Soundmagic E10 Kulaklık İncelemesi

'Soundmagic' forumunda Hanamichi tarafından 2 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Kargoda olan kulaklığımı sabırsızlıkla beklerken geçici olarak el koyduğum Soundmagic e10 hakkında izlenimlerimi paylaşmak istedim :) Özellikle 35 dolarlık bu kulaklığı almak isteyen bas sevenlerin memnun kalmayacağını sanmıyorum.Fiyatı uygun olmasına rağmen hem şık hemde kaliteli bir sese sahip .

Kullanılan ekipman:
    Musiland o2 us ses kartı
    Kullanılan ses kartı hakkında teknik bilgi :

High speed USB connection
    Independent power module provides pure and strong power supply
    Independent APU MU6010 for 24 bit/192kHz audio processing
    High quality S/PDIF transmitter
    Optical toslink & coaxial RCA digital output
    Stereo RCA, 3.5mm headphone analog output
    Headphone 1 is for medium/high impedance headphones
    Headphone 2 is for low impedance headphones
    Support 24bit/192kHz digital output
    Aluminum alloy chassis for minimum interference

Dinlenen parçalar

The Prodigy - The Fat Of The Land (Expanded Edition) 16 bit Flac
    Paco De Lucia - Antologia 16 bit flac
    Michael Jackson - Star Mark Greatest Hits 16 bit flac

Konfor ve kullanım:

Öncelikle Ucuz bir kulaklık olmasına rağmen tasarımı oldukça güzel .Alüminyum kasa oldukça şık ve sağlamlık açısından güven veriyor .Kablo biraz sert olmasına rağmen kullanım açısından zorluk çıkarmıyor.
    Kullandığım köpük uçlarla kulağıma tam oldu ve kasa biraz dışarıda kalmasına rağmen kullandığım süreçte kulağımdan hiç düşmedi.Sağ tarında bulunan kırmızı şerit sayesinde sağ sol ayrımını çok rahat yapabiliyorsunuz .Kulaklık oldukça hafif ve kulağınızda ağırlığından dolayı bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz.

İzolasyon:
    Ben köpük uçlarla kullandığım için izolasyonu oldukça iyi oldu.Dış sesler rahatsız edecek düzeyin altında .Kabloda sürtünmelerde az da olsa bir ses duyuluyor ama benim için rahatsız edici düzeyde değil.
    Kulaklığın karakteri:
    Kulaklık genel olarak Mid ve basın dengeli olduğu bir yapıya sahip ve tizler geride . Dinlediğim parçalarda bu dengeyi ağırlıklı olarak hissettim .

Bas:

Elektronik ve pop müzik sevenler için uygun bir kulaklık olabilir.Bas frekansları çalan müziğe hakim olsada sesi boğmuyor .Ortaya eğlenceli ve gövdeli bir ses çıkıyor .Özellikle prodigy dinlerken subwoofer etkisi verdi .

Mid:

Vokallerde sesi doğal ve temiz veriyor fiyatına göre .Parçada vokalin sesi, basın biraz gerisinde kalsa da rahatsız edici düzeyde değil .Fiyatına göre iyi bir kulaklık ama Hifiman Re-0 da dinlediğim vokalin sesindeki netliği ve doğallığı bu kulaklıkta hissedemedim.Yinede sesi doğal ve temiz vermesi açısından cx300 den daha başarılı bir kulaklık olduğunu düşünüyorum .

Tiz:

Tizler bas ve midlerin gerisinde kalıyor ve çok hissedilebilir değil .Genel olarak seste basın etkisi daha baskın ve bu tizleri biraz örtüyor.

Sahne:

Sahne olarak vokalin enstrümanlara oranla daha yakın olduğunu hissettim.Enstrümanlar arasında çok fazla bir ayrım olmasa da üstüste binmiş durumdada değiller. Çok geniş olmasada yeterli sahneye sahip olduğunu düşünüyorum.

Son Söz:

Otuzbeş dolarlık bir kulaklık için performansının cx300 ün üzerinde olduğunu düşünüyorum.Elektronik müzik ve pop müzik için oldukça uygun bir kulaklık .
    Seste baslar dengeli ve gövdeli ,midler ise oldukça temiz.Dinlerken insanı yormayan karanlık bir sese sahip .Zaman ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim :)

Teknik Özellikler
    Soundmagic E10 Specs
    Driver: Dynamic, 10mm Neodymium
    Frequency range: 15 Hz – 22 kHz
    Impedance: 16 Ohm
    Sensitivity: 100dB at 1kHz/mW
    Cable length: 1.2m
    Plug: Gold-plated, straight 3.5mm
    Accessories: Silicone tips (single flange S/M/L, double flange M), shirt clip, carrying pouch
    Ekleme:
    Standart silikon uçlarla tizler artsada bas yine sesin geneline hakim .Köpük uç kullanmazsanız seste daha fazla detay duyuyorsunuz.

#1 Hanamichi, 2 Şubat 2013
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
    2 kişi bunu beğendi.
  2. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Ellerine sağlık Barış. Çok başarılı ve açıklayıcı bir inceleme olmuş gerçekten. Kulaklığı merak edenlerin aklında soru işareti kalmayacağından eminim. :eek:k

3. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Teşekkürler Özkan abi :) Çok detaylı yazamasamda dinlediğim türe uygun olduğu için yazayım dedim . Bu arada satılmazsa Re-400 geldikten sonra elektronik dinlemek için yedek olarak ben alacağım sanırım :)
    Ekleme : Demiştim aldım hayırlı olsun :D

4. Bremze

Bremze
    Expand Collapse
    Guest

Hanamichi inceleme için sağol. Güzel bir inceleme. f/p olarak başarılı.

Ben cks90 almayı planlıyordum. Bu sebeple bir şey sormak istiyorum. Tizler bas ve midlerin gerisinde kalıyor ve çok hissedilebilir değil demişsin. Bu durum cks90'da nasıl? Cks90 daha mı dengeli?

Teşekkürler, Selamlar

5. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Bence bu kulaklık cks90 dan bas konusunda daha başarılı ve dengeli bir sese sahip. Cks90 da bas ağırlıklı bir kulaklık tizlerinin e10 dan daha başarılı olduğunu düşünmüyorum ama yinede en iyisi dinleyip karar vermek sonuçta bu benim kişisel fikrim :)

6. özkan

özkan
    Expand Collapse
    Guest

Bu arada Hanamichi incelemeyi comply süngerlerle yapmış ki; sünger uçlar tizleri emer dolayısıyla silikon uçlarla dinlendiğinde tizler daha öne çıkar ve miktarı da artar.

7. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu ay sonuna dogru bir bulusma daha yapariz, ben de merak ettim bakariz.

Collapse Signature Expand Signature
  8. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Buluşma çok iyi olur :) bence özellikle gelecek arkadaşlar Özkan beyi çantasını getirmesi konusunda ikna etsin (içi kulaklık dolu) .
    Cks90 ı standart uçlarıyla kullanmıştım soundmagic e10 da köpük uçlar var .Bu uçlarla kulaklık çok rahat oldu ve izolasyonu oldukça başarılı .

9. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Bu arada ilerki incelemelerde daha dikkatli olmaniz icin soyluyorum, Comply sungerler takili olarak dinleyip incelemeyin. Zira bunlar izolasyonu guclendirir, basi bir iki tik arttirir ve tizle netligi bir iki tik dusurur. Bu yanlis sonuclara goturebilir.

10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Mahir bey ve Özkan beyin söylediği gibi silikon uç taktığımda izolasyonda düşüş ve tizlerde artış oldu .Tizlerin önü biraz açıldı ama kulaklık karakter olarak hala basa daha yatkın .Bence kullanım açısından köpük uçlar daha iyi bir tercih.Köpük uçlarla basların daha dengeli olduğunu düşünüyorum.
    Mahir bey ayrıca tavsiye için teşekkürler :) ileride inceleme yazdığımda dikkat edeceğim bunu yazarken dikkat etmemiştim Allahtan kulaklığın karakterini çok fazla değiştirmiyor .

11. Bremze

Bremze
    Expand Collapse
    Guest

Hanamichi bu ne sürat. Ben de tam bir de silikon uçlarla dener misin diye soracakken sen deneyip yazmışsın bile. Bravo Hanamichi. :pol

Bu arada hanamichi'nik anlamı nedir?

12. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Teşekkürler :) hanamichi sakuragi çok eğlenceli bir japon çizgi film karakteri .Slam Dunk isimli animeden ,Kaede Rukawa ile zıt karakterli iki basketbol oyuncusu :) Hanamichi okulun psikopatı ve haruko için basketbola başlıyor .Tam olarak emin olmasamda takımın Chicago Bulls hanamichinin Dennis Rodman olduğunu düşünüyorum :)Çok eğlencelidir

13. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Merhabalar , inceleme için teşekkürler :-* bu ikisinin arasındaki fark nedir? Biliyor musunuz? :pol

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B005HP3PNM/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=electronics (34.79 euro )

http://www.amazon.com/SoundMAGIC-Isolating-In-Ear-Earphones-BlackGunmetal/dp/B005HP3OB0 (34.95 dolar )

14. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,541
    Satıldığı ülkeler farklı olduğu için fiyatları farklı sanırım onun dışında renk dışında farkı yok bildiğim kadarıyla :) Kukaklığı bir arkadaşıma vermiştim sonra dayanamayıp tekrar aldım bence gerek malzeme gerekse ses olarak hala iyi bir kulaklık

15. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Ne kulaklıkmış arkadaş siyah/kırmızı modeli şeçince 5 euro fazla oluyo sırf renkten dolayı 15 lira fazla verilir mi? Bence verilir diye düşünüyorum çünkü elit bi hava katıyo , yanılıyor muyum sizce?

birde amazon ülkemize yolluyor mu? O olmazsa mp4nation dan alacağımda :love:

16. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Amazon'un gönderim yapıp yapmadığına bakmak için bir üyelik açın. Ardından satın alma işlemini yapmak üzere ilerleyin. Eğer gönderim yapmıyorsa uyarı veriyor zaten. Oradan anlayabilirsiniz.

17. Muzikadamı

Muzikadamı
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Ayrıca fiyat farkı 5 Euro değil. Ürünlerden birisi Sterlin cinsinden, diğeri ise Dolar. Sterlin olan 42 Euro, Dolar olan ise 25 Euro tutuyor. Aralarında 50 lira kadar bir fark var yani. Para birimlerine dikkat :)

18. heyysanadiyom

heyysanadiyom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    44
    Bilgilendirme için teşekkürler :love:

19. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Haçiroku kardeş şu fotoğrafları da bir resize edersen çok sevinecğim. Hala neye benzediğini göremedim kulaklıkların, kanalizasyon borusu kalınlığında kablolara bakmaktan ;D

20. cyraz

cyraz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    179
    O köpük uçlardan kaç tane var içinde? Tekini 10 dolardan satıyorlar da. :idiot2: