Sorunlu Alışveriş SDF Audio Ahmet Çekirdek

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda Muradsedat tarafından 6 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    yaşım 35 12 yıllık mühendisim. uluslar arası bir şirkette çalışıyorum.

ben kimseyi tehdit etmedim. hakkımı arayacağımı belirttim ve arıyorum da. vurucam kırıcam öldürücem demedim. bir zarar vermedim. tehdit ne demek bence önce güzel dilimizi öğrenin.

burda bir karalama yok ben sadece olanları yaşananları yazdım. buda benim hakkım.

zxc bunu beğendi.
  2. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Daha önce yazdığım gibi iki kişiyi de bizzat tanımıyorum. Forumu okuyan rastgele üçüncü bir şahıs olarak Ahmet beye destek olmaktan ziyade zarar verdiğinizi düşünüyorum.

Edit. Tanımıyorum yerine yanlışlıkla tanıyorum yazmışım...

#42 zxc, 7 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 8 Ağustos 2019
  3. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,663
    Dgsahin nickli üye süresiz olarak uzaklaştırılmıştır.

Ahmet bey beni aradı, köyde olduğunu yarın parasını merkeze indiği zaman yollayacağını belirtti. Konu sahibi arkadaş paranın yatırılmasını beklerse seviniriz. Kendisini anlıyoruz her yerden yatırılabilir ama Ahmet bey internet bankacılığı vs kullanmıyor olabilir.

Konu içerisinde de fikir yazan arkadaşlar daha yapıcı olur ve sorunun çözümüne yönelik davranışta bulunurlarsa seviniriz. Üyeler konu içerisinde tartışmaya başlıyor ve rahat çözülebilecek durumlar daha karmaşık bir hal alabiliyor.

4. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,968
    hocam sana'de şunu söyleyeyim,çok çabuk yüz göz olacak kelimelerle derdini anlatıyorsun,en son söylenecek lafları en başta söylersen karşı tarafı hemen atağa geçirirsin,panik ataklık'ta var sanırım ,iade yapacağını söylüyor,şehir dışında şehir içinde v.s. farketmez hemen yapmak istemiyor,konu buraya açıldı diye ödemek durumda kalmadığını göstermek için, biraz empati yapman gerekiyor..

jamesdean0701, Xexec, delgren ve 7 kişi daha bunu beğendi.
  5. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Lambanın bir tanesi bozulmuş ,Amfinin sdf Audio yazıları boyanmış ben amfiyi iki tane yeni lamba koyarak paketledim,göndericektim baktım mantıksız konuşuyor adaptörüde gönderin paranızı iade edeyim dedim,adaptör geleli iki saat oldu bende şehir dışındayım yarın göndericem .herkese selamlar.

6. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    238
    Tamamen alıcının mağdur olduğu bir durum.
    Piyasanın kötü oluşu , zarar gören ürünün değişiminin ve ya iadesinin işleri daha kötüye götürecek olması Ahmet Bey'in davranışlarında etkili olabilir.
    Ahmet Bey hatayı en başta yaptı.
    Biz sattığımız 2.el ürünlere bile daha fazla bilgi yazıyoruz.Siz sıfır ürün yapıyorsunuz.
    Diğer rahatsız eden konu.
    Sedef modelleri arasında bir fark olmadığını söylemesi.
    Fiyatlar neden farklı o zaman ?
    Ahmet Bey konuşmanın bir yerinde " ne desem kabul etmiyorsun " diyor.
    Ama söyledikleri hiç kabul edilecek şeyler değil.
    Bunlara rağmen Ahmet Bey bir iş yapıyor.Bu tatsız olay geride kalır umarım kendisi için.
    Kendisinden beklentimiz amfi fiyatları , teknik özellikleri , kullanılan malzemeler , garanti süresi ve kapsamı.
    Geniş bir bilgi yelpazesi sunması.
    Herkes ister 300-400 dolar vermek yerine 600 lira vermeyi.
    Hemde Türk Malı forumdan tanıdığımız bildiğimiz birisinin ürünü.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ahmet çekirdek, Muradsedat ve Nazım bunu beğendi.
  7. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Arkadaşlar adaptör gelsin paranı iade edeyim dedim ben amfiyi satmaktan vazgeçtim,daha adaptör bana ulaşmadan yazmaya başlamış ben onun cevabını verdim

jamesdean0701 ve delgren bunu beğendi.
  8. ulath101

ulath101
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    talihsiz bir durum yaşanmış, geçmiş olsun. umarım daha fazla baş ağrısı olmadan sorun çözülür.

her iki kullanıcıyı da tanımıyorum; ancak her ne kadar haklı olunsa da bireysel konuşmaların her iki tarafın da rızası olmadan bire bir paylaşılmasını doğru bulmuyorum (suç olduğu da belirtilmiş; ama bu konuda bir bilgim yok). ayrıca konu hakkında her iki tarafın da sorun hakkındaki yorumlarını okumadan/dinlemeden bir yargıya vararak yorum yapmanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

konunun netleşmesi adına; ahmet bey, 30 yıldır böyle bir sorunla karşılaşmadığınızı belirtmişsiniz, bu saatten sonra da umarım bir daha yaşanmaz; ancak böyle bir sorun karşısındaki duruşunuzun bilinmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. ben de bir süredir ürünlerinizi almayı düşünen biriyim ve forumda eminim bu konuda yalnız değilim. şu saatten sonra sattığınız ürünlerin tamamına mı garanti veriyorsunuz, yoksa lamba hariç geri kalanına mı; bir yorum yapmak ister misiniz?

konudan bağımsız, tazıtahsin'in belirttiği gibi sattığınız ürünlerle ilgili ayrıntılı bilgi vermenizi dileyen sanırım pek çok üyeden biriyim. ürünlerinize ve işçiliğinize güvendiğinizi belirten daha iyi bir yöntem olamaz bence.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  9. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Ücretimi az önce iade aldım. Sorun maddi olarak çözüldü...

10. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,774
    Bir daha böyle ifşalar yapılmaz umarım...

jamesdean0701 ve delgren bunu beğendi.
  11. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    Bir daha satıcılar böyle cümleler kurmaz umarım. ✅

Collapse Signature Expand Signature
    Muradsedat bunu beğendi.
  12. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Umarım satıcılar daha dikkatli garanti verir verirken maliyet hesaplaması yaparak verirler.

Muradsedat bunu beğendi.
  13. spitzer

spitzer
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    179
    Sorun maddi olarak çözüldüyse daha fazla kalp kırmaya da gerek yok. Ahmet Bey sonuçta bu forumda birçok insana ürün satışı yaptı ve hakkında kayda değer şikayet de yok, en azından ben görmedim. Zaten öyle olsaydı bu değerli forumda fazla duramazdı. Bu olay da nazar boncuğu olsun Ahmet Bey için. Tekrardan iki tarafa da geçmiş olsun

14. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    birdaha kimse bu durumla karşılaşmaz sinirleri yıpratılmaz stres yaşamak zorunda kalmaz ve sorunun çözülmesi için böyle bir yol denemek zorunda kalmaz umarım.

ahmet çekirdek ve yigitboylu bunu beğendi.
  15. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Herhangi bir alışverişte yaşanabilecek bir durum iyice büyümüş gibi duruyor. Alıcının haklı olduğu noktalar olmakla beraber bu kadar büyük tantana yaratmaya, tüm konuşmaları ifşa etmeye, bu kadar mesele haline getirmeye gerek var mıydı, başlık hiç açılmasa zaten sonuç aynı olmayacak mıydı ben merak ediyorum.

Tabi burada satıcının da olayı yokuşa sürmesinin etkisi olmuş.

Böyle bir şeyden dolayı sinir stres yapmak, sinirlerin yıpranması falan bana baya abartı gibi geliyor. İnsanlar hayatlarında ne büyük sıkıntılar yaşıyorlar. Bu kadar büyütmeyin bence olayı kafanızda.

Konuyla alakası olmayan insanların da, daha hiçbir şey belli değilken ve netleşmemişken başlığa gelip dolandırıcı ithamı yapması değişik bir olaydı gerçekten.

Konu kapandığına göre konuşmaların kaldırılması da isabetli olur.

#55 VirtuFortuna, 8 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 8 Ağustos 2019
    refuserQ, stakanar, complete ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  16. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    ben üretici olmamama rağmen ikinci el olarak sattığım hiçbir üründe dahi kimseye böyle bir durum yaşatmadım. uzaktan size çok kolay gelebilir ama hiç öyle değil. kesinlikle kaldırılmaması gerekiyor. olumlu yorumlar kadar olumsuz yorumlar da burada olmalı ki alıcılar kararını objektif verebilsin.

para kolay kazanılmıyor sizin maddi durumunu ailevi durumunu bilmem ama ben evliyim. benim hakkımı yiyin evimin hakkını da yemiş olur. bende buna izin vermem. senin için basit olan benim için değil.

tabiki herkes fikrini söylecek yorum yapacak paylaşımda bulunacak forumun mantığı zaten bu.

17. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    624
    Arkadaşlar ben kimseyi kırmadım üzmedim fakat bu son olay beni üzdü konu bayramdan sonra adliyeye intikal edecek bu konuda duyarlı olunmasını sizlerden rica ediyorum saygılarımla.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,100
    Bence başlık kalabilir, ama şahsi diyaloglar kaldırılabilir. Açıkçası okumadım da hiç birini. Ancak durum hakkında az çok net bir fikrim oluştu. Eğer amaç gelecek müşteriler için geri bildirim ise şahsi ikili görüşmelerin ifşasına gerek yok bence.

ahmet çekirdek bunu beğendi.
  19. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,407
    Başlık bence de kalmalı ve konu herkes için yeterince şeffaf şekilde bilgi amaçlı dursa iyi olacaktır. Yazışmalar kaldırılabilir ama yazışmalarda teknik konu ile ilgili tartışma dışında özel bir bilgi yok.
    Bu arada bir amplifier satılacaksa, onu fonksiyonel kılan ve işlevini yerine getirmesini sağlayan tüm parçalar için garanti verilebilmeli, aksi halde her alıcı için anlamsız nahoş durumlar sonra da ortaya çıkabilir. Ahmet bey bununla ilgili detaylı bilgilendirme yaparsa iyi olacaktır.

Muradsedat, Nazım ve bhdr74 bunu beğendi.
  20. hbcke

hbcke
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    36
    Bence de başlık kalmalı burada küfür yok hakaret yok olanlar anlatıldı tatsız bir olay olsa da yaşananlar kalmalıdır.

Muradsedat bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.