Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    Teşekkür ederim denediginiz için, fark duysaydınız denemek isteyecektim deezeri.

Collapse Signature Expand Signature
  2. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Hocam yanlış mı anladım bilmiyorum ama fark yoksa zaten deezerı denemeniz lazım :)
    Tidal Master ile Deezer Hifi kıyasladım fark yok attığınız parçalarda dedim.
    Ben şuan 2 sini birden dinliyorum.
    Deezerda mqa ile anlaştı zaten 1 yıl kadar önce.
    Ama ne zaman master gelir bilmiyorum.

LG-H930 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. salih77

salih77
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    ücretsiz sürümde Hifi aktif olmuyor sanırım.

4. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    Zaten tidal master üyeligim var, daha iyi bir sonuç vermiyor ise başka platforma geçmek istemem, alıştım tidal a.

coolblue bunu beğendi.
  5. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Tidalda kalmak için kendimi zorluyorum.
    Deezera geçme fikri çık kafamdan :)
    Tidalın şuan Deezera göre artısı mqa ve yüksek çözünürlüklü klipler.
    Deezer Eylül 2017de mqa ile anlaşmış yakın zamanda gelir diye düşünüyorum master kayıtlar.
    Bunun dışında Deezer daha açık ve ayrık konumlandırılmış çalıyor gibi geldi bana.
    Ve yağ gibi akan uygulama , güzel özelleştirme ve kısayollar , Telefon ekranına çalma listesi kısayolu ekleme , inmiş şarkıların yanında yanan yeşil ışık , takip ettiğiniz listeye kaç parça eklendiyse bildirim gibi listenin üstünde eklenen parça sayısının yazması , tek tuşla abonelik iptali , ve en sevdiğim özellik liste hazırlayan editörler ve sizin bizim gibi insanları takip edip listelerini indirme.
    Her türden 1000lerce belki 10000lerce liste.
    Beni çok zorluyor deezer.

6. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    25
    Çalma listelerine istediğin fotoğrafı koyma özelliği Spotify için de var aslında ama mobil uygulamasında yok nedense. Ben bilgisayardan koyuyorum hep.
    Onun dışında birkaç gün önce Tidal kullanmaya çalıştım fakat mobil uygulama gerçekten rezil bir hâlde, kesinlikle geliştirilmeye ihtiyacı var.
    Birkaç master kayıt dinledim silmeden önce, Spotify'la karşılaştırmak için. Spotify, Tidal'a göre daha yüksek bir ses veriyor o kesin. Tidal'sa muhtemelen daha kalitelidir ama ben emektar Tin Audio T2 Pro'mla farkı çok seçemedim açıkçası. Sorunun kulaklarımda olması da bir ihtimal tabi :)

7. maserati2303

maserati2303
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Arkadaşlar benim tidal hesabımda bir sıkıntı var. Telefondan hücresel veriyle açamıyorum. Ya vpn açmam gerekiyor yada bir wifi ağına bağlanması gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

8. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    190
    Geriye dönük mesajlara bakarsanız anlarsınız sayfa sayfa yazı yazıldı bununla alakalı lütfen sorununuzu biraz araştırın öyle yazın

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. maserati2303

maserati2303
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Kusura bakmayın özür.

Serhat bunu beğendi.
  10. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Tidal’e sanatçı tarafındna yüklenmiş müzik hi-fi veya master kalitesinde değil ise Tidal upscale mi yapıyor?

11. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    277
    ben de 2 gün önce tidal aboneliği başlattım. açıkçası aklıma gelen şarkıyı şıp diye dinlemek acayip hoşuma gitti. diğer türlü torrent sitesine gir, ordan indir, arşivle felan boşuna uğraştığımı hissediyorum şu an. tidal'in olayı streaming ama muhtemelen ben çevrimdışı dinleyeceğim sürekli. mesele, şarkıların istediğim zaman elimin altında olması, yeni yeni gruplar keşfetmek felan. diğer türlü kapalı devre gibi dönüp duruyoruz. ayda 20 tl böylesine bir rahatlık için verilir. hem kutsal steam-netflix-tidal üçlemesini de tamamlamış oldum böylece. :D

biraz da ses olaylarına gelelim... masaüstündeki performansı, aynı şarkının flac kaydının aimp'teki haline göre kötüydü. telde iphone 6 ile dinliyorum. kulaklık ultimate ears super.fi 5vi. uyumları iyi oldu, özellikle enstrümantal rock şarkılarda. bende yeni adığım er4s var ama telefon haliyle süremiyor onu. ileride ciddi ciddi android dap almayı düşünüyorum. elimde de hidizs ap100 var.

tidal'in teldeki arayüzünü beğendim, video felan da indirilebiliyor, ses kalitesi tatmin edici. kısaca sevdim yani.:)

12. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    bu aralar win uygulamasi 2-3 acistan birinde ses kalitesini normale aliyor masterdan. herhalde kaldirip yeniden kurmak gerek.

13. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Aynı sorun bende de var ancak çok ufak bir şey olduğu için çok takılmadım. Kaldır/Yükle ile düzeleceğini sanmıyorum, muhtemelen güncellemede ki bir glitch sebep oluyor.

Ses kalitesi olmasa çekilecek dert değil şu tidal. Hali hazırda Spotify piyasayı domine ediyor zaten, hifi+master desteği de getirip yerini sağlamlastirmak varken neden hala mp3'de direniyor tuhaf. Dezzer'in bile hifi sunduğu ve mqa ile anlaşma yapabildiği şu dünyada, koca Spotify'in bir şey yapmaması ilginç.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 9 Temmuz 2019 ---
    Hocam tek üyelik 20tl pahalı geliyor. Biz aile üyeliği yaptık kişi başı 5tl'ye denk geliyor. Forumda aile arayan arkadaşlar vardı sanırım, birlikte bir girişim yapabilirsiniz.

netknight bunu beğendi.
  14. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    293
    sizde de varsa dogru cozulmez. benden kaynaklaniyor diye dusunmustum. spotify a o bagiran reklamlari yuzunden gicigim :p konumlandirma olarak daha genc kesime hitap ediyor, basarili oldugu da ortada. ben sevemedim. ilk ciktiginda tidalda stream bile sorunluydu, deneyip 2 yil yuklememistim bir daha da. en azindan sarki gecisleri hizlandi ama yazilim alaninda cok ilerlemesi lazim dediginiz gibi.

15. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    16
    Bugün gelen ios güncellemesiyle tekrar tidal’e döndüm. Hi-fi çaldığında bazen ses kalitesi yükselmiyordu aynı kalıyorsu spotify-apple music ile. Ayrıca şimdi baya bir bugda düzeltmişler ve uygulama akıcılaşmaya başladı umarım şişmez tekrar.

16. tazıtahsin

tazıtahsin
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    151
    Deezer kesinlikle çok ciddi bir rakip olacak , aile üyeliği ve mqa geldiği zaman.
    Şu an Türkiyede belki 1 milyon kulaklıkla müzik dinleyen bir kitle var.Belkide daha fazladır forumdaki üye sayısı 4500.
    1000 kişide üye olmayan hi fi kullanıcısı olsun.
    Spotify niye hifi sese geçsin ki ?
    Birde ilerde qobuzun ülkeye girme ihtimali var.
    Gerçi ABD'ye bile yeni girmiş.

17. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    145
    deezer da family üyeliği mevcut ama hifi'ı kapsamıyor sanırım. sadece premium'da geçerli..eğer hifi için de olsa family üyeliği alıp isteyenleri ortak ederdim :)

18. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    190
    Arkadaşlar eğer android kullanıyorsanız hifi apk sı var :)

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PehliOne bunu beğendi.
  19. netknight

netknight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    277
    doğru söylüyorsun hocam, gözüm bu başlıkta olacak bu bağlamda :)

20. PehliOne

PehliOne
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    82
    Aynı olay, hifi hariç tabi Spotify içinde var. :) Andriod'ci arkadaşlar bu yönden bayağı şanslı.