T-peos altone 150 inceleme ( review)

'T-Peos' forumunda gardanadam tarafından 8 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Herkese merhaba, ben aliveingames.comdan evrim bugün sizlere tera online nın tanıtımını yapıcam( şaka şaka konumuz kulaklık) işin espriside bu tabi.Zamanında online oyun arayışına girdiğimde bu adamın incelemelerini çok izlemişdim :)

Neyse geçelim esas konumuza, altone 150 kulaklığımızın yabancı sitelerde dahi incelemesini tam anlamıyla bulamadım.

ÖNSÖZ: Buzamana kadar aldığım bir kulaklık bir öncesinden iyi çıkdı bu kulvarda başaralı oldum diyebilirm çünkü yapdığım incelemerde kulaklıkları fazla kötüyelemedim.Her ne kadar inceleme konusunda kötü olsamda en azından ufakda olsa hem siteye hem arkadaşlara bir faydam dokunabilir diye bu incelemeyi yapıyorum.Belkide ben bulamadım altone 150 ilk inceleme bu sitemizde olacak.

Daha önceki orta seviye kullandığım kulaklıklar shure se215, vsonic gr07 , ie80, ie60, yamaha eph100 aklıma bikaçtanede gelmeyebilir.

DETAYLAR:

Bass: (10/9) Basslar gayet hacimli şişirilmiş bir balona benziyor.Dağılma söz konusu değil.Tok ve sıkı bir sunuma sahip.Bi yerden sıkıştırılmış toplanmış derli toplu kulağımıza ses sinyallerini göndermekde.Midbass konusunda kiesza hideaway parçasındaki midbass sunumu çok hoşuma gitti.Çok aşırı derecede olmasada kulağımızı titretecek yapıda olan şarkılarda bunu hissettirebiliyor.

Midler (10/10) :Midler o kadar gövdeliki bu sadece dinleyen anlayabilir, shure se215 yanında halt yemiş.Hem mid hem bass ağırlıklı bulmak zor olabilir fakat bu kulaklık bu işi başarıyor.Bassların midlerin önüne geçdiği pek söylenemez ikiside ayrı havada.Midler parlak yapıdalar daha müzikal geliyor bana, bu parlaklık benim tabirimle parlaklık diyorum siz anlayın yüksek ses seviyelerinde biraz can sıksada o kadar yüksek kulaklığa zarar verecek şekilde dinlemediğinden sıkıntı olmuyor.Bu parlaklığı söyle aklımızda canlandırmak istersek bir sarı lambadan gelen ışığı hayal edelim..Yani sarımsı ses tonu var.Bir arkadaşımın hediyesi olan brainwavz m5 var elimde diğer kulaklık olarak altone 150 ile boy ölçüşemeyecek olsada.Onunla ufak bir karşılaştırma yapacağım.

Altone 150 ye alışdıktan sonra başka kulaklıklar çok cansız hareketsiz neşesiz geliyormuş insana bunu brainwavz m5 i kulağıma takınca anladım.Ses çok koyu ve cansız geliyordu.Aslında m5 cansız bir kulaklık değil ancak altone 150 den sonra bunu hissettiriyor.Ayrıca midlerin sayesindedir diye biliyorum basslarda o denli yoğunlaşıyor.

Tizler (10/6) : Kulaklığın başarılı olamadığı tek nokta bu sanırım.Doğal değiller ve yeterince tiz ağırlıklı değil.Detay olarak zayıf.Tizleri güçlü verebilen bi moda getirdiğimde, tizlerden zevk alamadım.Yanlız tizleri bu kadar karalıyorum şu anlaşılmasın çokda berbat değiller.Yukarıda kullandığım ve bahsettiğim kulaklıklardan pek bi farkı yok aslında, doğallık ve detay konusu sıkıntı.

Enstrüman ayrımı(10/7) :Bu konuda eh diyebiliriz.Enstürmanların birbirine yapışmasını pek sezmedim.Çözünürlük mükemmel değil midler dolgun olunca sahne biraz daralıyor..

Vokaller(10/9.5): Zakkum-gözyüzünde parçasındaki şarkıcısının şarkıya girmesi çok hoş oluyor resmen sanki adam kulağıma pürüzsüz söylüyor gibi geldi.
    İzolasyon(10/6): Dışarıya ses verme sorunu olmasada izolasyon konusunda biraz zayıf.

Sonuç:Bozulursa tekrardan kulaklık değiştirmeyip aynısından bir daha alacağım, bu kadar tatlı ve dolgun, canlı dinamik ses karakterini hiçbi kulaklıkdan alamayacağımı düşünüyorum , böyle ses karakteriyle aynı kulaklıklar illakı vardır yanlız bulması bi hayli alışverişden sonra bulunacağı için gerek duymayacağım.

Hediye olarak gönderilen kulaklık için teşekkür ediyorum yanlış anlaşılmasın m5 i bir kenara atmadım :)

Ürün fotoğrafı:

#1 gardanadam, 8 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Ağustos 2015
    4 kişi bunu beğendi.
  2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Elinize sağlık hocam,anladığım kadarı ile ses karakteri-Bass ve Mid yönünden ele alırsak-jvc fx700e benziyor diyebiliriz.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Evet , sanırsam onu gösteriyor.

4. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Hocam daha önceki kulaklıklarınız hatırı sayılır seviyedeler. Bu kulaklıklarla karşılaştırma yapma şansınız var mı biraz?

5. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Vsonic gr07 de sibilans sorunu vardı, karakteri biraz açık diğerlerine göre pürüzsüz çalıyor ve enstrüman ayrımı çok iyiydi, ie80 koyu karakterli ve yanık geliyordu sesi bana , ie60 başarılı bi kulaklık değildi bass kalitesi muazzamdı ,
    içlerinde bu kulaklığa en benzer se215 di çünkü mid karakterli ve azda olsa parlakdı.

4 kişi bunu beğendi.
  6. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Elinize sağlık.Başka kulaklıklar dinleyip bir-iki de inceleme yazınca verdiğiniz puanlar düşecektir. :))

7. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Kulaklığın sadece ses karakteri oldukça hoşuma gitti.Azda olsa bassları..Gövdeli bir sesi var.Aydınlık sesden hoşlanıyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ağustos 2015, İlk mesaj zamanı 9 Ağustos 2015 ---
    Ekleme olarak yamaha eph100 ve phonak pfe 122 de kulanmışdım sonradan geldi bunlar aklıma , yukarıdada bahsettim aklıma gelmeyenlerde olabilir diye bu iki kulaklık birbirine çok benziyordu, pfe ye göre eph100ü daha başaralı bulmuşdum temiz mid ve çok detaylı tizleri vardı gel gelelim bassları çok zayıfdı.

3 kişi bunu beğendi.
  8. Alp Santorelli

Alp Santorelli
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Bir fx850 diyebilirmiyiz? Hem malzeme hem de ses,sahne,detay keza F/P durumu ile..Keza fx850 fiyatına göre şekli ve yaptığı icraatlar ile 'oo yea baby' dedirtti.. T-peos hakkında ne gibi referanslar verebilirsiniz? İnceleme için teşekkürler,mutlu ve keyifli dinlemeler..

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    Ses karakteri diğer kulaklıklara göre farklı, bassları fazla sayılır sahneyi örttüğü oluyor , sahne detayı bassların gücüne göre ayrıntılı demek doğru olurdu.Vokal ve mid seslerinde aşırıya kaçdığı parlamalarda oluyordu yanlız genel anlamda bu parklık müziğe can katıyordu.Fx850 kullanmadım yanlız güçlü bass ve mid için güzel bi kulaklık altone 150

Bana göre fp ürünü.Yanlız tizleri pek detaylı değil.Şimdi mp3 çaları değiştirdim sansa clip+ da tizler daha detaylı nasıl bi tepki verirdi bilmiyorum.
    Ürüne güzel bi teklif gelmesi sonucu değiştirdim.İnsan bi yerde duramıyor:angel:

#9 gardanadam, 21 Ağustos 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 21 Ağustos 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  10. djalimarmaris

djalimarmaris
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    621
    Güzel bir inceleme.
    Kaliteli incelemeler artıyor gercekten. :)

2 kişi bunu beğendi.
  11. gardanadam

gardanadam
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    145
    O sizin ilginiz hocam.

2 kişi bunu beğendi.
  12. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Ben de Muhammet hocanın yazdığı incelemeleri okudum,objektif değerlendirmeleri var diyebilirim.Ayrıca kulağı da sağlamdır bu arada.

2 kişi bunu beğendi.