Telefon Tavsiyesi

'Genel Tartışma' forumunda Karna tarafından 28 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

1. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar merhaba forumdaki ilk gönderim olucak size sormak istediğim telefon alacağım bütçem max. 4000tl bu fiyata ses kalitesi en iyi telefon sizce nedir görüşlerinizi merak ediyorum.

2. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    477
    Selamlar hoşgeldiniz.4000tl bütçeye işi görecek bir telefon+müzikçalar çok daha akıllıca bir seçim olabilir sanki

thejustice bunu beğendi.
  3. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    48
    Bende aynı fikirdeyim. Telefon + dap.

Collapse Signature Expand Signature
  4. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler ama bu yıl üniversite başlayacağım büyük ihtimal yurtta kalacağım dapı sürekli yanımda tutamayacağım için almak istemiyorum yurt ortamı ne olur ne olmaz. Alacağım telefon ucuz olursa da üstüne kalan parayla kulaklık alacağım yani telefon+ kulaklık tavsiyesi de verebilirsiniz teşekkürler.

5. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Hocam büyük/orta boy ekran, kamera, ve ses beklentinizi açıklarsanız yardımcı olabileceğimiz kanısındayım. Kullandığınız kulaklıktan hangisine geçiş yapacağınız da önemli. Ancak bana kalırsa telefon + dap mükemmel olurdu.

Bütçeniz de ona gayet uygun görünüyor. 2000 TL'ye bir telefon, bir kısmına da kulaklık + dap sizi daha mutlu edecektir. Çalınma gibi bir durum olacağından korkuyorsanız bilemem.

Siz yine bir gözden geçirin derim.

6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,288
    telefon + dacamfi bence güzel bir ikili olacaktır.

7. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumun için teşekkürler pil , orta boy ekran ve performansı ortalamanın üstünde olsa yeter çoğunlukla dizi izleyip müzik dinleyeceğim.
    Dap alma konusunu düşündüm ama dediğim gibi yurtta kalacağım için üniversite bitince almak daha mantıklı geldi.
    Kulaklık konusuna telefonu aldıktan sonra bakacağım. Şimdiden teşekkürler.

8. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Öyleyse Samsung S8+ önerebilirim. Huawei Mate 10 Pro veya P20 de bir seçenek.

Benim şahsi tercihim S8+ olurdu. Ben telefondan pek bir şey beklemiyorum. Zaten kaynak seçen nazlı bir kulaklığım var. :) o yüzden telefonla dinlediğinizin çok da bir fark yaratmayacağını düşünürsek, ses çipi o kadar da önemli olmazdı benim için.

9. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    326
    amerika huaweinin canina okudugu icin oneremem yoksa cok guzel telefon. esim p20 pro kullaniyor her seyi cok iyi. s8+ tan yana olur benim de oyum, dizi seyrederim demissiniz, ekran hem buyuk hem hdr destekli netflix dizileri guzel oluyor bu ekranda. ust seviye telefon oldugu icin fotograf kalitesi de guzel olur da isiniz duserse.

10. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Bir misilleme mümkün, Huawei. :)

Sadece bir seçenek, dediğim gibi şahsi tercihim S8+ olurdu. Her ne kadar sanal tuşları sevmesem de şu an piyasada en çok ilgimi çeken telefonlardan biri. SX çıktığında da S9 ilgimi çekmiş olacak. (Samsung'un her zaman yaptığı fiyat politikası)

theoldman bunu beğendi.
  11. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumunuz için teşekkürler. Söylediğiniz telefonları araştırdım ve forumda da diğer tavsiyelere baktım. Çoğu kişi ses konusunda htc veya lg telefonları önermiş. Araştırmam sonucunda htc telefonların ekran/gövde oranının düşük olduğunu gördüm ama yinede 2 telefon arasında kaldım Htc U12+ (3600TL) / Lg V30+ (2600TL) sizce bu telefonlar mantıklı mı? Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkürler.

12. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    175
    Ben V30 kullanıyorum kardeşim HTC U Ultra kullanıyor.
    U Ultra fiyatına göre mükemmel bir telefon.
    Biz aldığımızda (geçen yaz) 1800 liraydı.
    Şuan 2500 olmuş.
    4.000 lirayı baz alarak söylüyorum HTC U Ultra+Dragondlyred+kulaklık alırdım.
    Telefon dışındakiler 2.el olabilir.
    HTClerde artık 3.5 jak girişi yok kendi kulaklıklarıda yeterli değil.
    Ama telefon çok güzel özellikle ekranı , sade arayüzü , fiyatına göre kamerası , video ses kayıt kalitesi.
    V30+ 24 bit 48 khz kayıt yapabiliyor , HTC U Ultra 24 bit 192 khz olması lazım.
    Test ettik çok fark var.
    İlerde telefon değiştirdiğinde falan Dragonfly problem olmaz istediğin telefonla kullanabilirsin o yanıda güzel.
    V30+ alırsan da ön kamera dışında pişman olmazsın.

Nazım bunu beğendi.
  13. Karna

Karna
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yorumun için teşekkürler. HTC U Ultra modeline baktım fakat ekran/gövde oranı %69 bana çok düşük geldi özellikle Lg V30 %82 ekran/gövde oranına sahipken büyük ihtimal Lg V30 alacağım ekran, batarya performansı, ses kalitesi çoğu kişi tarafından beğenilmiş ( kamera konusunda ayda, yılda 1 kez fotoğraf çeken kişilerdenim). Yinede önerileriniz varsa bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

14. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    175
    Rakamlar yanıltıcı burda.
    Htc U Ultranın ekranı daha büyük gece ikisini yan yana çeker atarım buraya.
    Ekranı ve hoparlörü çok başarılı.Çok video izliyorsanız film , dizi vs HTC çok daha başarılı.
    Bataryada v30 bir tık önde ama HTC de günü çıkarıyor.

15. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    486
    HTC U Ultra V30'a rakip olabilecek bir telefon değil.

Öncelikle dizayn seneler öncesinden kalma.
    Çipsetler arasında hem performans hem de ısınma açısından büyük fark var.
    Fazla fotoğraf çekmeseniz bile ultra açılı kamera size bir çok ortamda avantaj sağlar.
    IP68 su-toz geçirmezlik, 128GB hafıza, radyo, 3.5mm jack gibi avantajları da mevcut.

Video izlerken şarjlar arasında yarı yarıya fark olur. Oled ekranlar videolarda çok daha az şarj tüketir.

16. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Güncelleme sonrası bu değerleri acaba alan var mı ?

17. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Burayı telefon forumuna ne kadar çevirmek istemesem de birkaç şey yazayım.

Ses çipi açısından LG Q7'yi tavsiye edebilirdim. Ama gel gelelim ki 2019 yılına geldik ve Ghost Screen problemi devam ediyor. Burada LG alma bu problemle karşılaşacaksın diyemem ama bu durumdan muzdarip olan bir çok insan var. Google'da araştırabilirsin. LG ghost screen, V30 ghost screen vs.

Bu arada almayı düşündüğün model POLED ekrana sahip. Mavi tonların biraz daha yoğun olduğu, doğala yakın diyebileceğimiz renkler. Bir de Amoled var. Daha canlı, daha yoğun renkler. Gerçek siyah ve gri tonlarını bu AMOLED'de yakalamanın yanı sıra yeşil, kırmızı, mavi gibi renkler AMOLED'de çok iyi görünüyor. Beğeni meselesi gerçi pek bir şey diyemiyorum... Umarım yakın zamanda alırsınız telefonu şimdiden hayırlı olsun..

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    486
    V30 ghost screen mi? Öyle bir sorunu yok telefonun. Google'da aranırsa tek tük çıkabilir ama o kadarı her telefon için görülebilir. Samsung un her telefonu için de Google'da binlerce örnek var. V30 herhangi kronik sorunu olmayan bir telefon.

Note 8 ile yan yana konmuş bir fotoğraf var internette ve telefonu kullanmamış herkes o fotoğrafı gösterir. Telefon daha piyasaya çıkmadan önce birinin eline geçen sorunlu ekranı gösterip durur herkes. Diğer incelemelerde niye bu durum yok peki? Amoled kadar iyi bir ekran demiyorum ama kesinlikle vasat da değil. Düşük parlaklıklarda kalitesi biraz düşse de rahatsız edecek düzeyde değil. Her daim 3000 liraya satılan telefonlar kadar ekran kalitesine sahip. 5-10 bin arası satılan telefonlardan ekran kalitesi olarak geride kaldığı durumlar olabilir.

19. Black

Black
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Ben son sözlerimi söyledim. En nihayetinde karar benim değil. :)

20. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    486
    Kararın sizin olmadığı kesin zaten ama gerçeklik payı bulunmayan bir iddiada bulunup karar verecek kişiyi yanlış yönlendirmemek gerektiğini belirtmeye çalıştım.