Telefon+Dac/Amp vs Player

'Müzik Çalarlar Genel' forumunda Mabreb tarafından 25 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Galaxy S5 ile Fiio E17 mi yoksa E17 fiyatında bir player mı daha makuldür. Player 2.el olabilir ve her türlü tavsiyeye açığım. Ayrıca E17 beni masaüstü bilgisayarımda on board dan da kurtaracak.

2. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Player için bütçeniz nedir

From Z2 using Tapatalk.

Collapse Signature Expand Signature
  3. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Maksimum 300-350 TL kadar

4. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Ben player alın derim. Telefona harici dac bağlama işi biraz sıkıntılı. Benim müzik çalarlarla alakalı ses kalitesi haricinde en sevdiğim şey tüm müziklerimin tek bir ayrı cihazda olması ve telefonun arayüzüyle uğraşmadan direk müzik dinlemek. Şarj meselesinden de biraz kurtarıyor telefonu kullanmayınca. O yüzden ben player derim.

FiiO X1 düşünebilirsiniz

From Z2 using Tapatalk.

5. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Sanırım böyle daha mantıklı haklısınız. Peki X1 i PC'de Dac gibi kullanma şansımız varmı ?

6. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,246
    Hayır malesef. Yakında x3II satılacak. Hatta yarın test için elimde olacak cihaz. Onu düşünebilirsiniz fiyat 230 dolar olacak sanırım

From Z2 using Tapatalk.

7. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    E17 telefon ile kullanmak için fazla kalın, bir de telefonların micro usb girisleri pek saglam degil uzun süreli kullanımda cepte kabloyla filan büyük ihtimal bozulacaktır. Bugun elime topping nx2 gecti telefonla kullanım için ideal boyutta onunla rahat edeceğimi düşünüyorum, ses kalitesi olarak bir şey henüz söyleyemesem de mobil kullanımda konfor her zaman kazanıyor, e17 taşınabilir amfi olarak kullanımda rahat, dac/amp olarak sıkıntı kablo dolayısıyla. Bu siteden aldım : http://www.sainsonic.com/topping-nx...eadphone-earphone-amplifier-with-usb-dac.html

Kalite olarak e17 ile yarışamasa da oldukça taşınabilir. Denememiş olsam da e18'i de araştırabilirsiniz, yalnız ses karakteri farklı deniyor. Beni açıkcası dap'tan dac/amplara iten spotify/deezer gibi streaming servisleri; ama sansa clip + nx2 kombosunu da bayağı sevdim kendi cd riplerimi dinlemek için kullanmayı düşünüyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Hem taşınılabilirlik hem de şarj problemi vs. gibi faktörleri tekrar düşündüğümde telefon+dac/amp ikilisi bana sıkıntı yaşatabilir gibi geliyor. Dap a daha yakınım ama ikisini kullanmış biri X1 ile E17 yi karşılaştırabilirse çok iyi olur. İnternette bulamamda zor zaten biri dap biri dac :D

9. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    X1 ile E17 yi aynı anda kullanıp karşılaştırdım, E17 X1'den kat be kat iyi ses kalitesi olarak. X1 giriş seviyesi bir dap olarak kullanışlı olabilir gücü sebebiyle, ama çözünürlük ve denge olarak ancak seviyesinin oyuncusu, ben şahsen clip'i tercih ederim x1'e. Merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz cevaplamaya çalışırım, öznel algım e17 ve x1 hakkında: E17 sıcağa yakın dengeli, midlerde hafif pürüzlü ama yüksek çözünürlüklü, sesine hafif renklendirme olan bir dac/amp, samsung s veya note serisi telefon dinlerseniz benzer ses renklerinde olduğunu söyleyebilirsiniz; X1 ise bas ağırlıklı, çözünürlük oldukça düşük, enstrüman ayrımı olmayışı ve ses rengi de bana rahatsız edici geldi. Seveni çok var biliyorum ama X1e nedense katlanamadım zorlasam da, beyaz ses duyunca rahatsız olurum çok, x1 de öyle bir etki yapıyordu.

2 kişi bunu beğendi.
  10. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    X1 hakkında söyledikleriniz beni oldukça şaşırttı ve kafamı karıştırdı. Clip ses kalitesi olarak x1 e yakınsa bile tercih sebebim olur. Uzun ve ayrıntılı yorumunuz içinde çok teşekkür ederim.

11. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Clip'e ozellikle bir amfi eklenince çok iyi oluyor, stabil güç çıkışı detayı da arttıyor amfisiz clip'e gore, o kadar sevilmesi boşuna değil bence ama kulaklığınız esas onemli nokta. Armatürse bir bilene sormak lazım, mesela clip ile sm64 iyi gelmemişti bana, dinamik olsa da re400ü de pek sevmiyorum clip ile.

12. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    ATH-CKS1000 ile kullanacağım,şuan aklımda clip+ ve fiio e17 yi birlikte kullanmak var. Sizce nasıl olurlar ? Bu arada cks-1000 dinamik sürücülü

#12 Mabreb, 26 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Nisan 2015
  13. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    640
    Bence Clip deneyin, beğenmezseniz de kolay satılabiliyor zaten. Amfiye gerek duymayacaksınız belki de. E17 oldukça transparan kaynak neyse onu olduğu gibi yükselten bir amfi kısmına sahip, Clip için ise ben sesi istediğiniz tarafa çekecek, renklendirme yapan bir amfi öneririm, e17de bunu ancak bass ve treble ayarlarıyla yapabilirsiniz. Yine de X1i elemeyin ben sevmesem de onu tercih edenler olabilir, kimisi x3ten daha çok seviyor. x3 ile e17nin sesleri çok benzer deniyor pek çok karşılaştırmada, o yüzden x3 duymuş gibi konuşuyorum ama yalan olmasın :)

14. Mabreb

Mabreb
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Yardımınız için çok sağolun. Biraz head-fi da gezinip kararımı vereceğim sanırım.

edit: E17 nin dac ını diğer daplarda kullanabileceğimi zannediyordum ki o olay imkansıza yakın birşeymiş. Başka alternatiflere yöneleceğim sanırım.

#14 Mabreb, 26 Nisan 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 26 Nisan 2015