Spotify

'Yazılımlar' forumunda Riffraff tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Hocam çok yüksek onun fiyatı. Zaten O kadar verecek olsam gider QLS filan alırım valla. Artık android de aramaz gözüm. :) Ama telefon+dac bir deneyeceğim. Sanırım bugün yarın Xduuo alıcam. Sonra da param olunca hidizs dac alırım. İkisini de kullanırım duruma göre.

2. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Dün elime Hidizs Sonata ve Shanling M0 geçti.

Çoğunlukla TIDAL ve on şarkı kadar da Spotify üzerinden dinledim. Hepsi mümkün olan en yüksek kalitede.

ibasso IT01 ile dinliyorum. Bluetooth bağlantıya rağmen Shanling elbette daha iyi (Hidizs'e göre) çalıyor. Samsung S9+ ile Samsung HD bağlantı yapıyorum. Orta seviye ses yüksekliğinde daha önce duymadığım detayları falan duyuyorum.

Hidizs Sonata ise kısa vadede çözüm arayanlar için ideal gibi görünüyor. Çözünürlülüğü yüksek, sahnesi de fena değil 35 USD'lik bir alet için. Şu anda laptoptan Tidal dinliyorum, ses kartı olarak da epey efektif olduğunu söylemem gerekiyor. Ben çok yüksek seste müzik dinleyemiyorum, dolayısıyla 60'ların üzerinde sibilansa vs yol açar mı bilemiyorum.

Çok daha detaylı incelemeler zaten işin üstadları tarafından yapılmış durumda, benimki casual kullanım tabii.
    Not: Şu ana kadar Indie, Blues ve Rock ağırlıklı dinledim, akustik şarkılarda da başarılı olduklarını gördüm.

İki cihazı da öneririm. Bütçeniz varsa Shanling m0'ı kesinlikle daha çok öneririm. Yoksa Sonata da epey keyif verir.

3. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Shanlin DAP sanırım ama android değil. Spotify kullanılamaz onda. Ama Sonatanın telefon ve bilgisayar arasında kullanıcı deneyimini biraz daha aktarırsanız güzel olur. Ayrıca boşverin üstatları. İyi dinleyicilerin hepsi bence üstat. Herkes farklı şeyleri seviyor. :) Sonata radarımda. Muhakkak alıcam. Ama biraz bütçe sıkıntım var. O yüzden erişilebilir 2. el ürünlere odaklandım. Xduoo var hali hazırda. Anlaştım da biriyle. Tabi bi aksilik olmazsa. Onu kullanırken de umarım maaşımı alabilirsem Hidizs'i de alırım. Çünkü sanki taşınabilir anlamda daha kullanışlı her şeyden önce.

4. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    android daplar genelde yüksek fiyatlı ,ve işlemcileri kötü çoğunun baya kasiyormus ,ben iyi bir Dap tavsiye ediyorum gömlek atlamak istiyorsanız eğer ,şu an ap100 beni baya baya kesiyor dinlerken heyecan duyuyorum .Bence bekleyin biriktirin ve sonra bam ,emin olun değecek .

5. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Shanling Android değil tabii ama güzel bir Bluetooth bağlantısı var, telefonunuzdan bluetooth ile bağlanarak dinleyebilirsiniz. Pratik değil gibi görünüyor ama alet o kadar ufak ki, sanki kulaklığın bir parçası gibi oluyor. Çok memnun kaldım ben. Ses kaybı kesinlikle oluyor. Bu arada TIDAL'den şarkı indirmenin kolay bir yolunu buldum dün akşam, M4A formatında 10 MB'lık dosyalar halinde indiriyor. 320 kbps diyor ama emin olamadım. Spotify dinlemekten keyif alıyorsanız size yetecektir (boş vaktiniz olduğunda).
    Sonata deneyimimi paylaşırım ama biraz daha dinlemem lazım. İlk izlenimlerim olumlu tabii :) Analitik bir sunum aramıyorsanız, nasıl anlatsam terimleri çok bilmiyorum ama, mesela kaliteli bir barda, bir kadeh içkiniz ve iyi bir dostunuzla müzik dinlerken aldığınız tadı veriyor Sonata. Bütün detayları duymanız zor ama dinleti sizi asla rahatsız etmez ve çok keyif verir ya... Çok sıkı basları yok, gümbür gümbür vurmuyor ama bana yeterli (mesela Shakira'nın Chantaje şarkısı), tizleri sanki her an sibilans yapacak diye korkuyorum ama benim dinlediğim ses yüksekliğinde henüz karşılaşmadım. Sadece vokaller birazcık geride gibi geliyor. Bir hafta sonra daha net bir izlenimim olacaktır :).

6. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Ap100 vardı arkadaşlarda ben beğenmemiştim. HM-601 kullanıyordum o zaman. Kıyas edince HM benim için karakter açısından daha iyi. Koyu olması hoşuma gidiyor çünkü. Zaten andorid dap almaktan vazgeçtim. Cidden pahalılar. Dap düşünürsem eğer hm700 denemek istiyodum ama Shanling gibi 100 usd civarında daplara bakarım. Ama 100 usd bile artık gümrük vergi derken 700 TL'leri geçiyor. Yani bütçe ayıramam şu anda maalesef. O yüzden DAC çok mantıklı geldi bana. En azından şimdilik öyle hissediyorum.

İstanbuldaysanız bir ara Sonata için bir kahve ısmalayabilirim. Dener beraber bakarız. Ben de Xduoo'yu getiririm almış olursam. Kulaklıkları vs. :)

7. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Govdeli hacimli sahneli dolu dolu müzik keyfi ,tek tuşla ekolayzır değiştirme ve ses kalitesini upscale yapma .Kayda fazla dokunmayan çok hafif sıcak tertemiz ses .Sizin nasıl bir şey aradiginizi az çok tahmin ediyorum ama sonradan ap100 gibi cihazların değerini anlayacaksiniz

8. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    143
    fiio btr ve x3 seriside işini görebilir hocam

hatta forumda cayın n3 var uygun fiyatta kısa zamanda iş görür cihaz

#88 xxyx, 14 Kasım 2018
    Son düzenleme: 14 Kasım 2018
    mfya bunu beğendi.
  9. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Bahir Bey, size biraz reklam ödemesi yapması şart oldu HIDIZS'in :)
    Cihaz gerçekten güzel olabilir, bir gün dinleme şansımız olur umarım.

Tabii, neden olmasın? Bu sıralar biraz yoğuncayım ama haberleşelim.
    Peş peşe mesaj atmış oldum, kusura bakmayın? Nasıl birleşiyordu bunlar?

#89 OzanBc, 14 Kasım 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Kasım 2018
  10. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    324
    Olur hocam ben de İstanbul'dayım ,siz haber ederseniz belki buluşmaniza ortak olabilirim ,değişik ekipmanlar deneyimlemiş oluruz

11. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    O zaman ben özelden yazıyorum. Hatta katılmak isteyen arkadaşlar olursa bana özel mesaj atsınlar. Onları da dahil etmiş oluruz. :)

12. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Siz kendinize göre yer ve zaman belirleyip mini buluşma gibi bir başlık açarsanız belki hali vakti uyan da katılabilir. Ha tabi kendi aranızda özel bir görüşme olacaksa bilemem tabi :) Gelmek isteyen özelden yazsın ifadesine binaen konuşuyorum.

Collapse Signature Expand Signature
    xxyx bunu beğendi.
  13. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Yok yahu spontan oldu. Açarız başlık tabi ki. :) Haklısın. Buradan sadece spotify başlığı görecektir. Yani benim açımdan bir sorun yok. Herkesle çay içmeye memnun olurum. Arkadaşların da dert edeceğini sanmıyorum. Ama bir başlık açmak lazım bugün. :)

Edit : Başlık açılmıştır. http://www.techno-fi.net/threads/mini-İstanbul-buluşması.12317/

#93 FreeShah, 15 Kasım 2018
    Son düzenleme: 15 Kasım 2018
    mfya bunu beğendi.
  14. voiceofthesoul

voiceofthesoul
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Arkadaşlar PC'de DAC ile spotify kullanamıyor muyuz? Ne zaman DAC bağlayıp spotify'dan müzik açsam oynatmıyor. Bir çözümü yok mudur bunun? Ayarlara baktım ancak çıkış cihazını(output device) değiştirme ayarı bulamadım. Tidal'da bu ayar mevcut ancak Spotify'da olmaması gerçekten üzücü.
    DAC: LG Hi-Fi Plus With B&O Play

15. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Spotify için bir aile grubu mu olustursak.

16. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,425
    Spotify i PC üzerinden kullanırken, ses çıkışını bilgisayar ayarlarindan kullandığınız DAC seçin. Bunun için varsa öncesinde USB sürücülerini yükleyin.. Mac te de durum bu sekilde..

Collapse Signature Expand Signature
    voiceofthesoul bunu beğendi.
  17. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Bu arada xduoo XQ-10 geldi. Beklediğim oranda bir etkisi var. Sahneyi, canlılığı ve gövdeyi arttırmış gibi oldu. (Müthiş seviyede değil ama belirgin ölçüde) Detayları netleştirmese de sahne artınca en azından enstruman ayrımına yardımı oldu sanki. Bence boyut ve fiyat açısından kullanılabilir. Hidizs sonatayı denedikten sonra ikisi için de ufak çaplı bir şeyler yazarım. Fakat iyi telefon, küçük bir dap ve taşınabilir bir sistem ile spotify bile idare eder. İyi ki niyet edip almışım dedim. Kötü çıksa can yakmaz bir fiyat. :)

Edit : Bariz şekilde bilgisayarda daha güzel sonuç veriyor. Bunun sebebi bilgisayar uyumu değil yalnız. PC'lerin çok kötü ve güçsüz olması ile ilgili. Telefonlar sanırım daha iyiler.

Bu arada youtube'da sesler mükemmel. Hiç bozulmuyor. :) Tuhaf.

#97 FreeShah, 19 Kasım 2018
    Son düzenleme: 20 Kasım 2018
  18. Karakuri01

Karakuri01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Aliexpresten hidizs Sonata hd dacı 11.11 indiriminde 17dolara sipariş etmiştim düşünürseniz güzel fiyat.

FreeShah bunu beğendi.
  19. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    76
    Link alabilri miyim acaba. O fiyata varsa alayım hemen :)

20. Karakuri01

Karakuri01
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Hocam tempotec sonata hd miş aldığım bende satın alırken hidizs olduğunu düşünerek almıştım altta ve üstte hidizs ilanlarıda vardı işte bakmak ve görmek olayına bir örnek :)