Spotify

'Yazılımlar' forumunda Riffraff tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Ya şunu merak ediyorum. Spotify liste ve kolay erişilebilirlik açısından çok rahat ama ses kalitesi olarak cidden çok sıradan geliyor. Özellikle de telefonlarla dinlediğimiz için. Ama artık ekstra bir dap taşımak bana çok zor geliyor. Ve günlük hayatımı spotify ele geçirdi. Deezer biraz daha güçlü çalıyor ama beni tatmin etmedi yine. Spotify veya Deezer için ekstra kurulabilecek bir APK var mı? Yoksa neden yok. Spotify kullanabileceğimiz bütçeli daplar var mı? Böyle android ama 2500 tl değil de 300 liraya şunu ikinci el al diyebileceğiniz bir şey en azından.

2. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Ben kendi adıma Spotify + ZTE axon 7 eşlesmesinden çok memnunum… kritik dinlemelerimde.Tidal' i tercih ediyorum ama günlük dinlemelerimde gayet başarılı bence Spotify...

3. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Acaba ucuz ve basit bir dac mı alsam. Bende zte 17 var. Nasıldır bilmiyorum. Çünkü kıyas edecek başka telefon yok çu anda. :) Ama günlük iş görüyor tabi ki. Sadece bir tık arttırsam da olur aslında. Dac daha mantıklı sanırım.

4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    ucuza Dap varda Androidli yok maalesef ,marka çıkarırken android koyuyorsa onu muhtemelen amiral gemisi tarzı konumlandiriyor ,hibiki r6 var sanırım o da forumda 2000 kusur liraydı ,ya da Hidizs ap200 1500₺ civariydi bir ara AliExpresste ,onun da gümrükten geçmesi oldukça zor ,telefonda tatmin olmamanız çok normal ,ben de Tidal hifi olsa da telefonda hiç tatmin etmiyor ,Dap çok farklı gerçekten sorun ses kalitesinden ziyade kaynakta sizin için .

FreeShah bunu beğendi.
  5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Ses çipi Messi ise, Dap Barcelona gibi ,kritik nokta Messi olsa da etrafında doğru takım olmadan yeterli seviyeye ulaşamıyor ,500 dolarlik ak70 de Cs4398 kullanıyor ,44 dolarlık ziku x9 da ,olay çok daha fazlası ,yani bazı telefonlar biz ak4490 çip kullandık şunu kullandık Felan diyor ama olay çok daha fazlası ,ondan ötürü telefonlarla daplar arasında her zaman bir seviye farkı olacak bence .

6. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Hepsine katılmakla beraber çok büyük beklentim yok. O yüzden LEORY SD05 bile deneyebilirim. Yoksa gidip hem iyi para verip dac alıp hem de taşımak istemiyorum. Çünkü o kadar bıktım ki onu bile taşımama olasılığım yüksek. Powerbank bile eziyet geliyor artık. :) Portable yaşam beni yordu.

7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    o zaman size tavsiyem V shape seviyorsanız ak xb10 ,kullandım güzel cihaz ,sahnesi çok geniş değil ama ses kalitesindeki detay bass vurguları sesi hiç bozmadan oldukça yükseğe taşıması ,portatif olması gayet güzel ,yalnız çok narin cihazdır ,fiio btr3 alternatifi de var ,denemedim ama forumda incelemesini bulabilirsiniz .

8. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Xduoo xq 10 için bir fikriniz var mı? Daha uygun fiyatlı.

9. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    kullanmadım ,ama xduuo genelde sese pek renk katmayan olduğu gibi veren cihazlar olduğu yazıyor .Bluetooth dac alacaksaniz ayrıca aptx ,ldac gibi özelliklerin olması da çok hayati ,çünkü baya fark var arada .

10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Ben sizin yerinizde olsam, HIDIZS Sonata HD DAC II veya benzeri bir cihaz denerdim öncelikle… Yeterli gelmezse bütçe ve boyut yükseltilebilir zamanla...

11. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    135
    LG V30 düşünebilirsiniz.

Collapse Signature Expand Signature
  12. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Çok teşekkür ederim fikirler için. BT dac yok aklımda. Xduoo kolay erişilebilir ve bütçe açısından uygun diye düşündüm. Deneyip görmek lazım. Yetiyor mu veya etkiliyor mu diye. Ama V shape aramıyorum zaten. Flat kalması daha iyi. Yine de AK Xb10 aklımda. Arada eğlenceli olabilir. Listeye alabilirim.
    Şimdi biraz baktım da o şey cidden DAC mı ya. :) Çok şaşırtıcı. Tam benlik bir tasarım. Biraz inceleyeceğim Azıcık okumak lazım sanırım. Hıdızs dap denemişliğim var. Dap fena değildi ama sanıyorum parlak ses karakteri vardı. Acaba DAC'ın etkisi nasıl.
    Z17 Nubia kullanıyorum ve şu anda maddi manevi değişecek takatim yok. :) Zaten memnunum. Fazla fantezi olur ama uzun vadede Meizu gibi dahili DAC kullanan modeller çıksa keşke.

13. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    bence de dönüştürücü adaptör tarzı bir dac en uygunu ,emin olun ne kadar ufakta olsa diğer türlü dac tasimak eziyet oluyor ,fiio A3 kullandım ,o da güzel cihaz ama jaki tak telefona lastikle bağla felan uğraşmıyor insan ,bu tarz cihazlar daha çok Dap a lastikle bağlayıp sarjdan şarja çıkaranlar için yapılmış bir şey ,telefona en uygun böyle iPhone daki dönüştürücü gibi daclar ,onlarında araştırmıştım fena iş çıkarmıyorlar sanırım .

14. trextrexone

trextrexone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    samsung galaxy note4 >>otg kablosu>>audioquest dragonfly black 1.5>>kz zs5>>poweramp player ile android....

15. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    İşte spotify kullanmak istemesem zaten o zaman her şey değişiyor. Flac bulup indirip liste düzenlemek için zamanım yok artık maalesef. :(

Valla dediğiniz çok doğru. Önce en ucuz bulduğumu alırım, sonra da diğerlerinde gözüm kalmasın diye denerim ama Hidizs çok makul iş yapmış. Converter gibi ve rahat taşınır. Sanırım beslemesi de telefondandır bunun. Şarj edilmiyor vs gibi. Benzer modeller başka markalarda da gördüm ama tabi Hidizs daha güven verici.

16. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Headfi'de epey beğenilmiş...

17. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Hidisz ap60
    HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Hidizs ap60 android değil ki
    Hidizs ap60 android değil ayrıca telefon ve amfi ikilisinden çok iyi olmadığını öğrendim ,youtube da bir çok kulaklık ve Dap incelemesi yapan birine sordum ve en azından ap80 i al demişti bana zamaninda

19. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Pardon dostum yanlış yazdım ap200
    HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bahirtaha bunu beğendi.
  20. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse