Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    188
    Merhaba,
    Tazıtahsın Nickli arkadaşla bir Toneking Ninetail alışverişimiz oldu. Çok samimi ve hoş sohbetle başladı tanışmamız. Şuan da tabii ki Kırıcı bir söz kullanmadık birbirimize Allah var...

Çok özetle;
    1- Telefon görüşmelerimizde birkaç defa sormama rağmen kutu içeriği tam dedi fakat elime geçtiğinde Kutusu resimde de göreceğiniz üzere harap bir durumdaydı.
    2 - Bununla birlikte bazı uçlar, taşıma çantası, içindeki kartonlar vs yoktu. bunu da Filtrelerin ne işe yaradığını anlamak için girdiğim inceleme sitelerindeki resimlerden farkettim.
    3- Arkadaş orjinal olmayan uçlar-çantalar vs teklif etti. Ben istemedim. ben ne fazlasını ne eksiğini istiyorum diye.
    4- Uzun uzun görüşmelerimizde ses karakterindeki ince detaylara kadar konuştuğumuz halde hiçbir şekilde Kutunun durumundan ve eksiklerinden bahsedilmedi.
    5 - Ben sesiyle, fitiyle ilgili hiçbir yorum yapmadan sadece Kutunun durumundan ve eksik malzeme göndermesinden dolayı rahatsız olduğumu ve geri iade etmek istediğimi söyledim.
    6- Konuşmalarımın çoğu daha kulaklığı kulağıma takmadan geçmiştir. zaten kargo dün gelmiştir. Ben akşam eve varınca elime aldım. Aynı anda başka bir oyuncak kargo geldi ve yine komşunun oğluda Matematik sınavı çalışmak için geldi. Yani demek istediğim ürün elime geçer geçmez hemen iade etmek istedim ve öyle dinledimde beğenmedim modunda değildir. zaten dediğim gibi Sesiyle ilgili hiçbir yorumu orada ve burada yapmadım.
    6- Sizde biliyorsunuz ki burası sese - kaliteye önem veren ve özen gösteren kişilerin bulunduğu bir ortam. Ben böyle bir şokla nasıl nasıl bu ürünü kullanmaya devam edebilirim.
    7- Kutunun bu hali ve eksik malzemeler bana Doğal olarak IADE HAKKINI doğurduğunu düşünüyorum.

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Buraya taşıdığın için teşekkür ederim.
    Kendisine benim talebimdir insanların ve yönetimin hakem olması.
    Şuan dışarda olduğum için cevap veremeyeceğim.
    Akşam detaylı bir savunma yapacağım.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Detaylı savunma yapmadan önce şunu belirteyim.
    Kendisine şunuda teklif ettim , Toneking ile iletişime geçip istediğiniz herşeyin orjinalini temin edeyim.Ne kadar tuttuğu önemli değil.
    Ama bunu kabul etmediği için , farklı sebeplerden (ses karakterini beğenmeme , fit) iade etmek istediği anlaşılıyor.
    Kendisi bana başta deneyip beğenirse almak istediğini söylemiştir.Bende bunu kabul etmedim.
    Söylediği mavi ve kırmızı uçların eksikliğini bende kendisiyle birlikte öğrendim.
    Ürünü aldığım arkadaşa 4 ay sonra yazdığımda koymayı unuttuğunu söyledi.
    Konuşmaları akşam paylaşacağım.
    Onun dışında Forumdan bir abi ile sürekli deneyim amaçlı kulakiçi gönderdiğimiz için birbirimize ve en son alışverişimi 4 ay önce yaptığım için saklama kabını unutmuşum koymayı.
    Ama kendisi bana 400 TL ye aldığı kulaklığın yanında koymayı unuttuğum saklama kabından dolayı , güven vermediğimi doğrudan söylemiştir.
    Aşağıya iki konuşmayı bırakacağım.
    Akşam detayları ile yazacağım.
    Benim kendisine teklifim açıktır İsterse 1000 TL tutsun tonekingle iletişime geçer kendisinin saklama kabının ve süngerlerini temin ederim fakat insanların aklını okumaya çalışmasından dolayı bana itham ettiği sözlerden dolayı kesinlikle geri almayacağım.[​IMG][​IMG]

4. siyaha

siyaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Forumun kalitesine yakışmayan bir alışveriş olmuş. o_O

5. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    188
    Başta eksik gönderdiniz. Bunların sonradan tamamlanmasını kabul etmek veya etmemek alıcının takdirinedir ben etmiyorum.
    Kaldı ki Tonekingin bunu sağlayığ - sağlamayacağı farazidir. Olsa bile gelmesi aylar sürer ki bu da ayrı bir mağduriyettir.
    Dediğim gibi sesle-fitle ilgili hiçbir yorumum yoktur. Konuyu başka mecraya taşımaya çalışmayın.
    Neticede gelen kutunun ve içeriği bellidir.
    Uzatmadan iadeyi kabul edin. Tatlıya bağlayalım.

onurdogan4 bunu beğendi.
  6. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    114
    Keyfekeder iadeyi kayıp bir kartoncuk bahanesiyle sunmak gibi gözüktü bana. 2. el kulaklık alımında her şeyi ayna gibi beklemek yanlış bence. Birkaç uç kulaklığın sıfırında kutuyla gelen uçtan farklı olabilir.

delgren, tazıtahsin ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  7. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,673
    Olayın kendisiyle ilgili hiçbir yorum yapmayacağım. Söyleyeceğim tek bir şey var genel olarak:

2. el satışlarda alıcıların kendilerini korumaları ve dikkatli olmaları konusunda uyarılar yapılır hep.

Ben de diyorum ki; satıcı arkadaşlar ürünlerini kime sattıklarına çok dikkat etsinler. Bir alıcıya, daha yüksek fiyat verecek olmasına rağmen ürünümü satmayıp, sonrasında indirimle başkasına sattığım ürünler oldu.

Kafanız rahat olur, benden söylemesi.

Collapse Signature Expand Signature
    Xexec, delgren, Serhat ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  8. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam bende sizin yaptığınızı yapıyorum.
    Sizin gibi tahminde bulunup sizin samimiyetinize güvenmemeyi tercih ediyorum.
    Saat 22 de bana sorunları yazıp konuştuktan sonra Gece saat 1 de iade talebi istiyorsunuz.
    Gece saat 12 de oyuncak incelemesi yaptığınıza inanmamayı tercih ediyorum.
    Ben 50TL kutudan kırdım zaten.
    Kutuyu takmayan biri olarak siz sormayınca bende belirtmedim.
    Kutuda sorumluluk bendedir , bana gelirken kendim bantlarını sökerken yazıları silindi.
    Onun dışında birde unuttuğum bir saklama kabı var.
    Kendisine 1 tane değil 3 tane göndereyim dedim.
    Çaylak hocam bana demişti ki , ben mavi ve kırmızı uçları beğenmediğim için comply uç aldım.
    Kendisine 3 tane saklama kabı , comply ve başka markalarda süngerde teklif etmeme rağmen kabul etmedi.
    Bu okuyanların kafasında nasıl bir soru işareti oluşturuyor merak ediyorum.

Kulaklıkla ilgili olarak ;
    İlk geldiği günden beri Boğaç Beye yaptırdığım bakır kablo ve kendime ait double slikon uçlarla kullandığım için kablosu be uçlarına dokunulmamıştır.

Bana Kesin alacağım dedikten sonra bende kabloyu çok ucuza forumdan sevdiğim bir abime sattım.

Sonrasında kendisi vazgeçip " DENEMEDEN ALMAK " istemiyorum dedi.
    Bende sizin 1 Kasımda kesin alacağım sözünüze seti bozdum dediğimde.
    Bana " demogoji yapma " , " sözüm senettir " gibi garip cümleler kurdu.
    Ben yine büyüğümdür diye birşey demedim.
    Almaktan vazgeçince demogoji yapıyor oluyorum, kendisi alınca sözü senet oluyor.

Kendisi üst tizi önde ses karakteri seviyordu sanırım.
    Ya bu beklentisi olmadı veya fit sorunu olabilir.
    Herşey olabilir.
    Bana bunları bahane ederek geri iade isteğide oluşturabilirsiniz.
    Ama kusura bakmayın ben bir saklama kabı için kendime samimiyetine güvenemedim veya " bence sen satış değil kakalamak istiyorsun " dedirtmem yani.

Ben fit sorunu yaşasam 4.5 ay kullanmam.
    İt01 gibi sıkı baslara ve hifiman re600v2 gibi doğal enstrüman seslerine sahip bir sesi var.
    Hiphop ve jazz gibi iki tür yoğun dinleyen benim için çok keyifle dinlediğim bir kulaklıktı.
    Fakat kış geldi daha çok evde olacağım için masaüstü sisteme geçiş yapmak için sattım..
    Yoksa dışarda keyifli bir yaz geçirmemin baş aktörüdür Toneking.

Sorun olmaz diyordum forumda ama bende artık kime sattığıma dikkat edeceğim.

İlk defa böyle birşey yaşadım hayırlısı olsun diyelim.

delgren, Synchronicity ve VirtuFortuna bunu beğendi.
  9. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,459
    Verilen sözün tutulması hakkınız.

Eğer orijinal kutu ve foam tip'te ısrarcıysanız, ve arkadaş "tamam, bir şekilde temin edeceğim" sözü verdiyse, bir kaç hafta mühlet verin, çözülmesini bekleyin. Eğer çözülmezse yazın tekrar.

Ancak arkadaş bu sözü verdiği esnada iade ısrarınız, başka bir niyetiniz olduğu anlamına yorulabilir.

İkinci el alışverişlerde olabiliyor bu tür sorunlar. İnsanlar sorunları çözmeye çalışıyorsa çok problem yapmamak lazım.

Ama iki-üç hafta geçer de satıcı verdiği sözü hâlâ tutmamış olursa, yeniden yazdığınızda siz haklı konumda olursunuz bu sefer.

Nazım ve yam_tar bunu beğendi.
  10. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,949
    satıcı paket ve içeriği hakkında bilgi vermemiş,öyle bir alıcıya denk gelmiş ki,bu koduda satış yapacağı son kişilerden birine,burda satıcı eksik bilgi vermiş,alıcıda her eksikliğin canına okumuş..

11. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    188
    Murat Bey, size öyle bir kutu gelse siz ne yapardınız?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 6 Kasım 2019 ---
    Bu tamamen yalan. Kutunun adı hiçbiryerde geçmediği gibi herhangi bir hatası olduğundan da indirim talep edilmemiştir. direk 400 olur mu denmiştir.

Bu cümleyi takdirinize bırakıyorum.

Daha geçen hafta da başka bi alışverişten sıkıntı yaşadım. Bunu açık açık belirttim. Fakat bana Abi özel bakır kablosu vardı sözüne güvenerek sattım demesi ki ben onu ayrıca satabilirsin kabloyu hiçbirşekilde almayacağım, fakat satmazsan madem Hakan abine gönderiyorsun, oradan bana da gelir, satılmazsa denerim dediğim halde, sözüm bozulmasın diye ikilemedim. Hemen Sabahın en erken saatinde hesabına parayı aktardım.

Ben Takdiri Adminlerimize bırakıyorum.

#11 trexmilennium, 6 Kasım 2019
    Son düzenleme: 6 Kasım 2019
  12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam ben paket içeriği hakkında bilgi vermedim değil.
    Yukarıya ss attım.
    Mavi ve kırmızı uçları kendisiyle birlikte öğrendim.Bana da gelmedi zaten.
    Kutunun içeriğine hiç dokunmadığım için ben kutuyu tam biliyorum..
    Tek göndermeyi unuttuğum saklama kabı :)
    Eksik saklama kabı ve yazısı silinmiş kutu yüzünden iade talebi oluşturmak istiyor..
    3 tane göndereyim diyorum yok.
    Çok daha iyi iki marka uç göndereyim diyorum yok.
    Herşey çok belli değil mi?

13. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    400 TL ye samimiyetsiz , güven vermeyen , yalancı , demogoji yapan ve severek kullandığı ürünü satmak değil kakalamak isteyen biri olduk arkadaşlar.

Bana ilk yazdığınızda indirim düşünmüyorum dedim değil mi ? Aradan 10 gün sonra sanırım , satacağım ürünleri bir dolaba koymaya karar verdiğimde kutuyu söktüğümü görerek hatırladım ve 50 TL kırmaya karar verdim.

Hocam lütfen bundan sonra deneyerek alın ürünlerinizi.
    Ne siz ne başkaları mağdur olsun.

Keşke 450 TL kutulu yazacağıma kutusunu çöpe atıp 400 TL kutusuz yazsaydım belki bahaneniz olmazdı.
    Birde saklama kabını unutmasaydım.
    Saklama kabı önemli tabi..

14. siyaha

siyaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Ürünün kutusu da önemli bence. Alan kişi ileride satacağı zaman sorun yaşayabilir.
    Alışverişten önce kutunun durumu konuşuldu mu aranızda?

15. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hayır hocam konuşulmadı.
    Ben öyle şeyleri dert etmediğim için belirtmedim kendiside sormadı.
    Derdi kutuysa satarken edeceği zarar varsa eğer onuda karşılayacağım.
    Ama dert başka hocam onlar bahane.
    Yoksa görüyorsunuz herşeyi karşılayacağım diyorum.
    Gucci çanta ve saklama kabı alayım desem onuda istemeyecek :)
    Arkadaşlar denemeden almanın böyle problemleri var.
    Benimde aldığım gün ilana koyduğum ürün oldu.
    Ama kimseye böyle bahaneler sunmadım.

16. siyaha

siyaha
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Sevgili @tazıtahsin sizinle muhabbetimiz var. Yükseltme için elinizdekileri sattiginizi biliyorum. Kesinlikle kötü niyetli olmadığınızı biliyorum.
    Ama;
    Ürünü sizden ben almış olsaydım, sırf kutunun durumunu belirtmediğiniz için iade etmek isterdim.
    Siz de yazmışsınız, keşke kutunun fotosunu paylassaydiniz ya da kutusuz satsaydiniz.

Not ;cepten yazınca imla berbat oldu.

tazıtahsin bunu beğendi.
  17. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam düşünün bir araba satıyorsunuz arabanın orjinal yedek lastikleri eksik ve genelde alanın kullanmadığı kalitesiz bir çift. Bagajdaki ilk yardım çantasını koymayı unutmuşsunuz.
    Arabayı alan arkadaş teslim aldıktan saatler sonra gelip iade etmek istiyor.
    Siz ona bir çift michelin bir çift goodyear lastik ve 3 tane ilk yardım çantası vermeyi teklif ediyorsunuz.
    Hala iade etmek isterse ne düşünürsünüz ?

18. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Eğer bana samimiyetinize güvenmiyorum deseydiniz , demogoji yapma deseydiniz sizinkinide almazdım.

19. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Göndermeyi unuttuğum taşıma çantası.
    Dolabın köşesinde kalmış öylece.
    Çökmeye çalıştığım çanta :)

20. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    375
    Ben de orantısız bir iade sebebi olarak göruyorum eksikleri… Bu derece bir hassasiyet varsa fotoğraf istemek gerekir diye düşünüyorum. Satıcı da eksikleri tamamlama beyanı iletmiş ki ortada iade sebebi hiç kalmamış zannımca, eksiklerin satıcı ödemeli kargo ile alıcıya ulaştırılması meselenin tatlıya bağlanması için kafidir görüşündeyim.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.