Sony Z1R İncelemesi

'Sony' forumunda mavi tarafından 14 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Eğer n11 den almak isteyen varsa şöyle bir kupon var 270 tl lik 11 Kasım da geçerli isteyen varsa verebilirim 6415 eklentisini görüntüle

Collapse Signature Expand Signature
    6 kişi bunu beğendi.
  2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,242
    @ax hocam geldi mi kulaklık?

3. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Geldi hocam burn in yapmak lazım beklediğim etkiyi henüz alamadım...

4. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    482
    5 bin üzeri olarak 500 liralık kupon dagıtıyorlar arada. Hatta gecen 5500 e 600 liralık kupon satışı vardı 50 liraya. 5050 liraya alınabilir öyle.

5. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    253
    Cok kisa ilk izlenim paylassaydiniz :)

6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
  7. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Sepet dolu erketeye yatılmış bekleniyor :D
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Ekim 2017, İlk mesaj zamanı 31 Ekim 2017 ---
    Bu çark çevirme olayından denk geldi bende isteyen varsa kullansın dedim sonuçta ben kullanmiyacağım

3 kişi bunu beğendi.
  8. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    İlk izlenimlerim bas tarafının biraz baskın olduğu. Bunun dışında iyi kayıt ve kuvvetli amfi ihtiyacı hissediyor sanki kulaklık.

5 kişi bunu beğendi.
  9. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    780
    Selamunaleykum

Müsait bir zamanınizda film testi de yaparsanız seviniriz.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Ekim 2017, İlk mesaj zamanı 31 Ekim 2017 ---
    Hayırlı olsun bu arada.:eek:k

5 kişi bunu beğendi.
  10. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,242
    @ax hocam tam bir izlenim oluştu mu sizde?

11. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Tam oluştu denemez ama şuan sesi oturdu biraz kafamda. İlk dinlediğimde çok etkilememişti açıkçası. Şuan iyi bir kulaklık olduğu fikri kafamda yavaş yavaş oturmaya başladı. Ama kulaklığı alacak olanlar bence herşeyle kullanılırım bunu gibi bir yanılgıya düşmesin. Bir kere kesinlikle kaliteli kayıt istiyor diğer türlü çok zevk almıyorsunuz. Yine aurender ile önemli ölçüde beklediğim kaliteye ulaşırken dx200 ile aynı sinerjiyi ve kaliteyi bulamadım. Bence kaliteli dac, amfi ve kayıt 3'lüsü bu cihazın hakkı.

#131 ax, 3 Kasım 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Kasım 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  12. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    ...

6 kişi bunu beğendi.
  13. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Güzel kulaklık.Biz odyofil olmayan şekil şemalde olsuncuların yıllarca kullanabileceği bir ürün gibi duruyor.

Keyifli dinlemeler @ax

14. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Teşekkürler evet kulaklık tasarım ve konfor olarak kullanıcısını mutlu edecek düzeyde...

15. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    253
    Hayırlı olsun tekrar. Peki daha önce hangi kulaklık vardı sizde? İlk dinlememde çok etkilenmedim deyince ister istemez neyle mukayese ettiğinizi merakettim

16. ax

ax
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    780
    Aslında kafaüstü tecrübem yok denecek kadar az.Daha önce ultrasone hfi 780,hd650 ve he500 gibi kulaklıklar kullanmıştım.Kaldı ki bunlardan hd650 ve he500'ü sürecek ekipmanımda yoktu.Ben kulaklığı genel olarak bende bıraktığı ilk etkisi üzerinden değerlendirdim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Kasım 2017, İlk mesaj zamanı 4 Kasım 2017 ---
    Bu arada film için daha ucuz alternatif modellere yönelinebilir ultrasone hfi 780 gibi.Tabi terleme konusunda sıkıntı yaratma durumu var o kulaklığın uzun dinlemelerde.Film izleme için bu kulaklık biraz gereksiz olur diye düşünüyorum.Tabi konforlu ve genel ses kalitesi üst seviyede olduğu için özellikle bas tarafında sinema için biçilmiş kaftan gibi gelebilir ama çok da beklentileri yükseltmeyin.
    @radyo

17. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    HFI 780 @radyo için basit kalır.Kaldı ki berbat konforsuzluguyla kimseye tavsiye etmem.

18. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    253
    Hfi 780 ses kalitesi bana göre hd600 den daha ileride ancak ses rengi (tonlama) herkese hitap etmiyor ben çok sevememistim bu yuzden.

19. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    780
    @ax Teşekkürler. Film içinde iyi bir kulaklık olduğu yorumlardan anlaşılıyor . Sürülmesinin biraz zor olması ve en önemli etken fiyatının 5000 kusur olması zaten radarımın dışında olmasına yetiyor. İyi ki filmlerde süper falan demediniz şimdi bir de z1r' ye kurtlanirdik :eek:k

@DefinitioN Benimkisi biraz da aç gözlülük. Ama insan hem mid,hem bas hem de sahne çok iyi olsun istiyor. Onu bulmak da bayağı zor tabi.

Şu an polk audio Buckle var. Subbas bayağı saglam. Yalnız biraz perdeli. Ben de kulak yastıklarının çıkarıp baktım. Sürücünün üstünde ince bir sünger var. Onun çıkarınca daha iyi oldu. Bir de rahatlık için hm5 kadife pad düşünüyorum. Nasip .Bakalim nasıl olacak...

3 kişi bunu beğendi.
  20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Valla Attila fazla uğraşma.Konfor,bas,sahne ve dahası için Fidelio X1-X2 gayet yeterli olacaktır.Nispeten güç ihtiyacı düşük (amfiyle daha iyi oluyor) ve fiyat olarak radarının içinde.Film için AL-GEÇ.

@radyo
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 4 Kasım 2017 ---
    Fatih,HFI 780 ilk incelemelerimden biriydi.Bu sebeple sonradan tekrar kısa süreli elime geçtiginde birtakım düzeltmeler yapmıştım incelemede.

Şimdi HFI 780 deyince aklıma midleri ve agresifligi geliyor.Yeterince doğal ve yumuşak değildi sesi.Baslar yeterli olsa da mid merkezli bir kulaklıktı.Seste de renklendirme mevcuttu.Gerçi bunlardan dolayı film performansı fiyatı dahilinde oldukça iyiydi.Hakeza vurmalılardaki performansı da.

Uzun zaman oldu.Bunlar kalmış aklımda(sahnesi,enstruman ayrımı ve basları da iyiydi.Yerden yere vurmuş olmayayım kulaklığı)

#140 DefinitioN, 4 Kasım 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Kasım 2017
    4 kişi bunu beğendi.