Telekom interneti uçuracak

'Haberler' forumunda KontG tarafından 6 Eylül 2007 tarihinde açılan konu

1. KontG

KontG
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    8
    Telekom interneti uçuracak

Telekom internette devrim başlattı. 20 megabit internet geliyor. Ve dahası...

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, şirketin yaklaşık 110 milyon avroluk yatırımla internet erişim altyapısını yenilediği ve 2 milyon IP DSLAM port ilavesi yaptığı bildirildi. Açıklamada, Türk Telekom'un, IP DSLAM adı verilen yeni nesil internet erişim cihazları sayesinde 20 megabitin üstünde bir hızla internet bağlantısının yanı sıra canlı sayısal TV yayını (Broadcast TV), isteğe bağlı içerik teslimi (Video on Demand), IP telefon ve yüksek kalitede video konferans gibi hizmetleri sunabileceği kaydedildi.

Türk Telekom'un, söz konusu yatırımda Alcatel-Lucent, Huawei, Meteksan Sistem ve ZTE Corporation ile işbirliği yaptığı, bir süre önce düzenlenen imza töreniyle erişim altyapısı yenileme çalışmalarına başlandığı belirtildi. Açıklamada, yeni nesil internet erişim cihazları olarak bilinen IP DSLAM ile erişimin IP üstüne yoğunlaşacağı, üçlü oyun olarak tanımlanan bir sistem kapsamında ses, veri ve görüntü bir araya gelerek tek bir kanaldan iletilmeye başlanacağı ve multimedya içeriği ile zenginleşen iletişim imkanlarının kişiye özel iletişimle farklılaştığı ifade edildi.

Ses, veri ve görüntünün üçlü oyun (Triple Play) adı altında birleşmesiyle, internet üstünden TV yayınlarının mümkün olması (IPTV), istenen anda istenen video içeriğine internet üstünden ulaşılması (Video on Demand), internet üstünden telefon konuşmalarının yapılmasının (VoIP) sağlanacağı belirtildi.

Yeni IP teknolojilerinin yeni nesil ağlar (NGN), üçüncü kuşak mobil haberleşme hizmetleri ve IPTV taşıyıcı ağı için sağlam bir temel sağladığı, geleneksel DSL teknolojilerinin kısıtlarını ortadan kaldırdığı kaydedildi. Açıklamada, konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Celalettin Dinçer, IP DSLAM teknolojileri sayesinde ADSL2 ve VDSL2 gibi saniyede 20 megabitin üstünde geniş bant internet teknolojilerinin kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlanacağını ifade ederek, ''Kullanıcı tarafında büyük bir çoğunlukla yatırım yapmayı gerektirmeyen bu sistemler sayesinde farklı hizmetler sunulabilecek'' dedi.

Kaynak = İnternetHaber

2. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    20mbit şaka gibi :) Eline sağlık Kont.

3. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    isterseee 100milyon bit olsun ben hala 4gb kotalı internete 29ytl veriyorum bu nedir ya arkadaşım rezillik ayda 30ytl internete vermek deli gibi koyuyor bana ayda 30ytl taksitle neler almam neler

4. cyberghost

cyberghost
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    2
    Kesinlikle ermana katılıyorum. Bakın burada söylüyorum, Telekom 20 Megabiti getirsin en düşük hızı da 4 Megabite çeker ve yine en aşşağı 50 lira olur. Kotalıda da en az 30 lira alacakalrından eminim...

Arkadaşlar zaten şu anda da internet hızlarımız insani düzeye ulaştı. Ama fiyatlar bence haala çok kötü, ve kazığı da buradan yiyoruz. Önceden hem hız kazığı hem fiyat kazıpı vardı.. Şimdi biri gitti, ama Telekomun fiyat silahından vazgeçmeyeceğine eminim..

5. noXious

noXious
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben şu şekilde düşünüyorum önceden 256 ya 49 veriyodum şimdi 1mbit e 49 veriyorum benim için biraz daha dengeli oldu açıkçası şimdi memnunum ama daha makul fiyata gelmesi tabiki iyi olur.

6. wolderon

wolderon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Her ne kadar hiçbirimiz Telekomun uygulamalarını bugüne kadar sevmesek de, son bir yılda hissedilir bir gelişme var. Ne yazık ki ben de hala kotalı kullanıyorum. Ancak bu hız arttırımlarında ve kotalı kullanıcıların birçoğunun sınırsıza geçmesiyle beklenen yavaşlama olmadı, ben bir yavaşlama bekliyordum açıkçası. Tabi bu sunulan kotalı tarifeyi aklamaz ancak bir yatırım yapıldığı da ortada. Ben bu kota uygulamasının çok fazla bir ömrü olduğunu da sanmıyorum, telekom eninde sonunda bundan vazgeçicek bu da daha geniş hız seçenekleriyle mümkün olur gibi gözüküyor. Hadi hayırlısı..

7. turbolog

turbolog
    Expand Collapse
    Guest

:angry telekom bana 200 ytl borcunu ödesin önce 3 ayda 500 ytl internet faturası ödedim :pol :angry :pol
    aynen burada
    [sub]www.sikayetvar.com dan alıntıdır[/sub]