Sorunlu Alışveriş hakkında

'Genel Tartışma' forumunda trexmilennium tarafından 6 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam hoşgörümü sonuna kadar kullandım.
    Herkesin kişiliği farklıdır benim böyle ithamlara zerre tahammülüm yok.
    Biliyorsunuz bir kere ban yedim zaten, ekşisözlükte malum şahıs forumdaki insanlara hakaret ettiği için bende kendimi tutamadım forumda ona yardırdım.
    O şahısa olan kinim evli-yaşını başını almış birisine dolandırıcı muamelesi yapmasıydı.

Forumda sevdiğim saydığım ve günlük hayatta sürekli görüşüp dost edindiğim insanlar var.
    Buna zarar gelmemesi için sakin kalmaya çalışıyorum.

Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    İlk sahibiyle iletişime geçtim.
    Yarın yazacak tonekinge kırmızı-mavi uç ve içindeki karton kutu için.
    Kendisine belirttim eğer solo gönderemiyorlarsa kulaklıksız komple bir kutu içeriği göndersinler.

Koymayı unuttuğum bir saklama kabı yüzünden meşgul ettiğim Yönetim ve Forum üyeleri arkadaşlardan kendi adıma özür diliyorum.
    Herkese iyi akşamlar.

3. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58

Bu bir satış sözleşmesidir. Sözleşmenin maddelerinden biri olan "her şeyi tam" maddesi satıcı tarafından tek taraflı ihlal edilmiş olup, bu durumda alıcıya şartsız/cezasız sözleşmeden dönme hakkı doğmuştur. Alıcı da bu hakkını talep etmektedir.

Konu mahkemeye taşınırsa dosyaya bakacak olan hakim, satıcının yükümlülüklerini tam anlamıyla yerine getirmediği gerekçesiyle alıcı lehine karar verecek, tüm yargılama ve temsil giderleri de davalının (satıcının) üzerine bırakılacaktır.

400 liralık kulaklığı geri almamak için, 2500 lira üzerinde bir masraf yapmayı göze alıyorsanız, kendinize iyi bir avukat bulmanızı tavsiye ederim.

Italoman, Nazım, Serhat ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  4. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    358
    Hukuki olarak verilecek karar belliyse, iyi bir avukat neyi değiştirecek?

Serhat bunu beğendi.
  5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Bilgilendirme için teşekkürler.
    İşler o noktaya varırsa kafamda 1-2 avukat mevcut.

6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Yukarıdada yazdığım gibi iş para meselesi olmaktan çok uzak.

7. najaz

najaz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    İyi bir avukat, masrafların katlanmasını önleyecek.

Serhat ve Synchronicity bunu beğendi.
  8. Vordhosbn

Vordhosbn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    477
    Kulaklık konusunda emsal davamız yoktu. Foruma katkı sağlayacagını düşünerek destekliyorum..

wadi, Synthyss, fenrir ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  9. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    yahu ne avukatı ne davası..macera arıyorsunuz siz de.. emsal dava yokmuş da bilmemne..derbi maçı izliyorsunuz sanki..

''kutulu herşeyi tam'' kısmı malesef satış sözleşmesinde geçtiği için kilit kısım burası oluyor. ve üründe eksikler bulunduğu için satış sözleşmesinin feshi söz konusu..alıcı 14 gün içinde cayma hakkını kullanabilir..konu mahkemeye de taşınsa bu şekilde sonuç çıkacaktır. artı masrafların karşılanması da cabası..

bence yol yakınken uzlaşın bitsin kapansın mesele..

TONG. ve Nazım bunu beğendi.
  10. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,147
    Ben olsam bu kadar uğraşmaz çoktan “hocam içinize sinmediyse geri gönderin” derdim -ki demişliğim de vardır.

11. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Hocam şimdilik izleyeceğim adımları yukarıda yazdım.
    1-Tonekinge yazılacak yarın , kutu eksiği giderilebilirse giderilecek.
    2-Tonekingden olumlu bir cevap alamazsak kendisine teklifim açıktır yukarıda.
    Yine fazla fazla gidereceğim eksiği en başında söylediğim gibi.
    3-Bunu kabul etmezse kendisi hukuki yollara başvurabilir.

Dediğim gibi iş para meselesini geçti.

12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Beyefendi yularıya ss ekledim.
    Kendisinin " Samimiyetine Güvenmedim" sözünden sonra kendisine benim rızam ile iade yapmam mümkün değildir.

13. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    hayırlısı olsun hocam umarım tatlıya bağlarsınız bir an önce.

14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    http://www.techno-fi.net/threads/toneking-nine-tail-İem-İncelemesi.12877/

Bana gelen içerik buna göre tamdır.
    Banada bu şekilde gelmiştir.
    Bende buna göre tam dedim zaten.

Benim sadece göndermeyi unuttuğum bir saklama kabı mevcut.

Yoksa bana gönderilmesi unutulan bir çift uç ve bir karton kutuyla kimseyi dolandırmaya niyetim yoktur.

15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,147
    Neden? “Kendisiyle” uzun uzadıya muhattap olmaktan daha mı çok zevk alacaksınız? Kutu, uç peşinde koşmaktan falan?

zxc bunu beğendi.
  16. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Benim bildiğim kadarıyla 5000tlden daha düşük anlaşmazlıklara tüketici hakem heyetleri bakıyor ve 5-6 aya kadar varan süreler sürüyormuş diye duydum. Daha önce nanokatolog.com dan bir ürün aldım 40 gün teslim etmediler adamları icra memurlarıyla gelirim diye tehdit etmiştim anca öyle hakkım olan iade sürecini başlatmışlardı. Boş bir tehditti olmasaydı tüketici hakem heyetine gidip uzun süreler sürecekti. Ayrıca tüketici hakem heyetine gittiğinizde kesin doğru karar çıkacak diye bir durum söz konusu değil aksini yaşamış tanıdıklarım var.

Bu arada synchronocity denen arkadaştan bir ben mi rahatsızım? Bu arkadaş her defasında her şeyin iyi yönünden bahsediyor ama bakıyoruz kendisiyle alakası dahi olmayan bir konuda konuyu üstüne alıyor ve satıcı arkadaşın postlarını didik didik arayarak hatasını buluyor. Bu kadar her şeyin iyi yönünü gören bu arkadaşın her defasında insanların kötü yanlarını aramasıda takdire şayan bir özellik. Daha da önemlisi konuyu üstlenmesi sanki hata kendisine yapılmış gibi cevaplar vermeside kendisinin psikolojik durumunu ortaya seriyor.Daha önce bana niyet okuması yaparak saygısızlık yaptı forumdan alakam olmayan bir olayda sen bu olayı biliyorsun diyerek beni suçladı. Kendisinin diğer bir yanı kültür insanı olması kendi tabiriyle en iyiye sahip olmasıdır. Kendisiyle ilk karşılaşmamızda ne kadar iyi ekipmanlara sahip olduğunu anlatarak övünmesidir. Yani bahsettiği kültür budur. Yoksa olması gereken kültür her insanın kendisine uyan ekipmanla ne kadar iyi yada kötü olduğuna bakmadan mutlu olması gerekir.

17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,459
    Bak burası mühim. Ya karşı tarafın avukatı "sanık sahip olduğu diğer kulaklıkların da alım, satım ve bakımını yapacak yeterlilikte değildir" iddiasıyla sahip olduğu diğer kulaklıklara ve dahi hifi ekipmana el koydurma kararı aldırırsa n'olacak?

Velhasıl sağlam bir avukat şart. Ne kadara malolur bilemiyorum ama. Acaba kendi ücretinin de katlanmasını önleyebilecek kadar iyi bir avukat var mıdır ki? Bak o ilginç olurdu işte. Dünyanın en iyi avukatı nerdeyse beleşe gelirdi muhtemelen...

Suits bitmeyeydi, kesin bir bölümüne konu olurdu bu. Zaten odasında pikap ve bi ton plak vardı Harvey'in. Kulaklık olayına da bulaşmış olurdu, belki arada foruma falan da takılırdı, iyi olurdu...

#77 zxc, 8 Kasım 2019
    Son düzenleme: 8 Kasım 2019
    mfya, fenrir ve refuserQ bunu beğendi.
  18. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    223
    Daha çok zevk almayacağım ama iş nasıl yokuşa sürülür göreceğiz.

Belki siz haklısınız en basiti iade alıp tüm bu uğraşlardan kurtulmak

Fakat kendisi benim hassas olduğum noktada çok hassas davranmadı.
    O yüzden böyle bir yol izlemeyi uygun gördüm kendi adıma.

19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,932

Halil selamlar.

Hakkımda söylediklerine maalesef katılmıyorum. Bu seninle yaptığımız görüşme süresincede aynı şekilde devam etmiştir. Tam olarak 2buçuk saatimi seninle muhabbet etmek için harcadım. Aldığın ekipmanların uyumsuzluğundan mütevellit memnuniyetsizliğini paylaştığında acele ettiğini ve yanlış seçim yaptığını belirtmiştim, beni onaylayan şekilde sohbete devam ettik. Kendinde acele ettiğini kabul ettin. Senin yanlış seçim yapmaman için sefer sefer beraber dinledik kulaklıkları hatırladın mı? Hatta senin aldığın teraplayerın kendine açıklanmadığını bilmeden aldığını ve doğru bulmadığını da söylemiştin.
    Şimdi sen boşyere kuruntu yapıyorsun belli ki muhabbetimizde kendini farklı hissetmişsin. "Ben şunu alayım, yok ya da almayayım. Alsam mı yaa yok almıyorum" dediğini unutma :) kötü niyetim olsa sana cevabını orda verirdim. Benimle kötü olmanın temelinde yine kendi tutarsızlıkların var. 2el fiyatını öldürmeden satmaya çalışan bir üyeye fırsatçı ve insanları salak yerine koyuyorsun diyerek en büyük saygısızlığı sen yaptın. Benim sana eleştirim ise şu şekildeydi; madem yüksek fiyattan satışa karşısın herkesin 1500liraya malum üyeden aldığını bildiği halde HM901'i 4000liraya satmaya çalıştığını hatırlatmaktı, bunu neden söylemiyorsun? :) Hatta ben onu ticaret için aldım diyerek kendini savundun. Senin eksiğin kendini eleştirememen, asla en iyi ekipman bende yaklaşımıyla muhatap olmadım senle. Öyle olsa 2buçuk saat muhabbet etmezdik. Ürünleri şaka yapar gibi almadın 2buçuk saatim harcandı, en ufak bir laf etmedim ki tavrında oldukça tuhaftı. Bir şeye yorum yapmadan önce ilk kendini tart senden ricam. Hazmedememiş olabilirsin bunu senle tartışırız ama konuyu meşgul etme. Telefon numaram var sende :) ordan devam ederiz.
    Eğri otur doğru konuş ilk önce...

Edit: Hatta gözünün açlığıyla ilk sefer 4000liradan açtığın ilanın tepki toplamaması içinde tavsiye vermiştim sana "haa tamam düşüreyim ben onun fiyatını o zaman" dediğini unutma lütfen. Ordan buraya 2000e kadar düştün iyiki ;) Kötü niyetli olduğumu düşünmen çok komik değil mi sencede ?

Collapse Signature Expand Signature
    #79 Synchronicity, 8 Kasım 2019
    insanatomystic bunu beğendi.
  20. mixaylo

mixaylo
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5

olayini gidisatini goz onunde bulunduruldugunda sizi tanimayan birisinin bu sartlar altinda samimiyetinize guvenmemesi gayet dogal.

ben alicinin yerinde olsam iade disinda teklif kabul etmezdim.

yorum yapanlarin cogunlugunun, eksiklerin tamamlanmasina musade edilmesini makul bir uzlasma olarak gormelerine de anlam veremedim.

#80 mixaylo, 8 Kasım 2019
    trexmilennium ve Nazım bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.