Telefonumdan Yeterli Bass Alamıyorum

'Kulaklık Genel' forumunda TheyDontKnowUs tarafından 7 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Herkese iyi günler. Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Bu konularda bilgili birisi değilim. Şu anda Sony XA Ultra telefonumda Sony XB950AP kulaklığımı kullanıyorum. Kullandığım müzik servisi ise Spotify, 320kbp/s ayarında. Sorunuma gelecek olursak kulaklığımı bilgisayarıma bağlayıp müzik dinlediğimde tam olarak istediğim Bass'ı alabiliyorum. Anakartım Asus M5A99X EVO R2.0, ses kartı ise Dolby destekli Realtek ALC892. Dolby uygulamasından her türlü ayarı yapabiliyorum, örneğin ben Bass'ı en son seviyeye alarak müzik dinliyorum ve kalite de bozulmuyor. Ancak Xa Ultra telefonumda ise bilgisayarımda aldığım Bass'ın ancak 5 de 1 ini alabiliyorum, bu durum canımı sıkıyor. Telefonumdan nasıl daha fazla Bass alabilirim ? Bunun için Amfi mi satın almam gerekir ? Yakın zamanda kulaklığımı da değiştirmeyi düşünüyorum aslında. Eğer bunun için amfi satın almam gerekiyorsa kulaklık ile birlikte 1.500 TL bütçem var. Elektronik müzik dinliyorum. Buna göre tavsiye yaparsanız sevinirim.

2. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    telefon rootluysa viper4 yükleyin tavsiye ederim kendi duymak istediğiniz sesi ayarları yapıp alırsınız. bass konusunda da basın alasını ;)

3. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Telefonum rootlu değil ve yapmak da istemiyorum. Telefon ayarlarından Clear Bass özelliğini sona alıp kendi ekolayzırımı yaptım ancak bilgisayarım kadar kaliteli değil. Dediğim gibi bilen birileri cevap verirse, amfi ile iş çözülecekse alacağım.

4. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Sony'lerde genellikle ses çıkışı güçsüzdür. En çok da bunun sıkıntısını çekiyor o cihazlar. Ve yüksek ihtimalle bastan hissiyatından da önce cihaz kulaklığı süremiyordur. Kulaklık amfisi konusunda ne derece tatmin olunur verilen parayla eş değer olmakla birlikte muamma. Bence bulabilirseniz bi sansa clip+ alın.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    MP3 player kullanmak istemiyorum çünkü dediğim gibi Spotify kullanıyorum. Önceki iPhone 4 telefonumda böyle bir sorunum yoktu, tabii Sony cihazımda ses daha kaliteli ancak basslar daha az o ayrı. Amfi olarak FiiO A3 alsam işimi görür mü ?

6. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Yardımcı olacak yok mu ?

7. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Cevabınız için teşekkür ederim. Aslında şu anda 1300 Lira bütçem var. 1000 lirasına yeni bir kulaklık ve 70 dolar kadar bir bütçeye de taşınabilir amfi almayı düşünüyorum. Aklımda Sony MDR1-A modeli var. Benim tek sorunum Bass. Bilgisayardan aldığım Bass'ı telefonumdan alamıyorum ve bunu nasıl sağlayacağımı bilmiyorum. Eğer amfi ile kullanınca Bass'lar da güçlenecekse hemen Fiio Q1 ya da FiiO A3 almayı düşünüyorum. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ? Teşekkürler.

8. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Peki hangi amfiyi almalıyım ? Bana 80 doları aşmayacak bir amfi önerebilir misiniz ? Q1 düşünüyorum ancak belki daha iyisi vardır. Cevaplar için çok teşekkür ederim.

9. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    İkinci el olarak fiio e12 düşünebilirsiniz biraz ağırdır ama bass boost switch'i falanda var sorununuzu kökünden çözecektir. Bende sizin gibi zamanında amfi ile denedim ama en iyi ve net çözüm dap almanız olacaktır.

10. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Merhabalar, Fiio'nun orta sınıf bir amfisi probleminizi çözecektir muhtemelen. Yalnız şunu da belirtmek isterim ayıracağınız bütçe ekipman vs ile Spotify tarzında yerlerden dinlemeye devam edecekseniz o bütçeniz cebinizde kalsın hiç öyle bir yatırım yapmayın, oralardan tam anlamıyla 320 kbps bile ses kalitesi elde edilememektedir.(Yaptığımız testler sonucunda).

Başlangıç olarak online serverlardan kurtularak güzel bir başlangıç yapmış olacaksınız ve buna güzel bir player ile devam ederseniz inanın 1000 Tl kulaklık , 80$ Amfi'den sizin için daha yararlı olacaktır. Kolay gelsin. :)

11. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Spotify yerine Tidal Hifi'a geçmeyi düşünüyorum. Bu tür sevislerden vazgeçebileceğimi sanmıyorum çünkü şarkılarımın bazılarından çabuk sıkılıyorum, direk Beatport gibi yerlerden müzik alırsam bütçemi çok aşar.

12. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    testler için link var mıdır hocam? Spotify'ın yüksek kalite aktarmasından oldukça memnunum(her albümde yapamıyor tabi)

13. BeatMaster

BeatMaster
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    193
    Arkadaslar telefondan tiraslanarak/dusuk gelen bass frekanslari amfi ile kurtarmaya calismak ne derece dogru?

Hocam bence playera bir cozum bulmayi dene yada telefona dac/amp alsan otg ile belki bir cozum olabilir.

Ayni sorunu lg g2 ve lenovo p70 ile yasamis biri olarak sonuc olarak telefon degistirdim.

14. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Sony lerin ses çıkışı kalitelidir , ama çok kısık olduğu için bir keyif alamayız . Size tavsiyem amfi yerine usb dac almanız . Bütün z serisi destekliyordu . Z1den itibaren. Serinin devamı olarak x serisi de mutlaka destekliyordur. Bence böylesi daha memnun eder sizi.

2 kişi bunu beğendi.
  15. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Arkadaş elindeki imkanları çok fazla aşmadan çözüm yolları arıyor ve ilk olarak tam verimli bir dosya oynatmadığı için sözcükler orda bitiyor zaten. :)

Hepimizin ilk olarak önerisi player'e geçmesi yönünde tabii ki kendisinin tercihlerine saygı duyuyoruz ve duymalıyız bizimkiler öneri.

Hocam verebileceğim link yok, studyo kayıtlarında kullandığımız renderları raw dosyaları oynattığımız programlar aracalığıyla Spotify'dan online olarak aldığımız sesi yada oynattığımız parçanın üzerinden farklı yerleri keserek testler yapıyoruz ve parçanın bitrate değerlerini öğreniyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam windows için ücretsiz encode programları vardı şarkıların değerlerini öğrenebileceğiniz. Yalnız şunu unutmayınız yapacağınız testler tam anlamıyla profesyonel kullanıcılar tarafından yapılmadığı sürece kaba taslak bir sonuç elde edersiniz çünkü parça makyajlanmışsa yani değerlerle oynanmış olma ihtimali her zaman karşımıza çıkıyor. Mesala internette flac formatında dolaşan parçalardan rastgele örnekler alınız ve gerçek lisanlı softwareler ile test ediniz... Göreceksiniz ki flac diye piyasada dolaşan parçaların çoğunun aslında adını aldığı flac formatının yanından yakınından geçmediğini... :)

16. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    V20'yi deneyebilen oldu mu?

17. TheyDontKnowUs

TheyDontKnowUs
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Zaten Tidal'e geçmeyi düşünüyordum. O zamanda mı bir fark olmaz ? Parçaları teker teker satın almaya kalksam bir FLAC dosyaya $2.50 vereceğim.

18. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    Aslında bir mojo alıp telefon ile kullanılabilir. Yalnız spotify, deezer ve tidal gibi servisleri destekler mi bilmiyorum.

19. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,060
    spotify apple ile calışıyormuş, androidde çalışmıyor onu biliyorum.

tidal ise ikisinde de calışıyor sanırım.

20. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Sizlerle bir ara orjinal müzik cd arşivmizin fotoğraflarını paylaşmalıyız o zaman. :)

Ben online müzik platformlarını pek kullanmamaktayım ama Tidal diğerlerinden çok daha iyi kaliteye sahip.

2 kişi bunu beğendi.