Stax SRS-002 İncelemesi

'Stax' forumunda expander tarafından 25 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Çok iyi anladım seni.nozzle kısmı geniş kaldığında asıl ses rengini veriyordur muhtemelen.deneme imkanın olursa dene bi yinede mor uçları.

Çanta bile kullansam Qls hala benim için çok extrem bir setup olur bu ürünle.diymod daha masum sanki.aslında kablo modlansa dx 100 yada hm 801 tarzı bir ürün bu canavarı besler sanıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  2. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    75
    Uzun zamandan sonra ilk kez inceleme okuyabildim forumda vakit bularak. Güzel bi sunum ve inceleme olmuş, elinize kulağınıza sağlık. :)

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    562
    Amfisi amfi degil, energizer diye gecer. 500 volt civari elektrik uretir. Kulaklik amfileri yakindan uzaktan ilgisi yok.

O yuzden kablo felan modlamak imkansiz.

4. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Güzel bir inceleme, güzel bir ekipman. Şüphem yok ki Stax dinlemeden ölmemek lazım artık. Elinize sağlık :)

5. ı like sennhesier

ı like sennhesier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Elinize sağlık ,detaylı bilgilendirici, hatta hayli özendirici bir inceleme olmuş. Audioavm den fıatına baktım 750 dolar+kdv 1750 gibi bir fıat biraz yüksek geldi açıkçası. Ama benımde kulaklıklarda aradığım bütün özelıkleri fazlasıyla sağlıyor yazılmış, geniş sahne ve detay hatta biraz sıcakses ve yüksek ohm olmayan taşınabilirlik gibi bir sekilde dinleme imkanı varmı acaba audioavm de bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun olurum :eek:k

6. BatmaN19

BatmaN19
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    634
    Anladım Hasan.yakin bir zamanda seni ziyaret edip bir dinlemek isterim.beklediğim bir ürün var gerçi bekleye bekleye bir hal oldukta,anlayan anladı:)

7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,744
    stax sr002 ile ilgili birşeyler yazmadan kendimi alamadım. sağolsun @karanehir35 sayesinde kulaklığı deneme şansını buldum.

kulaklık öyle böyle çalmıyor. sahne & doğallık konusunda üzerine kulaklık dinlemedim. kötü çalıyor dediğim. yanlış yapıyor dediğm hiç birşey yapmıyor bu kulaklık. sahip olduğum en iyi kulaklık olan he560 ile bir çok konuda yarışa girebilir. abartmıyorum.
    tizler çok iyi kesinlikle sibiliance'a düşmüyor. çözünürlük şahane!
    sıcak çalıyor kulaklık. ama karanlık değil. benim gibi bass konusunda tek beklentiniz hız ise işte budur kulaklığınız. uzayan gümbür gümbür vuran basslar istiyorsanızsanız tatmin etmeyecektir.
    doğal çaldığı kadar teknik de çalıyor bu kulaklık çok garip ne diyeceğimi bilemiyorum.
    iyi çalışıyor arkadaşlar ötesi yok. kısa bir süre de olsa 1500tlden satılan bu kulaklığın bu fiyatta kesinlikle rakibi yok. aşağıdaki kötü yanları umurumda olmaz ben nasıl çaldığına bakarım diyorsanız referans olabilir bir çok konuda.

kulaklık rahatsız arkadaşlar benim için 1 saat sonrası ızdırap.
    kulaklık kulağınızdayken dışarıdan gelen sesi belki %5 falan kesiyor. izalasyon yok. tüm sesler kulağınızda. içeri aldığı kadar dışarı vermiyor diyeceğim de yine bi açık ofiste dinlenecek bir kulaklık değil.
    bu kulaklığın kablosunu görene kadar bu kadar çok karışabilecek düğüm manyağı bir kablo hayal edemezdim bile.
    kalem pil ile çalışan güç kaynağı herkese göre değil aşikar.

#27 KaraSinek, 17 Ocak 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ocak 2016
    9 kişi bunu beğendi.
  8. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,772
    Bir tek bende aynı etkiyi yapmamış dinleyen herkese böyle bir etkisi var anlaşılan :)

3 kişi bunu beğendi.
  9. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,483
    Senin kulagina staxi oturtabilmek icin ikimiz de epey ugrasmistik Gurkan.
    Onun da etkisi olmus olabilir tabii.Yalniz sr002,bana gore elektronik harici her turde basarili.ozellikle klasik ve metal muzikdeki basarisi bir ieme göre cok cok iyi.
    Pili ortalama 5-6 saat gidiyor.Ayni zamanda adaptorle de fişe baglayarak da dinlenebiliyor.Kablosu cok yumusak ama cabuk dolanan cinsten.Özellikle acik calan playerlerle uyumu iyi oldu.Sony zx1 ile uyumlu bir ikili olurlarken hm801 ile uyumlu olamadilar mesela.
    Qls qa360'la iyi bir uyum yakalasa da zx1'in açık ve sert karakteriyle yerini ve haddini bilen basslariyla daha cok uyumlu oldu sr002.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    hm801 ile uyumlu olamadilar mesela.
    Tam kafamda deli sorulardayken şu cümle beni bitirdi :D

2 kişi bunu beğendi.
  11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,483
    Hm801'in koyu karakteri ve derine inen alt basslari zorladi stax'ı.
    Stax bass seviyor ama alt bass sevmiyor,bunu anladim.Stax bass olarak cok iyi bir seviyede ama alt basslari guclu daplarla anlasamiyor.
    Staxin sevdigi daplar dx90-zx1 belki c4 de olabilir.kisaca analitik/acik/seffaf ve de tatsiz/tuzsuz daplar...

3 kişi bunu beğendi.
  12. getready4war

getready4war
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    İnternette dahi bulamadım acaba Stax'ın kulak içinde nasıl durduğuyla ilgili hiç fotoğraf var mı ?

13. Rifat SERBEST

Rifat SERBEST
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    73
    uzun uzun dinleme fırsatım oldu srs 002 yi oldukça fazla iem dinleme imkanım olmuştu ve kafa üstü olarakta çok tecrübem var bu fiyata kendinden kat be kat ürünleri ses yönünden direk ezer sahne zaten olağan üstü 009 dinleme imkanım olmuştu karakter onu anımsatıyor en kötü durumu konfor yok açık bir kulaklık olduğu için ama akşam eve geldiğinizde kısık sesle stresten arındıran bir ürün ( ortamın sesiz olması şart )...

4 kişi bunu beğendi.