Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    984
    Sanırım bu sorun daha çok cep telefonu üzerinde çalışan yazılımlarda oluyor. Mac Mini de Tidal programını direk kullandığımda yada Audirvana üzerinden Tidal'a erişip ev ağı üzerinden kullandığımda hiçbir kesinti olmuyor. Operatörlerin bu tip uygulamaları engelleyip/filtrelediğini zannetmiyorum ama networkte trafik önceliğini azaltıyor olabilir. Operator dışında bir WIFI ağ ile aynı cihazdan denediğinizde sorun yaşamıyorsanız , muhtemelen network trafiğine müdahele ediliyordur.

Collapse Signature Expand Signature
  2. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,106
    Wi-fi üzerinde bir sorun yok, ama cep telefonu servis sağlayıcısı ile bağlanınca sorun var. Eğer operatör kaynaklı bir müdahale ise trafik önceliği değil, zira trafik olmuyor zaten, yavaş gelen kesintili bir dinleme deneyimi yok, şarkılar hiç açılmıyor. Birkaç kB mertebesinde trafik var, orada da kalıyor. Zaten vpn üzerinden bir kesinti yok, haliyle operatörün kaynak kullanımına müdahale ettiğini düşünmüyorum.

Bu arada ciddi salak bir tidal yazılım güncellemesi olmuş olabilir. Şu sorun geçen senelerde de olmuş ve Türkiye özelinde de değil, genel olan bir şey. Zaten bir düzelsin, bir daha güncellemelere onay vermeyeceğim tidal'da...

Sent from my fridge using Tapatalk

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    Vodafone kullanıyorum. dün 2 saate yakın mobilden dinledim takılma vs olmadı.

4. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    984
    Operatorler facebook, spotify, instagram gibi bilinen uygulamalarin sunucularina dogru trafigi farkli tarifeler ile(sosyal medya paketleri) yonetebilmek icin logluyor. Teknik olarak bunlarin onceligini de degistirebiliyor. Operatorden operatore bu davranıs değisebilir tabi.

Burada tabi söz konusu yazılim olunca cok alternatif var. Mobil yazilim ile masaustu yazılimlar uzerinden gelen yükü(load) dengelemek için(balance) farkli tidal sunucularina baglaniyor olabilir. Cografi IP e bakip tidal tarafinda optimizasyon olabilir(vpn bu durumda ise yarar) . Bir çok ihtimal var. Wireshark gibi uygulamalarla network paketleri sniff edilerek durum daha net anlaşılabilir ama bu sıradan biri için fazla teknik kacar. Biz bankacılıkta dış firmalar ile entegrasyin yaptığımizda, network kaynaklı yavasliklar tespit ettigimizde network ekibi ile benzer low level network paket incelemelerine kadar inip sorunu görebiliyoruz.

5. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Bu arada eğer iphone’dan dinliyorsanız cidden apple music ve tidal hifi kalitesi arasında fark yok. Apple her konuda olduğu gibi burada da kendi ekosisteminde farklı bir çözümleme kullanıyor ve apple music daha iyi bir hale geliyor. Tabi tidal master için henüz denemedim bu dediğim sadece tidal hi-fi için geçerli.

6. odyopil

odyopil
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    TIDAL aile üyeliğini grupları devam ediyor mu hala forumda

Submariner2 bunu beğendi.
  7. salih77

salih77
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    tidal hi-fi için aile grubuna katılabilirim.

8. CENKER

CENKER
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Aile gurubu kuran yokmu katilalim :(

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Submariner2 bunu beğendi.
  10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
  11. bhdr74

bhdr74
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Deneme süresinden sonra iptal ettirmiştim. İki ay sonra 3 ay 6 Tl teklifi gelince abone oldum tekrar.

12. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    794
    tidale abone oldum ama elim varmıyor dinlemeye

kasıyor da kasıyor

PehliOne bunu beğendi.
  13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    274
    hangi platformda kullaniyorsunuz? sarki gecisleri mi yoksa program mi kasiyor? windows, mac ve 2 farkli android telefon uzerinde kullaniliyor bizim evde, hic kasma yasamadim. belki guncelleme gelmistir ancak yuklemede sira bekliyordur, bu durumda guncellemeyi kurana kadar kararsiz davranabiliyor.

14. elektronik müzik

elektronik müzik
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    794
    note 4 üzerinden dinledim bi kaç kere , şarkı seçerken olduğunu hatırlıyorum , nasıl bi izlenim bıraktıysa şimdi bile bakasım gelmiyor :D daha sonra masaüstü sistemde hoparlör ile dinleyeceğim için lazım olacak o yüzden iptal etmiyorum üyeliği:cool:

theoldman bunu beğendi.
  15. kaanguneysu

kaanguneysu
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Uzun süre kullanmış birisi olarak yakında spotify a geçmeyi düşünüyorum çünkü aradığım çoğu müzik maalesef yok. Ses kalitesine diyecek laf yok çünkü gerçekten kalite olarak (özellikle yüksek kalite müzik dinleme şansı olan insanlar için) çok iyi bir platform ancak çeşitlilik konusunda sponun çok gerisinde olduğunu düşünüyorum. Sırf bu yüzden üyeliğimi iptal edeceğim hatta aklıma gelmişken şimdi edeyim.

16. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Bu konuya bende katılıyorum. Tidal'in beğenmediğim tek tarafı, uygulama ağır çalışıyor. Masaüstün'de bile şarkı geçişleri spotify kadar seri değil, hele andriod'de çok fena. Bir an önce hızlı hızlı geçsin diye tuşa ard arda basıyorum istediğim şarkı geliyor bırakıyorum bir 3-4 şarkı daha atlamaya devam ediyor. O derece bir lag var yani.

Tabi bunda benim 1500'e yakın adet loseless parça indirmiş olamamın'da etkisi olabilir. :D

AeroKnight bunu beğendi.
  17. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Tidal’de halihazırda indirilmiş şarkılar bile sanki ping varmış ve ben download ediyormuşum gibi açılıyor bazen. bahsettiğim sorun iOs’ta.

18. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Offline moda alınca uygulama rahatlıyor bende. İndirilmiş playlistler hemen şak diye açılıyor. Online mod'da 5-6 saniye playlist'in yüklenmesini bekliyorum.

AeroKnight ve coolblue bunu beğendi.
  19. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    126
    Bağlantı durumundan olduğunu düşünüyorum hifi ve Master Spotify yüksek kalite’ye göre daha fazla net isteyeceği için önyükleme uzun sürüyordur biraz daha. Aynı durumu ben de iPhone’da yaşıyorum. Malesef Tidal uygulaması spotify’a göre çok geride stabilite olarak

AeroKnight bunu beğendi.
  20. EthnicMusic

EthnicMusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    79
    Tidal aile grubuna katılabilirim. 0537 440 73 14