Spotify Premium hesaplarına zam geliyor

'Haberler' forumunda Nazım tarafından 25 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Zatche

Zatche
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Şimdi araştırdım 320 kbps mp3'imiş.

2. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,279
    320 kbps ogg ama bu bir şey ifade etmez.

144p videoyu isterseniz 1080p'ye çevirin yine 144p'dir özünde.

Collapse Signature Expand Signature
  3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    Ses kalitesi olarak Deezer bana daha iyi geliyor. Bana mı öyle geliyor bilmiyorum. :)

4. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    412
    Spofity'da 13 olmuş. Hifi için 7tl fazladan vermeye değer. Elveda yol arkadaşım ''Spotify''

4 kişi bunu beğendi.
  5. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,279
    Şu anda Tidal'ı deniyorum, Spotify'ı kalitede alt etmiş bakalım kullanımda nasıl...
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Ocak 2017, İlk mesaj zamanı 25 Ocak 2017 ---
    Tidal'da kalite gerçekten kulak doldurucu, şu anda Soundiiz ile liste aktarıyorum. 500 şarkıdan sonrası için para istiyor tek seferlik 3 dolar da ona atmak zorunda kaldım. 1739 şarkılık en büyük listemden 180 fire verdi. Açıkçası daha fazla bekliyordum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 25 Ocak 2017 ---

Doğru anladıysam, buyrun :)

https://open.spotify.com/user/cimihendriks/playlist/2iBkjiN6Dd7isbqJMpdcST

5 kişi bunu beğendi.
  6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Tidal HI-FI gerçekten çok başarılı bir servis. Spotify aynı kalite de müziği sunmadıkça ve Tidal kendini bozmadıkça (ki bozacağa benzemiyor, Master diye bir seçenek daha sunmaya başladı biliyorsunuz) Spotify'dan Tidal'e geçişler hızlanacak bence. Ayrıca Tidal'in abone sayısı arttıkça Spotify'a müziklerini verip Tidal'e vermeyenlerin fikir değiştireceğini ve Tidal'in içerik farkını da hızlıca kapatacağını düşünüyorum. Kendi adıma arayıpta Tidal'de bulamadığım nadir sanatçı veya eser oluyor. Ama tabi herkesin müzik tarzına göre değişebilir bu durum. Arada abone sayısı olarak inanılmaz bir fark var ama bakalım nasıl gelişecek olaylar.

7. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,143
    Spotify premium vodafone ile geldi. En üst kalite indirdim. Offline dinledim. Sevmedim. Bedava diye kullanırım. Para vereceğimi düşünmüyorum...

Sent from my dish washer using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Tidal üzerine vazife görüp 30 a falan çıkarmaz inşallah. Aramızdaki mesafeyi koruyalım Spotify deyip :)

2 kişi bunu beğendi.
  9. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,279
    Vazife görmez de, malum sebeplerden pek etkilenmemesini temenni edelim en azından.

10. zekai

zekai
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    İkisinin de İsveçli olması çok ilginç. Telif ile konularda kolaylık var sanırım İsveçde.

11. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Spotify'da fiyatlar bu kadar yükselmişken hâlâ Tidal'e geçiş yapmayanları anlamıyorum. Aylık 20 TL'ye kayıpsız FLAC formatında müzik şöleni sunuyor. Kalite olarak Spotify ile arasında dağlar kadar fark var. Arayüz ve kullanım kolaylığı açısından da Tidal'i tek geçerim. Son zamanlarda birçok dünya çapında şarkıcı eserlerini Spotify yerine sadece Tidal'e vermeye başladı. Birkaç yıl içerisinde Spotify'ın azalarak bitmesini umuyorum.

12. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    Hocam buna malesef katılmıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  13. SoundMeister

SoundMeister
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    159
    Olabilir, katılmayabilirsiniz. Binlerce, onbinlerce belki de yüzbinlerce insan bu görüşümü destekliyor. Spotify ile Tidal arasında çok bariz şekilde kendini belli eden bir kalite farkı var.

14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,279
    Tidal'de public playlist olayı yok. Çöktüm şu anda. Ama arayüz konusunda spotify alır bence

15. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,000
    Arayüz konusunu pek sallamıyorum ama spotify tarafından oluşturulan playlistler tidal'ın playlistlerinden çok daha keyifli. Şu ana kadar her parçasını dinleten tidal playlisti dinlemedim ancak spotify'da 30u 40ı bulmuştur..

Hatta sırf bu yüzden spotifyda playlist bulup soundiiz ile tidal'a geçiriyorum..

16. Onurms

Onurms
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    22
    Tidal flac kalitesinde o yuzden pahali spotifye gore kat kat daha iyi sesi ama arsivi az. Arsiv yok. Arsiv konusunu hallederse tidale gecilir. Yabanci sarkilar degilde turkce sarkilar az
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 11 Şubat 2017 ---
    Tidal dinlediyse spotify nin kotu gelmesi cok normal. Spotify telefondan ses kayit yapmis gibi sarkilari

17. akifb

akifb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    327
    Ben de yukarıda yazıldığı gibi parasından değil arşiv yetersizliğinden Tidal kullanmıyorum. Bana göre türkçe rock'ın en iyi parçası olan Erkin Koray - Akrebin Gözleri Tidal'de yok mesela.

18. Yedaself

Yedaself
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    478
    Tidal'in tek artısı dosya kalitesi. Spotify arayüz bakımından Tidal'den daha üstün, arşivi de daha geniş. Herkese açık çalma listelerinin avantajına değinmeyeceğim bile. Bunların dışında Spotiy'ın çok saçma hamleleri var. Sanırım 3 yıl kadar oldu premium kullanmaya başlayalı ama elime geçen tek şey hoşuma giden özelliklerin birer birer kaldırılması. Önce lyrics gitti sonra bildirim özelliğini kaldırdılar ve kullanıcılarının forumlarında verdikleri feedbackleri hiç sallamıyorlar.

2 kişi bunu beğendi.
  19. carnetDeVoL

carnetDeVoL
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    37
    Tidal belirli kesime hitap ediyor bence. Küçük arşiviyle ancak belirli kategoride müzik dinleyenleri kendine çekiyor diye düşünüyorum. Elektronik dinleyen biri olarak bedava sürümünden 1 ay kullanıp daha kullanmadım yok aradıgım sanatcılar veya parçalar maalesef bulunmuyor ve ekleneceğini sanmıyorum.

Spotify bu arada arayüzü ile Tidal'den fersah fersah ileride bunun tartısması bile olmaz. Tabi en iyisi bu konuda Deezer bence.

Tabi Deezer'ında kendince ofsaytları yok değil. Gerekli özen gösterilmiyor diye düşünüyorum sitede geliştirme üzerine uğraş 0. Bildiğim kadarıyla 1 senedir aktif üyeyim ve hala defalarca "bu şarkıyı önerme" dediğim halde aynı şarkıyı tekrar önermesinden tutta favori parçalarımdan "çapraz geciş" ile aynı şarkıları defalarca dinletmesi artık kanser ediyor insanı. O favori listemi dinlemeye başlasam bazı şarkılar muhtemelen hiç çalmayacak bile öyle saçma bi sistemi var. Bunun dışında bazen web sayfasında aksilikler yaşıyorum. Daha aklıma gelmeyen bir sürü sorunu var muhtemelen yıllardır süregelen. Tam kanser eden bi platform bi nebze.

Bu stream platformlarından en memnun olduğum Deezer ama bu saçma ve en az 1 senedir çözülmeyen sorunlar insanı çileden çıkarmıyor değil..

20. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Açıkçası Spotify da kullandım 1 sene kadar önce 3-4 ay kadar, arayüz olarak sonradan bir değişiklik mi yaptılar bilmiyorum ama Tidal'e göre arayüz olarak nasıl bir üstünlüğü var bilemedim. Tidal arayüzü oldukça premium görünümlü ve kullanışlı bir arayüz.

İnceleme ve yorumlardan anladığım kadarıyla Spotify ın daha fazla track içermesi dışındaki üstünlüğü bahsettiğiniz playlistlerin daha iyi olması.

Ancak parça sayısı konusunda da genelde yabancı sanatçıları dinleyen biri olarak ben şu ana kadar bir eksiklik hissetmedim. Benim müzik ve sanatçı seçimlerimle ilgili olabilir.

Ama şu anda Spotify ın Tidal'i abone sayılarına bakarak küçümsediğini kendine bir tehdit olarak görmediğini düşünüyorum. Spotify'da eninde sonunda HI-FI içeriği vermek zorunda ama bunun için Spotify'ın sarsılması şöyle 4-5 milyon aboneyi Tidal'e kaptırması gerekecek anlaşılan.

Artık 320Kbps ile 1.4Mbps arasındaki farkı kim duyacak türü saçmalıkların prim yapmaması gerekiyor. Burda Tidal'e de görev düşüyor, sunduğu kaliteyi reklamlarla anlatmalı. Gerekirse örneğin kulaklık markalarıyla vs iş birliğine giderek 3 aylık, 6 aylık paketler hediye etmeli bazı ürünlerin yanında.

Birde daha mantıklı bir aile paketi sunmalı.

LG-H990 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 kişi bunu beğendi.