Telefon Tavsiyeleri

'Konu Dışı' forumunda wakinyan tarafından 26 Nisan 2012 tarihinde açılan konu

1. lazquest5334

lazquest5334
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    117
    Telefonumu virüslere açık hale getirmeye niyetim yok açıkçası Cihaz ne veriyorsa onu kullanma taraftarıyım

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. FERHAT YILDIRIM

FERHAT YILDIRIM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    ya özgürlük ve virüsler ya kısıtlanmak ve güvenlik; ya yol tutuşu ya konfor gibi:)

3 kişi bunu beğendi.
  3. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,244
    Peşin Not: Tamamen genel yazıyorum, kimseye yönelik değildir.

İOS vs Android tartışması asla bitmeyecek bir tartışmadır.

İOS tarafındakiler hep "telefon takılıyor, donuyor, virüs giriyor, stabil değil" gibi argümanları koyarlar. Esasında bunlar 4 sene öncesinin argümanlarıdır. Senelerdir Android içeren türlü türlü cihazlar kullandım ve en kötü cihazda bile sürekli takılma, donma, virüs girmesi gibi bir problem yaşamadım. Bunları yaşayanlar nedense hep İOS sevenler. Telefona mesela nasıl virüs giriyor hiç bilmiyorum. Bir kez bile başıma gelmedi. İnternette yazılanları okudukça sürekli kendimden şüphe ediyorum. Ben niye yaşamadım bunları diye. Sorun neydi de benim hiçbir Android cihazımda böyle şeyler olmadı.

Stabilite meselesiyse artık geçerli bir tartışma değil. Önceden problem oluyordu fakat şu anda iyi seviye özelliklere sahip bir Android cihazda böyle sıkıntılar yaşanmıyor. Bir de İOS tarafındakilerin sürekli olarak yaptığı en büyük yanlış da İphone ile 800TL'lik Android cihazları kıyaslamalarıdır. Ya da 2-3 sene önce kullandıkları, daha doğrusu kullanamadıkları cihazlardan bahsedip İphone alınca hayatlarının kurtulduğunu son derece abartılı şekilde anlatırlar.

Android tarafındakiler de özgürlükten dem vurup İOS'u eleştirirler. Bana göre son derece haklı bir eleştiridir. Müzik atmayı zil sesi ayarlamayı filan geçtim, aksesuar ve diğer cihazlarla etkileşim anlamında da Apple cihazlar son derece kısıtlıdır. Stabilite olarak da İOS geliştikçe geriye gitti. Özellikle çok övündükleri, eski cihazlara güncelleme verme konusunda sıkıntılar yaşadılar. Verdiler vermesine ama maalesef genel kullanımda olumsuzluklar oluştu. Bu da çok normal. Android'deki özellikleri nispeten yakalamak için sisteme pek çok şey eklendi ve bu durum özellikle ilk dağıtımda bazı cihazlarda sorunlar yarattı.

Benim en çok anlamadığım şey de; insanların doğal bir sonuç olarak görmeleri gereken şeyleri hunharca eleştirmeleridir. Android onlarca farklı firma ve belki yüzlerce farklı konfigürasyon üzerinde kullanılabilirken, Apple kendi spesifik cihazlarına yazılım üretiyor. Ve buna rağmen bazen çuvalladıkları oluyor. Bu durumda ben Android sistemini şartlar düşünüldüğünde daha başarılı buluyorum.

Şahsen IOS severleri haklı bulduğum tek nokta marketlerin durumu. Google Play son dönemde ilerleme gösterdi ama maalesef hala çöplük durumu var. AppStore'un içeriği daha iyi.

Sonuç itibariyle hepsi tercih meselesidir. Ben asla IOS içeren bir cihazı kişisel olarak kullanmam. İstemeden de olsa kullandıklarım oldu ama hiçbir zaman bana rahat hissettirmedi. Kullandığım cihazın kontrolünü almak isterim.

Collapse Signature Expand Signature
    8 kişi bunu beğendi.
  4. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    850
    İşin şakası bir tarafa android cihazlarda halen problemler oluyor.. En üst seviye modelde ilk anda olmuyor ama 1 yıl (hatta 6 ay) kullanınca onda da oluyor, bana göre en büyük eksisi budur..

6 ay kadar önce arkadaşa lg g3 aldık, daha doğrusu ben aldım denilebilir, rezil etti beni, takılma donma bitmedi ne yapsak.. Yetersiz konfigürasyonlu bir cihaz olsa anlicam da bunda olmamalıydı..
    Bende daha önce HTC sensation, samsung s3 ve s4 kullandım.. En sıkıntısızı sensation çıktı ama diğerleri beni lügat sahibi yaptı, sonuç tekrar iPhone..
    1 yıl 10 aydır (hesapladım evet) 6 plus kullanıyorum, ne format derdi ne bişey, vur kırbacı koşsun, benim tecrübelerim aynen böyle..

5. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    @fortress34 hocam kullandığınız telefonlar biraz sıkıntılı zaten :) fakat S6'dan itibaren Samsung tarafında Android sorunsuz şu an. LG G3 zaten fp bir üründü ama kusurları vardı, ucuz etin yahnisi ürünüydü o. Samsung Galaxy S3,S4 zaten çöp zaten hele ki kasasal bağlamda S5 hadi neyse toparlamaya başladı ama ama 6 serisinde ben henüz elle tutulur bir problem yaşamadım bir yıl oldu.

Not: Az önce AIFF indirdiğim müzikleri attım telefona bir müzik uygulaması aracılığıyla rahatlıtla dinledim ve keyif aldım bu durumdan. Emin olmamak ile beraber sanırım bunu iOS'da yapamamam gerek?

4 kişi bunu beğendi.
  6. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    850
    Yav ne kısmetsizmişim bende... :upss

7. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Hayatın bir çok yerinde karşılaşabileceğimiz şeyler bunlar ben bunlara "yanlış deneyimleme" diyorum kısaca yanlış deneyimler sonucu totale yanlış sonuç yüklenebiliyor maalesef, örneğin sizin yaşadıklarınızdan sonra "Andorid mi tövbe" demeniz çok yerinde ama eski zamanlarda Nexus serisi iyidi mesela o yıllarda Android için o markayı tercih edenin ben olumsuz bir yorum yapacağını sanmam.

Ve gene diyorum iyi diye bir şey yoktur seçim meselesi diye bir şey vardır,, ihtiyacınız neyi gerektiyorsa onu alıp kullanırsınız ama en iyisi elinizdeki olduğunu göstermez. Örneğin antivirüs kullanmayan bir çok insan ister istemez Windows'una virüs bulaştırabilir neredeyse kaçınılmazdır fakat ben ilk dört yılım hariç yıllardır antivirüssüz Windows kullanıyorum ve en ufak bir virüs problemi yaşamadım bu kullanmayı bilmek virüsü sezip karavana yaptırmaktır belli bir seviyeden sonra gerçekleşebilir tabi ki. Android'de biraz böyle aslında gözün kapalı kullanabilir hale gelip sistemi yalayıp yuttuğunuzda her daim bir adım öndedir önde olmak zorundadır çünkü yapabildiklerinin sınırı yok fakat iOS'da durum öyle değil ama telefonu sadece telefon amaçlı kullanıp ayrıntılarına girmeyen girmeye gerek duymayan daha normal insan kullanıcıları için iOS daha ideal çünkü korumalı bir yazılım. Ya zaten bir adım ötesi özelliklerini kullanmayacaksa insan zaten "ver oradan son model bir telefon bakayım" dememeli bu da yanlış ve ayrıca tartışılması gereken bir konu, ama gel gör ki cebinde üç bin liralık telefonlar olup özelliklerinden %70'ini kullanmayan bir dünya insan var.

6 kişi bunu beğendi.
  8. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    850
    Söylediklerinize katılıyorum yalnız ben "iphone en iyisidir" söyleminde değilim..
    Şimdi ki androidli modelleri bilmiyorum ama tecrübelerim sonucunda iphone en sorunsuzu/sıkıntısızı çıkarımına vardım..

"Sar bakim ordan en iyisini" kafasında biri hiç olmadım, usb kart okuyucuyu bile araştırmadan almam, huyum böyle..
    Bu arada Sensation la çok custom rom maceram oldu, denemediğim kalmadı diyebilirim..
    Iphone da sadece iphone 4de jailbreak yapmıştım, baktım ona da gerek yok, şimdi yapmıyorum.. ;)

4 kişi bunu beğendi.
  9. esTFyz

esTFyz
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    182
    Üstadım bu forumdan hiç kimsenin bu kafada olacağına ihtimal verme ki zaten :) onu konuşmaya bile gerek yok burada yazı yazan insanlar belli bir bilince sahip insanlardır zaten olmasa o kulak o müziği duymaz duysada duyduğundan bir şey anlamaz :) bu kadar net.

Ek:
    Ben genel genel Türkiye'yi inceledim aslında yukarıda ki yazımda yanlış anlaşılmasın.

4 kişi bunu beğendi.
  10. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Donut'tan beri Android kullanıyorum. İlk cihazım dışında hep Nexus kullandım. Kullanmayla yavaşlama veya virüs kapma hiç başıma gelmedi. Bu kadar zaman boyunca elimdeki cihazın crash ettiği iki elin parmağını geçmemiştir. Scroll ediyorkenki yumuşaklık ve anında tepki verme Nexus 4'ten sonra düzeldi.

4 kişi bunu beğendi.
  11. UmutecH

UmutecH
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    2,253
    Android fakir işi bence. Parası olan adamın android' le ne işi olabilir ki?

6 kişi bunu beğendi.
  12. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Bu çok daha başarılı oldu. Potansiyel acaip yüksek. Burdan her yöne gider. :D

6 kişi bunu beğendi.
  13. refuserQ

refuserQ
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,802
    Ne yapalım ruhumuz fakir :D :D :D
    O değilde bu aralar telefonsuzluğa alışmaktan mıdır nedir sanki hayatımda hiç telefon kullanmamış gibi hissediyom :D :D :D
    Daha bir kaç ay önce telefondan 4-5 saat aralıksız oyun oynadığımı hatırlıyor kendime geliyorum :D :D :D

14. ozgurozt

ozgurozt
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    4
    3GS 》4 》4S 》S3 》5S 》NOTE3 》6+ 》G4 》6S 》S7= En iyisi Samsung S7 oldu kullandıklarım içinde.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4 kişi bunu beğendi.
  15. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    850
    Konunun üstadı buradaymış meğer..
    LG V10 da al da tam olsun bari Özgür.. :)

3 kişi bunu beğendi.
  16. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,405
    5,5 yıldır iphone 4, hiç jail break yapmadım, kime neden gerekiyor anlamıyorum.

Unutamadığım telefonsa Panasonic G520, ilkler unutulmuyor :) Kemere takılan cırt cırtlı kılıfı vardı, hey gidi hey.. :D

2 kişi bunu beğendi.
  17. FERHAT YILDIRIM

FERHAT YILDIRIM
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    25
    Gerek olmaz olurmu hocam? jailbreaki sadece ücretsiz program yüklemek için düşünmeyin; telefonu özelleştirmek; hani android gibi milyon özellik ekleyip telefonu boğmak değil ama ios da olmayan ama bence olması gereken özellikleri ekleyebiliyoruz; tweakleri ücretli ve official alındıktan sonra güvenlik açığına da neden olacağını düşünmüyorum

2 kişi bunu beğendi.
  18. TheMadcap

TheMadcap
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    292
    HTC 10'a geçtim, mutluyum.

19. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,787
    Bende 1 ay önce v10 almıştım ancak pil gücü yetersiz geldiği için satışa çıkardım.sanırım lenovo vibe p1 alacam.

20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Eski telefonlar demişken, Nexus 1 mükemmeldi be. Apple'in ipini çekecez diye süper telefon hazırlamış Google ve HTC, ama operatörlerle anlaşamadıklarindan fiyasko oldu.

Aksesuarlar da süperdi. Bir car dock'ı vardı, metal kollu, kendinden hoparlörlü, Bluetooth'lu. Telefon şak diye oturuyor, kablo takmak falan yok. Üç tane pin koymuşlar telefonun kenarına, ordan şarj oluyor. Koyar koymaz telefon Bluetooth'u açıp ordan dock'ın büyük hoparlörlerine baglaniyor.

Bi daha hiç o kalitede dock üretilmedi. Telefonun zaten kocaman dökme alüminyum bir çerçevesi vardı. Hâlâ çalışıyor benimki.

4 kişi bunu beğendi.