Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#501 Synchronicity, 8 Ağustos 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
  2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Ufak bir 3.5mm uzatma kablosu + 75 ohmluk bir empedans adaptörü (Veya VE Monk Plus kulaklık alabilirsin) hocam. Bu şekilde her kulaklıkta yüksek empedans modundan yararlanırsın.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#503 Synchronicity, 9 Ağustos 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    2 kişi bunu beğendi.
  4. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    @Chaturanga
    Üstad uzatma kablosu neden gerekiyor acaba empedance adaptörü tek başına yeterli değil midir?

5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Uzatma kablosuna empedans adaptörü, ona da kulaklık (hangi kulaklık olduğu fark etmez) takılıyken telefona bağladığınızda LG nin quad dac lı telefonlarında yüksek empedans modu aktif oluyor malum.

Aradan empedans adaptörünü çıkarmadığınız takdirde bu setupın bir anlamı kalmıyor.

Yukardaki bağlantıyı yapıp, LG de yüksek empedans modunun aktif olduğunu kontrol ettikten sonra "uzatma kablosunu telefondan çıkarmadan" aradaki adaptörü çıkarmanız ve kulaklığı doğrudan uzatma kablosuna takmanız gerekiyor.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ağustos 2018, İlk mesaj zamanı 9 Ağustos 2018 ---
    O zaman kullandığın İEM ler kolay sürülüyor diye tahmin ediyorum. Biraz güç isteyen İEM iniz varsa dener misin hocam? Ben şu ana kadar bulanıklaşmaya hiç rastlamadım (V20 de) ve kesinlikle sadece ses yükselmiyor detay seviyesinin de iyi etkilendiği benim açımdan net.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Ağustos 2018 ---
    Şunu da ekleyeyim 250 dolara kadar giriş seviye olarak adlandıracağım DAP ları aratmayacak bir ses veriyor LG nin Quad DAC ı, ancak tabiki daha yukarısı için yarışamaz. İmkan varsa DAP tabi ki tercih edilmeli.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
  7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Bu sanırım doğrudan hifi dac a geçirebiliyor değil mi. Kullananlar vardı konu da yazılmıştı. Yani bunu alırsanız empedans adaptörü de gerekmiyor.

Ama bunun doğrudan hifi dac ı aktif edebilmesinden dolayı devreye otomatikman 50 ohm üzeri bir direnç kattığını düşünüyorum.

Benim tavsiyem sıradan kısa boylu bir 3.5mm uzatma kablosu + empedans adaptörü kullanıp yukarda anlattığım şekilde daha sonra adaptörü aradan çıkarmak.

8. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
    Doğrudan yüksek empedansa geçiyor mu emin olamadım ama siparişi iptal ettim. Arada direnç sese etki edecektir diye düşünüyorum evet basit bir ara kablo bulsam daha iyi olacak sanırım. kısa basit ama kaliteli bir kablo nerden bulabilirm acaba arama yapayım biraz çok teşekkürler uyarınız için.

9. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Forumda kullanan arkadaşlar tek başına o kablonun yüksek empedans moduna geçirdiğini yazmıştı. Birkaç sayfa gerilerde olabilir.

10. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Kablo saran arkadaslarda mevcut

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Carpediem

Carpediem
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    49
  12. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    140
    O kademelerin birisi left, diğeri right ve diğeri ise mikrofon hattı. Buradaki kimsenin kulaklığında mikrofon olduğunu zannetmiyorum, o yüzden çokta önemli değil. Tabi bilmediğim exstra'dan bir özelliği daha varsa bilemem.

Bu arada hali hazırda Tidal Aile hesabı yapan varsa, ömürlük üye arıyorsanız katılmak isterim. 3 Aylık trial kullanıyorum. Apple Music'den tidal'a geçtim, kullandığım ekipman(tabi bunlara ekipman denebilirse) bir adet beats studio v2 kulaklık ve galaxy s8+ ve ben bile bu ekipmanlarla arada bu kadar fark duyduysam, prof. kulaklığı ve dac'i olanlar neler duyuyor düşünemiyorum. iTunes üzerinden 1.000'in üzerinde satın alınmış müziğim var, hifi 1000+kbps'den sonra aac 256kbps'ye geçince hepsine boşa para vermişim resmen.

#512 PehliOne, 11 Ağustos 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Ağustos 2018
  13. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Senin neler hissettigini dusunebiliyorum kardesim yillar once bende ayni hislere kapilmistim bu hobiye bulastiysan evet masrafli ama asla pisman olmayacagin bir masraf

14. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Bu arada eger butce ayirdiysan ve giris yapmak istiyorsan kulaklik olarak ibasso it01 ile girebilirsin giris seviyesinin de ustunde bir kulakliktir kendileri s8+ ilede bir sure mutlu eder ama ilerleyen zamanda dap ile daha da keyif alacagini dusunuyorum

15. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    140
    Hocam benim hep bir ses takıntım vardı zaten, bu yüzden insanlar gibi youtube üzerinden müzik dinlemek yerine gidip iTunes'dan parasını verip alıyordum. 256kbps aac, youtube ile kıyaslandığında arada gece gündüz kadar fark vardı ve ben bunu en kalitelisi sanıyordum. Taaki tidal ile tanışana kadar. .. Apple, müziğe bu kadar önem verdiği halde neden parasını ödediğim müziği orta kalitede bana veriyor anlamış değilim. Parasını bastırıp almışım, versene yada sunsa'na loseless format kardeşim. 256kbps nedir yav. Bu arada uyduruk beats studio v2'den sonra Sennheiser HD 4.50BT'yi gözüme kestirdim, kalite istediğin zaman tak kablonu dinle, pratiklik istiyorsan bluetooth ile bağla. Zaten aptx codek destekliyor çok berbat bir ses alacağımı zannetmiyorum. Şuanda beats bozulsa'da onu alsam diye bekliyorum. :) Kesinlikle bir sonraki telefonum'da ses konusunda önde LG V serisi yada HTC ailesinden olacak.

16. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Ses siddeti istersen htc evet ama sadece siddet ... Lg v30 iyiye benziyor ama sana tavsiyem muzik ici. Dap tercihin olsun

17. Penguen

Penguen
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Bazı kayıtlar master bazıları hi fi. Tidale sorduğunuzda flac olmayan kayıtlar var mı kütüphanede dediğiniz de var ancak o zaman hi-fi yazmaz diyor . Ben bazı eski kayıtların flac olmadığını düşünüyorum ancak hepsinde hi-fi yazıyor. Hi fi yazısını göremeyen oldu mu şimdiye dek?

18. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Hifi yazisi aktif degil yani mavi olmuyor eger hifi kalitesindeyse mavirenkte hifi yazar

19. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    217
    Bu iki ornekte oldugu gibi[​IMG][​IMG]

20. karakedi

karakedi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Tidale premium bir ay üye oldum spotfiy'a göre birçok aradığım şarkı yok maalesef ilk çıktığı zamana göre çeşitlilik olarak gene iyi ancak şimdi hifi ve master kalitesinde şarkılar albümlerde çok az bulduklarımda çoğu müzik zevkime uymadı o yüzden spotify premium ile devam etmeye karar verdim.

soundiiz isminde bir uygulama var spotify / youtube / tidal birçok yerden playlistleri aktarıp yeni listeler yapmaya olanak sağlıyor