Sony Zx100

'Sony' forumunda mc_technosoft tarafından 20 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. Mikrobiyolog

  Mikrobiyolog
  Expand Collapse
  WAV

  Katılım:
  5 Ocak 2016
  Mesaj:
  887
  Alınan Beğeniler:
  3,405
  Düşük empedanslı kulaklık kullanmak bir çözüm olabilir gerçekten. Ben zx-100'ü en çok Sony MDR-100AAP (24 ohm) ile dinliyorum, daha sesini 30/30 açamadım. Daha az olarak Hifiman re400 (32 ohm) ile dinliyorum, sesi diğrinden daha fazla açsam da maksimuma hiç getiremedim, yanında verilen kulaklığı nadiren kullandım ama onunla da durum aynı.

  Yalnız ben fazla yüksek seste müzik dinlemem, işitme duyumu sakınırım, onu da belirtmem lazım.

  Bütün bunlara rağmen Sony'nin ses kısıtlaması uygulamasını can sıkıcı buluyorum. Sony walkman aldım diye illa sony kulaklık almak zorunda değilim ya? Ayrıca sony düşük ses çıkışı vererek başka kimsede olmayan 45 saat hi-res müzik çalma süresi gibi bir avantaj elde etmiş oluyor ve bunu reklamlarında öne çıkarıyor.

  Bir de şöyle bir şey var, 3,5-3,5 kablo ile iphone'u ve zx-100'ü araba teybine bağladığımda, iphone'u rahat dinlerken, sony için arabadan maksimum açmam gerekiyor, yani iphone dan bile az ses veriyor zx-100. Ee mesele EU ise, iphone da EU standartlarına uymak zorunda değil mi? Ya da diğer DAPlar?
   
  2 kişi bunu beğendi.
 2. mc_technosoft

  mc_technosoft
  Expand Collapse
  MP3

  Katılım:
  23 Haziran 2010
  Mesaj:
  100
  Alınan Beğeniler:
  60
  Buram buram BİLGİ dolu bir Forum =) MaaşAllah.. Hocam Haklısınız sony değerlerini yakalayabilmek için ses sınırı koyuyor buna anlam veriyorum.Kulağım değerli bir organım belki daha çok severim. Ama zaten yüksek sesle dinlemiyorum ki.. Amacım UZAYAN Titreşimli BASS elde etmek.. Ayrıca Diğer mobil cihazlar Ses kısıtlamaya girmezken Sony nin çok dikkat etmesi garip geldi.. Ayrıca SANSA Clip deki HİGH VOLUME seçeneği olsa( Seçenek Sunsa) çok daha iyi olurdu. Ben o kadar para vereyim(BANA GÖRE YÜKSEK DEĞER) sonra gidip küçük ANFİ ile dolaşmak garipsediğim durum... ( Apple ın 3.5 bırakmasına dalga geçerken, böyle bir şey yapılınca kendimle çelişirim=)) Sennheiser 2.30G + Sony XB50Ap aldım yolda( DNR Kulaklık kampanyası) umarım zevk alırım =)