Tidal Hi-fi

'Müzik Genel' forumunda Solanahtarı tarafından 30 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Bu ara ödeme kısmında problem var, müşteri hizmetlerine mail atarsanız yardımcı oluyorlar.

2 kişi bunu beğendi.
  2. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    19,9 TL muhabbetini bozmasınlar da ne yaparlarsa yapsınlar :D

Collapse Signature Expand Signature
  3. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Albumler hem flac hem mp3 olarak satılmayada başlandı 10tl mp3 19,99tl flac gibimsi fiyatlara.... bence cok makul fiyatlar...

4. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    R&B , Rap , Jazz vs. türlerinde çok geniş yelpazeye sahip bu türlerde spotify dan daha iyi kanımca.

5. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Artık benim de şu mereti deneme vaktim geldi o zaman. Spotify sinirimi bozmaya başladı iyice...

6. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    Spotify da adam akıllı bir şey bulamıyordum tabi bu benim dinlediğim türler için geçerli eğer türkçe dinliyorsanız tidale bulaşmamanızı tavsiye ederim.

7. GT3

GT3
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Spotify'ın kütüphanesi Tidal'a oranla çok daha geniş. Tidal'ın UI, Spotify ile boy ölçüşemez.

Spotify muzik zevkinize göre Haftalık keşifte çok güzel öneriler veriyor.. Evet Tidal kadar kalitesi yüksek olmayabilir ama çok daha eğlenceli olduğu kesin

4 kişi bunu beğendi.
  8. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,253
    Ben de bugun android telefondan uygulamasından açarak denemeye karar verdim. Tidal'ın hifi'ını spotinin extreme quality secenegiyle karsılaştırırsam hem daha oturaklı, hacimli ses geldigi hem de detayların arttığını soyleyebilirim. Bu zaten beklenen şey. Ama beni şaşırtan kütüphane zenginliği meselesi oldu. Adamlar Türkiye'ye açıldıktan sonra baya bi yol kat etmişler.

Ben genelde spotide yuz, besyuz, bin kisinin follow ertigi gruplar dinliyor oluyorum kimisi 12 takipci gozukuyor :D ozellikle az bilinen gruplari arattim bir iki fire hariç neredeyse tamamına ulaşabildim. ilginc bir durum da su oldu, spotifyda hic sarkisi olmayan steven wilson'in son albumu ve ilk albumu dinlenebiliyordu. Tür olarak daha cok progressive, alternative, post rock, heavy ve daha bir cok rock/metal, klasik müzik, elektronik ve syntwave gruplarini arattim.

Ancak spotify su aralar operatorler ile anlaşip aylik 5tl ye premium satiyor kampanyalarla ben de oyle kullaniyorum o yuzden fiyat farki baya fazla oluyor ve spotify tercih etmek icin diger onemli neden de arama zenginliği ve albüm önerilerinde kendilerini baya geliştirmiş olmalari.

Tidal öneriler konusunda ne kadar başarılı onu da ilerleyen süreçte deneyimlersem eklerim.

Herhangi bir takılma instabilite sorunu ise yasamadim halbuki internetim fiber falan degil (10mbit uydunet) o konuyu da çözmüşler anlaşılan.

Çok değinilmeyen bir diğer konu da sanatçılara odenen para olayı. Tidal biz sanatciya cok para vercez diye piyasaya cikmisti ama tidalin itici yani da nikki minaj, jay-z gibi tipler tarafından desteklenmesi. Kanye west de tidal konseri yapsın tam olsun :D ama piyasa boyle napcan işte.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

#108 cgtyguner, 23 Aralık 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 23 Aralık 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  9. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Ben Spotify'dan aslında memnunum, sorunum Android uygulamasının korkunç stabilite ve yavaşlığı. Hemen önden belirtiyim, telefonumda 30GB civarında spotify dosyası var, sanırım yüzlerce playlistim var... Yani normal bir kullanıcı değilim.
    Ne olursa olsun, programı ilk açtığımda baya bir düşünüyor playlistleri filan göstermek için. Bazen boş ekran kalıyor dakikalarca, programı kapatıp açmam gerekiyor. Telefon airplane moddayken böyle olmuyor, çok güzel hızlı çalışıp indirilmiş albumleri hemen çalabiliyorum. Yani sıkıntı yazılımın her defasında (tabi muhtemelen) benim yüzlerce playlistin resimlerini filan indirmeye çalışması, veya içeriklerin değişip değişmediğini kontrol etmesi olabilir.
    Neyse henüz kullanılmaz halde değil, öyle olunca komple silip bir daha indiriyorum herşeyi, bir süre düzeliyor. Yada her seferinde airplane modda açıp sonra normale almam lazım...:bu

2 kişi bunu beğendi.
  10. sinanbrown

sinanbrown
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Selamlar. Spotify listelerimdeki şarkıları Tidal'e geçirmeyi düşünüyorum fakat Tidal'i PC'de kullanırken offline modu yok mu? Kurcaladım her yeri ama bulamadım. Eğer yoksa anlamsız olmuş.

11. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    soundiizle geçirebilirsiniz playlistleri. Offline modu bilmiyorum pcde kullanmadım ancak android ios vs. de var.

12. sinanbrown

sinanbrown
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Günün büyük vaktini PC başında geçiriyorum. Mobil dinlemem yok denecek kadar az. Şu an dinliyorum mesela şarkı aralarında 3-4 sn. kesinti oluyor. Tamam belki kabul edilebilir bir süre ama programın bir ön belleği de yok. Offline mod olmasa da daha önce dinlediğim bir şarkıyı ön belleğe alıp kesintisiz bir şekilde bana sunabilmesi lazım. Her seferinde tekrardan interneti kullanıyor. Spotify'a devam öyleyse.

2 kişi bunu beğendi.
  13. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,397
    Konu apple müzik dışına çıkınca burdan devam edeyim dedim.

Siz nerden baktınız bu fiyatlara. İnternet sitelerinden mi? Yoksa siz eski üye olduğunuz için farklı fiyat mı?

Ben deneme süresi sonunda ne kadar ödemem gerektiğini sorunca bana e'mail ile fiyatları euro olduğu cevabı gelmişti.

2 kişi bunu beğendi.
  14. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    543
    3 gündür deneme sürümünü kullanıyorum ses olarak kaliteli fakat mobil kullanım için offline dahi olsa büyük yer kaplıyor şarkılar. Masaüstü için spotify a rakip olurdu ama 20 TL olsaydı(en azından benim için) ne yazıkki 60 küsür lira vermem her ne kadar kaliteli olsa da.

15. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Bence uyandırmayın adamları :D

Ayrıca eğer ciddi ciddi 20 euro olursa burada kimse kullanmaz Tidal. Asgari ücretin 1300 tl olduğu ülkede ayda 65 liraya müzik dinlemek :idiot2:

Böyle bir şey varsa birleşip adamlara anlatalım derdimizi. Zaten toplasalar 1000 kişi ya vardır ya yoktur kullanan bence. Özellikle enpara ve avea/vodafone'un 5tlye spotify muhabbetinden sonra :)

2 kişi bunu beğendi.
  16. Inlovewithmusic

Inlovewithmusic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    54
    2 aydır kullanıyorum daha para ödemedim nedendir bilmiyorum ama entegre olan kartımdan 1 kuruş bile kesmedi bir anda almasınlar korkmaya başladım ;D

17. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,490
    Ben Tidal'in ayagina sıkacagına pek inanmiyorum Yagız hocam.
    Aslinda Tidal, operatörlerle anlaşıp, reklam kampanyasina da Yılmaz Morgül ve Selami Şahin'le start verse, etki alanini çok daha fazla genisletebilir diye dusunuyorum.:)
    Şu anki görüntüye bakarak yetenek/sizsiniz Tidal diyorum.
    Spotify göreve!

3 kişi bunu beğendi.
  18. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707
    Tidal kullanıyorum memnunum diyebilirim, naim streamer integrasyın iyi oldu, store kısmı guzel bir kac tane nadir bulamadığım albumu bir ucuz aldım, fiyat ise hifi 19,99 flac, premium 9,99 320, euro falan degil bayagıdır kullanıyorum, yanlız garip bir sey apple store fiyatları daha yuksek resmen o yuZden kendi sitesinden abone olun, icerikte fena degil

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. emreisiklar

emreisiklar
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    707

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. Nayman

Nayman
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    free uyelıgımle giriş yaptım. ayarlardan subscription kısmına girdim fiyatlar bu şekilde çıktı.

Ayrıca bu store kısmını ılk kez duydum eskiden burdan flac dosyaları çekilebiliyordu. Masaustu uygulaması ve farklı bır sıte uzerınden. masaustu uygulaması guncellenmiş eski uygulama uzerınden giriş yapılmıyor. Haftasonu bi üye olup bakayım şuna ben indirme olayını %100 yasakladılarmı :D

#120 Nayman, 11 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mart 2016