Tanışalım Kaynaşalım

'Forumumuz Hakkında' forumunda noXious tarafından 26 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. Ali Akçakaya

Ali Akçakaya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Merhaba. Ben Ali. Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik 3. sınıf öğrencisiyim. Yaşım 23.Öyle aman aman sistemim yok(hatta hiç yok). Sony Xperia X telefonumda yine Sony Ex300ap kulaklık ile 320kbps formatında ve Spotify Premium vasıtasıyla dinliyorum müziklerimi. Klasik rock, jazz ve klasik müzik dinliyorum. Kaliteli bulduğum türkçe şarkıları da dinliyorum. Türkçe 80ler, 90lar, Ceylan Ertem, Sıla gibi mesela. Onun haricinde kitap okur film izlerim. Bu oluşuma katacak bir şeyim yok evet ama öğrenecek çok şeyim var. Hedefim ekipman incelemeleri yazmak ve turlara katılmak. Görüşmek üzere.

10 kişi bunu beğendi.
  2. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,674
    Acilen birseyler almaniz gerekiyor @Ali Akçakaya bey hosgeldiniz.

5 kişi bunu beğendi.
  3. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,003
    Hoşgeldin, Konya ekibi olarak mini buluşmalarımıza beklerim ;)

4. Ali Akçakaya

Ali Akçakaya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Elbette çok isterim katılmayı. :)

5. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Herkese merhaba. İsmim Furkan. Bir gece ansızın "kulaklıklar için küçük amfi var mıdır" sorusuyla başlayan serüvenimde burası ana durağım oldu. Şimdilik birer DAP, DAC ve IEM ile idare ediyorum ama foruma her uğrayışımda ufkum daha da açılıyor. Sayenizde adım atmaya başladım artık sağolun :)

İstanbul'da kendi çapımda fotoğrafçılık yapıyorum.
    Hepinizi saygıyla selamlıyorum...

Collapse Signature Expand Signature
    4 kişi bunu beğendi.
  6. jamesdean0701

jamesdean0701
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    129
    @mfya hoşgeldiniz,
    Merhabalar @DrWhite Konya buluşmalarına bende katılmak isterim

4 kişi bunu beğendi.
  7. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,003
    Buluşalım Hocam ben de özledim muhabbeti ;)

3 kişi bunu beğendi.
  8. sthknssmn

sthknssmn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Hoşgeldin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  9. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,773
    @mfya hoşgeldin. Ekipman ne var foto olarak :D

10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Hoşbulduk. Canon setimi Nikon'a yeni devrettiğim için şimdilik D600 ve D90'a gözcülük eden 35mm, 50mm (F1,4), 18-105mm, 24-70mm ve 70-200mm var.

4 kişi bunu beğendi.
  11. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,773
    Vayy züpppeer set. Hayrını gör :D

2 kişi bunu beğendi.
  12. sthknssmn

sthknssmn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    21
    Ben de fujiciyim. 23mm takılıyorum. Takipleşelim krdş. Sthknssmn inst..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  13. WetReverb

WetReverb
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Merhabalar ben savaş, istanbuldan.

Basit 40-50 liralık bir mp3 arayışıyla işi sonlandıracak iken birden sony nwz a15 karşıma çıktı, ilk kez hi-res (flac çalar) terimini duydum. Sonra nwz a35'e bakmaya başladım. Viridian blue renginin türkiyede olmadığını görüp, ondan da ümidi kestikten sonra kendimi burada buldum. Bu cihazların ve DAP denen kelimenin ne anlama geldiğini yavaş yavaş öğrenmeye başladım. Henüz üye olmadan bir çok incelemeyi ve fikirleri baştan sona okudum (uzun yazıların adamı olduğum için, içi dolu uzun yazıları her zaman okurum.) Sonra birden bire Cayin n3 ile ilgili yorumlara denk geldim hayli merak ettim. Hatırı sayılır bir referansı ve olumlu izlenimleri vardı. Cihazı birinden buldum denedim, çok beğendim. Sonra da dün siparişi verdim. Birde Lz z02a model kulaklık satın aldım, her ne kadar aklımda lz a3s olsa da ona şimdilik gücüm yetmediği için alternatif düşündüm. Umarım iyi bir ikili olacaklar. Ayrıca elektro gitar çalıyorum, Bir dünya ekipmanım (Pedal Setup + Lambalı kafa - kabin) ve 2 tane çok kıymetli saydığım gitarım var. Sinefilim. Filmler ve sinema kültürü hakkında özellikle konuşmayı çok seviyorum. Yazmayı çok denemedim, bir kaç deneme alternatif dışında. Daha çok konuşarak yetindim. Bir kaç şey karalamaya çalışacağım görüş ve tavsiyelerimle ilgili. Umarım yüzüme bulaştırmam tabi. Umarım birbirimize değerli şeyler katarak değişimimizi görmenin mutluluğunu yaşarız.

8 kişi bunu beğendi.
  14. denizhan007

denizhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    23
    Herkese merhaba, ben Samsun'dan Denizhan yaşım 24. Uzun zamandır takip ettiğim bu foruma daha doğrusu harika bir sıcaklığa,dostluğa,sohbete kısacası aileye daha yeni kayıt olmak nasip oldu. Uzun zamandır burada kayıtlı olan bir arkadaşın ilanına denk gelmemle beraber ''bence'' gayet iyi bir cihaz olan Shanling M5 ve kulaklık olarak da Sony Mdr-1Abt ve Marshall Mode In-Ear kullanmaktayım. Çoğunlukla metal müzik dinliyorum. Yeni kulaklık tavsiyelerine de ''fazlasıyla'' açığım. İyi forumlar,sohbetler herkese. :)

5 kişi bunu beğendi.
  15. Srkt

Srkt
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    27
    Merhabalar,

Zaman zaman incelemelerde karşıma çıkan forumda arama yapabilmek için üye olmuştum,

İstanbul'da kendi halimde serbest reklam fotoğraf işleriyle uğraşıyorum.

Dinleme dışında muzik kısmında tenor saksofonla boğuşuyorum,

yanında hedef atıcılığı ve silahlar diğer hobiler

7 kişi bunu beğendi.
  16. oldschool

oldschool
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Herkese merhabalar.Müzik dinleme konusuna ,amatör sistemlerle de olsa, özen göstermeyi seviyorum.
    Mevcut sistemlerim.
    -fatman mi tube
    -bose companion 5
    -companion 20
    -companion 2

3 kişi bunu beğendi.
  17. Prognoiac

Prognoiac
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Merhaba arkadaşlar ben Atilla , reklam tasarımı ve iletişimi öğrencisiyim, bitecek yakında inş, müzikle 6 yaşında gerçek anlamda tanıştım denebilir, babamdan kalan müzik arşivinin bir parçasını bulup, ilk albümü Queen'den dinledim, greatest hits 1 eheh. Allah rahmet eylesin sayesinde müzik zevkini erkenden tattım, onun arşiviyle geçindikten sonra liseyle beraber, o kadar zor imkanlarla oluşan bir arsivle yetinmemeye karar verdim, internet vs çok imkan vardı sonuçta ve böylece muzik kulturum babamdan kalan bir arsivle sinirli kalmadi. Ve aylak aylak bu yaşıma kadar geldim 23 yaşındayım. Aylaklik iyidir, bkz: Aylakliga ovgu, Russel Bertrand. Bir ara harmonica çalmaya çalıştım, hocamla kavga edince,tek başıma öğrenmek zor oldu, üşendim, yapamadım. Sadece dinleyiciyim yani. İleride Piano ve klavye düşünüyorum. Harmonica ya başlayacaklara tavsiyem , dandik ve absurd tür harmonicalardan kaçının, hohner Marine band iyidir.(blues,country için tabi) düzgün ve devamlı temizlikle, uzun yıllar gider.

Kucukken ev hoparlör sisteminden dinledim, attık maalesef, babamın aldığı iyi bir sistemdi o zamana göre, sonra Sony, CMT-EH10 micro hifi sistem kullandım şu ana kadar götürdü. Kulaklık hep ucuz şeyler kullandım, ta ki 1 yıl önce sennheiser cx3.00 gibi daha iyi bi kulaklık alana kadar ve sesi hep geçistirdiğim icin pişman oldum, evden uzakken dinlediğim kalite ciddi anlamda düşüyormuş. Hatta dinlemiyormusum. Bu forumu bu sayede keşfettim, artık para da kazanınca iyi bir donanım kurmayı planlıyorum. Kulaklık için de yeni bir ürün alcam 500tl üstü konu basliginda tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu arada forum kurallarını genel olarak okudum, ters bir şey yazarsam gözden kaçırdigimdandir.

5 kişi bunu beğendi.
  18. vespacker.com

vespacker.com
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    Merhaba,

Uzun zaman once almayi dusundugum bir ekipmani arastirirken rastlamistim foruma. Gel zaman, git zaman ara ara ugradigim, hemen hic bilgim ve tecrubem olmayan konularda dolu ve kaliteli paylasimlari okumaktan keyif aldigim bir yer haline geldi burasi benim icin..

Bu konularda paylasabilecek yeterli birikimim olmadigina inandigim icin, muhtemelen az paylasimda bulunup, bol bol okuyor olacagim...

Hepinizin emegine saglik, sevgiyle kalin....

10 kişi bunu beğendi.
  19. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,091
    Yeni gelen arkadaşların tümü hoş gelmiş safâlar getirmiş.

3 kişi bunu beğendi.
  20. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,859
    Hoşgeldiniz.
    Sizde de ses konusunda kaşıntı başlamış hadi hayırlı olsun :)