Tanışalım Kaynaşalım

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Kabatay

Kabatay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Slm arkadaşlar epey bi kayıt uğraşından sonra ilk mesajımı yazıyorum Herkeslere iyi formlar 8)

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Hoşgeldiniz :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  3. karacaf

karacaf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba ;
    Ferhat Karaca ismim..Yaş 35 yolun yarısı :)
    İzmirde yazılım uzmanıyım.Elektonik teknisyeni eğitimi de aldım..Dolayısıyla Hem donanım hem yazılım yönüyle kaliteli ses peşinde yıllardır amatör uğraş içindeyiz.Önceleri arada okuyordum fakat siteyi Be Creative den bilgi alınca üye olmaya karar verdim..

Propellerheads Reason 4 ve Adobe Audition 3 ile çalışıyorum..Donanım tarafına henüz yatırım yapmadım aslında o nedenle buradayım :)
    Ipod touch 4g ve Senheiser ile şimdilik tatmin oluyoruz :)

Siteye emeği olanlara teşekkür ederim..

4. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Hoşgeldin hocam, :wink
    Eminim gayet güzel bilgi alışverişi olacağına, forumumuz kavga-gürültüden uzak, sakin sakin herkesin katılımını yaptığı bir yerdir özetle. Bu yönüyle bizim taraftar forumundan biraz ayrılıyor tabii doğal olarak :D

Bu arada Karacaf'la bir Galatasaray forumunda tanıştığımızı da forum ahalisine söylemiş olayım. Konu orada serbest kürsüde kulaklıklara vs gelince, tipik audiophile tartışması olarak "bir kulaklığa 100 lira verilir mi" diyen arkadaşlara karşı kendisi bizi savunurken techno-fi'yi de bildiğini öğrenince bayağı güzel sürpriz oldu benim için. ;D

5. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Aramıza hoşgeldiniz.

6. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,254
    Metin'in arkadaşı bizim kardeşimizdir.En büyük Beşiktaş gerisi traş ;D

7. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

+1 ;D

8. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,628
    Hoşgeldiniz.

9. karacaf

karacaf
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hepinize çok teşekkürler.. :)
    Öncelikle sizleri ve konuları tanımaya çalışacağım.Zaman içierisinde, umarım bende foruma katkı verecek incelemeler ekleyebilirim..

10. Solit

Solit
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Selamlar ben Çağrı

Anadolu Üniversitesi/İletişim öğrencisiyim. Yazmasam da baya bir faydalanmışlığım vardır bu forumlardan.Dinlediğim tarz yelpazesinin genişliği nedeniyle kararsızlıktan çile çektikten sonra , RE0'la başlayan namı yerindeyse "billurlu" kulaklıklara olan merakım attı beni buralara. Ardından ufak tefek DAP ve kulaklık alışverişleriyle katkıda bulundum kusursuz ses arayışıma.Desktop amfiler ve kafa üstü kulaklıklardan ziyade daha çok portatif ve düşük maliyetli sistemlerle ilgileniyor ve herkese hoşbulduk diyorum

11. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    620
    Hoşgeldiniz :eek:k

12. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,254
    Hoşgeldin güzel kardeşim :)

13. valdez

valdez
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    25
    Hoşgeldiniz ;)

14. Kabatay

Kabatay
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Hoş geldin Çağrı :wink

15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    491
    Welcome aboard :) Bu aralar bolca yeni üye oluyor.

16. Galathian

Galathian
    Expand Collapse
    Guest

Selamlar. Fitness salonunda çalan müzikleri beğenmediğim için ufak bir player ve kulaklık arayışına girmiştim. Netten inceleme yaparken bu forumu buldum. Konuyla ilgili en ciddi ve detaylı bilgilerin burada olduğunu görünce üye olmak istedim. Bu arada forumda okuduğum incelemelerin de yönlendirmesiyle, bütçem ve ihtiyaçlarım dahilinde yeni bir Zen XFI 8gb aldım.:) Daha üye olamadan forumdan istifade etmiş oldum yani.
    Bu arada yaş 35. İstanbul'da yaşıyorum. Müzik ve ses olayı ile ilk ciddi ilgim 90 yılında aldığım Fender akustik gitarımla başladı. 2000'lere kadar Ankara ve Datça'da bazı mekanlarda çalarak amatörce devam etti gitar uğraşım. Artık sadece içip aşka gelince eşime ve eşe dosta tıngırdatıyorum. Tabii bu uğraş sürecinde baktım ki benim kulaklar tabiri caizse biraz gıcık. Kötü ses sistemleri, patlayan baslar, cızırtılar vs tahammül edemiyorum. Kaliteli bir ses olduğunda ise nirvanaya ulaşmışçasına huzur buluyorum. Bu sebeple bunu farkettiğim tarihten beridir elimden ve bütçemden geldiğince kaliteli ses veren cihazlara para dökmekten çekinmiyorum. Gerçi artık eşim sebebiyle çekinebiliyorum, itiraf edeyim.:) İlk olarak otomobilimi alırken JBL müzik sistemi opsiyonuna epey para baymıştım. Sonra evi düzerken Marantz amfi ve player, yine JBL hoparlörler. Derken askerdeyken kaybettiğim sennheiser kulaklıklar. Baktım bu iş ilgiyi falan geçmiş yine cep düşmanı hobilerimden biri haline gelmiş.:) O zaman farkettim ki kulak huylu ve inceci. Tamam ama teknik bilgi eksikliği yaşıyorum. Yani duyduğum-ayırt edebildiğim-hissedebildiğimi adlandıramıyorum. İşte biraz da bu sebeple katıldım aranıza. Bu arada fotoğrafçılık konusu da diğer bir hobimdir ki ikisini burada birarada bulmak çok hoşuma gitti. Olympus e-510'la yine hobi düzeyinde çekimler yapıyorum.

Bu arada bu sayfaya yazmaya gelince bir de ne göreyim! Ferhat hocam ve MK.(galatasaray.to) nam-ı diğer Be Creative de buradalar. Forumdaki Galatasaraylı istilasına bende katılmış oldum.

17. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Hoşgelmişsin Galathian, ben de bir an "yav bu nicki biliyorum ha" diye düşünerek girdim konuya :). Yakında asimile ederiz burayı böyle giderse Galatasaraylılar olarak 8) Tekrar hoşgeldin!

18. Galathian

Galathian
    Expand Collapse
    Guest

Hoşbulduk Creative.Hocam .to da bir hi-fi vs başlığı açsana aslında. Bakalım daha kimler var?:)

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    125
    Evet yapalım cidden, orada bu konuda da güzel potansiyel olduğunu düşünmeye başladım.

20. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,254
    Ne ayaksınız yav siz :p

Hoş geldin kardeşim :)