Tool - Fear Inoculum

'Albüm incelemeleri / Sanatçı Tanıtımları' forumunda Mustafa ALKAN tarafından 31 Ağustos 2019 tarihinde açılan konu

1. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,637
    Geldi uzun yıllar bekleyişten sonra. Yine farklı yine keyifli yine tam bir progressive.. keyifli dinlemeler..

Mikrobiyolog ve fenrir bunu beğendi.
  2. fenrir

fenrir
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    477
    24'ündeki erken sızıntıdan beri günde en az 1 tur dinliyorum albümü. Dinlemesi keyifli bir albüm olmuş

Mustafa ALKAN bunu beğendi.
  3. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,637
    Başlayıp bitirilen albümlerden yine. Sıkılmadan zevkle dinleniyor. Hd660s ile mid tarafından enstrümanlar daha dikkat çekici.

fenrir bunu beğendi.
  4. returnity

returnity
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    395
    Ben album genelini malesef vasat buldum. Oncelikle albumun en kotu parcasini ilk siraya koymuslar, ustune bir de single yapmislar. Albume baslar baslamaz ciddi anlamda momentum kaybettiren bir hareket olmus bu. Neyse ki hemen ardindan gelen Pneuma ve Invincible cok iyi sarkilar ve albumun gercek anlamda kanatlanmasini sagliyorlar ama ne yazik ki bu sarkilarda da yeni bir sey yok, klasik Tool sound’unda gecmisten esintiler sunacak bir album dinleyecegimizi mujdeliyorlar sadece.

Tool bence 10000 Days ile zaten dususe gecmisti. Aradan gecen 13 sene bircoklarinda ciddi bir beklenti yaratmis olabilir ama bu albumun bende yarattigi intiba bu dususun teyidi niteliginde. Nerede Aenima ve Lateralus’un deneysellikleri nerede son iki albumun her seyi kurallara gore oynayan uysalligi. Arada ciddi fark var bence.

Ama Tempest bence en iyi Tool parcalari listelerine kolaylikla girebilecek kalitede, hatta ve hatta tek basina album alma sebebi olacak bir calisma olmus.

Albume puan verecek olsam puanim 6,5 uzerinden (bence) bu tarz muzik icin asiri kaliteli produksiyon sayesinde 7/10 olurdu muhtemelen.

Edit:

Tool severler su gruba (ozellikle de bu parcasina) kesinlikle goz atmali:

https://tidal.com/track/98761066

Jane Delawney ve coolblue bunu beğendi.
  5. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,637
    Risk almak istememişler anlaşılan. Risk alanları görüyoruz. Örnek arctic monkeys. Farklı tarz olsalarda...

6. Nutshell

Nutshell
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    151
    2-3 şarkı haricinde bana vasat gibi geldi albüm.İyice sindirmek lazım.

Collapse Signature Expand Signature
  7. KaraSinek

KaraSinek
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,742
    maalesef single bende başlık açıp duyurma isteği bile uyandıramamıştı.
    Şimdi albümün 3.turunu atıyorum. bir davul sever olarak davullarda Danny god mode açmış!. sound olarak en yenilikçi parçaları incincible olmuş . Pneuma da yeni bir parça değil de eski albümlerden gözünüzden kaçan bir parça tadı var. diğer parçalar için de yorumlar ekleyebilirim görüşlerim de değişebilir. Aenima ve Lateralus albümleri benim için 10/10 ise bu albüm de 8+/10 ama dinledikçe parçalarda farklı şeyler deneyimleyeceğime eminim.
    pop albümü reviewi için 1kere dinlemek yetebilecekken bir tool albümünü hemen olmamış diye köşeye atamayız.

8. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    482
    Tüm şarkılarda, özellikle davullarda "Reflection" esintisi aldım ama kesinlikle o kadar etkilemedi beni şimdilik. Albümü birkaç kez daha, kesintisiz olarak, baştan sona dinleyip karar vereceğim ama beklentiler ya biraz yüksekti, ya da beklentilerim değişti artık...

9. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,076
  10. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Burada hazır progressive müzik tartışılırken, öneriler verilirken sorayım. Senelerdir sadece King Crimson dinliyorum... Özellikle Chicago (2017) canlı albümünü herkese öneririm. Flac formatında bulunabilir, kayıt muazzam.

Crimson' a olan romantik tutkum müziğin üstüne çıktı. En azından bu romantikliği paylaşabileceğim müzisyenler aramaktayım.