Tidal müziklerin formatları hakkında

'Genel Tartışma' forumunda marimera tarafından 25 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Pascalci

Pascalci
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    702
    Aldığım gün taktım çalıştı sıkıntı yok. Sonra usb driver kurdum cihazı görmedi baya uğraştım ama bilgisayar cihazı görmedi bende sildim programı

Collapse Signature Expand Signature
  2. marimera

marimera
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    18
    Besleyebilip besleyemeyeceğini kağıt üzerinde anlayabileceğimiz bir değer yok mu? Deneme yanılma mı olması gerekiyor?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2020 ---
    İstanbuldayım ben de. Çok iyi olur aslında. Çok teşekkür ederim.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 27 Ocak 2020 ---
    Evet çok iyi oldu bu. Böylesi bir iyiliği bir daha zor bulurum. :):):)

3. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Bu arada Dragonfly Cobalt'ın satışını yapan bir sitede aşağıdaki açıklama var:

"Please Note: the DragonFly Cobalt has a ‘Bit Perfect Digital Volume Control’ which means that within the DragonFly Cobalt, it has its own internal volume control which by default is set to 50%. To control this volume, AudioQuest have recommended using an app called ‘USB Audio Player Pro’ which has a Software Volume Control built in to increase the DragonFly’s internal volume."

Yani harici DAC kullanan her Android sahibinin eninde sonunda yolu USB Audio Player Pro ya düşer :D

Diğer Dragonfly'larda olduğu gibi Cobalt'ta da donanım sesini artırmak için UAPP gerekiyor. UAPP Meridian Explorer 2 için de olmazsa olmaz uygulamalardan bence. Bit perfect aktarım özelliği gerek dahili müziklerin harici DAC ta oynatılması için, gerekse (online da olsa) Tidal için çok başarılı bir kullanım sunuyor.

Collapse Signature Expand Signature
    DrWhite bunu beğendi.
  4. AwesomeTALHAwx

AwesomeTALHAwx
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ben Tidal Store'dan 1 single parça satın aldım, satın almalarda (mp3 veya) CD kalitesinde veriyor, 16 bit yani ben de Flac olarak satın aldım ancak telefonumda usb audio player pro ile dinlerken fark ettim ki parça 16 bitlik bir MQA imiş, 16 bitte MQA ve 44.1 kHz. Böyle durumlar da var yani. Ancak CD kalitesinde akış yapılırken gene MQA-CD (16bitlik MQA) olarak mı veriyor müziği, bilmiyorum. Tidal üyeliğimi sonlandırdığım için daha fazla test yapamıyorum ancak önceki denemelerimde (usb audio player pro üzerinden tidal çalıştırılarak) Hi-Fi kalitesi seçildiğinde MQA olarak göstermiyordu ancak aldığım parça böyle çıktı.