TrekStor vibez Soru Ve Yardımlaşma Topici

'Trekstor' forumunda Be Creative tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde açılan konu

1. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    usb den takıyorum sarj isareti gidip geliyor sonra vibez yazzsısı cıkıyor player starting yazıyor altta. oyle yatıyor alet sonra :D:D

herhalde patlak cıktı buda :S

bu nt sorunlu cıhazlarımı satyıuo r yoksa kampanya diye. bu kacıncı

2. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    bendede aynı sorun işte :c

arkdas sorununu cozmus ama nasıl anlatmamıs.

bendemi trekstora mail atsa.

ya da yarın bi nt ye cıkartma mı yapsal fizmitli ile ;D

3. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

erman bende dün nt de baktım ne var ne yok diye,2 tane 12gb vibez vardı 199 etiket koymuşlar.Yalnız baktım kutuları böyle ezik büzük birde kutunun içinde cihaz toz içinde.Bu nasıl iş anlamadım,almayı falan düşündüğümden değil ama dikkatimi çekmişti.Ayıp ettin ermancım gider değiştiriz aleti 15 gün sorgusuz sualsız iade hakkın var tüketici olarak.

4. muratguren

muratguren
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    32
    ;D trekstora gönder...yenisini gönderiyolar...

5. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    73
    Bir firmware update yapmak denenebilir. Eğer yazılımsal bir sorunsa kurtarabilir. Beraberinde donanım sorunu (da) varsa değişmesi gerek.

6. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    nasıl fw update i yapıcam ki. cihaz hiçbir sekilde acılmıyor . :S :D

7. ziprar

ziprar
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    73
    Firmware upgrade yapmak için cihazın tam fonksiyonel açılması gerekmiyor olabilir. Bilgisayardan upgrade işlemini başlattığında cihazı algılıyor olsun yeter. Yani ya algılar veya algılamaz. Pek kaybedecek birşey yok, gözüküyor.

8. sserkogss

sserkogss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    681
    erman trekstor türkiyenin sitesinden en son versiyonu indirip update edebilirsin.
    benim eski organix de bir seferinde kapanmıştı açamamıştım daha sonra update ettiğimde sorun ortadan kalkmıştı pc görüyosa bir dene bakalım

9. fizmitli

fizmitli
    Expand Collapse
    Guest

bugün erman ile beraber nt ye ürünü değiştirmeye gittik rafta birtane daha vardı açtırdık bilgisayara bağlattık aleti oda aynı sorunu yaşattı,ürünü verdik ve yenisi istettik,göndereceklermiş.

Ermanın servis ile görüşmesindeki ayrıntıları anlatması ve nt deki elektronik reyon sorumlusu arkadaşın trekstor ithalatçı firmasıyla olan ilişkilerinden biraz bahsetmesi,ithalatçı firma ile ilgili kafamda soru işareti oluştuğunu üzülerek belirtmek isterim.

İşimizi halletdikten sonra srcelektronikteki randevumuza gittik,firma sahibi sertaç bey ile tanıştık sohbet ettik akabinde bize ürünlerini tanıttı,demoları yaptı (onkyo,harman kadron,marantz anfiler ve kef,jamo harman kadron,jbl ,monitor audio hoparlörler)ben kendi adıma çok keyifli vakit geçirdim.Özellikle home sinema demoları harikaydı,kocaman bir perde ve boyum kadar hoparlörlerin yanında görüntüsünden ürktüğüm subbas lar eşliğinde nefesim kesildi.Özellikle bir demo vardıki olağanüstü,hero filmini bilirsiniz(jet-li) bambuları parçaladığı sahnenin 5+1 efekti tek kelime ile olağanüstüydü.Burdada sertaç beye birkez daha teşekkür ediyorum ayrıca erman kardeşimde beni yalnız bırakmadı geldi bir teşekkür de ona.

10. erman

erman
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2
    fizmitli abim guzel bi gun gecirdik beraber :D ben tesekkkur ederim.
    evet tr5ekstor bize kullanılmıs teshir urunleri. satmaya calıstıklarını acık acık olmasada soyledi :D
    yanlıs hareketler tabiki bunlar. sen guzel ozetlemissin gunumuzu :D

11. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    mrb

yılmaz abi sana sorum olacak

vibez in um2 ile uyumu nasıl ohm sorunu çıkarıyor mu tek dert ettigim konu bu bunu gecerse almayı düsünuyorum.

12. yilmaz196

yilmaz196
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    8
    Valla ben bir sorun yaşamamıştım, gayet memnundum.

13. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    mrb

be creative

nwz-a818 i bas konusunda vibez den daha basarılı bulmussun .Peki manuel eq kullanıyor musun sony de.vibez de
    eq ayarı daha ayrıntılı olduğunu düsünürsek daha vurgulu baslar alabilir miyiz.Ben nwz-s 616f kullanıyorum ama baslarda cok basarılı görmüyorum

14. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    Nasıl bass istediğine bağlı aslında. Ben EQ ya da efekt kullanmam, o yorumları düz sesleri için yaptım cihazların. Bassları daha önde A818'in Vibez'a göre. Vibez'da EQ ile istediğin her sesi alabileceğin gibi, çok daha vurgulu basslar da alabilirsin tabii ki. Ama frekansları tam olarak çözüp uygun bir ayar yapman 1 ayını alır belki. Ve de EQ öyle bir şey ki bir parçada mutlu olursun, diğer parçada beğenmeyip değiştirmek istersin. Çünkü her parça farklı kaydedilir, ve EQ da hep aynı tepkiyi vermez o yüzden.

Ayrıca: Aradığın şeyin Cowon D2 olmadığından emin misin? Eğer öyleyse boşuna Sony ya da Vibez'a bakma bence.

15. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    ASLINDA HAKLISIN BE CREATİVE FREKANSLARLA COK OYNADIGINDA FARKLI TARZ PARCALARDA SES DE ÇATLAMA OLUYO.BENDE UM2+NWZ-S616F VAR BASLAR COK YUMUSAK AMA ARKA PLANDA KALIYO.BAS BANDI +3 E CIKARTTIM.DİP SESİ DE 0 A CEKTİM.DİGER BANDLAR 0 DA.DAHA DENGELİ.SPOR YAPTIGIM VE GENELDE HAREKETLİ PARCALAR DINLEDIGIM ICIN BAS VE TİZLER BENIM ICIN OLMAZSA OLMAZ.UM2 NİN SAHNESİ GENİŞ BUNU İLK DINLEDIGIMDE FARKETTİM AMA YETERİNCE BASLAR KULAGA YURMUYO.AMA YUMUSAK OLMASINA BAYILDIM :love:.
    ONERDIGIN D2 DE TIZ VE BASLAR NASIL? BENİM VİBEZİ TERCİH ETMEMDEKİ NEDEN(YORUMLAR UZERINDEN KONUSUYORUM)

VİBEZİN EQ SKALASI DAHA GENİŞ OLMASI .TİZ VE MİD KONUSUNDA VİBEZİN NAMINI DUYDUM.BELKİ UM2 İLE MİDLER DAHA CANLI GELEBİLİR DİYE DÜSÜNDÜM. NWZ NİN MİDLERİNİ BEGENMEDİM.BU ARALAR PARAYI DENKLEŞTİRİP VİBEZ İ ALMAK İSTİYORUM.KEŞKE KOR TESTI YAPABİLSEYDİM DAHA GÜVENİLİR OLABILR AMA SARTLAR UYGUN DEGIL.SORUMU YANITLADIGIN ICIN TESEKKURLER BE CREATIVE :eek:k

16. rstm

rstm
    Expand Collapse
    Guest

arkadaşlar ne zamandır unutuyorumda burda trekstor vibezin sorunlarını dile getiren herkese gönülden teşekkür ederim.neyseki ürün elime geçmeden aletin problemlerini öğrendim sayenizde.ve onun yerine sony a815 aldım. hatta daha güzel olan olay sonyi ablamın kartıyla aldım oda hediyem olsun dedi :cheesy: :cheesy: yani beleşe geldi sony. yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim.sonyden de fazlasıyla memnunum

17. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    @nurix
    Rica ederim hocam şimdi gördüm teşekkür ettiğini. :wink

@Rstm
    Rica ederiz :wink Buradaki ekibimiz bayağı kurcalamayı sever bu tip cihazları. O yüzden genelde konularda söylenenler daha sonra doğru çıkıyor. Sadece Vibez için de geçerli değil ama Vibez'da art arda çok kişi sorun yaşamıştı vaktinde, o yüzden o bayağı yayılmış her yerde galiba.

18. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    @Be creative

yukardaki sorumu görmedin herhalde :eek:o

19. Be Creative

Be Creative
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    124
    D2'de basslar kullanabileceğin bazı efektler ile bayağı artabiliyor, tizler de kötü değil yorumlara bakılırsa [ben D2 modelini denemedim]. Cowonlar'ın bir kesim tarafından beğenilmeme sebebi geride midleri ve bazılarının ruhsuz olarak nitelendirdiği ses. Ama sen illa ki basslar vursun falan diyorsan daha iyi bir model bulamazsın bence. Vibez'ı ben kesinlikle Cowon'a tercih ederim ama kişisel olarak basslar çok vursun gibi bir isteğim yok, Vibez her frekansta başarılı. EQda da istediğin gibi bassları değiştirirsin, ama ne yaparsan yap Cowon'daki Mach3Bass kadar da güçlü olmuyor. Sony'den de farkı biraz daha dengeli olması, Sony'de müziğin daha keyifli olması için bass ve tizlerde biraz oynama yapılmış.

20. nurix

nurix
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    8
    [quote author=Be Creative link=topic=17.msg14609#msg14609 date=1209217357]
    D2'de basslar kullanabileceğin bazı efektler ile bayağı artabiliyor, tizler de kötü değil yorumlara bakılırsa [ben D2 modelini denemedim]. Cowonlar'ın bir kesim tarafından beğenilmeme sebebi geride midleri ve bazılarının ruhsuz olarak nitelendirdiği ses. Ama sen illa ki basslar vursun falan diyorsan daha iyi bir model bulamazsın bence. Vibez'ı ben kesinlikle Cowon'a tercih ederim ama kişisel olarak basslar çok vursun gibi bir isteğim yok, Vibez her frekansta başarılı. EQda da istediğin gibi bassları değiştirirsin, ama ne yaparsan yap Cowon'daki Mach3Bass kadar da güçlü olmuyor. Sony'den de farkı biraz daha dengeli olması, Sony'de müziğin daha keyifli olması için bass ve tizlerde biraz oynama yapılmış.
    [/quote]

sony ve vibez in midlerini kıyaslayabilirmisin hocam.Benim duydugum yorumlara gore daha ayrıntılı ses veriyormus sony den.Yazın ankara görüsmesi yapmamız mümkün olur mu hem tanısırız hem de aletleri karsılastırıp bilgi sahibi oluruz.
    Bu arada baende angaralıyım..