Sony xba-h3 -Kutu Açılışı

'Kulaklık Genel' forumunda Serhat tarafından 23 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,691
    İşin içinde kırmızı-siyah oldu mu ilgimi ayrı bir çekiyor. Bu alet de epey hoşuma kaçtı..

Hayırlı olsun Serhat abi, görüşlerini bekliyoruz..

2. tsn141

tsn141
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,448
    Hayırlı olsun Serhat abi;
    Burn inden sonra merakla bekliyoruz görüşleri,şimdiden kafamda bir şekillendi ama sony nin kendi imzası olmamış şimdilik ona şaşırdım.

Collapse Signature Expand Signature
  3. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Hayırlı olsun... Çok şık bir kulaklıkmış... :)

4. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Hayırlı olsun çok şık gözüküyor.Ex600 dan fit konusunda farkı varmıdır acaba? onda hiç rahat edememiştim.

5. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,596
    Hayırlı olsun Serhat abi. Kulaklık çok şık gözüküyor :)

6. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,102
    @yam_tar
    Teşekkürler, duruş olarak öncelikle ben buradayım diyen bir kulaklık fazlasıyla özellikle kulaktayken.
    Steroidi fazlaca kaçırmış ;D

@Engin
    Sağolasın....
    Birde sarı olsaydı , kırmızının yanında .

Alet, güzel çalıyor... :angel:

@tsn141
    Eyvallah...
    Bakalım , burn in den sonra nasıl bir karaktere bürünecek. Kulaklıkta kumaş var , varda ...

@java
    Teşekkürler.
    Keşke, ergonomiyide gözden kaçırmasalarmış.

@bLind
    Teşekkürler, maalesef kullanmadım ama kullandıklarımdan ue. Tf.10 nun uzunca, genişce ve tombulcası.Ama noozle kısmı ondan daha rahat bir şekilde kulak içine oturuyor.

Resim alıntıdır.

Evdeki bir kaç kulakiçiyle boyut karşılaştırması fikir açısından
    V- moda vibe remote
    Ultimate Ears 600 " super fi. 5"

@baran88
    Eyvallah, sağolasın...
    Heybetiyle, dışarıda tüm gözleri insanın kulağına yönlendirek cinsten.

#26 Serhat, 24 Ekim 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,494
    Hayırlı olsun :) Kulaklık büyük görünüyor,ya da diğer kulaklıklar mı küçük bilemedim :)

8. kemal

kemal
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
    Hayırlı olsun.Çok gösterişli bir kulaklık :)

9. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,102
    @fosther
    @kemal

Sağolun, daha iyisi sizlerin olsun.

Sanırım kasa olarak daha irisi yok.

Daha fazla fikir vermesi açısından "Alıntı" bir resmi paylaşıyorum.

#29 Serhat, 25 Ekim 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  10. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Abi hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. CD'lerinizle dövdünüz beni :evl :evl

Yalnız Sony'nin tasarım konusunda yardıma ihtiyacı var. EX1000 yolundan gitmiş yine, sırf kulak üstünden gelen kablonun kalınlığı ve kabinin iriliğinden dolayı almam bu kulaklıkları.

11. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,319
    Ayhan haklısın.Göründüğü kadarıyla EX1000'den bile daha etli bir yapısı var.Kaldı ki EX1000 yeterince(den fazla) dışarı taşıyordu.

12. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,102
    Teşekkürler, Ayhan.
    Tevazu gösteriyorsun, seninde cd arşivi oluşturduğun gerçeği ortadayken.
    Tahminimce forumumuzda gerçekten ciddi ciddi arşive sahip arkadaşlarımız var.
    Gözlemlediğim kadarıyla Hadi, bu konuda başı çekiyor.
    Maalesef , müziğin can suyu, cd alımlarını ihmal ediyoruz hep birlikte.

Sony nin bu serisinin diğer iki kulaklığı dinamik sürücü çapınında küçültülmesiyle paralel olarak daha insansı kullanım boyutlarına doğru yaklaşıyorlar.

En iyisini yapmak için illaki sürücü çapını büyültmeyi çözüm görmek yerine , Akg den ders çıkartabilirler.

Sevgili Fatih,
    taşmak sözcüğü bu kulaklık için hafif kalır , yanyana müzik dinliyorsunuz desem ;D

13. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun,iyi günlerde kullanın serhat bey aslında bende bu aralar bir iem arayışındayım özelikle mobil kulanım için artık detaylı incelemenizı beklicem gerçi tam benlik stax 002var ama birhayli pahalı

Edit: Bu arada yazmayı unutmuşum arkadaşlarda belirtince tekrar yazma gereği duydum ki oda şu konuyu çok, çok güzel ve adeta profosyonel ürün tanıtımı gibi fotoğraflamışsınız bunun içınde ayrıca tebrikler. Kendım almışımda kutuyu açıyormuşum hissi uyandırdıki. bende herseyi tv falanda dahil açılışını kare kare fotoğraflarım :love:

14. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,102
    Teşekkürler, kanaatimce h-3 çıkışı güçlü bir oynatıcı veya amfi ile daha uyumlu olacağı yönünde gerek ipad gerekse iphone güç yönünden birazcık geride kalıyorlar.

Fotoğrafları gerek sizin gerekse diğerarkadaşların beğenmiş olmasına da ayrıca sevindim.
    Velakin forumda gerçekten bu işi sanata dönüştürmüş arkadaşlar var. Ekipman galerisi başlığında , şuanda ilk aklıma gelenler, Çağrı ve Umutun kendi ekipmanlarını fotoğrafladıkları bazı çekimler gerçekten kataloğa girecek derecede hoş çekimler.
    Eğer ürün çekimlerine meraklı iseniz , o başlığa göz atmanızı tavsiye ederim.

15. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Sag olun bakıcam mutlak bu arada ben de tesadüfen amarikadan gelme sony XBA-1 aldım şimdilik umduğumdan iyı sesi var yalnız şunu anladımki kimse özelikle kulakiçi modelereni tlf larda deneyipde karar vermesin note2de ki hotel californıya nerde cretive zen xfi2 deki nerde o basslar falan detay acayip farklı oluyor. Neyse asıl sorucam ,bu sizın aldığınız yenı xba-h3 sanırım bu bendeki seri deki xba-3 den farklı arada ne gibı farklar vardır. bilginiz varsa birde xba-30 modeiıde var ki forumda satışda o daha özelmiş öyle yazmış arkadaş bu 3 modelde sonucda 3drıver lü armütur modelı bildiğim kadarıyla siz hangisinı tavsıye edersınız bn genelde slow ,caz ,klasik ,estrümantalvokal ağırlıklı süperaudio cd kayıtlar dinlerim

16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    [quote author=ı like sennhesier link=topic=7816.msg108535#msg108535 date=1383092490]
    Sag olun bakıcam mutlak bu arada ben de tesadüfen amarikadan gelme sony XBA-1 aldım şimdilik umduğumdan iyı sesi var yalnız şunu anladımki kimse özelikle kulakiçi modelereni tlf larda deneyipde karar vermesin note2de ki hotel californıya nerde cretive zen xfi2 deki nerde o basslar falan detay acayip farklı oluyor. Neyse asıl sorucam ,bu sizın aldığınız yenı xba-h3 sanırım bu bendeki seri deki xba-3 den farklı arada ne gibı farklar vardır. bilginiz varsa birde xba-30 modeiıde var ki forumda satışda o daha özelmiş öyle yazmış arkadaş bu 3 modelde sonucda 3drıver lü armütur modelı bildiğim kadarıyla siz hangisinı tavsıye edersınız bn genelde slow ,caz ,klasik ,estrümantalvokal ağırlıklı süperaudio cd kayıtlar dinlerim
    [/quote]

Bir süre xba-4 kullandım ve X3'le birlesince kral olmuştu. Yeni modelleri ne fark yapmış bilmiyorum.

HTC One cihazımdan Tapatalk 4 ile gönderildi

17. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,102
    Sony nin ilk armatür serisini kullanmadım maalesef bu yüzden karşılaştırma yapamayacağım velakin sony nin bu yeni Xba-H (hibrit) serisi , armatür sürücünün yanında dinamik sürücüde barındırıyor.
    H-1 ve H-2 de birer adet armatür ve farklı çaplarda (9ve 13,5 mm) dinamik sürücü bulunurken, H-3 de 2 adet armatür ve bir adet dinamik sürücü (16mm) bulunmakta.

Dinlediğiniz türlere bakılacak olursa , bu başlığa göz atmanızı http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=1966.0 tavsiye ederim.

Ayrıca, şimdiye kadar süperaudio cd çalabilen bir portatif oynatıcı üretilmedi.
    Eğer,
    süperaudio cd leri masaüstü bir sistemde dinliyorsanız, kafaüstü kulaklıklara bakmanız daha uygun düşer , kanaatimce.
    Yok kast ettiğiniz sacd rip ler ise ,Sony özellikle H-3 serisi ile bu tüketici grubunu kendine hedef koymuş.Bunda nekadar başarılı olduğuna ağırlıklı olarak 24 bit dinleyen arkadaşlar daha sağlıklı karar verebilirler.
    Yok amacınız 24 bit kayıt ile 16 bit kayıt arasındaki farkları verebilecek bir setup oluşturmaksa size forumda benden daha fazla yardım edecek ağırlıklı olarak 24 bit kayıtlar dinleyen arkadaşlarımız var.
    Eğer, soru-cevap bölümüne yazarsanız bu arkadaşlarımız sizi daha sağlıklı yönlendirirler.

18. afilimali

afilimali
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Hayirli olsun hos :)