Taşınabilir Amfi Tavsiyeleri Başlığı

'Amfi' forumunda Engin tarafından 3 Şubat 2012 tarihinde açılan konu

1. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Hidizs DH1000 150 dolara aliexpresste varda vergi dahil totalde neye mal oluyor acaba biliyor musunuz? %20 + %20 iki kere vergi ekleniyor okudum bazı yerlerde çok saçma geldi.

2. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Ben de 2 senedir aliexpressten alışveriş yapmıyordum trde aradığım kabloyu bulamadım diye birkaç gün önce sipariş verdim bakalım benden ne kadar vergi alacaklar.Yanlış bakmadıysam aşağı yukarı aldığınız ürünün yarısı kadar da vergi ücreti ödüyorsunuz ben sizin yerinizde olsam temiz ikinci el alırım buradan.

3. Hphsts

Hphsts
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sanırım %20 vergi + gümrük sunum ücreti alıyor. 150 dolarlık ürün aşağı yukarı 1300 civarına geliyor. İkinci el 1 tane var ama oda 1300'e satıyor. Kullanılmış cihazı sıfır fiyatına almak mantıklı değil. Geçen ay 900'e satılmış hiç kullanılmış onu kaçırmasaymışım iyi olurmuş. Başka da ikinci el satan yok şu anda.

Yine de siz ne kadar vergi çıktığını yazarsanız sevinirim net bilgimiz olsun.

4. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Amazondaki gibi daha önceden vergi ücreti almadıkları için ne kadar çıkacak bilemem ama ben kablo için hesap yaptığımda kablonun fiyatının yarısı kadar vergi ücreti çıkıyordu.İnternette hesaplamayı gösteren siteler var oradan hesaplayabilirsiniz.Bu iş biraz da şansa bağlı alması gerektiği kadar da alabilir daha az da alabilir daha fazla da alabilir gümrük memurunun o andaki duygu ve bilgilerine göre değişir.Satıcıya ürünü daha düşük fiyata almışsınız gibi göstermesini söyleyebilirsiniz.Bu sayede daha düşük vergi ödeyebilirsiniz.Kabloda işe yarar ama dac/amp için işe yarar mı bilemem.

5. onrtsn

onrtsn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hidizs dh1000 mi yoksa fiio q3 mü?

6. Psikon

Psikon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    theodyofil bugün incelemesini yayınlamış oradan bakabilirsiniz.Bana sorarsanız iki cihaz da alınabilir.Fiio q3'te micro usb yerine usb type c bulunması ve bu sayede daha hızlı şarj olması,ekstradan 4.4mm pentaconn girişi bulunması,hidizs dh1000'de olmayan dsd 256 ve dsd 512 desteği,daha güncel bir cihaz olması gibi artıları var.Bunlar sizin için önemsizse hangi dac/amp sizin kullandığınız kulaklıkla daha uyumluysa onu alabilirsiniz ama önemliyse ben olsam fiio q3 alırdım.