Sorunlu Alışveriş SDF Audio Ahmet Çekirdek

'Olumlu ve Olumsuz Görüşler' forumunda Muradsedat tarafından 6 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,239
    Ahmet bey, @Dgsahin nick'li üyeden bahsediyorsanız eğer, arkadaş elinde veri olmaksızın müşterinizi dolandırıcılıkla suçluyor. Eğer gerçekten müşterinin dolandırıcı olduğu bilgisi var ise elinde paylaşsın, bilelim. Ama öteki türlü hakaret olmuş oluyor.

Okuyan üçüncü şahıs olarak konuşuyorum: Biri hakkında negatif bir şey yazıldığında delil arıyorum, delil yoksa yazanın hanesine bir negatif puan ekliyorum şahsen.

Aranızdaki yazışmalar ifşa edilebilir mi? Türk ceza kanunu bu konuda nasıl bilemiyorum. Amerika'da eyaletten eyalete değişiyor. Mesela bulunduğum eyalette iki kişiden biri aralarında geçen bir konuşmayı kayda alıp ifşa edebiliyor, suç değil (avukat, psikiyatrist vs. istisna) Garip, değil mi? Ama öyle. Türkiye'de kanun nasılsa ona göre davranabilir yönetim. Çalıştığım yerde tüm emaillerimizi, "her an herkes okuyabilir" mantığıyla yazıyoruz mesela. Şahsen olumlu buluyorum bu prensibi.

Müşteriniz tamamen kendi bakış açısından yazmış sorununu. Siz de kendi bakış açınızdan yazmışsınız. İnsanlar bu noktada kararlarını verirler. Kimse kimsenin yazdığını direk doğru olarak kabul etmiyor sonuçta.

Bakın eninde sonunda müşterinizden komple iade almışsınız, bu durum size maddi zarar vermiş olsa dahi. Hatta öncesinde de amfiyi komple hazırlayıp yollamak üzere olduğunuzu, ancak arkadaşın size sözlü hakarette bulunması üzerine vazgeçtiğinizi söylüyorsunuz. Bunun gerçekliğini kontrol etme imkanımız yok, ancak arkadaşın ilk mesajındaki "yarına kadar cevap yazmazsa ifşa edeceğim" yorumu aceleci ve çok da yapıcı olmayan bir tavrı olduğu izlenimini veriyor.

Şahsen bundan sonrası için net bir prosedür belirleyip burada duyurmanızın olumlu olacağını düşünüyorum. Mesela: "Lamba garantiye dahil değildir, değişimi kargo dahil X liradır." ya da "Garanti süresi boyunca lamba değişimi, görünür darbe izi olmayan eskisini yollamak kaydıyla ücretsizdir, kargo ücreti hariç" gibi mesela... Ya da lambaya daha kısa süreli bir garanti sunabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Lamba durduk yere bozulmaz diyorsunuz, doğrudur. Ancak böyle bir durum olduğunda ne olacağını önceden bilmek önemli müşterileriniz için. Zaten garanti de bu demek.

#81 zxc, 13 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 13 Ağustos 2019
    Nazım ve barocka bunu beğendi.
  2. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,301
    Öncelikle her 2 tarafa da geçmiş olsun.

Burda lamba değişimiyle aklıma takılan bir soru var. Soruyu her 2 tarafa da soruyorum. Yazılanlar içinde göremedim. Bu lamba değişimleri, lambalar tamamen soğuduktan sonra ve fiş prizden çıkartıldıktan sonra mı yapıldı, yoksa sıcakken mi yapıldı?

Lambaların sıcakken değişim yapılmaması gerektiğini belirttiniz mi ?

3. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    Amfilerin her türlü garantisi mevcuttur lamba dahil,
    Evet

4. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Ahmet bey selamlar, emin olmak için soruyorum. Aşağıdaki fotoda lambalar garanti dışı denmiş. Bu farklı bir durum mu ?
    Bir de bu konuda genel teamül nedir? Diğer üreticilerde pratik nasıl işliyor bilen var mı acaba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    Nazım bunu beğendi.
  5. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Lamba değişimi yapıldığı yazmıyor orada hocam o fikre nasıl kapıldınız bilmiyorum. Satıcı bana lamba ayaklarından 1i tam temas etmiyordur oynayın düzelir dedi. Bunu yaparkende pirizden çekilmesi gerekiyormu bilmiyorum. Bana bir uyarı yapılmadı. Lambayı hafif yuvasına bastırmak yada sağa sola oynatmak suretiyle ara ara sorunumu giderdim. Lambayı tamamen sökmedim hiçbirinde. Bu sorun sağ kulaklığa ses veren arka lambada oluyordu.

Fakat satıcı ile sorun yaşamamıza sebep olan sesi tamamen kesilen lamba öndeki sol tarafa ses veren lamba. Ona hiçbir şekilde müdahele etmedim. Sesi kesti ve düzelmedi. Sanırım Lamba bitmiş.

6. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2019 06:52 ---
    Burak bey merhabalar ,benim yaptığım amfiler sıradışı yani elimdeki NOS lambaları değerlendiriyorum, aynı lambadan yurt dışında böyle bir amfi yok,lambanın birisi veya ikisi bozulsa amfiyi kaldırıp atacakmıyız olmaz benim söylediğim gönül rızası, verirse alırım vermez ise almam zorlama yok.bu arkadaşada teklifim oldu başka bir model göndereyim dinleyin memnun kalmaz iseniz iade edersiniz dedim,bana düşük modelmi teklif ediyorsunuz dedi karşı çıktı bende düşük model diye bir şey yok hepside güzel ses veriyor denersiniz olmadı gönderirseniz dedim.Bu konuşmalar olurken telefonda tehdit ve hakaretler devam ediyor, dedim madem öyle diyorsunuz amfiyi adaptör sizde kalsın ben bir bakayım gerekirse iş yerimde bir adet aynısından var sıkıntı olmaz omu gönderirim dedim ,gelen amfiyi kontrol ettim lambanın birisi arızalanmış değiştirdim güzel çalışıyor arkadaş heriki lambada arızalı diyordu heriki lambasını yeniledim ambalajı yaptım kargoya vericem baktım tehdit ve hakaretlere devam ediyor adaptörüde gönderin paranızı iade edeyim dedim, adaptör elime ulaşmadan bizi ifşaya başlamış, bu ara telefonu yüzüne kapattım müşterinin yüzüne telefon kapatılırmı tehdit ve hakaretlere devam ediyor duymamak için kapatmak zorunda kaldım .Burak bey lamba durup dururken bozulmaz bilhassa sıcakken sert bir darbeye maruz kalır ya kırılır veya içerisindeki metaryallerden birisi zarar görür, böyle bir durumda karşılıklı diyalogla iş çözülür ben diyalog kuramıyorum yenisini gönderirim sıkıntı olmaz diyorum laf geçiremiyorum ya bu işde bir kumpas var veya beni linç etme var ben anlam veremiyorum 40 senelik esnafım kimse ile böyle birşey yaşamadım.saygılar.

#86 ahmet çekirdek, 14 Ağustos 2019 06:23
    Son düzenleme: 14 Ağustos 2019 07:00
  7. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,301
    Benim de sormak istediğim oydu. Lambalarla oynadığınızda lambalar sıcak mıydı? Lambalarla oynarken, tamamen soğuması gerektiği bilgisi size verildi mi?

8. chemist

chemist
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    247
    Bu foruma yakışmayan bir konu. Yakışmayan şekilde uzayan bir konu oldu. Alt tarafı bir lamba, neyinde anlasilmazlik varki? Yıllarca forumda birbirimize guvenerek alışveriş yaptik. Bu şekilde konular çoğalmaya başladı. Bu forumun turuncu forumdan farkı kalmayacak böyle giderse. Bende arasıra ufak tefek sıkıntılar yaşadım tabiki ama yeri geldi ozurdileyerek sorunu hallettim. Bence sizde aynısını deneyin.

9. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    Yaşadığım bir olayıda anlatayım,aynı amfiden verdim bir müşterime 3 veya dört ay dinledi bir telefon geldi ahmet bey kulaklığı taktım müzik girmedim lambanın tınısını dinliyordum bir iki tırnak vurdum bir ara ses gelmedi,müzik girdim bir taraftan ses gelmiyor, dedim fişten çekin 5 veya 10 dakika sonra lambaların yerini değiştirin düzelmez ise adaptör sizde kalsın amfiyi gönderebilirsiniz yeni lamba taktığımda içerden ayarların değişmesi gerekiyor dedim,parasını vereyim lambayı ben bozdum dedi 50 tl verirseniz yeterli dedim hesap nosu gönderirsen memnun olurum diyor,ben amfiyi gönderiyorum eline geçince soruyorum bir sıkıntı varmı diye teşekkür ediyor bu kelimeyi duyduktan sonra hesap numarası gönderiyorum,benim çalışmam bu şekilde ben para veremem dese idi yine gönderirim amfiyi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2019 07:53 ---
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2019 07:56 ---
    Ben kimseye kötü davranmadım,tehdit ve hakarette bulunmadım bir sürü teklif sundum kabul görmedi hakaret edenler özür dilesin kapansın konu.

10. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Ahmet bey çok güzel anlatmışsınız fakat konuşmalar öyle demiyor.
    Çok çelişkili ifadeleriniz var konuşmalarda.
    Hala bi alt modeli göndereyim dediğiniz teklifi savunuyorsunuz.
    Ben merak ediyorum sesi arasında fark yoksa neden fiyat farklı ?
    Sesi farklıysa niye müşteriye bir alt model göndermeyi teklif ediyorsunuz ?
    Bende şimdi bir yerden garantili ürün alsam ve ürün bozulduğunda şirket para isterse , bende derim ya kuruş para almadan yaparsınız ya da mahkemede görüşürüz.
    Siz buna tehdit diyorsunuz fakat bu müşterinin en doğal hakkı.
    İki tarafta kendini haklı görüyor.
    Eğer iade ve para transferi gerçekleştiyse konu kilitlenmeli.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nazım ve ahmet çekirdek bunu beğendi.
  11. eses

eses
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    295
    Konu uzadıkça daha da sıkıcı bir hal almaya başladı.

Collapse Signature Expand Signature
  12. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Hala ben teklif yaptım kabul etmedi diyor şaka gibi deli olucam. Ahmet hocam hiçmi okumadın okadar kişi yorum yaptı. Bir ürüne garanti verdiysen değişimde aynı ürünü yada üst modelini vermek zorundasın. Para iadesi satış bedeli üzerinden yapılır. İadede para kesemezsin. Senin daha garantiden haberin yok. Ben seninle hala niye muhattap oluyorum onu da bilmiyorum. Esnaf olmuşsun malına garanti veriyosun ama garanti nedir garanti şartları nelerdir bilmiyorsun.

#92 Muradsedat, 14 Ağustos 2019 09:32
    Son düzenleme: 14 Ağustos 2019 10:30
  13. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2019 10:31 ---
    Bende çelişki falan yok yenisi var dedim alt üst diye bir modelim yok hepsi güzel ses veriyor diyalog kuramadım ,diyalog kuralım çözülemeyecek sorun kalmaz.

14. Muradsedat

Muradsedat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    10

Yerden göğe kadar katılıyorum hocam.

15. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Ağustos 2019 10:42 ---
    Ben size teklif ettim iş yerinde bir adet aynısından var omu gönderirim sıkıntı olmaz dedim, sonra alt veya üst diye bir model yok bende sadece lambaları değişik uğraşıma göre fiyatları değişik, başka bir model vereyim dedim alt model dediniz, diyalog kuramadım tehdit ve hakaretlere maruz kaldım,hayatımda böyle bir şey yaşamadım ,hiç kimsenin amfisi lambasız kalmaz yeterki bağırıp çağırmadan güzel diyalogla sorunlar çözülür.

16. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,454
    Merhaba arkadaşlar,

Konunun para yatırıldıktan sonra tarafların olayı kapatacağını ve konunun kilitleneceğini düşünmüştük ama yanılmışız. Ahmet beyin önce bana whatsapp'tan sitem mesajı sonra yönetici arkadaşımızın duvarına kendisine haksızlık yaptığımız yönündeki mesajıyla beraber konuya karışmadık "yönetim yazmamı istemiyor" tarzı bir suçlama gelişmesin diye.

Konu içerisinde Ahmet beyin iddia ettiği gibi herhangi bir mesaj silme filan yok. Dolayısı ile arkadaşının neden banlandığı önceki sayfalarda rahatlıkla görülebilir.
    Konu dolayısı ile 2 kişi uzaklaştırma aldı. Bunlardan biri 14gün, biri süresiz. 14 gün alan üyeye site üyelerimiz bizden önce müdahale ettiği için ve kendisi bu müdahale karşısında özür dilediği için 14 gün olarak gerçekleşti. Saygısızlığa müdahale eden arkadaşlarımıza teşekkür amaçlıydı yoksa o da süresiz alacaktı.

Gelelim Ahmet beye, kendisine yıllardır kimseye tanımadığımız imtiyazlar tanınır. Forum konularında kendi amfilerini över karışılmaz(birçok üye reklamdan rahatsız), ürün tanıtmak için başlık açar resimleri tarafımızca eklenilir, benzerini yaptığı La Figaro amfi tarafıma aittir vs şeklinde sıralayabiliriz. Tüm bunları yaparken tek bir amacımız var ülkemizde bu tarz işlerin gelişebilmesine katkı sunabilmek. Bu katkıyı sunmaya çalışıyoruz diye yaşanılan ticari sorunları kapatacak, üstünü örtecek veya kendisini savunurken agresifleşip hakaret eden üyeleri forumda barındıracak değiliz.

Konu bir süre sonra kilitlenecektir.

17. ahmet çekirdek

ahmet çekirdek
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    570
    Aman kırgınlık olmasın Baran bey gönüller birlik saygılar teşekkürler.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.