Telefonla kullanılmalık DAC+AMP tavsiyesi

'Amfi' forumunda TechnoRom tarafından 13 Eylül 2020 tarihinde açılan konu

1. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Forumda yeniyim ve ilk kez böyle bir şey duydum. Telefona bağlayıp da müzik dinleme diye bir şey var mı? iPhone kullanıcısıyım ve ses kalitesi olarak gerek desibel gerekse detay ve ayrım olarak kesinlikle bir müzik çalar ile mukayese edilemez. Fakat DAP’lar ile telefonlara bağlanıp müzik çalar kalitesi alınabiliyormuş. Var mı böyle bir şey? Yani telefona bağlayıp profesyonel müzik çalarların sunduğu ses kalitesini alabilir miyim? Eğer böyle bir şey varsa müzik çalara parça atmakla uğraşmak istemiyorum. Online olarak istediğim parçayı istediğim anda dinlemek çok daha pratik ve mantıklı.

2. alixs05

alixs05
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiio Btr5’i düşünebilirsiniz.

3. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Flac, MQA gibi yüksek kaliteli dosyalarınız varsa usb dac türünde almanızı öneririm. Sonuçta kablosuz teknolojinin bir sınırı var. Bütçeniz varsa hidizs ürünlerinden tercih edebilirsiniz. Eğer düşük bütçeniz varsa tempotec ürünlerinden seçebilirsiniz. Bazı ürünlerinde İphone desteği var. Benim bütçem düşük olduğu için hidizs sonata s2 kullanıyorum. Fiyatına göre oldukça iyi iş yapıyor. Siz tabi daha iyilerini alabilirsiniz. Hidizs s8 çok başarılı diyorlardı. Onu bir inceleyin isterseniz.

#3 Mr.Ahmet, 13 Eylül 2020
    Son düzenleme: 13 Eylül 2020
    elektronik müzik bunu beğendi.
  4. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    FLAC dosyalarım yok olsa da iPhone desteklemiyor zaten. Daha çok Tidal gibi platformlardan online dinlemek istiyorum.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Eylül 2020 ---
    Hocam kabloyla bağlanmıyor mu bu?

5. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Kablosuz çözüm arıyorsanız btr3/5 kablolu da dragonfly red en pratik çözüm olacaktır muhtemelen. Meridian explorer 2 yada chord mojo da alınabilir ama bunlar biraz daha heybetli dış kullanım için pek uygun değil.

6. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    BTR5 uygun gibi. Peki Dragonfly daha mı iyi sizce?

7. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Kablosuz daha pratik bir çözüm ancak ses kalitesi olarak red kadar iyi olacağını sanmiyorum. Tam verim alabilmeniz için telefonunuzun aptx hd yada ldac kodeklerini desteklemesi lazım. Andriod tarafında bunlar var ancak IOS'de 256kbps aac'ye mahkumsunuz.

8. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Telefondan kablo ile bağlayıp müzik dünlemekmi istiyorsun yoksa kablosuz aktarım ilemi dinlemek istiyorsun bence buna karar vermelisin ona göre yol çizmelisin

9. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Hazır konu açılmış bende nasibimi alayımo_O

Note 4 ile spotify kullanarak ne yaparsam daha kaliteli ses duyarım? :D

Collapse Signature Expand Signature
  10. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Bütçeniz nedir

11. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Sınırsız :) fakat bi çizgim var , mesela atıyorum 500 dolar

500 dolar üstündeki ürünlerde alınan etki yine atıyorum binde bir ise onu almaya gerek yok ;)

Öyle hesap edelim :cool:

12. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    136
    Bu aletlerin çoğunun telefonun pilini su gibi içtiğini de düşünmek lazım sanırım.

13. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Ben olsam mojo alırdım fazlada düşğnmeye gerek yok

14. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam spotify dinleyen biri ne yapsın ki 4000-5000TL lik aleti. 320kbps dosyadan mucize beklemenin anlamı yok. O dediğiniz alet MQA gibi üst düzey dosyalar içindir bence. Ki zaten o alete sağlam bir kulaklık da lazım. O kadar para veren adamın bir o kadarlık da kulaklığı vardır.

15. Plak_love

Plak_love
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    9
    Kısa zamanda tidal'a geçicek ve elindeki patlamasın diye nasıl olsa bütçesi var al sat ile uğraşıp zarar etmez ve hiç bir zaman elinde de kalmaz ömürlük cihaz..
    Hiç birimiz aldığımız ürün ile tatmin olmuyoruz herzamana kademe atlamak istiyoruz bu doğamızda var hatta techno-fi sitesinde bile mp3 ile başlayan seviye flac a kadar ulaşıyor aynı şekilde öneride bulunan kişilere genelde bütçe sormak huyum bütçesinin alabildiği en üst seviyeleri alsınki yarın tidal gibi platformlara heves edildiğinde MQA ihtiyacında letgooooo demesin. Kulaklıktada öyle hd820 kullanırken bile bir yanda hd900 nezaman çıkıcak haberlerini takip edersin. Öyle değilmi? Bu sebepten dolayı tavsiye ettim. Yoksa spotify için mojonun fazla olduğu yorumunuza kesinlikle katılıyorum.

#15 Plak_love, 13 Eylül 2020
    Son düzenleme: 13 Eylül 2020
    elektronik müzik bunu beğendi.
  16. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    137
    Bende mojo var ve kapasitesinin %40ını anca kullanıyorumdur. Mojo 32bit 768khz, dsd128, 256 oynatabilen bir piskopat. Tidal'ın bile hakkını verebildiğini sanmiyorum'ki aletin mqa desteği yok zaten tidal software decode ile24bit 92khz de açıyor.

Çoğu zaman tidal bile kullanmiyorum, Spotify o kadar entegre olmuş'ki heryere tv, saat, telefondan pc deki Spotify' i kontrol etme falan.

17. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    824
    Dinlemek istediğim müziklerin en kaliteli kayıtlarını arayıpta zaman kaybetmektense

kolay yoldan olabilcek en iyi kaliteyi hemen elde etmeyi yeğlerim ... Şuan spotify premium ama tidal daha iyiyse , ki zamanında denedim yavaş çalışıyor diye bir seferlik es geçmiştim , abone olurum hemen ;)

18. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Tidal bence gayet iyi. Özellikle MQA olanlar baya iyi. Elimde MQA desteği olan dac yok ama 1. seviye MQA bile farkını gösteriyor. Bir de dac olsa tadından yenmez. Dragonfly gibi MQA desteği olan bir dac alsanız gayet işinizi görür diye düşünüyorum.

19. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Ben alacağım DAP’ı telefonla birlikte kullanacağım. Apple Music üyeliğim mevcut. FLAC ya da MQA gibi formatlarıyla işim olmayacak. 256 kbit/sn AAC yetiyor bana. Şunu da farkettim 320 kbit/sn MP3 ya da 256 kbit/sn AAC gibi kayıplı formatlarda bile müzik çalar ile telefon arasında gerek kalite gerekse detay olarak muazzam bir fark var.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 14 Eylül 2020 11:56 ---
    Ses iletiminde hangisi daha yüksek kalite sunuyorsa onu almak istiyorum.

zxc bunu beğendi.
  20. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,095
    Aynen oyle... Kulaklik ve amfi farki, 320KBps uzeri format farkinin fersah fersah otesinde etkiye sahip...