Sony Xperia 5 II Tanıtıldı [ İşte Özellikleri ve Fiyatı ]

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda elektronik müzik tarafından 5 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/sony-xperia-5-ii.html

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_5_ii-10396.php

Arkadaşlar , müzik çalar olarak telefon üzerinden yürüyorum , NOTE 4 şuan işimi görüyor , hem telefon değiştireceğim daha doğrusu 2. telefonu taşımam lazım , madem öyle dedim , birisi iş için , biriside hem normal hattım olsun hemde müzik için olsun dedim ....

Velhasıl , sony gözüme çarptı , eski bir SONY Z3 COMPACT kullanıcısı olarak , içimi kıpırdattı bu model

Ne düşünürsünüz? Almalı mıyım?

Elimde İphone 11 var ama boşuna almışım , kullanımıyorum , satacağım , gelen parayla Sony düşünüyorum

* Tek korkum ses seviyesi kısıtlaması olur mu?

Collapse Signature Expand Signature
  2. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827

3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Amaç ses kalitesiyse niye LG düşünmüyorsunuz?

Bu arada Sony hâlâ telefon yapıyormuş mu yahu? :)

Özelliklere baktım, her zamanki saçmasapan bir kelime uydurup özellik diye listelemiş yine Sony. Alışmış kudurmuştan beterdir. :)

Triluminos display

Bu LCD televizyonlarda kullanılan bir teknoloji. Ama telefonun display'i OLED, ve OLED bu teknolojiye ihtiyaç duyan bir ekran türü değil, çünkü zaten her subpixel kendinden ışıklı... E peki nedir şimdi bu telefondaki "Triluminos display" özelliği? Samsung'un amoled paneline ne üstünlüğü var? "Triluminos" olmayan OLED display var mı? Yine cevabını kimsenin bilmediği sorular...

Ama "Neden Sony telefon pazarında Korelilerle rekabet edememekte?" sorusunun cevabı bence.

Çünkü lafla peynir gemisi yürümüyor... OLED panele anlamsız bir isim verince kalitesi artmıyor.
    Velhasıl bu isimleri uyduran pazarlama elemanları yerine, yetenekli ve yaratıcı mühendislere yatırım yapsalar keşke...

elektronik müzik bunu beğendi.
  4. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    140
    Tel+Andriod Dap daha uygun olmaz'mi hocam? Telefon alınca hep aklında kalacak çünkü ulan acaba tam besliyor'mu, bi dac/amp e taksam ses nasil olurdu acaba falan diye.

2. Konu: Sony neden tutmuyor?

Bunun bir çok sebebi var aslında, şuanda yaptıkları cihazlar fena değil ama hala piyasanın gerisindeler. Elin kopyaci çinlisi bile full ekran, ekran alti parmak izi okuma, ekran altı kamera, ters şarj, super hızlı şarj, pop up kamera gibi şeyler yaparken daha düne kadar üstten 2 parmak alttan iki parmak çerçeveli telefon yapmaları olabilir.

Duyduğuma göre Sony televizyon alanında da kan kaybediyor'muş. Şuanda firmaya en çok para kazandıran şey Playstation. Ama ses alanında gerçekten diyecek yok, şuanda wf1000xm3 kullanıyorum ses kalitesi, anc falan holy shit. Ama onada suya/tere direnç koymamışlar yakında bozucam gibi.

İşin özeti: Japon kafası, anlayamazsiniz.

mc_technosoft ve elektronik müzik bunu beğendi.
  5. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Sony nefreti! Böyle şeyler yazıp yazıp Berkhan'ı summon edeceksiniz yine... :)

6. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    LG çok itici geliyor , ses kısmını kenara koyarsak telefon özelliği bakımından lg g2 haricinde , beğendiğim model olmadı :D Anakart arızaları ile aklımda hala

Hoş sony z3 compact kullandık ama onunda ekran ömrü 2 sene , ondan sonra tırt oluyor , elimdeki kenarda duruyor , pil ve ekran bitik şekilde :)

Note 4 , hala daş gibi , yakın zamanda yeni pil alacağım , tek sorunu , şebeke çekmiyor , youtube ve spotify için kullanıyorum :cool:

Xiaomi redmi note 8 , aktif olarak kullandığım iş telefonum , ama onunda ses çıkış gücü zayıf :mad: velvet ile olmuyor :eek:

İphone 11 , heves ettik aldık ama kullanmayacağım , simkart takmadım bile :oops:
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Eylül 2020 ---
    DAP bence ekstradan masraf ve yük , spotify üzerinden gideceğim , dinlersem de 1000 kbps kalitesindeki müzik yeterli şimdilik , yeni teknoloji telefonlar da bunu destekliyor galiba :(

7. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,372
    Sony'i telefon konusunda çok beğeniyorum. İsimlendirme konusunda biraz hak veriyorum @zxc'ye ama pek çok teknolojinin de telefonlara implementasyonunda öncülük yaptığını da hatırlamakta fayda var. Telefonları en azından flagship olarak hep iç kıpırdatıcıydı ama pazarlama konusunda saçma sapan hareketlerinden dolayı kaybettiğini düşünüyorum. Bana kalırsa Sony'nin sıkıntısı nitelikli mühendis değil de vizyon.

8. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Lg v30+ iyidir aslında. Özelliklerine göre fiyatı fena sayılmaz. 2.el bulursanız alınabilir. Ekranda 537ppi, QHD+ ve P-OLED özellikleri var. Ses olarak MQA desteği, Quad dac, 192khz-32bit ses desteği vs. var. Şuradan inceleyebilirsiniz. Fiyatı biraz daha ucuz olsa almayı düşünürdüm.
    https://www.epey.com/akilli-telefonlar/lg-v30-plus.html

9. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Benim aklıma da ilk LG V30+ geliyor. Kronik arızası da G serisine nazaran daha az galiba.

10. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    Arka tasarımı kötüymüş , he birde en önemlisi , ön ekranda kavis mi var?

Tam anlayamadım ama kavis varsa asla almam :mad:

mc_technosoft bunu beğendi.
  11. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    Detaylarını bilmiyorum ama ses kalitesi istiyorsanız bildiğim en iyi model bu. Bazı şeylerden taviz vermeniz gerekebilir ses kalitesi için.

12. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Bana göre tüm telefonlar çok parlak çalıyor. Ayrıca ses karakteri bakımındanda çok fazla seçenek sunmuyorlar.

13. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    Note 4 + Velvet + Spotify ile gidiyorum , beni şaşırtan bir şey olmadı şimdiye kadar , olsa idi hemen anlardım diye düşünüyorum :p

Bass modunda , genel-geçer dinliyorum , kritik dinlesem sizin dediğiniz doğru olabilir :rolleyes:

Tek eksiklik , amfi gücü , velvet , amfi ile taze kan gelmiş , derin uykudan sonra keyifle uyanmış insan ruhu gibi çalıyor :cool: Buna rağmen amfisizde beni uçuruyor :D

14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Lutfen... Sonra kapak yapiyorlar, rezil rusva oluyoruz el aleme... Artik "@VirtuFortuna'yi nasil bilirdiniz?" diye sorduklarinda hep "iyi bilirdik" diyorum... :)

#14 zxc, 6 Eylül 2020
    Son düzenleme: 6 Eylül 2020
  15. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827
    İphone 11'e indirim gelmiş :mad::(:D:p tam da satacakken :eek:

3.5 giriş olsaydı kullanırdım ama malesef bizimle değilsin iphone...

16. AwesomeTALHAwx

AwesomeTALHAwx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    LG V30+ kullanıyorum, ekran kavisli ancak 2,5 d yani ekran düz, içindeki oled ekranın bittiği hizadan üstteki cam kavis yapıyor; panel kavissiz. Arıza vs görmedim, Ses için almıştım, 3 senelik telefon ama işimi görüyor. Sonraki modellerine de bakmanızı tavsiye ederim g8 v40 v50 ve en son v60 çıktı.Ayrıca AKM gibi başka markaların DAC'larını bulunduran telefonlar da varmış, Vivo idi sanırım. Onları da bir araştırırsınız, LG kadar ses konusunda öne atıldığını görmedim diğer markaların. Stereo Hoparlör konusunda iyi telefonlar var ancak kulaklık çıkışı iyi olan çok telefon yok veya meşhur değiller. LG'ye önyargı kırılmalı bence.

#16 AwesomeTALHAwx, 7 Eylül 2020
    Son düzenleme: 7 Eylül 2020
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Acikcasi bir sonraki telefonu ciddi ciddi LG almayi dusunuyorum... V60 bayagi guzel diyorlar. V50 de hesapli.

18. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    827

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/lg-v60-thinq.html

Yorumlar alengirli , doğmamış çocuğa don biçenler olmuş :rolleyes:

19. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,148
    Internette profesyonel incelemeler mevcut. Telefon biraz iri sadece.

20. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    140
    11'in fiyatı düşmesi normal, 15 eylül de iPhone 12 yada 11S her neyse geliyor, eğer iPhone almayı düşünen varsa beklesin.

Fiyatlar gerçekten deli, 11pro max 14k olmuş en son iphone 5 64gb almıştım 2.5k mi ne vermiştim 3k bile değildi. Aylık 10k yapsan bile bir iPhone alamıyorsun, Amerika da ise asgari ücretin yarısı, Alamanya'da 4 de üçü falan. :p