Tidal videoları tv den nasıl izlenir?

'Genel Tartışma' forumunda C73 tarafından 1 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Herkese selamlar. LG tv kullanıyorum. Daha önce Apple tv2 ye iPhone 7 den aktararak Tidal video klipleri izleyebiliyordum. Şu an izlenemiyor. PC’den bağladığımda kaliteli olmuyor. Merak ettiğim bir android cihaz bu işi görürmü. Apple TV 4K falan lazım biliyorum. Uygulama Apple yükleniyor. Hesaplı çözüm olarak ne tavsiye edersiniz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,588
    Televizyonunuz Screen Mirroring ya da Miracast özelliğine sahipse telefondan aktarım mümkün olabilir.

Değilse bir Miracast adaptörü almanız gerekir.[DOUBLEPOST=1538414226,1538414007][/DOUBLEPOST] Ekleme 1: Pardon Android telefonda aldınız sanmıştım. Telefonunuz Iphone ise Miracast ya da Screen Mirroring bir işe yaramaz diye biliyorum.[DOUBLEPOST=1538414547][/DOUBLEPOST]Ekleme 2:

Aşağıdaki linkte Iphone dan bazı Smart TV lere görüntü aktarımı için kullanılabilecek birkaç uygulamadan bahsetmiş. İşinizi görebilir.

https://drfone.wondershare.com/miracast/miracast-iphone.html

Collapse Signature Expand Signature
  3. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105

Apple tv de ekran yansıtma özelliği varmı bilmiyorum menu içerigini bakmak gerekiyor ama apple telefonlardan ekran paylaşımı yapabiliyorsunuz

Kablo bağlantası ile bağlanmanız daha kaliteli görüntü almanızı sağlar diğer türlü ekran akışı falan sıkıntı olacaktır sizin için

Apple tv bağladığınız kaynak tv ne bu arada hocam ona göre öneride bulunabiliriz

4. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    İlginize teşekkür ederim. LG 49uf8507 cihaz kullanıyorum tv olarak daha önce Apple TV 2 yansıtıyordu. Şu an sadece ses aktarımı var. Görüntü aktarımı yapılamıyor. Tv cast yükledim. Tv ve iPhone 7 sadece telefondaki kayıtlı videoları oynayabildim. Tidal bağlantı kuramadım. Müzik için PC dac hifi sistemimde dinliyorum zaten. Herhalde 4K Apple cihazlara artık uygulama yüklenebiliyor bu sebeple bağlantı kuramıyor.

5. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105

Hocam tv cast özelliği ağ üzerinden bağlantı için kullanılan özellik yani yazılımsal
    Ekran yansıtma farklı çalışan bir uygulama yani donanımsal bir uygulama miracast uygulaması stabil çalışan bir uygulama değil aslında(bağlantı kopması çok olduğu için )cihazın hdmı çıkışlarından birinde mhl yazması gerekiyor öyle bir çıkış var ise mhl aparatı alıp bağlantı yapabilirsiniz fiyat olarak ta uygun

Apple 4k cihazınızda miracast ile ilgili donanım olmaya bilir cihazı incelemeden bu konuda bir şey diyemiyorum :)

6. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Selamlar, [​IMG]

Herhalde bu ürün işimi görür.

7. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    Yorumlarına bakın isterseniz hocam normalde işinizi görür ama belki uyum sorunu yaşayan vardır bu arada tv arkasındaki hdmı çıkışlarına baktınız mı acaba

STV100-3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Selamlar,
    Mevcut giriş araştırmak lazım ilginize teşekkür ederim.

9. xxyx

xxyx
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    1 dvi girişi pc bağlamak için kullanılan giriş
    2 arc ses aktarımı için kullanılan giriş
    3 dvi girişi yine pc bağlamak için kullanılan girişi
    Normalde mhl yazan olması gerekiyor denemek lazım mhl olsa kesinlikle olur derdim ama o giriş olmadığı için denemeniz lazım :)

10. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29
    Selamlar, emektar Samsung r522 laptop yine ekran kararması problemi bu sefer yaptırmayacağım. Zengin ettim bilgisayarcıyı. Gönül MacBook Pro mac mini der cebim olmaz der. Bütün bu durumlardan sonra Tidal nasıl telefon tablet dinlerim apple da mconnect HD diye uygulama buldum. iPad ve android tablet yüklenebiliyor. 16-48khz iPad yükledim 24,99 TL ücretli 96 khz sadece PC Apple TV 2 yada direk dac ifi nano idsd bl ve vdac güzel ses aldım. Android belki daha üst çözününürlük sağlayabilir. Paylaşayım dedim. Yine videoları Apple tv2 aktaramıyorum. Epey araştırdım. Çözüm bulamadım. Müzikleri aktarıyorum. Apple TV 2 ye reset attım şimdi müzik direk tidal içinden de aktarıyor.Bu uygulama daha üst çözününürlük sağlıyor. qobuz.com sitesinde ayrıntıları görebilirsiniz. Herkese keyifli dinletiler.

11. C73

C73
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    29