Stax Srs-2170 Sistem İncelemesi

'Stax' forumunda Sechtdamon tarafından 9 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Selamlar arkadaşlar. Bu konuda sizlere yakın zamanda edindiğim Stax Srs-2170 sistemi tasvir etmeye çalışacağım elimden geldiğince. Öncelikle belirteyim, daha evvel kutu açılımı yaptığım için, elimde doğru düzgün fotoğraf çekecek ekipman olmadığı için tekrar fotoğraf çekmek istemedim. Fotoğraf isteyenler ve/veya konuya bir giriş olsun isteyenler için buyrun kutu açılımı konusu:

http://www.techno-fi.net/forum/konu/stax-srs-2170-sistem-sr-207-srm-252s-kutu-açılımı.9545/

Giriş

Bilindiği üzere Stax Firması 1960'dan beri Elektrostatik (ve elektret) kulaklıklar üretmekte. Firma 1938 Yılında kurulmuş ve ilk üretimini 1960'da gerçekleştirmişler. 22 yıl ne yaptılar gerçekten bilmiyorum. Daha sonra da 1977 yılında Elimdeki kulaklığın bağlı bulunduğu serinin Atasının Atası Sigma serisini; 1979'da da atası, seriye ismini veren Lambda Serisini üretmeye başlamışlar. Bu seri de yıllar boyunca birkaç yenilikten geçerek günümüze kadar gelmiş. İncelemesini yapmaya çalışacağım Srs-2170 ise Lambdaların en güncel serisinin basit, en düşük versiyonu. Bu arada belirteyim; Lambda kulak hoparlörlerinin serisinin adı. Kulaklıklar tek başlarına satılsa da Stax birkaç seridir Lambda'ları (pro versiyon Sr-507 hariç) uygun gördükleri amfiyle birlikte sistem olarak satma yoluna da gitmişler. Bu sistemler (Kulak hoparlörü + Amfi) arasındaki fiyat farkı bariz biçimde fazlaca da olsa, fiyatlar dikkatli incelendiğinde bu fiyat farklılıklarının değişen amfilerden olduğunu görebilirsiniz. Zaten lambda serisindeki bütün kulaklılar teknik özellikler açısından birbirlerine hemen hemen aynı denebilecek kadar yakınlar (Tekrar Sr-507 hariç).

Teknik Özellikler ve Çalışma Prensibi

Buraya Sistemin teknik özelliklerini sıralamak istemedim. İsteyenler ( http://www.stax.co.jp/Export/SRS2170e.html )'den ulaşabilirler. Burada asıl vermek istediğim bilgi kulak hoparlörü ve amfi hakkında pek bilinmeyen, benim de kesinliğine çok güvenmeyerek birkaç yerde rastladığım bilgiler. Kulak hoparlörünün diyaframı sadece 1,35 mikron. Elektrotlar; yani Voltaj yüklenip diyaframı hareket ettiren plakalar arasındaki boşluk ise sadece 0,5 milimetre. Amfi adaptörle çalışmakta, class a denilen bir yapıda, yani yanlış anlamadıysam sürekli olarak aktif bir elektrik dolanımı var. Ayriyeten amfi balanslı yapıda, yani her iki taraftaki kulak hoparlörünü de ayrı ayrı besliyor. Amfi, kulak hoparlörüne 580V bias voltaj (Çok düşük amperli, yanlış hatırlamıyorsa 0,15 mA gibi bir şeydi) gönderiyor, bu elektrik akımı da eksi ve artı olarak plakaları yükleyip, diyaframı öndeki yada arkadaki plakaya çekip-iterek ses üretimini sağlıyor.

Basit İnceleme (Hama 3,5mm'den Rca ya kablo ile Tümleşik Ses Kartından Alınan Ses ile)

2231 eklentisini görüntüle

Öncelikle uyarımı yapayım: Ben pek de kulağı pişmiş, terimlere aşina olan birisi değilim. Dolayısıyla her duyduğumu iddia ettiğim şeye "miş gibi geldi" eklerseniz sevinirim. Çok tecrübe edinmediğim ve buna karşılık çok fazla okuduğum için, okuduğum incelemeler vesaire önyargı oluşturarak aslında var olmayan, yada benim normalde algılayamayacağım şeyleri duyduğumu sanmama da neden olmuş olabilir. Bu sistem hakkında internette inceleme kıtlığı var gerçi, araştırsam da pek bir sonuca ulaşamadım, yada beni etklileyecek kadar güzel bir incelemeye rastlamadım ama yine de...

Karşılaştığım ikinci ikilem ise, Bu tümleşik ses kartından (ALC 892) aldığım ses ile ilgili yorumları Baran Hocam'ın gönderdiği Violectric V800 dac'tan alınan sesi de dinledikten sonra mı değerlendireyim yoksa önce mi değerlendireyim diye düşündüm. Violectric V800'ü dinlemeden evvel çok çok hoşuma giden ses Violectric V800'ü dinledikten sonra o kadar da güzel gelmemeye başladı. En sonunda Violectric V800'ü dinledikten sonraki tümleşik kart yorumlarını aktarmak istedim.

Not: Dinlemeler, Foobar2000 -4,5dbde Windows sesi %80'de ve amfinin knobu saat 11 yönünde iken yapılmıştır.

Alt Frekanslar: Basları gerçekten tam istediğim gibi geldi, biraz boğuk ama hızlı vuruyor, hemen çekiliyor. Ama bu boğukluk biraz seslerin birbirine girmesine neden oluyor. Sub bas benim yabancı olduğum bir konu zaten ama, kulaklık sarsılma hissiyatı pek vermiyor. Zaten incecik bir diyafram ve 0,5 mmlik hareket alanı ile bu kulak hoparlörünün sürücüsünün devasa hava akımları yaratmasını beklemek pek de doğru olmaz. Özetle basları natural sunum isteyenleri memnun edecek, bas kafalara yetersiz gelecek bir kulaklık.

Orta Frekanslar: Kulaklığın sunumunda benim en çok hoşuma giden alan bu. Midler tertemiz akan bir su gibi. Ama bir perdenin arkasından... Gerçi tümleşik ses kartı ile bütün frekanslarda var bu perde ama yine de en ağır hissedildiği alan midler. Sanki Mayıs ayında gözünüzde 5 liraya satılan güneş gözlükleriyle dolaşmaya çıkmışsınız gibi. Elektro gitarın üst perdelerinden gelen sesler, scream vokaller ve kadın vokalleri biraz kurtarsa da, gitarın alt perdeleri ve kalın erkek seslerinin netlikleri pek de başarılı değil.

Üst Frekanslar: Tizleri gerçekten canlı sistemin. Bir yüksetme olmadan, neyse o şekilde iletiyor. Eğer kayıtta sibilans varsa onu da törpülemeden beraberinde getirebiliyor. Baslardaki vur-kaç yapısı tizlerde yok. Zillerin dalgalanmasını iyi şekilde getiriyor. Vurulduktan sonra frekansların yükselmesi başarılı, gereksiz, yavaaaş giden bir uzama da yok.

Sahne: Sistemin sahnesi, gerçekten sesi aldığınız daca bağlıymış. "Aman Stax Sistem, çok açık bir kulaklık, sahnesinin inanılmaz geniş olması lazım" diyenleri hayal kırıklığına uğratabilir sesi. Özellikle de Tümleşik karttan alınan sesle. Klostrofobik denemese de sahne enlemesine dar ve bu durum kaydın yapıldığı yerle değişmiyor. Yani sahne dinamik değil. Derinlik algısı da çok yok. Dac'tan bağımsız olarak ses oda içinden geliyor gibi değil. Kafanızda canlanıyor ses. Yani sahne fiziksel gibi değil de kafa içinde kurgulanıyor gibi. Bu durum zaten başlı başına önceden belirttiğim beklentiye sahip olanları hayal kırıklığına uğratabilir.

Hız, Renk, Vesaire: Sistemin hızı çok çok iyi, dinlediğim bütün kulaklıklardan hızlı gibi geldi bana. Ama Teknikal Death Metal, Grindcore vs gibi eksrem ve hızlı türlerde detayı, enstrüman ayrımını iyice kaybediyor. Enstruman ayrımı da genel olarak fena değil dense de tümleşik kartla hayal kırıklığı yaratabilir. Bütün frekansları kaplayan perde yüzünden özellikle V800'den sonra ayrım sınıfta kaldı benim için. Ama bu durum kesinlikle sistemin başarısızlığı değil, ya kablonun, ya ses kartının yada her ikisinin halt etmesi. Renk konusunda ise, sistem natural. Herhangi bir frekans aralığında göze batar bir yükseltme yada uzaklaştırma yok.

Violectric V800 ve Modelini Bilmediğim Silver-Fi Rca Kablolar İle İnceleme (Perde Düştü!) :

2232 eklentisini görüntüle

Biraz adaletsiz gibi gelse de sistemden nasıl daha iyi verim alınacağnın görülmesi açısından iki dac ile aldığım sesin incelemesini ayrı ayrı yazmak istedim. Aradaki farklar tahmin edilebilineceği gibi dağlar kadar oldu. Hani kör test yapılsa kulaklığın değiştirildiğini düşünürdüm.

Not: Dinlemeler, Foobar2000 -4,5dbde, Windows Sesi %60'da, V800'ün knobu saat 2 yönünde, amfinin knobu saat 12 yönünde yapılmıştır.

Alt Frekanslar: V800 ile alt frekanslar tam istediğim hale geldi, iyice sıkışık, birbiri üstüne binmeyen enstrumanlar. Çok sıkı, çok hızlı vur-kaç, ama kesinlikle geride değil, çok net biçimde duyulabilir şekilde. Şu internet ortamında dalga geçilen bas gitaristlerin hakkının yendiğini düşünürdüm ama artık bas gitaristlerle dalga geçenlere şiddet uygulayasım geliyor. Özellikle son 3-4 Death albümü, Atheist, Iron Maiden gibi Bas gitar sesi biraz daha önde olan gruplar üzerinden konuşacak olursam bas gitarın sesi çok net geliyor. Teknik Death Metal Gruplarında ise bas gitaristlerin kendilerini en az diğer elemanlar kadar parçaladığını farkediyorsunuz. Ama yine de bas gitar tutkunuysanız ve kulak orgazmı yaşamak istiyorsanız "Rush- Malignant Narcisisim"i muhakkak dinlemelisiniz. Keza kickerin sesi de öyle. Nile'in son davulcusunun pedallarının altına iğne takılsa, altına mermi şeridi sürülse makineli tüfek mekanizması gibi, sektirmeden mermileri ateşleyebileceğini düşündüm. :) Ama benim hoşuma gitse de bu ses, bas kafalar için basları çok yetersiz gelebilir. Zira bir dalgalanma yok, vur-kaç. Bu kadar. Her bas gitar teli titrediğinde her kick pedalına basıldığında yarım kilo tnt patlamıyor. Daha önce de dediğim gibi alt baslar hala hissedilebilir değil. Belki de bu durum Dinlediğim müzik türlerinde o kadar derine inmeyen enstrümanlar kullanıldığı içindir. Bilemiyorum.

Orta Frekanslar: Dediğim gibi, V800 ile perde düştü, orta frekanslar dibindeki taşları sayabileceğiniz su berraklığında artık. Hansi Kürsh'ün vokalini hiç bu kadar sevmemiştim. Sözleri anlamanıza gerek yok, adamın sinirini, sakinliğini, hüznünü, bunalımını, herşeyini hissedebiliyorsunuz. Yalnız önceden hissedilmeyen bir durum da ortaya çıktı. Orta frekanslardan yukarılara çıkıldıkça, Scream vokallerde sanki azar işitiyorsunuz. Rob Halford resmen sizi azarlıyor. Bir de kadın vokallerde hissedilen bu durum ama çok farklı, Düşünsenize, Simone Simons karşınıza oturmuş, gözlerinizin içine baka baka söylüyor sanki. Tabii bazılarımız bu kadar samimiyeti sevmeyebilir ama ben şikayetçi değilim. Belirtmem gerekir bu durumun V800 ile alakası yok, Sistemden, hatta kulak hoparlöründen kaynaklı bir durum bu.

Yüksek Frekanslar: V800 ile frekanslar arası en iyi başarım ödülünü yüksek frekanslar aldı. Capcanlı hale geldi tizler. Hani gözünüzü kapatsanız size gerçekten kayıt alanında hissettirmeye en yakın şey ziller gerçekten elektronik bir cihazdan değil de canlı canlı "burada" gibi. Yüksek frekanslara ulaşan/dalgalanan bütün ayrıntıları duyabiliyorsunuz. Mesela Iced Earth'ın son vokalisti Stu Block "Boiling Point" adlı şarkıda nefes ala ala ortamdaki oksijeni sömürdü resmen. Kim neye ne kadar sert vurmuş, ne kadar dalgalandırmış hepsi ortada. Scream vokallerin uzaması, sesin titretilmesi... Yalnız, eğer kayıt kötüyse, sibilanstan kurtulamıyorsunuz. Ben eski kayıtların bütün kusutlarıyla dinlenmesinden yanayım, kusurları samimiyet katıyor ama katlanamam diyorsanız kaçın.

Sahne: Sahne gerçekten dinamikleşti; bu ne demek: sistem,kaydın yapıldığı yer nasılsa onu getiriyor size. Yani Malmsteen'in Konçertosunun sahnesinin büyüklüğünü de farkediyorsunuz, fi tarihinde garajda kaydedilmiş bir demonun boğuculuğunu da. Kayıtttan kayıda farkedilir biçimde değişiyor sahne. Bu tabii genişlik olarak. Derinlikte ise, genişlik kadar bir fark yok duyduğum kadarıyla. Yükseklik hakkında hiç yorum yapamayacağım, zira çok yabancıyım hem de elimde yükseklik algısı oluşturacak bir kaydın olduğunu düşünmüyorum.

Hız, Enstrüman Ayrımı:
    Kulaklık inanılmaz hızlı demiştim zaten. Şimdi bu hız artık kesinlikle enstrüman ayrımını bulandırmıyor. Ne dinlerseniz dinleyin, kayıt sağlam olduğu sürece, teknik death metal de olsa, duygusal bir hard rock parçası da olsa aynı netlikte, bütün enstrümanları yüksek netlikte duyulur şekilde iletiyor size sistem. O kadar okuyup, araştırdıktan sonra elektrostatik kulaklıktan en büyük beklentim ise zaten bunlardı; hız ve enstrüman ayrımı. Beklentilerimi sonuna kadar karşıladı bu sistem.

Sistemin rengi: Sistem, orta frekanslarda bahsettiğim; orta üst frekanslardaki ufak yükselti haricinde natural gibi geldi bana. Violectric biraz analitikleştirdi gerçi sesi ama, yine de... Naturalliğin yanında transparan da kulaklık, iki dac arasında dağlar kadar fark olsa da, hemen karakteri kaptı. Kayıtlarda da neyse onu çıkarması konusunda, özellikle violectric ile gayet başarılı. Ama kesinlike soğuk yada sıkıcı bir kulaklık değil. Canınızı sıkmıyor. Ben arada sigara molalarıyla yorulmadan 3-4 saat dinleyebiliyorum. Yormuyor.

Önemli Uyarı: Bu konuya uyarılarda değinmek istemiştim ama gözden kaçar diye burada belirtme ihtiyacı duydum. Kulaklıkta üst frekanslarda kanal dengesizliği var. Ben stereo kayıtlarda farkedemedim ama mono kayıtlarda anlaşılabiliyor. Bunu da ileride çok kolay bir yükseltme ile kısmen de olsa çözebilirsiniz. Sr-507'nin padleri ile bu durum düzeliyor. Hatta sesin iyileştiğini ve en azından sr-507 kadar başarılı hale geldiğini söyleyen bile var bu yükseltme ile.

Uyarılar, Kimler Almalı, Kimler Uzak Durmalı, Son Notlar:

Öncelikle fiziksel uyarılardan başlayalım:
    • Eğer büyük bir kulağınız varsa, kepçe kulaklıysanız, kesinlikle uzak durun. Kulak ile sürücü arasındaki mesafe çok kısa ve kulağınız sürücüye deyebiliyor, bu da sürücüye zarar verdiği gibi kulağınıza her deydiğinde yüksek sesli "pembe gürültü"ye benzer bir ses veriyor. Bu durum hem rahatsız edici, hem de Kulak hoparlörünün ömrünü kısaltıcı bir durum oluşturur. Kulak kepçeniz de eğer bükülür ise kulaklığı takarken, net tasvir edemeyeceğim; uğultumsu bir durum oluşuyor, o yüzden büyük kulaklıysanız bu durum da sıkıntı yaratabilir.
    • Kulaklığın kablosunu masa üstünde bir yerde katlayarak kullanın. Eğer kabloyu yüksek mesafeden sallarsanız, kulaklık yok yere ağırlaşıyor, kablonun ağırlığı da eklendiği için.
    • Eğer sıcak ve yüksek nemli bir yerde yaşıyorsanız sistemin ömrü kısalacaktır. Zira özellikle kulak hoparlörü neme ve sıcaklığa çok duyarlıymış. Keza toza da. Tozdan koruyun.
    Önemli bir uyarı da bas kafalara, elektrostatik bir kulaklığın hoşlarına gideceğini hiç zannetmiyorum, haliyle bu kulaklığın da. Kulaklık belki diğer frekanslarda dac, ara kablo vs yardımıyla renklenebilir ama alt frekanslarda elektrostatik karakteri olarak kesinlikle o fiziksel varlığı hissettirebileceğini düşünmüyorum.

Kulaklığın kafanıza ve kulağınıza oturmasına dikkat edin. Bunun için de pedlerin alt-arka kısımlarındaki yükseltinin kulak altınızla çenenizin birleştiği gediğe oturması gerekmekte, pedlerin ön tarafının da kulağınızla sakal arasındaki boşlığa paralel olması. Aksi halde alt frekansları iyice uçurabilirsiniz.

Eğer natural bir sunum istiyorsanız, Her müziğin zaten kendi renginin olduğunu ve o rengi kayıttan almak isteyenlerdenseniz, piyasada çok tanınan "olağan şüphelilerden" sıkıldıysanız, çok uçmadan bir alternatif peşindeyseniz, meraklıysanız, bence almalısınız.

Sistemin Burn-ini 50 saatten fazla sürebilir. Ben, belki de psikolojik ama 80-90 saate kadar farklılıklar hissettim.

Çok önemli not: Sakın en azından ortalama bir dac olmadan edinmeyin, eğer benden daha tecrübeliyseniz hayal kırıklığına uğratabilir sistem sizi.

İleri Okumalar İçin Linkler:

Stax Tarihçesi ve Teknik spesifikasyonlar:

http://wiki.faust3d.com/wiki/index....anoramic-sound_Earspeakers_.281979-Present.29

http://www.stax.co.jp/Export/SRS2170e.html

İnnerfidelity Stax Sr-207 Ölçümleri:
    orijinal padler:
    http://www.innerfidelity.com/images/StaxSR207SB2217.pdf
    Sr-507 padler ile:
    http://www.innerfidelity.com/images/StaxSR207EP507LeatherPadsSerNumSB22217.pdf

İleri Derecede Ölçümler ve Okumalar:

http://rinchoi.blogspot.com.tr/2013/08/stax-sr-207-back-to-basic.html

Sabırla okuduğunuz için teşekkürler. Eğer eksiklik varsa, istediğiniz bir bilgiyi vermemişsem lütfen yorumlarda belirtiniz.

Bana, güvenerek Violectric V800 dac'i gönderdiği ve cesaretlendirdiği için @baran88 hocama teşekkürler.

#1 Sechtdamon, 9 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Eylül 2015
  2. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    Zaten zamanim yoktu incelemeye, bu incelemeden sonra o citadan atlayamam ben. Son zamanlarda okudugum en saf inceleme, tebrikler ve tesekkurler.

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  3. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Çok teşekkür ederim hocam. Mümkün olduğunca sade tutmaya çalıştım ama hala yanlış izlenim yaratma korkusu var üzerimde. Umarım doğru duymuşumdur ve duyduklarımı doğru tasvir etmişimdir. Zira çok tecrübesiz biriyim.

Aslında kulaklığı İstanbul buluşmasında dinleyenlerden de yorum gelse konuya çok güzel olur.

3 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Elinize sağlık, önemli ve bilgilendirici tespitler var incelemede.Elektrostatik yapıları Staxı farklı bir kulvara dahil ediyor demek ki.Kaydedileni verme noktasında,buna önem veren kullanıcılar için güzel bir seçenek gibi duruyor.Rock-metalde başarılı olması ayrıca buna en çok önem veren beni mutlu etti.İyi günlerde kullanın, Keyifli dinlemeler dilerim.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Teşekkür ederim hocam. Aslında yeni yeni klasik müzik ve blues da dinlemeye başladım ama onlar üzerinden değerlendirme yapabilecek bir yetim yok malesef. O yüzden tek tür üzerinden bir inceleme oldu. Özür dilerim bu durum için.

6. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Gerçekten güzel ve detaylı inceleme olmuş.
    Hayırlı olsun bu arada

2 kişi bunu beğendi.
  7. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Elinize sağlık harikulade bir inceleme olmuş. Tertemiz.

İleride dediğiniz gibi klasik müzik, caz, blues gibi türlerle dinledikçe izlenimlerinizi bilmek isterim.

Teşekkürler

2 kişi bunu beğendi.
  8. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,317
    Elinize sağlık.Bir-iki resimle çok güzel olacak.

2 kişi bunu beğendi.
  9. moonstar

moonstar
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    4,742
    @Sechtdamon İnceleme yazınız, Forumda okuduğum ve özel bulduğum birkaç yazıdan biri oldu :) İçerik, detay, giriş - gelişme ve sonuç bölümleriyle başarılı bir inceleme. Ellerinize sağlık.

2 kişi bunu beğendi.
  10. MTRMSK

MTRMSK
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    659
    Elinize sağlık. Yazıdan anladığım kadarıyla Q701'in olmaya uğraştığı cihaz buymuş. Fakat kulaklarım uydu çanağı gibi olduğu için muhtemelen doğru düzgün tadına varamam. Elektrostatiklerin çoğunda kanal dengesizliği görülüyor zaten diye biliyorum. Bundan dolayı Stax'ın çoğu energiser'ı çift potlu oluyor hatta. Sizdeki modeli bilmiyorum da bir araştırın isterseniz.

2 kişi bunu beğendi.
  11. high-fidelity

high-fidelity
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,583
    İnceleme için teşekkürler.Kulaklarınıza sağlık.:)

2 kişi bunu beğendi.
  12. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Herkese çok teşekkürler.

@ardacumhur kulağım bu türlere iyice alıştığında izlenimleri muhakkak eklerim hocam. Aslında notlarımda vardı ama dediğim gibi, hem hakim olmadığım için hem de çok uzayacağı için çıkardım.

@DefinitioN Hocam fotoğraf çekmek için elimde sadece motorola moto g var. Performansı çok kötü. O yüzden fotoğraflar eksik kaldı. Arkadaş ziyareti olursa iyi kameralı, fotoğraf da ekleyebilirim ileride.

@MTRMSK evet hocam, Sr-009 da bile, head-fi'den bildiğim kadarıyla kanal dengesizliği oluyor, birsürü iade var. Ama galiba Sr-207'lerin üst frekanslarında sabit bu, Tyll'ın ölçüm yaptığı kulaklığın grafiklerinde de bariz belli, paylaştığım blogdaki ölçümlerde de, mono kayıtlarda benim de dikkatimi çekti. Ama çözümü basit, dediğim gibi sr-507'nin deri padlerinden bir çift alıp uygulandığında, ciddi oranda törpüleniyormuş bu dengesizlik, grafiklerden anladığım kadarıyla. Zaten ilk düşündüğüm yükseltme bu padlerden edinmek olduğu için edindiğim zaman izlenimlerimi yazarım.

13. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Çok detaylı inceleme olmuş.

Acaba ben elimdeki ekipmanlarla müzik dinlediğimi mi sanıyorum :)

14. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    İnceleme için teşekküler. Bulabilme imkanınız olursa , silver fi kablonun modelini merak ettim.

15. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    @baran88 Hocam belirtebilir kablonun modelini. Ben, uzun ısrarlar sonucu özel mesaj yoluyla sadece silver-fi olduğunu öğrenebildim :)

2 kişi bunu beğendi.
  16. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Uzun ve detayli inceleme. Elinize saglik.

2 kişi bunu beğendi.
  17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,511
    Çok başarılı.

18. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,399
    @baran88 silver fi kablonun modeli neydi acaba ?

19. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,664
    @Sechtdamon İnceleme için teşekkür ederiz:) Oldukça başarılı bir inceleme olmuş. Dac'ın bütünleşik ses kartına karşı neler fark ettirdiğini yazdığınız için ayrıca teşekkür ederim. Sizinle aynı nokta da birçok kullanıcı mevcut ve onlara çok faydası dokunacaktır diye düşünüyorum.

@coolblue kablo markanın referans serisinden ve fiyatı 1500$ seviyesinde. Arkadaşın algısı değişmesin diye belirtmemiştim.

3 kişi bunu beğendi.
  20. Sechtdamon

Sechtdamon
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,649
    Çok teşekkürler @baran88 Hocam. Çok uzadı diye ciddi oranda torpulemem gerekti. Ki uzamıştı da, tasvirler oldukça fazlaydı ama o kadar şeyin okuyucuyu bogacagini düşündüm. Kablonun fiyatını da söylemediğiniz iyi olmuş zira o kadar lüks birşey psikolojik bir etki yaratirdi illa. Ne olduğunu bilmeden kesfetmem de çünkü biraz kendime guvenmemi sağladı. Tekrar çok tesekkur ederim cesaretlendirmeniz için. Beğenilen bir şey ortaya koymak gerçekten iyi geldi bana da ruh hali olarak.

3 kişi bunu beğendi.