Superlux HD669

'Superlux' forumunda kulaklik.c tarafından 9 Mart 2012 tarihinde açılan konu

1. kulaklik.c

kulaklik.c
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4

Profesyoneller için her yerde kullanılabilecek sağlam kulaklık

Fiyatının çok üzerinde performans

Temiz ses vermek amacıyla üretilen HD669 tartışmasız her müzisyenin hayır demeyeceği bir kulaklık

Kendinden çok daha pahalı kulaklıklarla kıyasladığınızda duyduğunuz sese inanamayacaksınız. Rakibi yok denecek kadar az.

Geniş frekans aralığı

Konforlu kullanım

Paket İçeriği:
    Jak Dönüştürücü
    Taşıma Çantası
    2 farklı uzunlukta kablo ( 1 metre ve 3 metre )

Ürün Özellikleri
    Kullanım ŞekliTaçlı
    Kulaklık Sürücüsü50mm neodymium
    Hassasiyet98dBFrekans Aralığı10-30.000Hz
    Maksimum Giriş Gücü200mW
    Empedans56ohm
    Kablo Uzunluğu3 metre
    Bağlantı Şekli3,5mm jak (altın kaplama)
    Ağırlık235 gram

Yaklaşık 2 haftadır mixing işlerimi bu kulaklıklar yapıyorum. aynı zamanda referans ses amaçlı K-77 kullanan birisiyim. diyeceğim tek şey şudur. Bu kulaklığın rakibi çok ama fiyat olarak bu kadar iyi bir performans vereceğini inanın tahmin etmemiştim.

Empedans değeri yüksek olduğu için bu kulaklığı bir kulaklık amplifikatörü ile kullanırsanız çoook daha iyi performans alırsınız. normal bir mp3 çalar ya da pc ye bağladığınızda sesin güçsüz geldiği konusunda şikayetiniz olabilir ama bu kesinlikle kulaklıktan kaynaklanan bir sorun değildir.

Superlux kulaklıkların en büyük özelliği frekans aralığının geniş olması. ben bu kulaklık ile önceden duymadığım sesleri duymaya başladım. Çok daha özenerek ayrıntılara hakim şekilde mixing işlerimi gerçekleştiriyorum.

AKG kulaklığımı kontrol amaçlı kullanıyorum ince ayrıntılar hep Superlux te :) Kapalı bir kulaklık olmasına rağmen sahnesi geniş bir kulaklık.

ev stüdyosu kurmayı planlıyan ve ilk başta bütçe konusunda sıkıntı yaşayan herkes için tavsiye edebileceğim bir kulaklık. bu kulaklığı elektro gitar amfisine bağlayıp kulladığımda (ibanez elektro gitar amfisi ) tonların bozulmadan kulağa iletildiğini gördüm. Clean tonlarda başarılıydı distortion tonda amfi tadı almasamda egzersiz yaparken iyi bir çözüm.

kaybolsa ya da çalınsa gidip aynısını alırım.

en güzel özelliğide kablosunun çıkartılıp takılabilmesi ilerde kablo ile herhnagi bir sıkıntı yaşadığınızda sizi güler yüzle karşılayacak ve çözüm sağlayacak bir distribitöre sahip.

Superlux kulaklıklar ile tanışmadan önce kalitesiz bir çin malı olduğu düşüncesine sahiptim. İnternet sitelerinin de berbat ötesi olduğunu görünce o kadar önyargılı bir şekilde yaklaştım ki bu kulaklıklara anlatamam.

kulaklıkların malzeme kalitesi mükemmel değil ama kabloları iyi gözüküyor ki o bence daha önemli.

Sonuç olarak,

işinizi görecek bir referans kulaklık arıyorsanız Superlux HD669 iyi bir seçim olabilir.

2 kişi bunu beğendi.
  2. hulki

hulki
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    95
    İnceleme için çok teşekkürler, her ne kadar kendim adına stüdyo kulaklıkları kendi adıma zevksizlik derecesinde tekdüze ve sıkıcı bulsam da adını dahi bilmediğim bir ekipmanı tanımak her zaman kayif vermiştir. Stüdyo kulaklıklarının çözünürlüğüne ise diyeceğim yok, keyif alamadıktan sonra o çözünürlük işime yaramıyor sadece. Yalnız yazınızın bir kısmına takıldım:
    En üstün insan kulağı dahi 12Hz-20kHz aralığı dışındaki sesleri duymaktan aciz. Bu ne yazık ki (ya da çok şükür ki) bir fizyolojik sınır ve piyasadaki neredeyse tüm kulaklıklar (üst düzey kulaklıkların ise TAMAMI) bu aralığı kapsar. Bu kulaklık size fizyolojik frekans duyma sınırınızın dışındaki sesleri sunsa da sizin bunları duymanız mümkün değil. :b

Bu kulaklık ile daha önce duymadığınız sesleri duyuyosanız (tabi olabilir) bu başka bir şeydir; detay ve çözünürlükle ilgilidir, kesinlikle ama KESİNLİKLE frekans aralığının geniş olması ile DEĞİL.

Genel olarak da kulaklıkların teknik özellikleri hakkında yorum yaparken 12Hz-20kHz dışında kalan frekans tepkisinin (ör: 5Hz-35kHz) hiçbir anlamı olmadığını aklınızdan çıkartmayın. :eek:k

2 kişi bunu beğendi.
  3. A Dying Wish

A Dying Wish
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    23
    İnceleme için teşekkürler.Merak ettiğim bir model di.Bu kulaklığın frekans tepkisini incelerker özellikle alt frekanlar daki kambur beni şaşırtmıştı.Demek bu kambura rağmen dengeli ve fazla manupule etmeden ses verebiliyor.Fiyatına göre bence gerçekten başrılı.

4. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    Vay vay, tam savaş zamanındaki telsiz kulaklıklarına benziyor; iptidai :) Ama retro bir anlayışı var, estetik :hug

[​IMG][​IMG]

Collapse Signature Expand Signature
    #4 Mair, 9 Mart 2012
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Nisan 2014
  5. emrahcatak

emrahcatak
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    İlk resimdeki sanırım ucu değiştirilmiş bir "Stetoskop". ;D İkinci resimdeki ise Telekom yada elektrik teknisyenlerinin hatta parazit varmı, yokmu diye dinledikleri ahize kulaklık. :gulme Son resimde ki ise telsizini kaybetmiş askeri bir kulaklık. :uzgun

6. Oronra

Oronra
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    38
    Reklam kokmuş bu başlık :pol

7. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Bana da reklam gibi geldi.

8. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    E üye nicki olan sitede bunları satıyor zaten. Satıcı ürününe kötü der mi? :hug

Collapse Signature Expand Signature