Telefon Tavsiyeleri

'Konu Dışı' forumunda wakinyan tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar merhabalar. başlıkta da yazdığım gibi yeni bir telefon alıcam fakat bu telefon dünyası apayrı bi olaymış.
    telefonda yapacağım işler iinternette gezmek, word, excel, pdf vb. dosya görüntüleme, düzenleme vb. işler olacak. film ya da oyun olayım yok. bir de şarjı az gitmesin yeter. yapacağım işlere bakınca çok çok üst düzey bir şey almama gerek yok belki fakat çok az telefon değiştiren biri olarak almışken iyi bir tane alayım diye düşünüyorum.
    kendi kendime samsung galaxy note ( büyüklüğü sorun değil ), galaxy sII ve htc one x'i adaylar olarak belirledim.
    şu an kullandığım telefon da htc ve htc'ye sempatim var ama bu note ve sII bayağı sağlam gibi, kafam karıştı. yardım ederseniz sevinirim dostlar.

2. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    71
    iPhone 4s kullanıyorum. Birçok model elimden geçti ya da denedim ama Note'un verdiği yeni telefon heyecanı ve kullanım gücü çok farklı. Geri her telefonda yine iPhone'u tercih ederdim öyle ufak bir fikrim olsun. :)

3. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Hiç birini tam manası ile kullanmadım fakat her gün alıp kurcalamışlığım var.HTC aliminyum gövdesi ile ele alınca bir güven hissi uyandırır ama teknik özellik olarak bana göre hep kendi muadili galaxy serisinin altında kalmıştır.Samsung'un note ve SII modelleri ise gerçekten mükemmel hele Note'un ekran kalitesi 4S ve SII den bile iyi ama telefonu parçalara ayırmaya başladığınızda çok Çin işi malzeme kalitesi var şahsen tek sevmediğim yönleri budur :).
    Eğer yurtdışı alımları ile haşır neşirseniz Meiuzu ve Huawei çok güzel modeller çıkarttı ve çıkarıyor.Zaten genel olarak HTC,Samsung ve Apple ürünlerinin bazı partilerini ve ya parçalarınıda bu firmalara ait fabrikalara ürettirdikleri için sağlamlık konusunda hiç bir sıkıntı olucağını sanmıyorum.
    Ayrıca bir dönem arkadaşımın Huawei marka bir cep telefonuna bir müddet el koymuştum, cidden kaya gibi telefon eline çivi çak :).
    Benden şimdilik bu kadar.

Edit:İmla

4. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Galaxy Note kullanicisi olarak belirteyim, sarji ortalama 1,5 gun gidiyor. Ofis olarak cok guzel ve rahat bir kullanim sunuyor. Boyu buyuk, tasimasi sikinti ama alisiyorsunuz. Note performans olarak harika ama multimedya kullanmiyorsaniz S2 sanki daha uygun. Multimedya dusunurseniz eger Note pisman etmez

5. Azizim

Azizim
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Xperia S'i de listeye alın bence. Hem tasarım olarak diğer bahsedilen modellerden daha şık ve özgün. Teknik açıdan da işinizi gayet rahat görür.

6. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    883
    HTC one X en yeni teknoloji ve özelliklere sahip olan model, her işinizi rahatlıkla görür, benim tavsiyem bu olur..
    Fiyatı biraz daha makul hale gelince benim de alacağım telefon bu, tabi Galaxy SIII çok cezbedici özelliklerle gelmez ise..

Collapse Signature Expand Signature
  7. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    625
    Android'lerin şarj süresi ile ilgili sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

iPhone'ların da ofis ile ilgili sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

8. ulyses

ulyses
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    185
    Androidler hele de htc onex için şarj süresi konusunda kötü yorumlar var. Kendim de htc desire kullanıyorum. Şarjı en fazla iki gün gidiyor. Müzik de dinlenecekse bence iphone daha iyi seçim olur. Sadece ofis kullanımı amaçlanıyorsa androidde bu konuda her şey var.

9. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,791
    Yeni çıkan Sony telefonları da bir değerlendirin derim..

10. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

cevaplar için ayrı ayrı teşekkürler.

iphone'a hep soğuktum, o yüzden hiç düşünmedim. müzik dinleme de telefonlarda olacak bi iş gibi gelmiyo hiç bana, yapamıyorum yani.

telefon olayına yabancı olduğum için, çoğu kişi tarafından kullanılan telefonlar, çözemediğim bir sorun olduğunda etraftaki kullanıcı tanış bulma açısından bana daha yakın ihtimaller olarak gözüküyor; meizu, huawei gibi markaları o yüzden pek almak istemiyorum.

sony, marka olarak düşünmediğim bi telefondu ama şu xperia s'e de baktım, kamera dışında diğerlerinden daha düşük bi model gibi. işimi görür tabi ama dediğim gibi almışken üst düzey bir tanesini almak istediğimden pek ısınamadım.

sIII beklensin ama fiyatı da gayet uçuk olacak gibi geliyor bana anladığım kadarıyla. one'ın sıkıntısı da pil ömrü bana göre, çok olumsuz şey okuyorum bu konuda. yedek batarya imkanı olsa direk atlayacam ama işte o da yok.

dediğim gibi büyüklüğü çok sıkıntı değil benim için aslında, işte de sivilde de çantasız çıkmıyorum pek zaten ki kot cebine falan da giriyo zaten sanırım alet.

htc'nin batarya problemi sonucu, note' a gidicem sanırım. yine de şu sIII beklenmeli diye düşünüyorum kendimce de, bakalım, çok düşündükçe de iyice bulanıklaştı kafam :)

11. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    883
    Pilinin değiştirilemediğini bilmiyordum, bu nasıl bir salaklıktır anlamadım gitti..
    HTC ayfon'a özenmiş herhalde.. Sırf bu yüzden almam One X'i.. Gerçi "bir daha böyle yapmayacağız" demişler ama..

Bu durumda ciddi ciddi S3'ün beklenmesi gerekiyor maalesef..

12. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar bugün hayyam'a gittim bi bakayım diye. note'un spotuna 1250, garantilisine 1480 dediler nakit. bu hayyam nasıl bir yer, ben pek bilmiyorum, burada garantilisi nasıl oluyor? bi de imei koyalama falan olayları varmış, bilemedim alayım mı almayayım mı? telefon piyasası bozdu valla, mağara adamı gibi hissediyorum kendimi :)

13. thehadi

thehadi
    Expand Collapse
    Guest

Ben androidtelefonlari.com'dan aldim risk budur deyip ;D
    Bir sikinti cikmadi ama cikabilirdi de. Tavsiyem spot almamak hic bir zaman.

14. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,791
    Spot olunca büyük ihtimal imei klonlama yöntemini kullanıyorlar. Eski telefonlar kullanıldığı için sorun çıkma olasılığı düşük ancak garanti konusu sıkıntılı. Satan adam garantisi benim der ama herhangi bir sorun halinde sen kimsin arkadai der çıkar. O yüzden bu telefon olaylarında her zaman distribütör garantili cihazlar alınması, sağlam yerlerden alışveriş yapılması taraftarıyım..

15. exp16

exp16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşıma HDC marka 500 liralık telefon aldık.Hiç bi sorun çıkmadı zaten çıksa bile telefondan çok iyi bir arkadaşım geldiği ilk gün parçalarına ayrdı tüm telefonu :).Parça uyumluluğu olarak bir çok telefonla tıpatıp aynı zaten kutusu %100 aynı htc ile.

16. wakinyan

wakinyan
    Expand Collapse
    Guest

peki arkadaşlar, garantili dediği kendi garantisi mi oluyo yoksa distribütör garantisi mi? bugün ben garanti deyince adam distribütör garantisi mi diye sormadım da.

17. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Sony xperia neo v ile motorola atrix'e de bakın bence.Paralalarını hakeden telefon 2 side.

18. XSoldier

XSoldier
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Bende Samsung Galaxy ace var.Ekran çöz falan berbat.Oyunlarda takılıyor.3gnin nimetlerinden faydalandırıyor bi görüntülü konuşma yok ama.Geçen bir rom attım.Batarya 2 gün dayanıyo günlük 1-2 saat 3g internetle.

19. hitmachine16

hitmachine16
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
    Garantililer de ikiye ayrılıyor paralel ithalat ve resmi distribütör garantili olmak üzere. Paralel ithalat ise cihaz, servisleri az yerde olur, bir de resmi distribütör kadar kaliteli çalıştıklarını da sanmıyorum.

20. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    androidtelefonlari isimli siteden samsung galaxy note almanızı tavsiye ederim. Ben şahsen bugün siparişini verdim ve beklemeye geçtim. Iphone 4S'ten sonra keser mi denemeden bilemeyecektim.