

6677 eklentisini görüntüle

Tiz

Tiz karakteri olarak iki Walkman birbirine oldukça benziyor. İkisi de yüksek frekanslarda dinamik ve detaylı olmalarının yanısıra belirgin bir frekans yuvarlamasından (treble roll-off) muaflar.
    Fakat birbirlerine bu noktada üstün oldukları yerler bulunmakta.

WM1A, ZX2'ye göre genel çözünürlük artısını bu alanda da belli ediyor. Örneğin iyi bir kayıt ve kulaklıkla davulcunun ride ziline vuruşundaki "metal bir cisme vurulduğu hissiyatını" WM1A daha başarılı şekilde vermekte.
    Öte yandan, WM1A'nın tizleri ZX2'ye göre bir miktar daha kontrollü ve parlamaya karşı daha da ihtiyatlı. WM1A'nın tizlerinde neredeyse hiçbir "saçılma" vakasına rastlamadım.
    ZX2 ise geriye yaslanmış midlerden sonra daha önde hissedilen ve bir miktar daha saldırganlaşma eğilimi gösterebilen tizleriyle hafifçe daha az kontrollü bir tiz sunumuna sahip. Yine tını / doğallık olarak WM1A'nın hafifçe gerisinde.
    Fakat ZX2'nin bu geriye yaslanmış, müzikle aranıza biraz mesafe koyan ve bu sayede boşluk hissiyatını daha iyi biçimde yansıtan sahnesinde WM1A'ya göre zaman zaman bir miktar havadarlık artısı göze çarpabiliyor.

Sahne & Enstrüman Konumlandırma

WM1A'nın ZX2'ye göre terfi olduğunu düşünmediğim tek nokta burası olsa gerek. Zira ZX2, son derece geniş ve derin sahnesinin yanısıra başarılı enstrüman ayrımıyla son derece üç boyutlu bir sunuma sahip. Piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse üç yıl geçen bu Walkman'in sahnesini hala son derece etkileyici buluyorum.

WM1A'nın sahne olarak farkı, enstrümanların dinleyiciye bir miktar daha yakında konumlandırılması. Fakat bu durum ilginç bir şekilde sahnenin "sığlaşması"na neden olmamakta. Benzer bir üç boyutluluk hissi WM1A'nın son derece geniş ve derin sahnesinde de mevcut.
    Sanırım bu noktada biraz kişisel tercihler devreye girmekte.

Enstrüman konumlandırması konusunda iki Walkman de oldukça başarılı, herhangi bir karışma, enstrümanlarda üst üste binme gözlemlemedim.
    Fakat teknik değerleri daha üstün yeni S-Master amfisi sayesinde WM1A, diğer teknik ölçülerde olduğu gibi kanallar arası ses sızması (crosstalk) - dolayısıyla enstrüman ayrımı - konusunda da daha başarılı.
    Bu üstünlük 4.4 mm'lik dengeli bağlantıda genişleyen sahneyle birlikte bir miktar daha belirginleşmekte.

Gürültü ve Hissing

WM1A'nın yeni S-Master amfisi burada da belirleyici unsur.
    Ses kanalları arasındaki boşluk ve müziğin arka planı ZX2'ye göre bir miktar daha koyu. Basitçe WM1A, dinlediğiniz müzik kaydına selefine göre kendi gürültüsünü biraz daha az yüklüyor.
    Pratikte ne kadar fark yaratır bilmem, fakat WM1A'nın 1 ohm'un altındaki çıkış empedansı (tam değeriyle 0.92 ohm), yaklaşık 1.5 ohm'luk çıkış empedans değeri olan ZX2'ye göre özellikle hassas IEM'lerde bir miktar uyum avantajı da yaratabilir.

Çıkış Gücü

WM1A'nın, ZX2'ye göre belki de en önemli üstünlüğü.

Zira ZX2, kanal başına 2 x 15 mW'lık çıkış gücüyle (@ 16 ohm) sınırlı ölçekte bir kulaklık gamına (düşük empedans, yüksek hassasiyet sahibi) hitap eden bir müzikçalardı.
    Özellikle, tatminkar performansını verebilmek için biraz akım isteyen kafaüstü kulaklıkları doyurmakta zorlanıyordu.
    WM1A'nın ise, tek-taraflı çıkıştan 2 x 60 mW ve dengeli çıkıştan 2 x 250 mW'lık gücü ile ZX2'nin bu sıkça eleştiri konusu olan amfi gücü "kısıtlaması"nı kırdığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
    Bu Walkman'in, düşürülen çıkış empedansı ile hem hassas IEM'lerle uyum becerisi artarken, hem de dengeli çıkışı ile piyasadaki pek çok voltaja muhtaç kulaklığı bir ölçüye kadar doyurması mümkün.

Sennheiser'in, amfi kuvveti ölçme konusunda piyasada yıllardır "turnusol kağıdı" olarak kabul görmüş, doyurulması hiç de kolay olmayan, 300 Ohm'luk HD650'si (Massdrop HD6XX) WM1A'nın dengeli bağlantısıyla son derece tatminkar biçimde beslenebiliyor. (WM1A & HD650 ikilisinde tek-taraflı bağlantıyla yine gövdeli bir ses alınabilse de ses yüksekliği kulağı rahatsız edebilecek seviyeye ulaşmamakta, belirteyim.)

Bu açıdan WM1A'nın, ZX2 gibi yalnızca kısıtlı özellikte / belirli kulaklıklara uygun, "butik" bir ürün olmaktan çıkıp da bağlandığı çoğu kulaklıkta performansını sahaya yansıtabilecek bir müzikçalar haline gelmesi Sony Walkman'lerin evrimi açısından yıllardır gözlemlediğimiz belki de en önemli değişim.

Sonuç

Sanırım yazıyı buraya kadar oku-(ma kararlılığına sahip olan)-yanlar vardığım noktayı sezmişlerdir.

WM1A, ZX2'den ses performansı olarak - iyi kulaklıklarla - kolayca hissedilebilecek ölçüde üstün. Kanımca ZX2'den WM1A'ya yapılan bir atlama bu açıdan gönül rahatlığıyla bir "terfi" olarak değerlendirilebilir.

Bunun yanısıra, ZX2 gibi - ses limiti olsa da olmasa da - çıkış gücü açısından besleyebileceği kulaklık tipleri kısıtlı olan bir Walkman'den sonra WM1A, bu konudaki esnekliği belirgin ölçüde arttırmakta. Öyle ki, WM1A'nın ses başarımı açısından da asıl maharetini gösterdiği dengeli çıkışından ürettiği 2 x 250 miliwatt'lık güç ile piyasadaki kulakiçi / kulaküstü / kafaüstü pek çok kulaklığı doyurması mümkün.

Diğer taraftan, WM1A'nın ZX2'ye nazaran daha dengeli bir frekans tepkimesine ve dolayısıyla farklı ses sunumuna sahip kulaklıklarla daha geniş bir uyum becerisine sahip olduğunu da ekleyeyim.
    Bunların ışığında ZX2, Tidal / Spotify gibi streaming servislerini kullanan, müzikçalarında Android'in "nimetlerini" isteyen veya WM1A'yı biraz kalın bulan dinleyiciler açısından hala cazip bir alet.

Fakat bunun dışında WM1A'ya terfi etmeyi düşünen arkadaşlara bu Walkman'i gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Devran dönüyor, boynuz kulağı geçiyor.

#1 mavi, 10 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ocak 2018
  2. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,871
    İşte bu saatte bile zevkle okuyacağım bir inceleme.

Elinize sağlık deyip okumaya başlıyorum.

(Bir gün yolum Sony müzikçalarlardan tekrar geçecek.Bundan eminim.

Not:ZX2 benim müzikçalarım değil.1A daha çok hitap etse de alacakları yollar var hala dedirtiyor bazı yönlerden.İncelemeden çıkardığım sonuç 1A nın çok daha odyofil bir cihaz olduğu yönünde.

#2 DefinitioN, 10 Ocak 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Ocak 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  3. mavi

mavi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1,334
    Bilgisayarın başına oturuyorum, "bu sefer kısa yazıcam, söz" diyip girişiyorum ; sonunda onu da atlamayayım, bunu da ekleyeyim derken her seferinde bir Odise'ye, bir Manas Destanı'na evriliyor yazı, "özet geç" diyen iç ses de her seferinde oturduğu yerde kalıyor.

İyi okumalar! : )

3 kişi bunu beğendi.
  4. endia

endia
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    272
    nefis bir inceleme olmuş, zevkle okudum, teşekkürler..

2 kişi bunu beğendi.
  5. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,789
    2 cihazı da uzun sürelerdir kullanan biri olarak, ses anlamında eksiksiz bir açıklama yapıldığını belirtmem gerek. 2 cihaz arasındaki sunum ve kalite farkı tamamen katıldığım şekilde çok iyi açıklanmış.

Ceyhun eline sağlık diyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  6. zalman_1

zalman_1
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    203
    Eline sağlık çok güzel bir inceleme olmuş

2 kişi bunu beğendi.
  7. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,871
    WM1A ile Mojo arasında sadece genel ses kalitesi acısından kıyas yapabilecek,1-2 yorumda bulunacak birileri çıkar mı?

Farklı kulvarda olabilirler ama ses yorumlanabilen bir kıstas sonuçta.

onurdogan4 bunu beğendi.
  8. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,789
    Mojo midbass yoğunluklu, sıkışık, biraz sıcak ve yakın bir sunum yaparken WM1A'nun sunumu daha geniş, çözünürlüğü daha yüksek ve karakteri daha nötr.

Hangisi daha iyi tarzı bir soru ise şayet tartışmasız 1A.

onurdogan4 ve DefinitioN bunu beğendi.
  9. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,289
    @DefinitioN Mojonun rakibi bana göre ZX2 olabilir, ötesinde bir cihaz değil.

refuserQ, DefinitioN ve darkainu bunu beğendi.
  10. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,871

Gayet net oldu.Mojo Dac/Amp için iyi ama ortanın üstü high-end sınıfı daplar için rakip olamaz anladığım kadarıyla.Gerçi fiyat iki katına çıkıyor ama yine de hedeflerin netleşmesi açısından güzel bilgi.

Teşekkürler.

11. denizdilli

denizdilli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Sonuna kadar soluksuz okudum, elinize emeğinize sağlık, çok güzel bir anlatım diliyle yazılmış, teşekkürler ve tebrikler....

12. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,282
    İkisine de sahip oldum. Teknik açıdan wm1a mojo ya net bir şekilde fark atıyor. Sahne, transparanlık, ayırma, görüntüleme, çözünürlük, akıcılık, frekans düzgünlüğü vs hepsinde wm1a net üstün.

DefinitioN bunu beğendi.
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,871
    Teşekkürler.

WM1A geldi bakalım.İkisi de mevcut şuan.Bi kafa kafa çarpıştırayım bu haftasonu.

14. Pax

Pax
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Balanced çıkışı kullanmanizi tavsiye ederim. Single ended çıkışa göre tüm dinamikler daha iyi.

DefinitioN bunu beğendi.
  15. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,871
    Evet balanced kablo alacam ilerde.Nasipse WM1A kalıcı.

refuserQ, VirtuFortuna ve Pax bunu beğendi.