Spotify

'Yazılımlar' forumunda Riffraff tarafından 6 Aralık 2012 tarihinde açılan konu

1. FreeShah

FreeShah
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    61
    Telegramdan seninle yazıştık o zaman demek ki. Gelsin bakalım. O da birebir aynı. Sanki sadece marka farklı gibi.

Pascalci bunu beğendi.
  2. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Spotify PC uygulamasını bugün güncelledim ve farkettiğim ilk şey basların bariz daha güçlü olmasıydı. Aynı değişikliği algılayan oldu mu?

3. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    965
    geçen gün benim de dikkatimi çekti. bu şarkı da bu bass varmıydı diyordum kendi kendime. ilginç

4. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    90
    Enpara kullanıcıları.. sporify kampanyası Haziran 2019’a Kadar uzatıldı.. bilginize :)

5. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Shanling m0 bluetooth üzerinden aktarım yaptığında mı ses kaybı yaşanıyor, almayı düşünüyordum ama bluetooth ile kullanmak istiyordum, öyle ise sorun olacak gibi.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Aralık 2018, İlk mesaj zamanı 30 Aralık 2018 ---
    Shanling m0 modelini bluetoorh üzerinden kullakacak birine tavsiye edersiniz yani. Kalite düşüşü dramatik olur mu diye korkmuyor değilim. Galaxy S5 modelini kullanıyorum ve bluetooth üzerinden bağlayıp oradaki parçaları dinlemek istiyorum ama sizin gibi tecrübe edenlerin yorumlarını duymak isterim.

6. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    177
    Shanlijg m1 m2 m2s ve m3s te bluetooth dac baglantisinda veriyi SBC olarak aliyordu fakat m0 da bu isi gelistirdiler ldac ve aptx destekliyor bu demek yani 16 bit 44khz ldac ise 24 bit 96 khz gibi bir rakama denk geliyor zaten ldac apayri bir olay bence bu tarz bi alet almayk dusunuyorsaniz m0 boyutunun cok uzzeinde parasini fazlasiyla hakeden bir alet bende m2s i satip almayi dusunmuyor degilim

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Sorun şu ki Galaxy S5 kullanıyorum ve telefonumda ikisinin de desteği olduğunu sanmıyorum hele de LDAC. O yüzden bluetooth üzerinden telefonla kullanma konusunda şüphelerim var kaliteyi düşürüp düşürmediğine dair. Bir yerde de verilerin telefondan dijital olarak aktarıldığı için bir kayıp olmaz denmiş ama mantıklı gelmedi.

8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Hocam sakalım yok ondan sanırım inandırıcı olamıyorum.

Momentum in Ear la ilgili başlıkta da belirttim Bluetooth (LDAC dahil) her türlü kayıplı ses sunar. Böyle değil diyen kişi kim bilmiyorum ama bizim forumdan olmadığını umuyorum :)

Kayıplı ses sunması başka bir şey dinlenebilir olup olmaması başka bir şey. Diğer konuda da detaylı anlatmaya çalıştığım gibi, karşılıklı alıcı ve verici tarafında AptX HD - AptX HD veya LDAC - LDAC olması durumunda oldukça dinlenilebilir bir kalite sunuyorlar. Benim diyen kişiyi getirin birçok parçada kolaylıkla kablolu mu kablosuz mu ayırt edemez. Bu konuda gönlünüz ferah olsun.

Sakal bırakana kadar bir daha yazmayayım bu BT konusunda, profile de sakallı bir foto bırakayım :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 31 Aralık 2018, İlk mesaj zamanı 31 Aralık 2018 ---
    Bakınız Google araması

Diyor ki kayıpsız ses aktarımı BT ile imkansızdır. Nokta. Period. :)

Collapse Signature Expand Signature
    Pax ve DrWhite bunu beğendi.
  9. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    177
    Eger islemciniz destekliyorsa android 8 guncellemesinden sonra ldac aptx aptxhd destekliyor

10. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    177
    Haklisin serif bende bunu soyluyorum her ne kadar kayip olmaz denilsede oluyor hatta dinlerken fark edemiyorsunuz ama birseyler eksik hani yemegin tuzu biberi misali bi eksiklik hissediyorsunuz

11. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Hocam kayıp olmaz diyen kim onu merak ediyorum, yani olamaz bunu kimse söyleyemez. Söylüyorsa bu konuda hiç bir şey araştırmamış okumamış cehaletinden atıyor demektir.

BT nin çalışma mantığında (şu anda) bu imkansız.

12. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    220
    Bt un şuan çalışma mantığı sıkıştırma üzerine olduğundan kayıpsız aktarım için bant aralığının artmasını beklemek şart.

13. gkhn

gkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Okuduğum yeri bulamadım ama söyleyenin mantığı şuydu yanlış hatırlamıyorsam, bluetooth üzerinden kulaklığa değil başka bir cihaza dijital olarak veri aktarıldığı için dijitalden analoğa dönüştürme işlemi gönderici değil alıcı cihada gerçekleşecek ve bir veri kaybı yaşanmayacak gibi bir mantıkla söylemişti ama bana da mantıklı gelmedi dediğiniz gibi. Bluetooth kulaklıklarda dijitale dönüştürme işlemini veriyi aldıktan sonra kulaklık mı yapıyor bilmiyorum elbette ama.

14. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    220
    Arkadaşın heralde sıkıştırma protokollerinden haberi yok. Misal ldac aptx aptx hd gibi. Bu protokollerin amacı sesi olabildiğince az bozarak olabildiğince çok sıkıştırmak.

15. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    177
    Mesela soyle bende philips sbh 4485 true wrilles bk var sbc olarak veriyi alir, spotify den dinliyorum fena degil, tidalden dinlerken desibel dahi yukseliyor buna ek olarak usb audioplayerden mqa dinledigimde fark buyuk oluyor yani anlatmak istedigim kayit bu konuda cok cok onemli kaynak cihazda ama kayip olmaz demiyorum

gkhn bunu beğendi.
  16. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    BT ile aktarımda evet datayı alıcı taraftaki DAC/AMP işler ve kulaklığa verir. Orda problem yok. Ancak, BT aktarımı esnasında yaşanan mecburi kayıp sebebiyle alıcı tarafa zaten kayıplı veri ulaşıyor ve alıcı cihazda kayıplı veriyi işliyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Ocak 2019, İlk mesaj zamanı 1 Ocak 2019 ---
    Dinlenilebilirlik konusu deneyerek anlaşılması gerekiyor, siz deneyip beğendikten sonra gerisi önemli değil.

Ben AptX HD harici hiç BT müzikten zevk alamadım. LDAC denemedim ancak AptX HD den daha yüksek bir sıkıştırma sunduğu için daha başarılı olacağını tahmin etmek zor değil. O açıdan bu iki codecle yapılan BT bağlantılarına güveniyorum, kullananı memnun edecektir.

17. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    177
    Bu konuda aptx destekli audiotechnica ckr7tw yi cok merak ediyorum icinde dahili akm nin ses cipi ile donatilmis nasil bir tuning var onu bilemiyorum ama almanya teknoloji fuarinda dinleyen biri inceleme yazmis cok begendigiji soyluyordu bi forumda hatirlamiyorum simdi